Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы № 523 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 1029 Жарлығы
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі актілерінің
жинағында жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі «Парыз» конкурсы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы № 523 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 3, 36-құжат; № 38, 405-құжат; № 43, 481-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; № 33, 309-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі «Парыз» конкурсын өткізудің ережелерінде:
1-тармақтың үшінші бөлігіндегі «Меншіктің барлық нысандарындағы ұйымдар» деген сөздер «Жеке кәсіпкерлік субъектілері» деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта «қорғау министрлігі,» деген сөздерден кейін «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі,» деген сөздермен толықтырылсын;
10-тармақта:
бірінші абзацтағы «белгіленген нысандағы өтінімді және үш данада материалдарды» деген сөздер «материалдарды бір данада» деген сөздермен ауыстырылсын;
1) тармақшадағы «сауалнама» деген сөз «өтінім» деген сөзбен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы «(диаграммалар, сызбалар, кестелер, құжаттардың көшірмелері және тағы басқалар» деген сөздер «(ұжымдық шарттың көшірмесі және өзге де құжаттар)» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы «болуы тиіс» деген сөздер алып тасталып, мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі белгілеген және оның интернет-ресурсында орналастырылған нысанда толтырылған сауалнама болуы тиіс»;
13-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) «Экологияға қосқан үлесі үшін».
Бұл номинацияда қоршаған орта жағдайын жақсартуға бағытталған табиғатты қорғау (экологиялық) бағдарламаларын іске асыруда ерекше көзге түскен үміткерлердің қызметі қаралады.»;
мынадай мазмұндағы 13-1-тармақпен толықтырылсын:
«13-1. Гран-при - конкурстың жоғары наградасы жұмыста және корпоративтік әлеуметтік және экологиялық жауапкершілік қағидаттарын іске асыруда анағұрлым жоғары нәтижелерге қол жеткізген үміткерге беріледі.»;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі «Парыз» конкурсын өткізудің ережелеріне қосымша осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі «Парыз» конкурсының лауреаттары атақтарын беру жөніндегі комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Әшімов                 - Қазақстан Республикасының Қоршаған
Нұрғали Сәдуақасұлы      ортаны қорғау министрі,
Құл-Мұхаммед           - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Мұхтар Абрарұлы          министрі;
мына:
«Мыңбаев Сауат         - Қазақстан Республикасының Энергетика
Мұхаметбайұлы            және минералды ресурстар министрі
Исекешев               - Қазақстан Республикасының Индустрия
Әсет Өрентайұлы          және сауда министрі»
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«Мыңбаев Сауат         - Қазақстан Республикасының Мұнай және
Мұхаметбайұлы            газ министрі»,
«Исекешев              - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Әсет Өрентайұлы          орынбасары - Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа технологиялар министрі»;

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 23 января 2008 года № 523 и признании утратившими силу некоторых указов Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 1029
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 23 января 2008 года № 523 "О конкурсе по социальной ответственности бизнеса "Парыз" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 3, ст. 36; № 38, ст. 405; № 43, ст. 481; 2009 г., № 27-28, ст. 234; № 33, ст. 309) следующие изменения и дополнения:
в правилах проведения конкурса по социальной ответственности бизнеса "Парыз", утвержденных вышеназванным Указом:
в части третьей пункта 1 слова "организации всех форм собственности" заменить словами "субъекты частного предпринимательства";
в пункте 4 после слов "населения Республики Казахстан," дополнить словами "Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан,";
в пункте 10:
в абзаце первом слова "заявку установленной формы и материалы в трех экземплярах" заменить словами "материалы в одном экземпляре";
в подпункте 1) слово "анкету" заменить словом "заявку";
в подпункте 3) слова "(диаграммы, графики, таблицы, копии документов и тому подобное)" заменить словами "(копия коллективного договора и иные документы)";
дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) анкету, заполненную по форме, установленной Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, и размещенную на его интернет-ресурсе.";
пункт 13 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) "За вклад в экологию".
В данной номинации рассматривается деятельность претендентов, значительно отличившихся в реализации природоохранных (экологических) программ, направленных на улучшение состояния окружающей среды.";
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Гран-при - высшая награда конкурса присваивается претенденту, добившемуся наиболее высоких результатов в работе и реализации принципов корпоративной социальной и экологической ответственности.";
Приложение к правилам проведения конкурса по социальной ответственности бизнеса "Парыз", утвержденным вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Указу;
ввести в состав Комиссии по присуждению званий лауреатов конкурса по социальной ответственности бизнеса "Парыз", образованной вышеназванным Указом:
Ашимова                  - Министра охраны окружающей среды
Нургали Садвакасовича      Республики Казахстан,
Кул-Мухаммеда
Мухтара Абрарулы         - Министра культуры Республики Казахстан;
строки:
"Мынбаев                 - Министр энергетики и минеральных
Сауат Мухаметбаевич        ресурсов Республики Казахстан
Исекешев                 - Министр индустрии и торговли
Асет Орентаевич            Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Мынбаев                 - Министр нефти и газа Республики Казахстан
Сауат Мухаметбаевич
Исекешев                 - Заместитель Премьер-Министра
Асет Орентаевич            Республики Казахстан -
Министр индустрии и новых технологий
Республики Казахстан".

2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Мәдени және гуманитарлық салалардағы қайырымдылық және демеушілік қызметі үшін Қазақстан Республикасы Президентінің Құрмет дипломын тағайындау туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 31 шілдедегі № 423 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 30, 367-құжат; 2007 ж., № 21, 233-құжат);
2) «Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 31 шілдедегі № 423 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 маусымдағы № 349 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 21, 233-құжат).
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі осы Жарлықтан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы Жарлық 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енетін 1-тармақтың төртінші, он бірінші, он екінші, он үшінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                         Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2010 жылғы 16 шілдедегі
№ 1029 Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2008 жылғы 23 қаңтардағы
№ 523 Жарлығымен
бекітілген Бизнестің әлеуметтік
жауапкершілігі жөніндегі
«Парыз» конкурсын өткізу
ережелеріне
қосымша
Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі
«Парыз» конкурсына қатысушының
өтінімі
Тіркеу нөмірі ____________
1. Заңды (жеке) тұлғаның атауы ______________________________________
Тіркеу орны бойынша мекенжайы _______________________________________
Орналасу орны бойынша мекенжайы _____________________________________
2. Ұйымның басшысы __________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
3. Байланыс телефондары (телефондары, электрондық пошта мекенжайы
және факс нөмірі) ___________________________________________________
4. Құжаттар ұсынылған номинация (астын сызыңыз):
Жылдың үздік әлеуметтік жобасы;
Үздік әлеуметтік жауапты кәсіпорын;
Үздік ұжымдық шарт;
Экологияға қосқан үлесі үшін.
5. Ірі, орта, шағын кәсіпкерлік субъектісі (астын сызыңыз)
6. Сала _______________________________________________________
7. Қызметкерлерінің саны ______________________________________
8. Заңды (жеке) тұлғаның қызметі туралы қысқаша сипаттама (немен
айналысады) ______________________________________________________
9. Заңды (жеке) тұлғаның алған наградалары __________________________
10. Өтінімге сауалнама тіркелген және қосымша _______ парақта
11. Ұсынған материалдар мен көрсеткіштер дұрыс
Қолы
Мөрі
Күні

2. Признать утратившими силу:
1) Указ Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года № 423 "Об учреждении Почетного диплома Президента Республики Казахстан за благотворительную и спонсорскую деятельность в культурной и гуманитарной сферах" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 30, ст. 367; 2007 г., № 21, ст. 233);
2) Указ Президента Республики Казахстан от 20 июня 2007 года № 349 "О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года № 423" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 21, ст. 233).
3. Правительству Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня первого официального опубликования, за исключением абзацев четвертого, одиннадцатого, двенадцатого, тринадцатого пункта 1, которые вводятся в действие с 1 января 2011 года.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 16 июля 2010 года № 1029
Приложение
к правилам проведения
конкурса по социальной
ответственности бизнеса
"Парыз", утвержденным
Указом Президента
Республики Казахстан
от 23 января 2008 года № 523
Заявка
участника конкурса по социальной ответственности
бизнеса "Парыз"
Регистрационный номер _______
1. Наименование юридического (физического) лица ______________
____________________________________________________________________
Адрес по месту регистрации ___________________________________
Адрес по месту нахождения ____________________________________
2. Руководитель организации __________________________________
(фамилия, имя, отчество)
3. Контактные телефоны (телефоны, адрес
электронной почты и номер факса) ___________________________________
4. Документы представлены на номинацию (подчеркнуть):
Лучший социальный проект года;
Лучшее социально ответственное предприятие;
Лучший коллективный договор;
За вклад в экологию.
5. Субъект крупного, среднего, малого
предпринимательства (подчеркнуть)
6. Отрасль ___________________________________________________
7. Количество работников _____________________________________
8. Краткая характеристика о деятельности
юридического (физического) лица (чем занимается) ___________________
9. Полученные награды юридическим (физическим) лицом _________
10. К заявке приложена анкета и приложения на ___ листах
11. Представленные материалы и показатели достоверны
Подпись
Печать
Дата