"Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізу үшін тауарларды арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу" және "Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу" мемлекеттік қызмет көрсетулер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 5 шілдедегі № 116 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 27 мамырдағы № 829 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 27.05.2014 № 829 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
және республикалық баспасөзде
жариялануға тиіс
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 34-бабына және 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-115-2-баптарына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізу үшін тауарларды арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу» мемлекеттік қызмет көрсетулер стандарты;
2) «Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу» мемлекеттік қызмет көрсетулер стандарты бекітілсін.
2. Осы Жарлық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2011 жылғы 5 шілдедегі
№ 116 Жарлығымен
бекітілген
«Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізу үшін тауарларды арнайы
техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу
жүргізу» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсетуді осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің уәкілетті бөлімшесі (бұдан әрі – лицензиялау органы) және оның аумақтық бөлімшелері ұсынады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны – автоматтандырылмаған.
3. Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізу үшін тауарларды арнайы техникалық құралдарға (бұдан әрі – АТҚ) жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу «Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік органдары туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысымен бекітілген жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімінің 198-тармағы негізінде жүзеге асырылады.

Об утверждении стандартов государственных услуг "Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к специальным техническим средствам для проведения оперативно-розыскных мероприятий" и "Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации"
Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2011 года № 116. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 27 мая 2014 года № 829
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 27.05.2014 № 829.
Подлежит опубликованию в Собрании
актов Президента и Правительства Республики
Казахстан и республиканской печати
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к специальным техническим средствам для проведения оперативно-розыскных мероприятий»;
2) стандарт государственной услуги «Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации».
2. Настоящий Указ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 5 июля 2011 года № 116
Стандарт государственной услуги
«Проведение технического исследования на предмет отнесения
товаров к специальным техническим средствам для проведения
оперативно-розыскных мероприятий»
1. Общие положения
1. Государственная услуга предоставляется уполномоченным подразделением Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – лицензионный орган) и его территориальными подразделениями, указанными в приложении 1 к настоящему Стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги – не автоматизированная.
3. Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к специальным техническим средствам для проведения оперативно-розыскных мероприятий (далее – СТС) осуществляется на основании Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года «Об органах национальной безопасности Республики Казахстан» и пункта 198 реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».

4. Тауарларды АТҚ-ға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК): www.knb.kz ресми интернет-ресурсының «Маңызды сілтемелер» бөлімінде жарияланған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушылардың жүгінуі бойынша тауарларды АТҚ-ға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеудің қағаз түрінде берілетін қорытындысы (бұдан әрі – қорытынды) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабы оларға мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нәтижесі болып табылады.
6. Тауарларды АТҚ-ға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу лицензиялау органына немесе оның аумақтық бөлімшелеріне тиісті ұсыныспен шыққан заңды және жеке тұлғалар (бұдан әрі – тұтынушылар) үшін жүзеге асырылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушы осы Стандарттың 11-тармағында айқындалған барлық қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, – бес жұмыс күні ішінде.
Тауар үлгісін ұсынған кезде – тауар үлгісін ұсынған сәттен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге берілетін ең ұзақ уақыт – 30 минут;
3) қорытындыны алу кезінде кезек күтуге берілетін ең ұзақ уақыт – 30 минут.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін электрондық сұрату және басқа мерзімдер көзделмеген.
8. Қызмет көрсету тегін жүргізіледі.
9. Тауарларды АТҚ-ға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеуге арналған құжаттарды қабылдау және қорытынды беру осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген жұмыс кестесіне сәйкес жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметтерге алдын ала жазылу жүргізілмейді. Жедел қызмет көрсету көзделмеген.
10. Тауарларды АТҚ-ға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеуге арналған құжаттарды қабылдау және қорытындыны беру осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша жүзеге асырылады. Күту орындарда мүмкіндіктері шектеулі жарымжан адамдар үшін жағдай жасау көзделген, күтуге арналған орындықтар және ақпараттық стенд орналастырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Қорытынды алу үшін мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушы немесе оның уәкілетті өкілі мынадай құжаттарды ұсынады:
1) тауардың құрылымдық ерекшеліктері туралы мәліметтерді көрсете отырып, тауарды АТҚ-ға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу үшін белгіленген үлгідегі өтініш;
2) техникалық зерттеуге жататын тауардың техникалық құжаттамасы немесе тауардың үлгісі;
3) тауарды жеткізу келісімшарттарының (шарттардың) көшірмелері (бар болған кезде);

4. Полная информация о порядке проведения технического исследования на предмет отнесения товаров к СТС опубликована на официальном интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ): www.knb.kz в разделе «Важные ссылки».
5. Результатом завершения государственной услуги является выдача потребителям государственной услуги по их обращениям на бумажных носителях заключения по техническому исследованию на предмет отнесения товаров к СТС (далее – заключение) либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги.
6. Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к СТС осуществляется для юридических и физических лиц (далее – потребители), обратившихся в лицензионный орган или его территориальные подразделения с соответствующим обращением.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем государственной услуги всех необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего Стандарта, – в течение пяти рабочих дней.
При предоставлении образца товара – в течение тридцати календарных дней со дня предоставления образца товара;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении заключения – 30 минут.
Подача электронного запроса для получения государственной услуги и другие сроки не предусмотрены.
8. Оказание услуги осуществляется бесплатно.
9. Прием документов на техническое исследование на предмет отнесения товаров к СТС и выдача заключения осуществляются в соответствии с графиком работы, указанным в приложении 1 к настоящему Стандарту. Предварительная запись на оказываемые услуги не производится. Ускоренное облуживание не предусмотрено.
10. Прием документов на техническое исследование на предмет отнесения товаров к СТС и выдача заключения осуществляются по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Стандарту. В местах ожидания предусматриваются условия для людей с ограниченными физическими возможностями, располагаются кресла ожидания и информационные стенды.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения заключения потребитель государственной услуги или его уполномоченный представитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца на техническое исследование товара на предмет отнесения последнего к СТС с указанием сведений о конструктивных особенностях товара;
2) техническую документацию на товар, подлежащий техническому исследованию;
3) копии контрактов (договоров) на поставку товара (при наличии);

4) өкілдің өкілеттігін растайтын Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес ресімделген құжат (құжаттарды өкіл ұсынған жағдайда).
12. Қорытынды шығару кезінде қиыншылық болған жағдайда, лицензиялау органы немесе оның аумақтық бөлімшесі қызметкерінің талабы бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушы тауар үлгісін ұсынады.
13. Белгіленген үлгідегі өтініш ҰҚК www.knb.kz ресми интернет-ресурсының «Маңызды сілтеме» бөлімінде орналастырылған. Өтініштің бланкілерін мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушыларға осы Стандарттың 1-қосымшасында аталған ҰҚК қабылдау бөлмесінің немесе Алматы қаласы және облыстар бойынша аумақтық органдары кезекшілік қызметтерінің қызметкерлері береді.
14. Осы Стандарттың 11-тармағында аталған құжаттарды қабылдауды лицензиялау органы және оның аумақтық бөлімшелерінің қызметкерлері осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша жұмыс кестесіне сәйкес жүзеге асырады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушыдан құжаттарды қабылдау кезінде өтініштер мен қорытындыларды тіркеу журналында қабылдаудың нөмірі мен күнін көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны, мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушының оны анықтау деректері, сұратылып отырған мемлекеттік қызмет көрсету түрі, қоса берілген құжаттардың саны туралы белгі қойылады, құжаттарды қабылдаған лицензиялау органы немесе оның аумақтық бөлімшесі қызметкерінің тегі мен аты-жөні көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушыға өтінішті қабылдау күні, өтініштің тіркеу нөмірі көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсетуді алу күні және өтінішті қабылдаған лицензиялау органы немесе оның аумақтық бөлімшесі қызметкерінің тегі мен аты-жөні белгіленген талон (бұдан әрі – талон) беріледі. Талон нысаны осы Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген.
16. Қорытынды мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушының өзіне немесе оның уәкілетті өкіліне беріледі. Өкілдің өкілеттігі Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес ресімделуі тиіс.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету тұтынушысына осы Стандарттың 11-тармағында аталған құжаттар ұсынылмағанда, лицензиялау органы немесе оның аумақтық бөлімшесі қызметкерінің талабы бойынша тауар үлгісі ұсынылмаған жағдайда қорытынды берілмейді.
Өзге негіздер бойынша қорытынды беруден бас тартуға жол берілмейді.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Лицензиялау органның қорытынды беру жөніндегі қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;

4) документ подтверждающий полномочия представителя оформленный в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан (в случае подачи документов представителем).
12. В случае затруднения при вынесении заключения, по требованию сотрудника лицензионного органа или его территориального подразделения, потребитель государственной услуги предоставляет образец товара.
13. Форма установленного заявления размещена на официальном интернет-ресурсе КНБ: www.knb.kz в разделе «Важные ссылки». Бланки заявлений выдаются потребителям государственной услуги сотрудниками приемной КНБ или дежурных служб территориальных органов по областям и городу Алматы, указанных в приложении 1 к настоящему Стандарту.
14. Прием документов, указанных в пункте 11 настоящего Стандарта и выдача заключений, осуществляются сотрудниками лицензионного органа и его территориальных подразделений в соответствии с графиком работы и по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Стандарту.
15. При приеме документов от потребителя государственной услуги в журнале регистрации заявлений и заключений делается отметка о приеме соответствующих документов с указанием номера и даты приема, установочных данных потребителя государственной услуги, вида запрашиваемой государственной услуги, количества приложенных документов, указывается фамилия и инициалы сотрудника лицензионного органа или его территориального подразделения, принявших документы. Потребителю государственной услуги выдается талон с отметкой о дате приема заявления и дате получения государственной услуги с указанием регистрационного номера заявления, фамилии и инициалов сотрудника лицензионного органа или его территориального подразделения, принявшего заявление (далее – талон). Форма талона приведена в приложении 2 к настоящему Стандарту.
16. Выдача заключения производится лично потребителю государственной услуги или его уполномоченному представителю. Полномочия представителя должны быть оформлены в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
17. В выдаче заключения потребителю государственной услуги отказывается в случае непредставления документов, указанных в пункте 11 настоящего Стандарта, непредставления по требованию сотрудника лицензионного органа или его территориального подразделения образца товара.
Отказ в выдаче заключения по иным основаниям не допускается.
3. Принципы работы
18. Деятельность лицензионного органа по выдаче заключений основывается на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;

2) қызметтік міндетті орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) мемлекеттік қызметті уақытында көрсету;
4) сыпайылық;
5) барынша толық ақпарат беру;
6) мемлекеттік қызмет көрсету тұтынушысы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуы мен құпиялылығы;
7) мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Мемлекеттік қызмет көрсету тұтынушыларына мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Тауарларды АТҚ-ға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету сапасы мен тиімділік көрсеткіштерінің мақсатты мағынасы ҰҚК Төрағасының тиісті бұйрығымен жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібі ҰҚК-нің ресми интернет-ресурсында: www.knb.kz «Маңызды сілтемелер» бөлімінде, сондай-ақ осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген ҰҚК қабылдау бөлмесі мен аумақтық органдардың кезекшілік қызметтерінің ғимараттарындағы ақпараттық стендтерде орналастырылған. Шағым дайындауға ҰҚК қабылдау бөлмесі мен аумақтық органдардың кезекшілік қызметтерінің қызметкерлері көмек көрсетеді. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушылар 8 (7172) 32-50-50 сенім телефоны арқылы хабарласа алады.
22. Тұтынушылар ҰҚК қабылдау бөлмесі арқылы ҰҚК-іне шағымдануға құқылы. Шағымның нысаны – ҰҚК органы басшысының атына осы Стандарттың 4-қосымшасында көрсетілген жазбаша өтініш.
23. Мемлекеттік қызмет көрсету, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ҰҚК уәкілетті лауазымды тұлғаларының іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану мәселесінің шешімімен келіспеген жағдайда тұтынушылар осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген ҰҚК-нің қабылдау бөлмесіне немесе аумақтық органдардың кезекшілік қызметтеріне шағымдана алады.
24. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіп бойынша сотқа шағымдануға құқылы.
25. Шағым беру кезінде мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушы немесе оның уәкілетті өкілі Осы Стандарттың 15-тармағында көзделген талонды көрсетуі қажет.
26. Тұтынушылардың шағымдарын қабылдау және қарау Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады. Шағым ҰҚК қабылдау бөлмесінде немесе аумақтық органның кезекшілік қызметінде тіркелген күнінен бастап он бес күнтізбелік күн ішінде қаралады.
Келіп түскен шағым жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тіркеу журналында тіркеледі. Өтініш берушіге өтініштің қабылданған күні мен уақыты, оны қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Шағымды қарау нәтижелері туралы өтініш берушіге жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады немесе жеке өзіне табыс етіледі. Шағымды қарау барысы туралы тұтынушы осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген ҰҚК қабылдау бөлмесінен және аумақтық органдардың кезекшілік қызметтерінен біле алады.

2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) своевременность оказания государственной услуги;
4) вежливость;
5) предоставление исчерпывающей информации;
6) защита и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя государственной услуги;
7) обеспечение сохранности документов, которые потребитель государственной услуги не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 3 к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги по проведению технического исследования на предмет отнесения товаров к СТС ежегодно утверждаются соответствующим приказом председателя КНБ.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц размещен на официальном интернет-ресурсе КНБ: www.knb.kz в разделе «Важные ссылки», а также на информационных стендах в зданиях приемной КНБ и дежурных служб территориальных органов, указанных в приложении 1 к настоящему Стандарту. Содействие в подготовке жалобы оказывают сотрудники приемной КНБ и дежурных служб территориальных органов. Потребители государственной услуги по вопросам предоставления государственной услуги могут обратиться по телефону доверия: 8 (7172) 32-50-50.
22. Потребители с жалобой могут обращаться в КНБ – через приемную КНБ. Форма жалобы – письменное обращение, адресованное руководителю органа КНБ, указанного в приложении 4 к настоящему Стандарту.
23. В случае несогласия с решением вопроса оказания государственной услуги, а также обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц органов КНБ, осуществляющих оказание государственной услуги, потребители могут обратиться с жалобой в приемную КНБ или дежурные службы территориальных органов, указанные в приложении 1 к настоящему Стандарту.
24. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
25. При подаче жалобы потребителю государственной услуги или его уполномоченному представителю необходимо предъявить талон, предусмотренный пунктом 15 настоящего Стандарта.
26. Прием и рассмотрение жалоб потребителей осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Жалоба рассматривается в течение пятнадцати календарных дней со дня регистрации в приемной КНБ или дежурной службе территориального органа.
Поступившая жалоба регистрируется в журналах учета обращений физических и юридических лиц. Заявителю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте либо вручается лично. О ходе рассмотрения жалобы потребитель может узнать, обратившись в приемную КНБ или дежурные службы территориальных органов, указанные в приложении 1 к настоящему Стандарту.

27. ҰҚК және ҰҚК аумақтық органдарының байланыс деректері осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
ҰҚК қабылдау бөлмесінің және аумақтық органдар кезекшілік қызметтерінің жұмыс кестесі:
жұмыс күндері – дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 15.00-ге дейін; демалыс күндері – сенбі, жексенбі және мереке күндері.
«Жедел іздестіру іс-шараларын
жүргізу үшін тауарларды арнайы
техникалық құралдарға жатқызу
тұрғысынан техникалық зерттеу
жүргізу» мемлекеттік қызмет
көрсетулер стандартына
1-қосымша
Лицензиялау органның және оның аумақтық бөлімшелерінің байланыс деректері
р/с
Орган атауы
Орналасқан мекенжайы
1.
Лицензиялау органы
Астана қаласы, Оң жағалау, Желтоқсан көшесі, 8-үй.
Байланыс телефондары:
8 (7172) 76-42-52, 76-42-53, 76-42-54.
Жұмыс күндері: дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 11:00-ден 12:00-ге дейін, үзіліссіз, алдын-ала жазылусыз.
Демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
2.
Алматы қаласы бойынша аумақтық бөлімше
Алматы қаласы, Наурызбай батыр көшесі, 108-үй.
Байланыс телефоны:
8 (727) 267-91-54.
Жұмыс күндері: дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 10:00-нан 12:00-ге дейін, үзіліссіз, алдын-ала жазылусыз.
Демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
3.
Ақмола облысы бойынша аумақтық бөлімше
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі, 155-үй.
Байланыс телефоны:
8 (7162) 29-61-11.
Жұмыс күндері: дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 11:00-ден 12:00-ге дейін, үзіліссіз, алдын-ала жазылусыз.
Демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
4.
Алматы облысы бойынша аумақтық бөлімше
Талдықорған қаласы, Жансүгіров көшесі, 68/70-үй.
Байланыс телефондары:
8 (7282) 60-56-16, 60-56-21, 60-55-80.
Жұмыс күндері: дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 11:00-ден 12:00-ге дейін, үзіліссіз, алдын-ала жазылусыз.
Демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
5.
Ақтөбе облысы бойынша аумақтық бөлімше
Ақтөбе қаласы, Әйтеке би көшесі, 25-үй.
Байланыс телефоны:
8 (7132) 93-41-70.
Жұмыс күндері: дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 11:00-ден 12:00-ге дейін, үзіліссіз, алдын-ала жазылусыз.
Демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
6.
Атырау облысы бойынша аумақтық бөлімше
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы, 20 «А» үй.
Байланыс телефондары:
8 (7122) 99-52-43, 27-15-90.
Жұмыс күндері: дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 11:00-ден 12:00-ге дейін, үзіліссіз, алдын-ала жазылусыз.
Демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
7.
Шығыс Қазақстан облысы бойынша аумақтық бөлімше
Өскемен қаласы, Пермитин көшесі, 15-үй.
Байланыс телефон:
8 (7232) 28-23-35.
Жұмыс күндері: дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 11:00-ден 12:00-ге дейін, үзіліссіз, алдын-ала жазылусыз.
Демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8.
Жамбыл облысы бойынша аумақтық бөлімше
Тараз қаласы, Көшек батыр көшесі, 7-үй.
Байланыс телефондары:
8 (7262) 94-01-80, 94-01-89.
Жұмыс күндері: дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 11:00-ден 12:00-ге дейін, үзіліссіз, алдын-ала жазылусыз.
Демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
9.
Батыс Қазақстан облысы бойынша аумақтық бөлімше
Орал қаласы, Сейфуллин көшесі, 24-үй.
Байланыс телефондары:
8 (7112) 98-81-77, 98-81-80.
Жұмыс күндері: дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 11:00-ден 12:00-ге дейін, үзіліссіз, алдын-ала жазылусыз.
Демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
10.
Қарағанды облысы бойынша аумақтық бөлімше
Қарағанды қаласы, Бұқар жырау даңғылы, 17-үй.
Байланыс телефондары:
8 (7212) 41-04-65, 49-86-54, 49-85-78.
Жұмыс күндері: дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 11:00-ден 12:00-ге дейін, үзіліссіз, алдын-ала жазылусыз.
Демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
11.
Қостанай облысы бойынша аумақтық бөлімше
Қостанай қаласы, Гоголь көшесі, 77-үй.
Байланыс телефондары:
8 (7142) 54-54-30, 52-00-91.
Жұмыс күндері: дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 11:00-ден 12:00-ге дейін, үзіліссіз, алдын-ала жазылусыз.
Демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
12.
Қызылорда облысы бойынша аумақтық бөлімше
Қызылорда қаласы, Қонаев тұйық көшесі, 1-үй.
Байланыс телефоны:

27. Контактные данные КНБ и территориальных органов указаны в приложении 1 к настоящему Стандарту.
График работы приемной КНБ и дежурных служб территориальных органов:
рабочие дни – с понедельника по пятницу с 9.00 до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 15.00 часов; выходные дни – суббота, воскресенье и праздничные дни.
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к стандарту государственной услуги
«Проведение технического исследования
на предмет отнесения товаров к специальным
техническим средствам для проведения
оперативно-розыскных мероприятий»
Контактные данные лицензионного органа и его
территориальных подразделений
п/п
Наименование органа
Адрес расположения органа
1.
Лицензионный орган
г. Астана, Правый берег, улица Желтоксан,
дом 8.
Контактные телефоны: 8 (7172) 76-42-52,
76-42-53, 76-42-54.
Рабочие дни: с понедельника по пятницу с
11.00 до 12.00 часов, без перерыва, без
предварительной записи.
Выходные дни: суббота, воскресенье и
праздничные дни
2.
Территориальное
подразделение по
г. Алматы
г. Алматы, улица Наурызбай-батыра, дом 108.
Контактный телефон: 8 (727) 267-91-54.
Рабочие дни: с понедельника по пятницу с
10.00 до 12.00 часов, без перерыва, без
предварительной записи.
Выходные дни: суббота, воскресенье и
праздничные дни
3.
Территориальное
подразделение по
Акмолинской
области
г. Кокшетау, улица Ауэзова, дом 155.
Контактный телефон: 8 (7162) 29-61-11.
Рабочие дни: с понедельника по пятницу с
11.00 до 12.00 часов, без перерыва, без
предварительной записи.
Выходные дни: суббота, воскресенье и
праздничные дни
4.
Территориальное
подразделение по
Алматинской
области
г. Талдыкорган, улица Жансугурова, дом
68/70.
Контактные телефоны: 8 (7282) 60-56-16,
60-56-21, 60-55-80.
Рабочие дни: с понедельника по пятницу с
11.00 до 12.00 часов, без перерыва, без
предварительной записи.
Выходные дни: суббота, воскресенье и
праздничные дни
5.
Территориальное
подразделение по
Актюбинской
области
г. Актобе, улица Айтике-би, дом 25.
Контактный телефон: 8 (7132) 93-41-70.
Рабочие дни: с понедельника по пятницу с
11.00 до 12.00 часов, без перерыва, без
предварительной записи.
Выходные дни: суббота, воскресенье и
праздничные дни
6.
Территориальное
подразделение по
Атырауской
области
г. Атырау, проспект Сатпаева, дом 20 "А".
Контактные телефоны: 8 (7122) 99-52-43,
27-15-90.
Рабочие дни: с понедельника по пятницу с
11.00 до 12.00 часов, без перерыва, без
предварительной записи.
Выходные дни: суббота, воскресенье и
праздничные дни
7.
Территориальное
подразделение по
Восточно-
Казахстанской
области
г. Усть-Каменогорск, улица Пермитина, дом
15.
Контактный телефон: 8 (7232) 28-23-35.
Рабочие дни: с понедельника по пятницу с
11.00 до 12.00 часов, без перерыва, без
предварительной записи.
Выходные дни: суббота, воскресенье и
праздничные дни
8.
Территориальное
подразделение по
Жамбылской
области
г. Тараз, улица Кошек-батыра, дом 7.
Контактные телефоны: 8 (7262) 94-01-80,
94-01-89.
Рабочие дни: с понедельника по пятницу с
11.00 до 12.00 часов, без перерыва, без
предварительной записи.
Выходные дни: суббота, воскресенье и
праздничные дни
9.
Территориальное
подразделение по
Западно-
Казахстанской
области
г. Уральск, улица Сейфуллина, дом 24.
Контактные телефоны: 8 (7112) 98-81-77,
98-81-80.
Рабочие дни: с понедельника по пятницу с
11.00 до 12.00 часов, без перерыва, без
предварительной записи.
Выходные дни: суббота, воскресенье и
праздничные дни
10.
Территориальное
подразделение по
Карагандинской
области
г. Караганды, проспект Бухар-жырау, дом 17.
Контактные телефоны: 8 (7212) 41-04-65,
49-86-54, 49-85-78.
Рабочие дни: с понедельника по пятницу с
11.00 до 12.00 часов, без перерыва, без
предварительной записи.
Выходные дни: суббота, воскресенье и
праздничные дни
11.
Территориальное
подразделение по
Костанайской
области
г. Костанай, улица Гоголя, дом 77.
Контактные телефоны: 8 (7142) 54-54-30,
52-00-91.
Рабочие дни: с понедельника по пятницу с
11.00 до 12.00 часов, без перерыва, без
предварительной записи.
Выходные дни: суббота, воскресенье и
праздничные дни
12.
Территориальное
подразделение по
Кызылординской
области
г. Кызылорда, переулок Конаева, дом 1.

8 (7242) 27-27-96.
Жұмыс күндері: дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 11:00-ден 12:00-ге дейін, үзіліссіз, алдын-ала жазылусыз.
Демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
13.
Маңғыстау облысы бойынша аумақтық бөлімше
Ақтау қаласы, 24-шағын аудан, 3-үй.
Байланыс телефондары:
8 (7292) 46-01-27, 46-01-20, 46-01-22.
Жұмыс күндері: дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 11:00-ден 12:00-ге дейін, үзіліссіз, алдын-ала жазылусыз.
Демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
14.
Павлодар облысы бойынша аумақтық бөлімше
Павлодар қаласы, Бектұров көшесі,  24-үй.
Байланыс телефоны:
8 (7182) 55-56-33.
Жұмыс күндері: дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 11:00-ден 12:00-ге дейін, үзіліссіз, алдын-ала жазылусыз.
Демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
15.
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша аумақтық бөлімше
Петропавл қаласы, Сүтішев көшесі, 54-үй.
Байланыс телефоны:
8 (7152) 46-45-24.
Жұмыс күндері: дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 11:00-ден 12:00-ге дейін, үзіліссіз, алдын-ала жазылусыз.
Демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
16.
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша аумақтық бөлімше
Шымкент қаласы, Қазыбек би көшесі, 36-үй.
Байланыс телефоны:
8 (7252) 95-11-38.
Жұмыс күндері: дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 11:00-ден 12:00-ге дейін, үзіліссіз, алдын-ала жазылусыз.
Демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
ҰҚК қабылдау бөлмесі мен аумақтық органдар кезекшілік
қызметтерінің байланыс деректері
р/с
Атаулары
Орналасқан мекенжайы
1.
ҰҚК
Астана қаласы, Сол жағалау, Түркістан көшесі, 8/1 үй.
ҰҚК қабылдау бөлмесінің телефоны:
8 (7172) 76-11-36
2.
ҰҚК Алматы қаласы бойынша аумақтық орган
Алматы қаласы, Байзақов көшесі, 275-а үй.
Кезекші телефондары:
8 (727) 242-49-81, 275-88-01
3.
ҰҚК Ақмола облысы бойынша аумақтық орган
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі, 155-үй.
Кезекші телефоны:
8 (7162) 25-28-54
4.
ҰҚК Алматы облысы бойынша аумақтық орган
Талдықорған қаласы, Жансүгіров көшесі, 68/70-үй.
Кезекші телефондары:
8 (7282) 60-55-04, 21-27-72
5.
ҰҚК Ақтөбе облысы бойынша аумақтық орган
Ақтөбе қаласы, Әйтеке би көшесі, 25-үй.
Кезекші телефондары:
8 (7132) 21-91-91, 93-40-07
6.
ҰҚК Атырау облысы бойынша аумақтық орган
Атырау қаласы, Сәтпаев көшесі, 20 «А» үй.
Кезекші телефондары:
8 (7122) 27-12-76, 99-51-90
7.
ҰҚК Шығыс Қазақстан облысы бойынша аумақтық орган
Өскемен қаласы, Пермитин көшесі, 15-үй.
Кезекші телефондары:
8 (7232) 26-13-13, 28-21-31
8.
ҰҚК Жамбыл облысы бойынша аумақтық орган
Тараз қаласы, Көшек батыр көшесі, 7-үй.
Кезекші телефоны:
8 (7262) 45-74-83
9.
ҰҚК Батыс Қазақстан облысы бойынша аумақтық орган
Орал қаласы, Сейфуллин көшесі, 24-үй.
Кезекші телефондары:
8 (7112) 51-24-66, 98-81-66
10.
ҰҚК Қарағанды облысы бойынша аумақтық орган
Қарағанды қаласы, Бұқар жырау даңғылы, 17-үй.
Кезекші телефондары:
8 (7212) 41-04-48, 49-84-02
11.
ҰҚК Қостанай облысы бойынша аумақтық орган
Қостанай қаласы, Гоголь көшесі, 77-үй.
Кезекші телефоны:

Контактный телефон: 8 (7242) 27-27-96.
Рабочие дни: с понедельника по пятницу с
11.00 до 12.00 часов, без перерыва, без
предварительной записи.
Выходные дни: суббота, воскресенье и
праздничные дни
13.
Территориальное
подразделение по
Мангистауской
области
г. Актау, 24-й микрорайон, дом 3.
Контактные телефоны: 8 (7292) 46-01-27,
46-01-20, 46-01-22.
Рабочие дни: с понедельника по пятницу с
11.00 до 12.00 часов, без перерыва, без
предварительной записи.
Выходные дни: суббота, воскресенье и
праздничные дни
14.
Территориальное
подразделение по
Павлодарской
области
г. Павлодар, улица Бектурова, дом 24.
Контактный телефон: 8 (7182) 55-56-33.
Рабочие дни: с понедельника по пятницу с
11.00 до 12.00 часов, без перерыва, без
предварительной записи.
Выходные дни: суббота, воскресенье и
праздничные дни
15.
Территориальное
подразделение по
Северо-
Казахстанской
области
г. Петропавловск, улица Сутюшева, дом 54.
Контактный телефон: 8 (7152) 46-45-24.
Рабочие дни: с понедельника по пятницу с
11.00 до 12.00 часов, без перерыва, без
предварительной записи.
Выходные дни: суббота, воскресенье и
праздничные дни
16.
Территориальное
подразделение по
Южно-Казахстанской
области
г. Шымкент, улица Казыбек-би, дом 36.
Контактный телефон: 8 (7252) 95-11-38.
Рабочие дни: с понедельника по пятницу с
11.00 до 12.00 часов, без перерыва, без
предварительной записи.
Выходные дни: суббота, воскресенье и
праздничные дни
Контактные данные приемной КНБ и дежурных служб
территориальных органов
п.п
Наименование
Адрес расположения
1.
КНБ
г. Астана, левый берег, ул. Туркестан, дом
8/1. Телефон приемной КНБ: 8 (7172) 76-11-36
2.
Территориальный
орган КНБ по
г. Алматы
г. Алматы, улица Байзакова, дом 275-а.
Телефоны дежурного: 8 (727) 242-49-81,
275-88-01
3.
Территориальный
орган КНБ по
Акмолинской области
г. Кокшетау, улица Ауэзова, дом 155.
Телефон дежурного: 8 (7162) 25-28-54
4.
Территориальный
орган КНБ по
Алматинской области
г. Талдыкорган, улица Жансугурова, дом
68/70.
Телефоны дежурного: 8 (7282) 60-55-04, 21-27-72
5.
Территориальный
орган КНБ по
Актюбинской области
г. Актобе, улица Айтеке-би, дом 25.
Телефоны дежурного: 8 (7132) 21-91-91,
93-40-07
6.
Территориальный
орган КНБ по
Атырауской области
г. Атырау, улица Сатпаева, дом 20 "А".
Телефоны дежурного: 8 (7122) 27-12-76,
99-51-90
7.
Территориальный
орган КНБ по
Восточно-
Казахстанской
области
г. Усть-Каменогорск, улица Пермитина, дом
15.
Телефоны дежурного: 8 (7232) 26-13-13,
28-21-31
8.
Территориальный
орган КНБ по
Жамбылской области
г. Тараз, улица Кошек-батыра, дом 7.
Телефон дежурного: 8 (7262) 45-74-83
9.
Территориальный
орган КНБ по
Западно-
Казахстанской
области
г. Уральск, улица Сейфуллина, дом 24.
Телефоны дежурного: 8 (7112) 51-24-66,
98-81-66
10.
Территориальный
орган КНБ по
Карагандинской
области
г. Караганды, проспект Бухар-жырау, дом 17.
Телефоны дежурного: 8 (7212) 41-04-48,
49-84-02
11.
Территориальный
орган КНБ по
Костанайской
области
г. Костанай, улица Гоголя, дом 77.

8 (7142) 52-01-00
12.
ҰҚК Қызылорда облысы бойынша аумақтық орган
Қызылорда қаласы, Қонаев тұйық көшесі, 1-үй.
Кезекші телефоны:
8 (7242) 27-01-45
13.
ҰҚК Маңғыстау облысы бойынша аумақтық орган
Ақтау қаласы, 24-шағын аудан, 3-үй.
Кезекші телефоны:
8 (7292) 42-02-42, 46-00-18
14.
ҰҚК Павлодар облысы бойынша аумақтық орган
Павлодар қаласы, Бектұров көшесі, 24-үй.
Кезекші телефоны:
8 (7182) 55-38-08, 39-16-67
15.
ҰҚК Солтүстік Қазақстан облысы бойынша аумақтық орган
Петропавл қаласы, Сүтішев көшесі, 54-үй.
Кезекші телефоны:
8 (7152) 46-34-03
16.
ҰҚК Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша аумақтық орган
Шымкент қаласы, Қазыбек би көшесі, 36-үй.
Кезекші телефоны:
8 (7252) 55-04-10
«Жедел іздестіру іс-шараларын
жүргізу үшін тауарларды арнайы
техникалық құралдарға жатқызу
тұрғысынан техникалық зерттеу
жүргізу» мемлекеттік қызмет
көрсетулер стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті ТАЛОН
Кіріс № _______________ құжатты қабылдағаны туралы
Мемлекеттік қызмет көрсетуді беру күні ___________
Құжатты қабылдаған: ______________________________
(ҰҚК қызметкерінің аты-жөні)
__________________________________________________
(қолы)
20 __ жылғы «__» _________________________________
Байланыс телефондары: ____________________________
«Жедел іздестіру іс-шараларын
жүргізу үшін тауарларды арнайы
техникалық құралдарға жатқызу
тұрғысынан техникалық зерттеу
жүргізу» мемлекеттік қызмет
көрсетулер стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақытылығы
1.1. құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсетуді ұсыну жағдайларының % (үлесі)
2. Сапасы
2.1. қызмет көрсетуді ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. қызмет көрсетуді ұсыну тәртібі туралы сапаға және ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
3.2. электрондық форматта қол жетімді ақпарат қызмет көрсетулерінің % (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
«Жедел іздестіру іс-шараларын
жүргізу үшін тауарларды арнайы
техникалық құралдарға жатқызу
тұрғысынан техникалық зерттеу
жүргізу» мемлекеттік қызмет
көрсетулер стандартына
4-қосымша
_________________________
_________________________
_________________________
(ҰҚК органының бастығына)
________________________,
шағым беруші
_________________________
мекенжайы
тел._____________________
№_______________ төлқұжат
Шағым

Телефон дежурного: 8 (7142) 52-01-00
12.
Территориальный
орган КНБ по
Кызылординской
области
г. Кызылорда, переулок Конаева, дом 1.
Телефон дежурного: 8 (7242) 27-01-45
13.
Территориальный
орган КНБ по
Мангистауской
области
г. Актау, 24-й микрорайон, дом 3.
Телефоны дежурного: 8 (7292) 42-02-42,
46-00-18
14.
Территориальный
орган КНБ по
Павлодарской
области
г. Павлодар, улица Бектурова, дом 24.
Телефоны дежурного: 8 (7182) 55-38-08,
39-16-67
15.
Территориальный
орган КНБ по
Северо-
Казахстанской
области
г. Петропавловск, улица Сутюшева, дом 54.
Телефон дежурного: 8 (7152) 46-34-03
16.
Территориальный
орган КНБ по
Южно-Казахстанской
области
г. Шымкент, улица Казыбек-би, дом 36.
Телефон дежурного: 8 (7252) 55-04-10
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к стандарту государственной услуги
«Проведение технического исследования
на предмет отнесения товаров к специальным
техническим средствам для проведения
оперативно-розыскных мероприятий»
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
ТАЛОН
О принятии документа вх. № _________________________
Дата выдачи государственной услуги _________________
Документ принял (а):
____________________________________________________
(Ф.И.О. сотрудника КНБ)
____________________________________________________
(роспись)
«___» _______________ 20___ года
Контактные телефоны: _______________________________
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к стандарту государственной услуги
«Проведение технического исследования
на предмет отнесения товаров к специальным
техническим средствам для проведения
оперативно-розыскных мероприятий»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг
информации, которые доступны
в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
-
-
-
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к стандарту государственной услуги
«Проведение технического исследования
на предмет отнесения товаров к специальным
техническим средствам для проведения
оперативно-розыскных мероприятий»
______________________________
______________________________
______________________________
(руководителю органа КНБ)
от ______________________________,
проживающего по адресу
_______________________________
_______________________________
тел. _____________________________
уд. личности № ___________________
Жалоба

«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңына сәйкес
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
_______________________________________________________ сұраймын.
Тұтынушының тегі, аты-жөні                     _________________
(қолы және күні)
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2011 жылғы 5 шілдедегі
№ 116 Жарлығымен
бекітілген
«Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына
жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу»
мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсетуді осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің уәкілетті бөлімшесі (бұдан әрі – лицензиялау органы) және оның аумақтық бөлімшелері ұсынады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны – автоматтандырылмаған.
3. Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына (бұдан әрі – АКҚҚ) жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу «Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік органдары туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысымен бекітілген жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімінің 199-тармағы негізінде жүзеге асырылады.
4. Тауарларды АКҚҚ-ға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК): www.knb.kz ресми интернет-ресурсының «Маңызды сілтемелер» бөлімінде жарияланған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушылардың жүгінуі бойынша тауарларды АКҚҚ-ға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеудің қағаз түрінде берілетін қорытындысы (бұдан әрі – қорытынды) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабы оларға мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нәтижесі болып табылады.
6. Тауарларды АКҚҚ-ға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу ҰҚК лицензиялау органына немесе оның аумақтық бөлімшелеріне тиісті ұсыныспен шыққан заңды және жеке тұлғалар (бұдан әрі – тұтынушылар) үшін жүзеге асырылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушы осы Стандарттың 11-тармағында айқындалған барлық қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, – он жұмыс күн ішінде.
Тауар үлгісін ұсынған кезде – тауар үлгісін ұсынған сәттен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде;

В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007
года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»
прошу
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ф.И.О. потребителя                            _________________
(подпись и дата)
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 5 июля 2011 года № 116
Стандарт государственной услуги
«Проведение технического исследования на предмет отнесения
товаров к средствам криптографической защиты информации»
1. Общие положения
1. Государственная услуга предоставляется уполномоченным подразделением Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее - лицензионный орган) и его территориальными подразделениями, указанными в приложении 1 к настоящему Стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги - не автоматизированная.
3. Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации (далее - СКЗИ) осуществляется на основании Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "Об органах национальной безопасности Республики Казахстан" и пункта 199 реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
4. Полная информация о порядке проведения технического исследования на предмет отнесения товаров к СКЗИ опубликована на официальном интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее - КНБ): www.knb.kz в разделе "Важные ссылки".
5. Формой завершения государственной услуги является выдача потребителям государственной услуги по их обращениям на бумажных носителях заключения по техническому исследованию на предмет отнесения товаров к СКЗИ (далее - заключение) либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги.
6. Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к СКЗИ осуществляется для юридических и физических лиц (далее - потребители), обратившихся в лицензионный орган или его территориальные подразделения с соответствующим обращением.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем государственной услуги всех необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего Стандарта, - в течение десяти рабочих дней.
При предоставлении образца товара - в течение тридцати календарных дней со дня предоставления образца товара;

2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге берілетін ең ұзақ уақыт – 30 минут;
3) қорытындыны алу кезінде кезек күтуге берілетін ең ұзақ уақыт – 30 минут.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін электрондық сұрату және басқа мерзімдер көзделмеген.
8. Қызмет көрсету тегін жүргізіледі.
9. Тауарларды АКҚҚ-ға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеуге арналған құжаттарды қабылдау және қорытынды беру осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген жұмыс кестесіне сәйкес жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметтерге алдын ала жазылу жүргізілмейді. Жедел қызмет көрсету көзделмеген.
10. Тауарларды АКҚҚ-ға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеуге арналған құжаттарды қабылдау және қорытындыны беру осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша жүзеге асырылады. Күту орындарда мүмкіндіктері шектеулі жарымжан адамдар үшін жағдай жасау көзделген, күтуге арналған орындықтар және ақпараттық стенд орналастырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Қорытынды алу үшін мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушы немесе оның уәкілетті өкілі мынадай құжаттарды ұсынады:
1) бұйымның құрылымдық ерекшелігі туралы мәліметтерді көрсете отырып, тауарды АКҚҚ-ға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу үшін белгіленген үлгідегі өтініш;
2) техникалық зерттеуге жататын тауардың техникалық құжаттамасы немесе тауардың үлгісі;
3) тауарды жеткізу келісім-шарттарының (шарттардың) көшірмелері (бар болған кезде);
4) өкілдің өкілеттігін растайтын Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес ресімделген құжат (құжаттарды өкіл ұсынған жағдайда).
12. Қорытынды шығару кезінде қиыншылық болған жағдайда, лицензиялау органы немесе оның аумақтық бөлімшесі қызметкерінің талабы бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушы тауар үлгісін ұсынады.
13. Белгіленген үлгідегі өтініш ҰҚК www.knb.kz ресми интернет-ресурсының «Маңызды сілтеме» бөлімінде орналастырылған. Өтініштің бланкілерін мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушыларға осы Стандарттың 1-қосымшасында аталған ҰҚК қабылдау бөлмесінің немесе Алматы қаласы және облыстар бойынша аумақтық органдары кезекшілік қызметтерінің қызметкерлері береді.
14. Осы Стандарттың 11-тармағында аталған құжаттарды қабылдауды лицензиялау органы мен аумақтық органдардың қызметкерлері осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген жұмыс кестесіне және мекенжайларға сәйкес жүзеге асырады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушыдан құжаттарды қабылдау кезінде өтініштер мен қорытындыларды тіркеу журналында қабылдаудың нөмірі мен күнін көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны, мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушының оны анықтау деректері, сұратылып отырған мемлекеттік қызмет көрсету түрі, қоса берілген құжаттардың саны туралы белгі қойылады, құжаттарды қабылдаған лицензиялау органы немесе оның аумақтық бөлімшесі қызметкерінің тегі мен аты-жөні көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушыға өтінішті қабылдау күні, өтініштің тіркеу нөмірі көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсетуді алу күні және өтінішті қабылдаған лицензиялау органы немесе оның аумақтық бөлімшесі қызметкерінің тегі мен аты-жөні белгіленген талон (бұдан әрі – талон) беріледі. Талон нысаны осы Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген.

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении заключения - 30 минут.
Подача электронного запроса для получения государственной услуги и другие сроки не предусмотрены.
8. Оказание услуги осуществляется бесплатно.
9. Прием документов на техническое исследование на предмет отнесения товаров к СКЗИ и выдача заключения осуществляются в соответствии с графиком работы, указанным в приложении 1 к настоящему Стандарту. Предварительная запись на оказываемые услуги не производится. Ускоренное облуживание не предусмотрено.
10. Прием документов на техническое исследование на предмет отнесения товаров к СКЗИ и выдача заключения осуществляются по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Стандарту. В местах ожидания предусматриваются условия для людей с ограниченными физическими возможностями, располагаются кресла ожидания и информационные стенды.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения заключения потребитель государственной услуги или его уполномоченный представитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца на техническое исследование товара на предмет отнесения последнего к СКЗИ с указанием сведений о конструктивных особенностях товара;
2) техническую документацию на товар, подлежащий техническому исследованию;
3) копии контрактов (договоров) на поставку товара (при наличии);
4) документ, подтверждающий полномочия представителя, оформленный в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан (в случае подачи документов представителем).
12. В случае затруднения при вынесении заключения, по требованию сотрудника лицензионного органа или его территориального подразделения, потребитель государственной услуги предоставляет образец товара.
13. Форма установленного заявления размещена на официальном интернет-ресурсе КНБ: www.knb.kz в разделе "Важные ссылки". Бланки заявлений выдаются потребителям государственной услуги сотрудниками приемной КНБ или дежурных служб территориальных органов по областям и городу Алматы, указанных в приложении 1 к настоящему Стандарту.
14. Прием документов, указанных в пункте 11 настоящего Стандарта и выдача заключений, осуществляются сотрудниками лицензионного органа и его территориальных подразделений в соответствии с графиком работы и по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Стандарту.
15. При приеме документов от потребителя государственной услуги в журнале регистрации заявлений и заключений делается отметка о приеме соответствующих документов с указанием номера и даты приема, установочных данных потребителя государственной услуги, вида запрашиваемой государственной услуги, количества приложенных документов, указываются фамилия и инициалы сотрудника лицензионного органа или его территориального подразделения, принявших документы. Потребителю государственной услуги выдается талон с отметкой о дате приема заявления и дате получения государственной услуги с указанием регистрационного номера заявления, фамилии и инициалов сотрудника лицензионного органа или его территориального подразделения, принявшего заявление (далее - талон). Форма талона приведена в приложении 2 к настоящему Стандарту.

«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңына сәйкес
__________________________________________________________________    __________________________________________________________________   __________________________________________________________________   __________________________________________________________________
_________________________________________________________ сұраймын.
Тұтынушының тегі, аты-жөні                         ________________
(қолы және күні)

В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007
года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»
прошу
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ф.И.О. потребителя                            _________________
(подпись и дата)