Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 17 наурыздағы № 67 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 15 наурыздағы № 1170 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 1041 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 27.04.2015 № 1041 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
«Қазақстан Республикасының Президенті туралы» 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 20-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Астана қаласын орнықты дамытудың 2030 жылға дейінгі стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 17 наурыздағы № 67 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 8, 65-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
4-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) жартыжылдықтың және жылдың қорытындылары бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне 1 қыркүйекке және 1 наурызға дейін Стратегиялық жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.»;
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
«4-1. Қазақстан Республикасының Үкіметі жартыжылдықтың және жылдың қорытындылары бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне 15 қыркүйекке және 15 наурызға дейін Стратегиялық жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.»;
жоғарыда көрсетілген Жарлықпен бекітілген Астана қаласын орнықты дамытудың 2030 жылға дейінгі стратегиялық жоспарында:
«Кіріспе» деген бөлімде:
он үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Стратегиялық жоспарды іске асыруды дамудың стратегиялық міндеттерін саралау және кезең-кезеңмен шешу қағидаттарында құру көзделеді. Стратегиялық жоспарды іске асырудың негізгі тетігі болып аумақтарды дамыту бағдарламалары белгіленді.»;
он төртінші бөліктегі «әлеуметтік-экономикалық дамуының орта мерзімді жоспарларының» деген сөздер «аумақтарды дамыту-бағдарламасының» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Астана қаласын орнықты дамытудың стратегиялық мақсаттары» деген 4-бөлімде:
«Орнықты экономикалық дамуды қамтамасыз ету» деген 4.1-кіші бөлімде:
«Астана қаласының орнықты экономикалық дамуы жөніндегі стратегиялық міндеттер» деген 4.1.2-тарауда:
он екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Қаланың жоғары оқу орындары жоғары технологиялар саласында кадрларды беруші болады. Кадрлық ресурстарды берушілердің бірі Қазақстан экономикасы үшін біліктілігі жоғары кадрлар даярлауды қамтамасыз ететін халықаралық деңгейдегі жаңа жоғары оку орны - «Назарбаев Университеті» болып табылады. Бұған қоса, Астана елорда ретінде әлемнің дамыған елдерінің алдыңғы қатарлы әрі беделді оқу орындарында оқыған біліктілігі жоғары жас кадрларды тартып отыр.»;
он бесінші бөлік мынадай мазмұндағы үшінші сөйлеммен толықтырылсын:
«Құрылыс материалдарын өндіру саласын дамыту жергілікті өндірушілерді қолдауға (импорт алмастыруға) және экспортты ынталандыруға бағдарланатын болады. Мемлекет тарапынан жәрдемдесу құрылыс индустриясы саласындағы, оның ішінде Индустриялық парк аумағындағы инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталатын болады.»;
жиырма бесінші бөлікте:
алтыншы абзац «, отандық кәсіпкерлер үшін де, халықаралық инвесторлар үшін де бизнесті жүргізу құнын төмендету» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы сегізінші абзацпен толықтырылсын:
«тиімсіз жобаларды іске асыруға қарсы тұру, мемлекеттік қаражаттың жұмсалу үрдістерінің ашықтығын және айқындығын арттыру.»;
отыз үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 17 марта 2006 года № 67
Указ Президента Республики Казахстан от 15 марта 2011 года № 1170. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 1041
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 27.04.2015 № 1041.
Подлежит опубликованию в Собрании
актов Президента и Правительства
Республики Казахстан
В соответствии со статьей 20 Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 17 марта 2006 года № 67 "О Стратегическом плане устойчивого развития города Астаны до 2030 года" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 8, ст. 65) следующие изменения и дополнения:
подпункт 2) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"2) по итогам полугодия и года предоставлять в Правительство Республики Казахстан информацию о ходе исполнения Стратегического плана до 1 сентября и 1 марта.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Правительству Республики Казахстан по итогам полугодия и года предоставлять в Администрацию Президента Республики Казахстан информацию о ходе исполнения Стратегического плана до 15 сентября и 15 марта.";
в Стратегическом плане устойчивого развития города Астаны до 2030 года, утвержденном вышеназванным Указом:
в разделе "Введение":
часть тринадцатую изложить в следующей редакции:
"Реализацию Стратегического плана предполагается построить на принципах ранжирования и поэтапного решения стратегических задач развития. Главным механизмом реализации Стратегического плана определены программы развития территорий.";
в части четырнадцатой слова "среднесрочных планов социально-экономического развития" заменить словами "программы развития территорий";
в разделе 4. "Стратегические цели устойчивого развития города Астаны":
в подразделе 4.1 "Обеспечение устойчивого экономического развития":
в главе 4.1.2. "Стратегические задачи по устойчивому экономическому развитию города Астаны":
часть двенадцатую изложить в следующей редакции:
"Поставщиком кадров в области высоких технологий станут вузы города. Одним из поставщиков кадровых ресурсов выступит вуз международного уровня - "Назарбаев Университет", призванный обеспечивать подготовку высококвалифицированных кадров для экономики Казахстана. Кроме того, Астана как столица притягивает высококвалифицированные молодые кадры, обученные в передовых и престижных учебных заведениях развитых стран мира.";
часть пятнадцатую дополнить предложением третьим следующего содержания:
"Развитие сферы производства строительных материалов будет ориентировано на поддержку местных производителей (замещение импорта) и стимулирование экспорта. Содействие со стороны государства будет направлено на реализацию инвестиционных проектов в сфере строительной индустрии, в том числе на территории Индустриального парка.";
в части двадцать пятой:
абзац шестой дополнить словами ", снижения стоимости ведения бизнеса как для отечественных предпринимателей, так и для международных инвесторов";
дополнить абзацем восьмым следующего содержания:
"противостояния реализации неэффективных проектов, повышения открытости и прозрачности процесса расходования государственных средств.";
часть тридцать третью изложить в следующей редакции:

«Жыл сайын жергілікті бюджеттен 250-300 млн. АҚШ доллары қаланың инфрақұрылымын қолдау мен дамытуға жұмсалады. Жобаларды бағалау экономикалық негіздемесі, қазіргі заманғы ресурс үнемдеуші технологияларды енгізу бойынша талаптарды қамтитын инвестициялық жобаларды іріктеудің әзірленген өлшемдеріне сәйкес жүзеге асырылатын болады.»;
отыз төртінші бөлікте:
бірінші сөйлемдегі «бағдарламасында көзделген іс-шаралар іске асырылатын болады» деген сөздер «бағдарламасында, аумақтарды дамыту бағдарламасында көзделген іс-шаралар іске асырылатын болады» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші сөйлеммен толықтырылсын:
«Сонымен қатар, халықты сапалы коммуналдық қызметтермен толық қамтуды қамтамасыз ету тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласында ынталандырушы нарықтық жағдай жасау және азаматтардың, тұрғын үй-коммуналдық қызметтерді жеткізушілер мен жергілікті мемлекеттік органдарға өзара тиімді әрекет етуі жолымен жүзеге асырылатын болады.»;
отыз жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Сондай-ақ тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық инфрақұрылымын жаңғырту үлестік пайдалану шығындарының төмендеуімен, ресурс үнемдеуші технологияларды енгізумен, нормативтік шығындарды қысқартуға мүмкіндік беретін тарифтік реттеу тиімділігін көтерумен бірге жүретін болады.»;
«Қолайлы қоршаған ортаны және орнықты қызмет ететін инфрақұрылымды ұстау» деген 4.2-кіші бөлімде:
«Қалалық жоспарлау және дизайн» деген 4.2.1-тарауда:
отыз алтыншы бөліктегі «ұзақ мерзімді бағдарлама әзірленді» деген сөздер «аумақтарды дамыту бағдарламасы шеңберінде оларды іске асыру бойынша шаралар қабылданатын болады.» деген сөздермен ауыстырылсын;
қырқыншы бөліктің төртінші, бесінші абзацтары алып тасталсын;
«Экологиялық инфрақұрылым» деген 4.2.2-тарауда:
қырық тоғызыншы бөліктегі «2010», «15», «80» деген цифрлар тиісінше «2015», «24», «50» деген цифрлармен ауыстырылсын;
«Көліктік инфрақұрылым» деген 4.2.4-тарауда:
отыз төртінші бөлік «бағдарламасында» деген сөзден кейін «, аумақтарды дамыту бағдарламасында» деген сөздермен толықтырылсын;
отыз сегізінші бөліктегі «қаланың көлік жүйесінің 2010 - 2030» деген сөздер «аумақтарды дамытудың 2011 - 2015» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Әлеуметтік орнықты қоғамды қалыптастыру» деген 4.3-кіші бөлімде:
«Серпінді дамып келе жатқан қоғамды қалыптастыру» деген 4.3.1-тарауда:
отыз сегізінші және отыз тоғызыншы бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
«Осыған байланысты дене тәрбиесі мен спортты жан-жақты дамыту үшін жағдай қалыптастыра отырып, қоғамдық саулықты сақтау, қаладағы санитарлық-гигиеналық және эпидемиологиялық ахуалды жақсарту жөнінде әлеуметтік саясат жүргізу, әлеуметтік сипаттағы аурулардың алдын алуды, халықтың денсаулығын сақтау мен нығайтудың барабар жүйесін құру, жұмыс берушілердің қауіпсіз еңбек жағдайын қамтамасыз ету үшін жауапкершілігін арттыру, қызметкерлерді профилактикалық тексеру және оларды уақтылы сауықтыру мәселелері жөніндегі сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылдардың тиімділігін арттыру қажет.
Әкімдік денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті дамытуға да жәрдемдесетін болады.»;
мынадай мазмұндағы қырық екінші бөлікпен толықтырылсын:

"Каждый год из местного бюджета направляется 250 - 300 млн. долл. США на поддержку и развитие инфраструктуры города. Оценка проектов будет осуществляться согласно разработанным критериям отбора инвестиционных проектов, включающим требования по экономической обоснованности, внедрению современных ресурсосберегающих технологий.";
в части тридцать четвертой:
предложение первое дополнить словами ", программой развития территорий";
дополнить предложением вторым следующего содержания:
"Также обеспечение полного охвата населения качественными коммунальными услугами будет осуществляться путем создания стимулирующих рыночных условий в сфере жилищно-коммунального хозяйства и эффективного взаимодействия граждан, поставщиков жилищно-коммунальных услуг и местных государственных органов.";
часть тридцать седьмую изложить в следующей редакции:
"Также модернизация инфраструктуры жилищно-коммунального хозяйства будет сопровождаться снижением удельных эксплуатационных затрат, внедрением ресурсосберегающих технологий, повышением эффективности тарифного регулирования, позволяющих сократить нормативные потери.";
в подразделе 4.2. "Поддержание благоприятной окружающей среды и устойчиво функционирующей инфраструктуры":
в главе 4.2.1. "Городское планирование и дизайн":
в части тридцать шестой слова "разработана долгосрочная программа" заменить словами "будут приняты меры по реализации их в рамках программы развития территорий";
абзацы четвертый, пятый части сороковой исключить;
в главе 4.2.2. "Экологическая инфраструктура":
в части сорок девятой цифры "15", "2010", "80", заменить соответственно цифрами "24", "2015", "50";
в главе 4.2.4. "Транспортная инфраструктура":
в части тридцать четвертой предложение первое дополнить словами ", программе развития территорий";
в части тридцать восьмой слова "транспортной системы города на 2010 - 2030 годы" заменить словами: "развития территорий на 2011 - 2015 годы";
в подразделе 4.3. "Формирование социально устойчивого общества":
в главе 4.3.1. "Формирование динамично развивающего общества":
части тридцать восьмую и тридцать девятую изложить в следующей редакции:
"В этой связи необходимо повысить эффективность межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны общественного здоровья с формированием условий для всемерного развития физической культуры и спорта, проведение социальной политики по улучшению санитарно-гигиенической и эпидемиологической ситуации в городе, осуществление профилактики заболеваний социального характера, создание адекватной системы сохранения и укрепления здоровья населения, повышение ответственности работодателей за обеспечение безопасных условий труда, проведение профилактических осмотров работников и своевременного их оздоровления.
Акимат также будет содействовать развитию государственно-частного партнерства в сфере здравоохранения.";
дополнить частью сорок второй следующего содержания:

«Халыққа көрсетілетін медициналық қызметтердің сапасын арттыру, қаланың денсаулық сақтау саласына салынатын инвестициялардың тиімділігін арттыру мақсатында түпкі нәтижеге және әрбір нақты ауруды емдеу үшін нақты шығыстар үшін төлеуге, сапаны бақылау негізінде ақы  төлеуге, пайдаланылуы бәсекелестікті дамытуды көздейтін медициналық экономикалық тарифтерді енгізумен медициналық қызметтердің ашықтығына, медициналық қызметтерді көрсету процесінің ашықтығын арттыруға бағдарланған тегін медициналық көмектің кепілдікті көлемін (бұдан әрі - ТМККК) қаржыландырудың жаңа моделін іске асырумен Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесін одан әрі енгізу жөніндегі жұмыс жалғастырылады. Меншік нысанына қарамастан, барлық әлеуетті жеткізушілерге ТМККК көрсетуге арналған мемлекет тапсырысын орналастыруға бәсекелесу мен қатысу құқығы ұсынылады. Денсаулық сақтау жүйесі қызметінің тиімділігін арттыру үшін барлық медициналық ұйымдарды аккредиттеуден өткізу, 2020 жылға қарай бастапқы медициналық-санитарлық көмекке (бұдан әрі - БМСК) арналған шығыс деңгейін ТМККК бөлінетін қаражаттың жалпы көлемінің 40 %-на дейін ұлғайта отырып, БМСК-ның әлеуметтік бағдарланған моделін құру, мүгедектерді қалпына келтіріп емдеу мен оңалту қызметін дамыту жоспарланып отыр. Денсаулық сақтау ұйымдарында медициналық қызметтердің сапасын арттыруға бағытталған ішкі ауруханалық менеджмент пен медициналық қызметтердің аудиті жүйесі тиісінше дамитын болады.»,
қырық төртінші және қырық бесінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
«Мектепке дейінгі мекемелерді салу 1-ден 7 жасқа дейінгі мектепке дейінгі ұйымдарда тәрбиеленетін балаларды қамтуды 2010 жылы 41,8 %-дан 2015 жылы 69 %-ға дейін және 2020 жылы 100% дейін ұлғайтуға мүмкіндік береді. Бұл мектепке дейінгі ұйымдар 5-6 жастағы балалардың мектепалды даярлығын да қамтамасыз ететін болады. Мектепке дейінгі тәрбиелеу қызметтерін көрсететін жеке қызмет көрсетушілердің дамуын ынталандыратын жағдай жасалатын болады.
Мектепте білім беру жүйесінде оқушы орындары тапшылығының проблемалары шешіледі, 2014 жылға қарай сабақтарды 3-4 ауысымда оқыту жойылады. 2015 жылы 10 жыл бойы жалпыға бірдей міндетті білім беруді және келесі 2 жыл бойы бейіндік білім беруді көздейтін 12 жылдық білім беру моделіне ауысу жүзеге асырылатын болады. Техникалық, кәсіптік білім беруде кадрларды даярлау қазіргі заманғы еңбек нарығының талаптарымен байланыста болады, білім беру стандарттары Ұлттық біліктілік жүйесі арқылы кәсіби стандарттар бойынша қалыптастырылатын болады. Сондай-ақ білім беру жүйесінде электрондық оқыту жүйесі енгізілетін болады.»;
елу үшінші бөліктегі «орнықты даму» деген сөздер «аумақтарды дамыту» деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы «қалалық бағдарламасын» деген сөздер «іс-шаралар жоспарын» деген сөздермен ауыстырылсын;

"В целях повышения качества медицинских услуг населению, повышения эффективности вкладываемых в здравоохранение города инвестиций будет продолжена работа по дальнейшему внедрению Единой национальной системы здравоохранения с реализацией новой модели финансирования гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее - ГОБМП), ориентированной на конечный результат и оплату за фактические расходы за лечение каждого конкретного заболевания, оплату на основе контроля качества, прозрачности оплаты медицинских услуг с внедрением медико-экономических тарифов, использование которых предусматривает развитие конкуренции, повышение прозрачности процесса оказания медицинских услуг. Всем потенциальным поставщикам, независимо от формы собственности, предоставляется право конкурировать и участвовать в размещении заказа государства на оказание ГОБМП. Для повышения эффективности деятельности системы здравоохранения планируется проведение аккредитации всех медицинских организаций, создание социально ориентированной модели первичной медико-санитарной помощи (далее - ПМСП) с увеличением уровня расходов на ПМСП до 40 % к 2020 году от общего объема средств, выделяемых на ГОБМП, развитие службы восстановительного лечения и реабилитации инвалидов. Надлежащее развитие в организациях здравоохранения получит система внутрибольничного менеджмента и аудита медицинских услуг, ориентированная на повышение качества медицинских услуг.";
части сорок четвертую и сорок пятую изложить в следующей редакции:
"Строительство дошкольных учреждений позволит увеличить охват детей в возрасте от 1 до 7 лет, воспитывающихся в дошкольных организациях, с 41,8 % - в 2010 году до 69 % в 2015 году и до 100 % - в 2020 году. Эти дошкольные организации также будут обеспечивать предшкольную подготовку 5-6 - летних детей. Будут созданы условия, стимулирующие развитие частных поставщиков услуг дошкольного воспитания.
В системе школьного образования будут решены проблемы дефицита учебных мест, ликвидированы к 2014 году 3-4-х сменные занятия. В 2015 году будет осуществлен переход на 12-летнюю модель обучения, предусматривающую всеобщее обязательное образование в течение 10 лет и профильное образование в течение последующих 2 лет. В техническом, профессиональном образовании подготовка кадров будет увязана с требованиями современного рынка труда, образовательные стандарты будут формироваться на профессиональных стандартах через Национальную квалификационную систему. Также в системе образования будет внедряться система электронного обучения.";
в части пятьдесят третьей слова "устойчивого развития" заменить словами "развития территорий";
в абзаце втором слова "городской программы" заменить словами "плана мероприятий";

«Қалалық басқару жүйесін жетілдіру» деген 4.4-кіші бөлімде:
отыз екінші бөлік мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
«нәтижеге бағдарланған мемлекеттік басқару жүйесінің толыққанды жұмыс істеуі үшін қажетті элементтер енгізуді;»;
мынадай мазмұндағы қырық екінші бөлікпен толықтырылсын:
«2012 жылға қарай жұмыстың көлемі мен сапасын, жауапкершілік дәрежесін, кәсіпқойлықты арттыруды, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін сақтауды ескеретін мемлекеттік қызметшілердің қызметін бағалау жүйесі енгізіледі; біліктілігі жоғары мемлекеттік қызметшілерді даярлау жөніндегі базалық білім беру орталығы құрылатын болады.»;
мынадай мазмұндағы қырық алтыншы және қырық жетінші бөліктермен толықтырылсын:
«Нәтижеге бағдарланған мемлекеттік басқару жүйесінің толыққанды жұмыс істеуі үшін қажетті элементтер енгізу
Мемлекеттік жоспарлауды сапалы өзгерту, мемлекеттік басқарудың нәтижелілігі мен есеп беруін қамтамасыз ету мақсатында 2011 жылға қарай:
барлық мемлекеттік органдар мемлекеттік саясатты әзірлеу мен іске асыру үшін кешенді стратегиялық тәсілді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі стратегиялық даму жоспарына негізделген бесжылдық стратегиялық жоспарлар қабылдайды;
2012 жылы тиімділік пен нәтижелілік индикаторларына негізделген бюджетті қалыптастыру және атқару жүйесі енгізіледі (нәтижеге бағдарланған бюджеттеу).»;
«Астана қаласын орнықты дамыту көрсеткіштерін бағалау» деген 5-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:

в подразделе 4.4. "Совершенствование системы городского управления":
часть тридцать вторую дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"внедрение элементов, необходимых для полноценного функционирования системы государственного управления, ориентированного на результат.";
дополнить частью сорок второй следующего содержания:
"К 2012 году будет введена система оценки деятельности государственных служащих, учитывающая объем и качество работы, степень ответственности, повышение профессионализма, соблюдение Кодекса чести государственных служащих; сформирован базовый образовательный центр по подготовке высококвалифицированных государственных служащих.";
дополнить частью сорок шестой и сорок седьмой следующего содержания:
"Внедрение элементов, необходимых для полноценного функционирования системы государственного управления, ориентированного на результат
В целях качественного изменения государственного планирования, обеспечения результативности и подотчетности государственного управления к 2011 году:
все государственные органы примут пятилетние стратегические планы, основанные на Стратегическом плане развития Республики Казахстан до 2020 года, для обеспечения комплексного стратегического подхода к разработке и реализации государственной политики;
в 2012 году будет внедрена система формирования и исполнения бюджета, основанная на индикаторах эффективности и результативности (бюджетирование, ориентированное на результат).";
раздел 5. "Оценка показателей устойчивого развития города Астаны" изложить в следующей редакции:

100
«Қорытынды» деген бөлімде:
төртінші бөлік «жоспары» деген сөзден кейін «, сондай-ақ аумақтарды дамыту бағдарламасы» деген сөздермен толықтырылсын;
алтыншы бөлікте:
екінші абзацтағы «20» деген цифрлар «8,7» деген цифрлармен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы «25» деген цифрлар «3,5» деген цифрлармен ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы «4» деген цифр «4,4» деген цифрлармен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы «20» деген цифрлар «50» деген цифрлармен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы «3» деген цифр «2» деген цифрмен ауыстырылсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                  Н. Назарбаев

100
";
в разделе "Заключение":
часть четвертую дополнить словами ", а также программа развития территорий";
в части шестой:
в абзаце втором цифры "20" заменить цифрами "8,7";
в абзаце третьем цифры "25" заменить цифрами "3,5";
в абзаце четвертом цифру "4" заменить цифрами "4,4";
в абзаце пятом цифры "20" заменить цифрами "50";
в абзаце шестом цифру "3" заменить цифрой "2".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев