"Мемлекеттiк билiк органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы N 828 Жарлығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 1 тамыздағы № 131 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 31 шілдедегі № 290 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 31.07.2023 № 290 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
"Мемлекеттiк билiк органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы N 828 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 17, 212-құжат; № 21, 265-құжат; 2005 ж., № 29, 362-құжат; 2006 ж., № 23, 229-құжат; 2007 ж., № 42, 479-құжат; 2009 ж., № 34, 321-құжат; 2010 ж., № 51, 466-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының және Қазақстан Республикасының Президенті тағайындайтын немесе оның келісуімен тағайындалатын, оның ұсынуы бойынша сайланатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің келісімі бойынша тағайындалатын өзге де басшы лауазымды адамдардың тізбесінде:
мына:
"
Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері
Президент
тиісінше Астана және Алматы қалаларының, облыстардың мәслихаттары
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Астана және Алматы қалаларының, облыстардың тексеру комиссияларының төрағалары
тиісінше Астана және Алматы қалаларының, облыстардың мәслихаттары
тиісінше Астана және Алматы қалаларының, облыстардың мәслихаттарының хатшылары
Әкімшілік Басшысы
";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік саяси қызметшілерін және өзге де лауазымды тұлғаларын келісу, қызметке тағайындау және қызметтен босату тәртібі туралы ережеде:
3-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Астана және Алматы қалаларының, облыстардың тексеру комиссияларының төрағалары жөнінде - Астана және Алматы қалаларының, облыстардың мәслихаттарының хатшылары;";
23-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Астана және Алматы қалалары, облыстар әкімдерінің орынбасарлары, әкімдері аппараттарының басшылары; Астана және Алматы қалаларының, облыстардың тексеру комиссияларының төрағалары; облыстар аудандарының, облыстық маңызы бар қалалардың әкімдері, қалалардағы аудандардың әкімдері; Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі аумақтық органдарының басшылары - тәртіптік кеңестер төрағалары.".

О внесении изменения и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти"
Указ Президента Республики Казахстан от 1 августа 2011 года № 131. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 31 июля 2023 года № 290.
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 31.07.2023 № 290.
Подлежит опубликованию в собрании
актов Президента и Правительства
Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 17, ст. 212; № 21, ст. 265; 2005 г., № 29, ст. 362; 2006 г., № 23, ст. 229; 2007 г., № 42, ст. 479; 2009 г., № 34, ст. 321; 2010 г., № 51, ст. 466) следующие изменение и дополнения:
в Перечне должностей политических государственных служащих и иных должностных лиц, назначаемых Президентом Республики Казахстан или по согласованию с ним, избираемых по его представлению, а также назначаемых по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
после строки:
"
Акимы городов
Астаны и Алматы,
областей
Президентом
маслихатами
соответственно
городов
Астаны и
Алматы,
областей
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Председатели
ревизионных
комиссий городов
Астаны и
Алматы, областей
маслихатами
соответственно
городов Астаны
и Алматы,
областей
секретарями
маслихатов
соответственно
городов Астаны и
Алматы, областей
Руководителем
Администрации
";
в Положении о порядке согласования, назначения на должность и освобождения от должности политических государственных служащих и иных должностных лиц Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 3 дополнить абзацем следующего содержания:
"по председателям ревизионных комиссий городов Астаны и Алматы, областей - секретарями маслихатов городов Астаны и Алматы, областей;";
абзац третий пункта 23 изложить в следующей редакции:
"заместителей акимов, руководителей аппаратов акимов городов Астаны и Алматы, областей; председателей ревизионных комиссий городов Астаны и Алматы, областей; акимов районов областей, городов областного значения, акимов районов в городах; руководителей территориальных органов Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы - председателей дисциплинарных советов.".

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент Республики
Казахстан
Н. Назарбаев