2010 жылғы 18 маусымдағы Жеке тұлғалардың жеке пайдалану үшін тауарларды кеден одағының кедендік шекарасы арқылы өткізу және оларды шығаруға байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 26 желтоқсандағы № 208 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
«Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 30 мамырдағы Заңының 8-бабының 1) тармақшасына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған 2010 жылғы 18 маусымдағы Жеке тұлғалардың жеке пайдалану үшін тауарларды кеден одағының кедендік шекарасы арқылы өткізу және оларды шығаруға байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманың (бұдан әрі - Хаттама) жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Қайрат Нематұлы Келімбетовке Хаттамаға қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 25.07.2013 № 605 Жарлығымен.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2011 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 208 Жарлығымен
МАҚҰЛДАНҒАН
2010 жылғы 18 маусымдағы Жеке тұлғалардың жеке пайдалану үшін
тауарларды кеден одағының кедендік шекарасы арқылы өткізу және
оларды шығаруға байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі
туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ХАТТАМА
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы және Ресей Федерациясы,
2010 жылғы 18 маусымдағы Жеке тұлғалардың жеке пайдалану үшін тауарларды кеден одағының кедендік шекарасы арқылы өткізу және оларды шығаруға байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі туралы келісімнің 18-бабына сәйкес
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Осы Хаттамаға қосымшаға сәйкес 2010 жылғы 18 маусымдағы Жеке тұлғалардың жеке пайдалану үшін тауарларды кеден одағының кедендік шекарасы арқылы өткізу және оларды шығаруға байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі туралы келісімге (бұдан әрі - Келісім) қосымшаға сәйкес өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін.
2-бап
Осы Хаттаманың қолданысы 3-тармақты, 8-тармақтың төртінші және бесінші абзацтарын, 13-тармақтың алтыншы абзацын, 15-тармақтың төртінші және оныншы абзацтарын қоспағанда, 2009 жылғы 27 қарашадағы Кеден одағының Кеден кодексі туралы шарт күшіне енген күнінен бастап туындаған құқықтық қатынастарға таралады.

О подписании Протокола о внесении изменений и дополнении в Соглашение о порядке перемещения физическими лицами товаров для личного пользования через таможенную границу Таможенного союза и совершения таможенных операций, связанных с их выпуском, от 18 июня 2010 года
Указ Президента Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года № 208
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
В соответствии с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 мая 2005 года «О международных договорах Республики Казахстан» ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение о порядке перемещения физическими лицами товаров для личного пользования через таможенную границу Таможенного союза и совершения таможенных операций, связанных с их выпуском, от 18 июня 2010 года (далее - Протокол).
2. Уполномочить Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Келимбетова Кайрата Нематовича подписать от имени Республики Казахстан Протокол, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
Сноска. Пункт 2 в редакции Указа Президента РК от 25.07.2013 № 605.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
ОДОБРЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 26 декабря 2011 года № 208
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений и дополнений в Соглашение о
порядке перемещения физическими лицами товаров для личного
пользования через таможенную границу Таможенного союза и
совершения таможенных операций, связанных с их выпуском,
от 18 июня 2010 года
Республика Беларусь, Республика Казахстан и Российская Федерация, именуемые в дальнейшем Сторонами,
в соответствии со статьей 18 Соглашения о порядке перемещения физическими лицами товаров для личного пользования через таможенную границу Таможенного союза и совершения таможенных операций, связанных с их выпуском, от 18 июня 2010 года
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Вмести в Соглашение о порядке перемещения физическими лицами товаров для личного пользования через таможенную границу Таможенного союза и совершения таможенных операций, связанных с их выпуском, от 18 июня 2010 года (далее - Соглашение), изменения и дополнения согласно приложению к настоящему Протоколу.
Статья 2
Действие настоящего Протокола распространяется на правоотношения, возникшие с даты вступления в силу Договора о Таможенном кодексе Таможенного союза от 27 ноября 2009 года, за исключением пункта 3абзацев четвертого и пятого пункта 8, абзаца  шестого пункта 13, абзацев четвертого и десятого пункта 15 приложения к настоящему Протоколу.

3-бап
Осы Хаттама ратификациялауға жатады және қол қойылған күнінен бастап уақытша қолданылады.
Осы Хаттама депозитарий дипломатиялық арналар арқылы Тараптардың осы Хаттаманың күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарламаны алған күнінен бастап күшіне енеді.
2011 жылғы «   » желтоқсанда ___________ қаласында орыс тілінде бір түпнұсқа данада жасалды.
Осы Хаттаманың түпнұсқа данасы осы Хаттаманың депозитарийі болып табылатын және әр Тарапқа оның куәландырылған көшірмесін жіберетін Кеден одағының комиссиясында сақталады.
Беларусь Республикасы   Қазақстан Республикасы   Ресей Федерациясы
үшін                      үшін                    үшін
2010 жылғы 18 маусымдағы Жеке
тұлғалардың жеке пайдалану үшін
тауарларды кеден одағының кедендік
шекарасы арқылы өткізу және оларды
шығаруға байланысты кедендік
операцияларды жасау тәртібі туралы
келісімге өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы хаттамаға қосымша
2010 жылғы 18 маусымдағы Жеке тұлғалардың жеке пайдалану үшін
тауарларды кеден одағының кедендік шекарасы арқылы өткізу және
оларды шығаруға байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі
туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар
1. Жеке тұлғалардың жеке пайдалану үшін тауарларды кеден одағының кедендік шекарасы арқылы өткізу және оларды шығаруға байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі туралы келісімнің (бұдан әрі - Келісім) мәтіні бойынша «кеден одағының» деген сөздер «Кеден одағының» деген сөздермен ауыстырылсын.
2. 1-баптың 3-тармағының үшінші абзацындағы «кеден одағының кеден аумағының қалған бөлігіне» деген сөздер «Кеден одағы бірыңғай кеден аумағының қалған бөлігіне (бұдан әрі - Кеден одағының кеден аумағы)» деген сөздермен ауыстырылсын.
3. 2-баптың 1-тармағының 1) тармақшасының үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«КО СЭҚ ТН 8703 тауарлық позициясында жіктелетін квадроциклдер мен қар шаналары;».
4. 5-бапта:
1-тармақта:
2) тармақша «төлегенге» деген сөзден кейін «(өндіріп алғанға)» деген сөздермен толықтырылсын;
6) тармақша «және» деген сөзден кейін «(немесе)» деген сөзбен толықтырылсын;
3-тармақта:
бірінші абзацтағы «кедендік бақылауға жатпайтын тауар мәртебесін алады» деген сөздер «кедендік бақылауға жатады деп есептелмейді» деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзац «және» деген сөзден кейін «(немесе)» деген сөзбен толықтырылсын.
5. 10-бапта:
1-тармақтың алтыншы абзацы «- жеке тұлға» деген сөздерден кейін «кедендік транзит кедендік рәсімімен орналастыру кезінде келу орындарында,» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 3-тармақпен толықтырылсын:

Статья 3
Настоящий Протокол подлежит ратификации и временно применяется с даты подписания.
Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения депозитарием последнего письменного уведомления по дипломатическим каналам о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для вступления настоящего Протокола в силу.
Совершено в городе __________ "___" декабря 2011 года в одном подлинном экземпляре на русском языке.
Подлинный экземпляр настоящего Протокола хранится в Комиссии Таможенного союза, которая является депозитарием настоящего Протокола и направит каждой Стороне его заверенную копию.
За Республику
Беларусь
За Республику
Казахстан
За Российскую
Федерацию
Приложение
к Протоколу о внесении изменений
и дополнений в Соглашение о порядке
перемещения физическими лицами товаров
для личного пользования через таможенную
границу Таможенного союза и совершения
таможенных операций, связанных с их выпуском,
от 18 июня 2010 года
Изменения и дополнения в Соглашение о порядке перемещения
физическими лицами товаров для личного пользования через
таможенную границу Таможенного союза и совершения таможенных
операции, связанных с их выпуском, от 18 июня 2010 года
1. По тексту Соглашения о порядке перемещения физическими лицами товаров для личного пользования через таможенную границу Таможенного союза и совершения таможенных операций, связанных с их выпуском (далее - Соглашение) слова «таможенного союза» заменить словами «Таможенного союза».
2. В абзаце третьем пункта 3 статьи 1 слова «на остальную часть таможенной территории таможенного союза» заменить словами «на остальную часть единой таможенной территории Таможенного союза (далее - таможенная территория Таможенного союза)».
3. Абзац третий подпункта 1) пункта 1 статьи 2 изложить в следующей редакции:
«квадроциклы и снегоходы, классифицируемые в товарной позиции 8703 ТН ВЭД ТС;».
4. В статье 5:
в пункте 1:
подпункт 2) после слова «уплаты» дополнить словом «(взыскания)»;
подпункт 6) после слова «и» дополнить словом «(или)»;
в пункте 3:
абзац первый слова «приобретают статус не находящихся под таможенным контролем» заменить словами «не считаются находящимися под таможенным контролем»;
абзац третий после слова «и» дополнить словом «(или)».
5. В статье 10:
абзац шестой пункта 1 после слов «физическими лицами, - » дополнить словами «в местах прибытия при помещении под таможенную процедуру таможенного транзита,»;
дополнить пунктом 3 следующего содержания:

«3. Осы Келісімге сәйкес еркін айналымға шығарылған, осы Келісімнің 17-бабының 1-тармағында көрсетілген автомобильдерді қоспағанда, жеке пайдалануға арналған тауарлар Кеден одағының тауарлары болып есептеледі.».
6. 11-баптың 2-тармағының екінші абзацы «Осындай тауарларды еркін айналымға шығару көлік құралын пайдалану және (немесе) иелену құқығы берілетін жеке тұлға қызмет аймағында тұрақты немесе уақытша тұратын кеден органында жүзеге асырылады» деген сөздермен толықтырылсын.
7. 12-бап мынадай мазмұндағы 4-тармақпен толықтырылсын:
«4. Жеке пайдалануға арналған тауарларға қатысты кедендік төлемдерді осындай тауарларды шығаруды жүзеге асыратын кеден органы декларант мәлімдеген мәліметтердің негізінде, сондай-ақ кедендік бақылауды жүргізу нәтижелері бойынша есептейді. Кедендік төлемді есептеу үшін қажетті жеке пайдалануға арналған тауарлар туралы толық және дұрыс мәліметтерді кеден органына мәлімдеу міндеті декларантқа жүктеледі.».
8. 14-бапта:
6-тармақта:
2) тармақша «және» деген сөзден кейін «(немесе)» деген сөзбен толықтырылсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) Кеден одағының кедендік аумағына уақытша әкелінген көлік құралдары Кеден одағының кедендік аумағында болған кезде, әкетілмеуіне байланысты:
адамның уақытша келу мерзімі аяқталған кезде, кез келген тәсілмен шетелдік жеке адам Кеден одағының кедендік аумағына уақытша әкелінген шетел мемлекетінің аумағында тіркелген жеке пайдалануға арналған көлік құралдарына қатысты - бірақ уақытша болу мақсатымен шығарылған күнінен бастап бір жылдан артық емес;
Кеден одағына мүше мемлекеттің жеке тұлғалары кез келген тәсілмен Кеден одағының кедендік аумағына уақытша әкелген шетел мемлекетінің аумағында тіркелген жеке пайдалануға арналған көлік құралдарына қатысты - уақытша болу мақсатымен шығарылған күнінен бастап алты ай өткен кезде - уақытша әкелудің көрсетілген мерзімдерінің аяқталу күні саналады.»;
7-тармақта:
«сомаларына» деген сөз «сомасына» деген сөзбен ауыстырылсын;
«тауарларды» деген сөз «көлік құралдары» деген сөзбен ауыстырылсын;
«оған сәйкес» деген сөздерден кейін «көрсетілген» деген сөздермен толықтырылсын;
8-тармақта:
екінші бөлігіндегі «сомаларына» деген сөз «сомасына» деген сөзбен ауыстырылсын;
төртінші және бесінші бөліктердегі «2) тармақшасының үшінші абзацына» деген сөздер «2) тармақшасына» деген сөздермен ауыстырылсын.
9. 15-баптың 3-тармағының 2) тармақшасы «және» деген сөзден кейін «(немесе)» деген сөзбен толықтырылсын.
10. 16-баптың 1-тармағының үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Кеден одағы кедендік аумағының шегінен тыс орналасқан шетелдегі, халықаралық мемлекетаралық және үкіметаралық ұйымдардағы Кеден одағына мүше мемлекеттердің дипломатиялық өкілдіктерінде және консулдық мекемелерінде жұмыс істейтін Кеден одағына мүше мемлекеттердің жеке тұлғалары уақытша әкелетін көлік құралдарын қоспағанда, шетел мемлекеттерінің аумағында тіркелген көлік құралдарын Кеден одағының кедендік аумағына Кеден одағына мүше мемлекеттердің жеке тұлғалары уақытша әкелген кезде».

«3. Товары для личного пользования, за исключением автомобилей, указанных в пункте 1 статьи 17 настоящего Соглашения, выпущенные в соответствии с настоящим Соглашением в свободное обращение, считаются товарами Таможенного союза».
6. Абзац второй пункта 2 статьи 11 после слова «распоряжения» дополнить словами «транспортным средством».
7. Статью 12 дополнить пунктом 4 следующего содержания:
«4. Таможенные платежи в отношении товаров для личного пользования исчисляются таможенным органом, осуществляющим выпуск таких товаров, на основании сведений, заявленных декларантом, а также по результатам проведения таможенного контроля. Обязанность заявления таможенному органу необходимых для исчисления таможенных платежей полных и достоверных сведений о товарах для личного пользования возлагается на декларанта».
8. В статье 14:
в пункте 6:
подпункт 2) после слова «и» дополнить словом «(или)»;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«3) при нахождении транспортных средств, временно ввезенных на таможенную территорию Таможенного союза, на таможенной территории Таможенного союза в связи с невывозом по истечении:
срока временного пребывания лица, но не более одного года с даты выпуска с целью временного нахождения - в отношении транспортных средств для личного пользования, зарегистрированных на территории иностранного государства, временно ввезенных на таможенную территорию Таможенного союза иностранными физическими лицами любым способом;
шести месяцев с даты выпуска с целью временного нахождения - в отношении транспортных средств для личного пользования, зарегистрированных на территории иностранного государства, временно ввезенных на таможенную территорию Таможенного союза физическими лицами государств - членов Таможенного союза любым способом - день истечения указанных сроков временного ввоза»;
в пункте 7:
слово «суммам» заменить словом «сумме»;
слово «товаров» заменить словами «транспортных средств»;
после слов «в соответствии с которой» дополнить словом «указанные»;
в пункте 8:
в части второй слово «суммам» заменить словом «сумме»;
в частях четвертой и пятой слова «абзацем третьим подпункта 2» заменить словами «подпунктом 2)».
9. Подпункт 2) пункта 3 статьи 15 после слова «и» дополнить словом «(или)».
10. Абзац третий пункта 1 статьи 16 изложить в следующей редакции:
«временном ввозе физическими лицами государств-членов Таможенного союза на таможенную территорию Таможенного союза транспортных средств, зарегистрированных на территории иностранных государств, за исключением транспортных средств, временно ввозимых физическими лицами государств - членов Таможенного союза, работающими в дипломатических представительствах и консульских учреждениях государств - членов Таможенного союза за границей, международных межгосударственных и межправительственных организациях, находящихся за пределами таможенной территории Таможенного союза».

11. 17-бапта:
3-тармақтағы «3» деген цифр «4 және» деген цифрмен және сөзбен ауыстырылсын;
8-тармақтың бірінші бөлігі «Кодекс күшіне енгенге дейін» деген сөздердің алдынан «оларға қатысты Кеден одағына мүше мемлекеттердің заңнамасымен пайдалану және (немесе) иелік ету бойынша шектеулер белгіленбеген,» деген сөздермен толықтырылсын.
12. Келісімге 1-қосымшада:
«Тауарлардың атауы» деген бағанда:
реттік нөмірі 2-жолдың бесінші абзацындағы «астам» деген сөз «аспайтын» деген сөзбен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 4-жолдағы «су кемелеріне арналған қозғалтқыштарды» деген сөздер «ілмелі қайық моторларын» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 4-жолдың «СЭҚ ТН коды» деген бағаны «8407» деген цифрлардан кейін «, 8408» деген цифрлармен толықтырылсын.
13. Келісімге 2-қосымшада:
Кеден одағының кеден аумағына әкелуге және (немесе) осы аумақтан әкетуге тыйым салынған немесе шектелген жеке пайдалануға арналған тауарлар тізбесінің 1-бөлімінде:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 1.8) тармақшамен толықтырылсын:
«1.8. 18 жасқа толмаған жеке тұлғалар әкелген және (немесе) әкеткен кезде алкоголь өнімі, этил спирті және сыра, темекі және темекі өнімдері»;
3-тармақтың 3.4-тармағындағы «және алкоголь өнімі» деген сөздер «, алкоголь өнімі, сыра» деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтың 4.3-тармағы «бұйымдарымен» деген сөзден кейін «(олардың бөлшектерімен)» деген сөздермен толықтырылсын;
Кеден одағының кеден аумағына әкелуге және (немесе) осы аумақтан әкетуге шектелген жеке пайдалану үшін тауарлардың тізбесі деген II бөлімнің 1-тармағы «кеден одағының» деген сөздердің алдынан «алып жүретін багажда тасымалданатындарды қоспағанда,» деген сөздермен толықтырылсын.
14. Келісімге 3-қосымшада:
«Алып жүретін және алып жүрмейтін багажда Кеден одағының кеден аумағына әкелінетін, көлік құралдарын қоспағанда жеке пайдалануға арналған тауарлар» деген I бөлімде:
реттік нөмірі 1-жолдың «Тауарлардың санаты» деген бағанында:
«этил спиртін» деген сөздерден кейін «және бөлінбейтін тауарларды» деген сөздермен толықтырылсын;
«Әкелу нормасы» деген бағанда:
«3 литрден» деген сөздер «3 литрді қоса алғанда, одан» деген сөздермен ауыстырылсын:
«Тауарлардың санаты» деген бағанда:
реттік нөмірі 2-жол «тұлғасы» деген сөзден кейін «(осы бөлімнің 9-1-тармағында көрсетілген жеке тұлғаларды қоспағанда)» деген сөздермен толықтырылсын;
реттік нөмірі 3-жолдың үшінші абзацындағы «не өзге де тұлғалар көрсетілген қызметкерлердің атынан және тапсырмасы бойынша әкелетін» деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
«не өзге де тұлғалар көрсетілген қызметкерлердің атынан және тапсырмасы бойынша әкелетін»;
реттік нөмірі 5-жолдағы «шет ел мекемесінде» деген сөздер «дипломатиялық өкілдікте немесе консулдық мекемеде» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 7-жолдың екінші абзацының мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын;
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
«
9-1.
Кеден одағына мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес Кеден одағына мүше мемлекетте жұмысқа рұқсат алған шетелдік жеке тұлғалар уақытша әкелетін, жеке пайдалануға арналған, қолданыста болған тауарлар**
Құны мен салмағына қарамастан
»;
«Кез келген тәсілмен кедендік шекара арқылы өтетін, жеке пайдалануға арналған көлік құралдары» деген V бөлімде:
«Тауарлардың санаты» деген бағанда:
реттік нөмірі 23-жолдағы «Осындай» деген сөз «Шет елдегі Кеден одағы кедендік аумағының шегінен тыс орналасқан халықаралық, үкіметаралық ұйымдардағы Кеден одағына мүше мемлекеттердің дипломатиялық өкілдіктерінде және консулдық мекемелерінде жұмыс істейтін Кеден одағына мүше мемлекеттердің жеке тұлғалары уақытша әкелетін көлік құралдарын қоспағанда, осындай» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 25-жолдағы «(мұра мүлкі деп танылған)» деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы ** ескертпемен толықтырылсын:
«** Кеден одағына мүше мемлекеттің заңнамасымен осы қосымшаның 9-1-тармағына сәйкес оларға қатысты кедендік төлемдерді төлеуден босату ұсынылатын уақытша жұмыс істейтін тұлғалардың және (немесе) олар әкелетін тауарлардың санаттары шектелуі мүмкін.».

11. В статье 17:
в пункте 3 цифру «3» заменить цифрой и словом «4 и»;
часть первую пункта 8 после слов «до вступления в силу Кодекса,» дополнить словами «в отношении которых таможенным законодательством государств-членов Таможенного союза не установлено ограничений по пользованию и (или) распоряжению,».
12. В приложении 1 к Соглашению:
в графе «Наименование товаров»:
в абзаце пятом строки порядковый номер 2 слово «более» заменить словами «не более»;
строки, порядковый номер 4, слова «двигателей для водных судов» заменить словами «подвесных лодочных моторов»;
в графе «Код ТН ВЭД» в строке порядковый номер 4 после цифр «8407» дополнить цифрами «, 8408».
13. В приложении 2 к Соглашению:
в разделе I Перечня товаров для личного пользования, запрещенных или ограниченных к ввозу на таможенную территорию Таможенного союза и (или) вывозу с этой территории:
пункт 1 дополнить пунктом 1.8 следующего содержания:
«1.8. алкогольная продукция, этиловый спирт и пиво, табак и табачные изделия при ввозе и (или) вывозе физическими лицами, не достигшими 18-летнего возраста»;
в пункте 3.4 пункта 3 слова «и алкогольная продукция» заменить словами «, алкогольная продукция, пиво»;
пункт 4.3 пункта 4 после слова «изделия» дополнить словами «(их части)»;
пункт 1 раздела II Перечня товаров для личного пользования, запрещенных или ограниченных к ввозу на таможенную территорию Таможенного союза и (или) вывозу с этой территории дополнить словами «, за исключением перемещаемых в сопровождаемом багаже».
14. В приложении 3 к Соглашению:
в разделе I «Товары для личного пользования, за исключением транспортных средств, ввозимые на таможенную территорию Таможенного союза в сопровождаемом и несопровождаемом багаже»:
в графе «Категория товаров» строки порядковый номер 1:
после слов «этилового спирта» дополнить словами «и неделимых товаров»;
в графе «Нормы ввоза»:
после слов «не более 3 литров» дополнить словом «включительно»;
в графе «Категория товаров»:
строки, порядковый номер 2, после слова «лицами» дополнить словами «(за исключением физических лиц, указанных в пункте 9-1 настоящего раздела)»;
в абзаце третьем строки, порядковый номер 3, слова «; либо ввозимые иными лицами от имени и по поручению указанных работников» исключить;
дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
«либо ввозимые иными лицами от имени и по поручению указанных работников»;
строки, порядковый номер 5, слово «загранучреждении» заменить словами «дипломатическом представительстве или консульском учреждении»;
в абзаце втором строки, порядковый номер 7, слово «подпункта» заменить словом «пункта»;
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
«
9-1.
Бывшие в употреблении товары для личного
пользования, временно ввозимые
иностранными физическими лицами,
получившими разрешение на работу в
государстве - члене Таможенного союза в
соответствии с законодательством
государства - члена Таможенного союза**
Независимо от
стоимости и веса
»;
в разделе V «Транспортные средства для личного пользования, перемещаемые через таможенную границу любым способом»:
в графе «Категория товаров»:
строки, порядковый номер 23, дополнить словами «, за исключением транспортных средств, временно ввозимых физическими лицами государств-членов Таможенного союза, работающими в дипломатических представительствах и консульских учреждениях государств-членов Таможенного союза за границей, международных межправительственных организациях, находящихся за пределами таможенной территории Таможенного союза»;
в строке, порядковый номер 25, слова «, (признанный наследуемым имуществом)» исключить;
дополнить примечанием ** следующего содержания:
«** законодательством государства-члена Таможенного союза могут ограничиваться категории временно работающих лиц и (или) ввозимых ими товаров, в отношении которых предоставляется освобождение от уплаты таможенных платежей в соответствии пунктом 91 настоящего приложения».

15. Келісімге 5-қосымшада:
«Көлік құралдарын қоспағанда, жеткізушілер жеке тұлғалардың мекенжайына жеткізетін, жеке пайдалануға арналған тауарлар» деген II бөлімде:
реттік нөмірі 7-жолдағы «Бөлінбейтін» деген сөз «Жеке пайдалануға арналған бөлінбейтін» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 7-1 және 7-2-жолдармен толықтырылсын:
«
7-1
КО СЭҚ ТН-ның 2207 және 2208 тауар позицияларының этил спирті
5 литрді қоса алғанда, оған дейінгі мөлшерде
1 литр үшін 22 еуро бірыңғай ставка бойынша
7-2
Алкогольді сусындар мен сыра
5 литрді қоса алғанда, оған дейінгі мөлшерде
1 литр үшін 10 еуро бірыңғай ставка бойынша
»;
«Кеден одағының кеден аумағына халықаралық почта жөнелтілімдерімен жіберілетін көлік құралдарын қоспағанда, жеке пайдалануға арналған тауарлар» деген III бөлімде:
«Тауарлардың санаты» деген бағанда:
реттік нөмірі 8-жолдағы «бір ай» деген сөздер «күнтізбелік бір ай» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 9-жолдағы «Бөлінбейтін» деген сөз «Жеке пайдалануға арналған бөлінбейтін» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Кеден шекара арқылы кез келген тәсілмен өткізілетін жеке пайдалануға арналған көлік құралдары» деген IV бөлімде:
«Тауарлардың санаты» деген бағанда реттік нөмірі 10-жолдағы «Квадроциклдер, қарда жүретін, 8703 КО СЭҚ ТН тауар позициясында жіктелетін жалпыға бірдей пайдалану жолдары бойынша қозғалысқа арналмаған, өзге де жеңіл көлік құралдары» деген сөздер «Әкелінетін 8703 КО СЭҚ ТН тауар позициясында жіктелетін квадроциклдер мен қар шаналары» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 11-жолдың «Кеден баждарының, салықтарының ставкалары» деген бағанындағы «осы қосымшаның IV бөлімінің 10 және 12-тармақтарында белгіленген бірыңғай ставкалар бойынша» деген сөздер «осы бөлімнің 10-тармағында белгіленген кедендік төлем жиынтығы түрінде немесе осы бөлімнің 12-тармағында белгіленген бірыңғай ставка бойынша» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Тауарлардың санаты» деген бағанда:
реттік нөмірі 12-жол «сатып алу» деген сөздерден кейін «, не алып жүрмейтін багажда немесе тасымалдаушы жеткізетін тауарлар ретінде әкелетін» деген сөздермен толықтырылсын.

15. В приложении 5 к Соглашению:
в разделе II «Товары для личного пользования, за исключением транспортных средств, доставляемых перевозчиком в адрес физического лица»:
в строке порядковый номер 7 после слов «неделимые товары» дополнить словами «для личного пользования»:
дополнить строкой, порядковые номера 7-1 и 7-2, следующего содержания:
«
7-1
Этиловый спирт товарных
позиций 2207 и 2208 90 ТН
ВЭД ТС
в количестве до 5
литров
включительно
по единой ставке 22
евро за 1 литр
7-2
Алкогольные напитки и пиво
в количестве до 5
литров
включительно
по единой ставке 10
евро за 1 литр
»;
в разделе III «Товары для личного пользования, за исключением транспортных средств, пересылаемые в международных почтовых отправлениях на таможенную территорию Таможенного союза»:
в графе «Категория товаров»:
строки, порядковый номер 8, слова «одного месяца» заменить словами «календарного месяца»;
строки, порядковый номер 9, после слов «неделимые товары» дополнить словами «для личного пользования»;
в разделе IV «Транспортные средства для личного пользования, перемещаемые через таможенную границу любым способом»:
в графе «Категория товаров» строки порядковый номер 10 слова «Квадроциклы, снегоходы, иные легковые транспортные средства, классифицируемые в товарной позиции 8703 ТН ВЭД ТС, не предназначенные для движения по дорогам общего пользования» заменить словами «Ввозимые квадроциклы и снегоходы, классифицируемые в товарной позиции 8703 ТН ВЭД ТС»;
в графе «Ставки таможенных пошлин, налогов» строки порядковый номер 11 слова «по единым ставкам, установленным в пунктах 10 и 12 раздела IV настоящего приложения» заменить словами «в виде совокупного таможенного платежа, установленного пунктом 10 настоящего раздела, или по единым ставкам, установленным пунктом 12 настоящего раздела»;
в графе «Категория товаров»:
строки, порядковый номер 12, после слова «приобретению» дополнить словами «, либо ввозимые в несопровождаемом багаже или в качестве товаров, доставляемых перевозчиком».