Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 17 мамырдағы № 873 Жарлығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 3 қарашадағы N 1092 Жарлығы
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі актілерінің
жинағында жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалары жұмыстарының жоспарларын Қазақстан Республикасының Президентімен және Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісіне Үкімет енгізетін заң жобаларын Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісу ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 17 мамырдағы № 873 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 15, 157-құжат; 2004 ж., № 33, 438-құжат; 2006 ж., № 8, 63-құжат; 2007 ж., № 34, 372-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалары жұмыстарының жоспарларын Қазақстан Республикасының Президентімен және Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісіне Үкімет енгізетін заң жобаларын Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісу ережелерінде:
2-тармақта:
бірінші бөлігіндегі бірінші сөйлем «15 қарашасына дейін және жоспарланған жылдың алдындағы 31 желтоқсанынан кешіктірмей бекітіледі» деген сөздермен толықтырылсын;
екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Үкімет қабылданып қойылған заң жобалары жұмыстарының жоспарларына енгізілетін өзгерістер мен (немесе) толықтырулар Премьер-Министр Кеңсесі Басшысының болмаса оның орнындағы адамның қолы қойылып Президент Әкімшілігіне келісуге ұсынылады. Актінің жобасына заң жобалары жұмыстарының жоспарларына енгізілетін өзгерістер мен (немесе) толықтырулар негізделген тиісті түсіндірме жазба міндетті тәртіпте қоса беріледі.»;
3-тармақта «Жоспар жобасы» деген сөздерден кейін «немесе Үкіметтің заң жобалары жұмыстарының жоспарына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу жобасы» деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақтың үшінші бөлігіндегі «әрі қарап» деген сөздер алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
«4-1. Үкіметтің заң жобалары жұмыстарының жоспарына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу жобасына сараптамадан және тиісті қорытынды дайындалғаннан кейін Әкімшілік Басшысына ұсынылады.
Үкіметтің заң жобалары жұмыстарының жоспарына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу жобасын сараптамадан өткізу мерзімі ол Әкімшілікке келіп түскен күннен 10 жұмыс күнінен аспауға тиіс.
Әкімшілік Басшысымен Үкіметтің заң жобалары жұмыстарының жоспарына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу жобасын келісу Әкімшілік Басшысының тиісті бұрыштама қоюы арқылы жүзеге асырылады.»;
6-тармақтың бірінші бөлігіндегі:
бірінші сөйлемде:
«оның сұратуы бойынша» деген сөздер алып тасталсын;
«Қазақстан Республикасының Парламентіне заң жобасын ұсыну үшін Үкіметтің заң жобалары жұмыстарының жоспарымен бекітілген мерзімінің басталуына дейін 30 күнтізбелік күннен кешіктірмей» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші сөйлеммен толықтырылсын:
«Президент Әкімшілігіне келісуге заң жобаларын ұсыну мерзімі бойынша талап Бюджет кодексін іске асыруға жыл сайын әзірленетін заң жобаларына қолданылмайды.»;
7-тармақтың екінші бөлігіндегі «кодекстер» деген сөзден кейін «және кодекстерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуді қарастыратын заң жобалары» деген сөздермен толықтырылсын;
8-тармақтың бірінші бөлігі мынадай сөйлеммен толықтырылсын:
«Аталған қорытындылар олардың көшірмелерін жіберу арқылы Президенттің Қазақстан Республикасының Парламентіндегі өкілдігіне жеткізіледі.».

О внесении дополнений и изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2002 года № 873
Указ Президента Республики Казахстан от 3 ноября 2010 года № 1092
Подлежит опубликованию в Собрании
актов Президента и Правительства
Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2002 года № 873 «Об утверждении Правил согласования с Президентом Республики Казахстан планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан и с Администрацией Президента Республики Казахстан проектов законов, вносимых Правительством в Мажилис Парламента Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 15, ст. 157; 2004 г., № 33, ст. 438; 2006 г., № 8, ст. 63; 2007 г., № 34, ст. 372) следующие дополнения и изменения:
в Правилах согласования с Президентом Республики Казахстан планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан и с Администрацией Президента Республики Казахстан проектов законов, вносимых Правительством в Мажилис Парламента Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным Указом:
в пункте 2:
предложение первое части первой дополнить словами «до 15 ноября и утверждается не позднее 31 декабря года, предшествующего планируемому»;
часть вторую изложить в следующей редакции:
«Вносимые изменения и (или) дополнения в уже принятые планы законопроектных работ Правительства представляются на согласование в Администрацию Президента за подписью Руководителя Канцелярии Премьер-Министра либо лица, его замещающего. К проекту акта в обязательном порядке прикладывается соответствующая пояснительная записка с обоснованием вносимых изменений и дополнений в планы законопроектных работ.»;
в пункте 3 после слов «проект Плана» дополнить словами «или проект о внесении изменений и (или) дополнений в План законопроектных работ Правительства»;
в части третьей пункта 4 слова «рассмотрения и» исключить;
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
«4-1. После экспертизы и подготовки соответствующего заключения проект о внесении изменений и (или) дополнений в План законопроектных работ Правительства представляется Руководителю Администрации.
Срок проведения экспертизы проекта о внесении изменений и (или) дополнений в План законопроектных работ Правительства не должен превышать 10 рабочих дней с даты его поступления в Администрацию.
Согласование с Руководителем Администрации проекта о внесении изменений и (или) дополнений в План законопроектных работ Правительства осуществляется путем наложения Руководителем Администрации соответствующей резолюции.»;
в части первой пункта 6:
в предложении первом:
слова «по ее запросу» исключить;
дополнить словами «не позднее чем за 30 календарных дней до наступления срока, установленного Планом законопроектных работ Правительства для представления проекта закона в Парламент Республики Казахстан»;
дополнить предложением вторым следующего содержания:
«Требование по сроку представления законопроектов на согласование в Администрацию Президента не распространяется на законопроекты, ежегодно разрабатываемые в реализацию Бюджетного кодекса.»;
в части второй пункта 7 после слова «кодексов» дополнить словами «и законопроектам, предусматривающим внесение изменений и (или) дополнений в кодексы,»;
часть первую пункта 8 дополнить предложением следующего содержания:
«Названные заключения путем направления их копий доводятся до сведения Представительства Президента в Парламенте Республики Казахстан.».

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                   Н. Назарбаев

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев