Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 11 тамыздағы N 188 Жарлығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2002 жылғы 29 желтоқсан N 1009. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2003.12.31. N 1271 жарлығымен.
"Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Конституциялық заңының 17-1-бабына  сәйкес, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бағалы қағаздар рыногын реттеу жөніндегі функциялары мен өкілеттіктерін нақтылау және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметін оңтайландыру мақсатында қаулы етемін:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ережесін және құрылымын бекіту туралы" 1999 жылғы 11 тамыздағы N 188 Жарлығына  мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1) аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ережеде:
15-1-тармақта:
4) тармақша "бағалы қағаздар" деген сөздерден кейін ", оның ішінде туынды бағалы қағаздар" деген сөздермен толықтырылсын;
5) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"бағалы қағаздар, оның ішінде шығарылған туынды бағалы қағаздар эмиссияларын мемлекеттік тіркеуді жүзеге асырады, оларға ұлттық бірегейлендіру нөмірлерін береді, бағалы қағаздарды, оның ішінде туынды бағалы қағаздарды шығару және орналастыру қорытындылары туралы есептерді қарайды, осындай есептерді бекітеді не оларды бекітуден бас тартады, сондай-ақ акциялардың эмиссияларының күшін жояды;";
8) тармақша мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"мемлекеттік емес облигацияларды шығару тәртібі мен шарттары;
туынды бағалы қағаздарды шығару тәртібі мен шарттары;";
24-тармақтың 32-1) тармақшасында:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"бағалы қағаздар эмиссияларын мемлекеттік тіркеу, бағалы қағаздарды шығару және орналастыру қорытындылары туралы есептерді қарау, бағалы қағаздар эмиссияларын жарамсыз деп тану және акциялар эмиссияларының күшін жою;";
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"бағалы қағаздар рыногының объектілерін туынды бағалы қағаздар деп тану, туынды бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, туынды бағалы қағаздарды шығару және орналастыру қорытындылары туралы есептерді қарау, шығарылған туынды бағалы қағаздарды жарамсыз деп тану;";
2) аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің құрылымында:
"3. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ұйымдары" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 5-жолмен толықтырылсын:
"5. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Алматы ғимараттарды пайдалану орталығы" жедел басқару құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (қазыналық кәсіпорын)".

О внесении дополнений и изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 11 августа 1999 года N 188
Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1009. Утратил силу - Указом Президента РК от 31 декабря 2003 г. N 1271 (вступает в силу с 1 января 2004 г.) (U031271)
В соответствии со статьей 17-1  Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан", в целях уточнения функций и полномочий Национального Банка Республики Казахстан по регулированию рынка ценных бумаг и оптимизации деятельности Национального Банка Республики Казахстан постановляю:
1. Внести в Указ  Президента Республики Казахстан от 11 августа 1999 года N 188 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан" следующие дополнения и изменения:
1) в Положении о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденном названным Указом:
в пункте 15-1:
подпункт 4) дополнить словами ", в том числе производными ценными бумагами";
абзац второй подпункта 5) изложить в следующей редакции:
"осуществляет государственную регистрацию эмиссий ценных бумаг, в том числе выпусков производных ценных бумаг, присваивает им национальные идентификационные номера, рассматривает отчеты об итогах выпуска и размещения ценных бумаг, в том числе производных ценных бумаг, утверждает такие отчеты либо отказывает в их утверждении, а также аннулирует эмиссии акций;";
подпункт 8) дополнить абзацами следующего содержания:
"порядок и условия выпуска негосударственных облигаций;
порядок и условия выпуска производных ценных бумаг;";
в подпункте 32-1) пункта 24:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"государственной регистрации эмиссий ценных бумаг, рассмотрения отчетов об итогах выпуска и размещения ценных бумаг, признания эмиссий ценных бумаг несостоявшимися и аннулирования эмиссий акций;";
дополнить абзацем следующего содержания:
"признания объектов рынка ценных бумаг производными ценными бумагами, государственной регистрации выпусков производных ценных бумаг, рассмотрения отчетов об итогах выпуска и размещения производных ценных бумаг, признания выпусков производных ценных бумаг несостоявшимися;";
2) в структуре Национального Банка Республики Казахстан утвержденной названным Указом:
раздел "3. Организации Национального Банка Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 5, следующего содержания:
"5. Республиканское государственное предприятие на праве оперативного управления (казенное предприятие) "Алматинский эксплуатационный центр зданий Национального Банка Республики Казахстан".

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан