Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесін құру және оның құрамы туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 21 қарашадағы N 696 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 3 ақпандағы № 188 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 03.02.2016 № 188 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 20) тармақшасына, 82-бабының 4-тармағына сәйкес қаулы етемін:
1. Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі мынадай құрамда құрылсын:
Түсіпбеков                    - төраға
Рашид Төлеутайұлы
мүшелері:
Мәми                          - Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Қайрат Әбдіразақұлы             Сотының Төрағасы
Дауылбаев                     - Қазақстан Республикасы Бас прокуроры
Асхат Қайзуллаұлы
Мұқашев                       - Қазақстан Республикасы Парламенті
Рахмет Желдібайұлы              Мәжілісінің Заңнама және сот-құқық
реформасы комитетінің төрағасы
Жұмабаев                      - Қазақстан Республикасы Парламенті
Ермек Жианшаұлы                 Сенатының депутаты
Аққуова                       - Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Ғалия Бақытжанқызы              Сотының судьясы
Құрықбаев                     - Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Әділ Жамбасбайұлы               Сотының судьясы
Нұралин                       - Қазақстан Республикасының Жоғарғы
Дәулен Дәулетұлы                Сотының судьясы
Түгел                         - Қазақстан Республикасы Адвокаттар
Әнуар Құрманбайұлы              одағының президенті
хатшы:
Рақышева                      - Қазақстан Республикасы Президентінің
Әлия Ғалымжанқызы               Әкімшілігі Мемлекеттік құқық
бөлімінің меңгерушісі, хатшысы
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 2009.05.22 N 815, 2011.05.06 N 74, 2011.07.26 N 128, 2012.03.13 N 284; 27.03.2013 N 533; 23.10.2013 N 676; 12.02.2014 N 750; 17.09.2014 № 911 Жарлықтарымен.
2. Мынадай:
1) "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 15 қазандағы N 702 Жарлығының ;
2) "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің құрамындағы өзгерістер туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 21 наурыздағы N 826 Жарлығының ;
3) "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің құрамындағы өзгерістер туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1010 Жарлығының ;
4) "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің құрамындағы өзгерістер туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 12 сәуірдегі N 1069 Жарлығының ;
5) "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің құрамындағы өзгерістер туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 10 наурыздағы N 1302 Жарлығының ;

Об образовании и составе Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 21 ноября 2008 года № 696. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 3 февраля 2016 года № 188
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 03.02.2016 № 188.
В соответствии с подпунктом 20) статьи 44, пунктом 4 статьи 82 Конституции Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать Высший Судебный Совет Республики Казахстан в следующем составе:
Тусупбеков                  - председатель
Рашид Толеутаевич
члены:
Мами                        - Председатель Верховного Суда Республики
Кайрат Абдразакулы            Казахстан
Даулбаев                    - Генеральный прокурор Республики
Асхат Кайзуллаевич            Казахстан
Мукашев                     - председатель Комитета по
Рахмет Желдыбаевич            законодательству и судебно-правовой
реформе Мажилиса Парламента Республики
Казахстан
Жумабаев                    - депутат Сената Парламента
Ермек Жианшинович             Республики Казахстан
Ак-куова                    - судья Верховного Суда Республики
Галия Бахытжановна            Казахстан
Куркбаев                    - судья Верховного Суда Республики
Адил Жамбасбайулы             Казахстан
Нуралин                     - судья Верховного Суда Республики
Даулен Даулетович             Казахстан
Тугел                       - президент Союза адвокатов Республики
Ануар Курманбайулы            Казахстан
секретарь:
Ракишева                    - заведующий Государственно-правовым
Алия Галимжановна             отделом Администрации Президента
Республики Казахстан, секретарь
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными указами Президента РК от 22.05.2009 N 815; от 06.05.2011 № 74; от 26.07.2011 № 128; от 13.03.2012 № 284; от 27.03.2013 № 533; от 23.10.2013 № 676; от 12.02.2014 № 750; от 17.09.2014 № 911.
2. Признать утратившими силу:
1) Указ Президента Республики Казахстан от 15 октября 2001 года № 702 "О Высшем Судебном Совете Республики Казахстан";
2) Указ Президента Республики Казахстан от 21 марта 2002 года № 826 "Об изменениях в составе Высшего Судебного Совета Республики Казахстан";
3) Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года № 1010 "Об изменениях в составе Высшего Судебного Совета Республики Казахстан";
4) Указ Президента Республики Казахстан от 12 апреля 2003 года № 1069 "Об изменениях в составе Высшего Судебного Совета Республики Казахстан";
5) Указ Президента Республики Казахстан от 10 марта 2004 года № 1302 "Об изменениях в составе Высшего Судебного Совета Республики Казахстан";

6) "Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 15 қазандағы N 702 және 2002 жылғы 2 сәуірдегі N 839 Жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 30 қарашадағы N 1679 Жарлығының 1-тармағы 1) тармақшасының;
7) "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің құрамындағы өзгерістер туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 12 сәуірдегі N 88 Жарлығының ;
8) "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің құрамындағы өзгерістер туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 6 мамырдағы N 113 Жарлығының ;
9) "Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің құрамындағы өзгерістер туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 13 қарашадағы N 215 Жарлығының ;
10) "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің құрамындағы өзгерістер туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 26 ақпандағы N 290 Жарлығының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                       Н. Назарбаев

6) подпункт 1 ) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 30 ноября 2005 года № 1679 "О внесении изменений и дополнений в указы Президента Республики Казахстан от 15 октября 2001 года № 702 и от 2 апреля 2002 года № 839";
7) Указ Президента Республики Казахстан от 12 апреля 2006 года № 88 "Об изменениях в составе Высшего Судебного Совета Республики Казахстан";
8) Указ Президента Республики Казахстан от 6 мая 2006 года № 113 "Об изменениях в составе Высшего Судебного Совета Республики Казахстан";
9) Указ Президента Республики Казахстан от 13 ноября 2006 года № 215 "Об изменениях в составе Высшего Судебного Совета Республики Казахстан";
10) Указ Президента Республики Казахстан от 26 февраля 2007 года № 290 "Об изменениях в составе Высшего Судебного Совета Республики Казахстан".
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев