"Қазақстан Республикасының дипломатиялық және оған теңестірілген өкілдігі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 4 ақпандағы № 1287 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 6 наурыздағы № 518 Жарлығы
Қазақстан Республикасының Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Қазақстан Республикасының дипломатиялық және оған теңестірілген өкілдігі туралы ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 4 ақпандағы № 1287 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 5, 67-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының дипломатиялық және оған теңестірілген өкілдігі туралы ережеде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«7. Өкілдік негізгі міндеттерді іске асыру және өзіне жүктелген функцияларды жүзеге асыру үшін:
1) қазақстандық мемлекеттік органдар мен ұйымдардың (бұдан әрі - мемлекеттік ұйымдар) өкілдіктері (өкілдері) мен филиалдарының, және олардың қызметкерлерінің орналасқан мемлекетіндегі қызметін үйлестіруге;
2) орналасқан мемлекетіндегі мемлекеттік ұйымдардан толық ақпарат беруді және Қазақстан Республикасының ұлттық мүдделерін қозғайтын қызметті келісуді талап етуге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де  құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.»;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«12. Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкілетті Елшісі
орналасқан мемлекетіндегі Қазақстан Республикасының бас  консулдықтарының, консулдықтарының, вице-консулдықтарының, консулдық агенттіктерінің, құрметті консулдықтарының және өзі аккредиттелген мемлекеттерде ашылған Қазақстан Республикасының дипломатиялық миссияларының қызметіне басшылықты, сондай-ақ орналасқан мемлекетіндегі мемлекеттік ұйымдардың қызметін үйлестіруді және олардың жұмысын бақылауды жүзеге асырады.
Мемлекеттік ұйымдардың басшылары:
1) өзінің қызметін өкілдіктің немесе консулдық мекеменің басшысымен келісуге, өкілдіктің басшысына оның өкілеттіктерін жүзеге асыруда жәрдем көрсетуге, өзінің қызметі туралы оған ақпарат беруге міндетті;
2) өкілдіктің немесе консулдық мекеменің басшысымен жұмыс
жоспарларын келіседі, сондай-ақ өкілдіктің немесе консулдық мекеменің
басшысымен келісілген мерзімдерде олардың орындалуы туралы есептер
береді.».
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                  Н.Назарбаев

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 4 февраля 2004 года № 1287 "Об утверждении Положения о дипломатическом и приравненном к нему представительстве Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 6 марта 2013 года № 518
Подлежит опубликованию в
Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 4 февраля 2004 года № 1287 «Об утверждении Положения о дипломатическом и  приравненном к нему представительстве Республики Казахстан» Республики Казахстан, 2004 г., № 5, ст. 67) следующие изменения:
в Положении о дипломатическом и приравненном к нему представительстве Республики Казахстан, утвержденном вышеназваным Указом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
«7. Для реализации основных задач и осуществления возложенных на него функций представительство имеет право:
1) координировать деятельность в государстве пребывания представительств (представителей) и филиалов казахстанских государственных органов и организаций (далее - государственные организации) и их сотрудников;
2) требовать от государственных организаций полного информирования и согласования деятельности, которая затрагивает национальные интересы Республики Казахстан в государстве пребывания;
3) осуществлять иные права, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.»;
пункт 12 изложить в следующей редакции:
«12. Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики осуществляет руководство деятельностью генеральных консульств, консульств, вице-консульств, консульских агентств, почетных консульств Республики Казахстан в государстве пребывания и дипломатических миссий Республики Казахстан, открытых в государствах его аккредитации, а также координацию деятельности и контроль за работой находящихся в государстве пребывания государственных организаций.
Руководители государственных организаций:
1) обязаны согласовывать свою деятельность с главой представительства или консульского учреждения, оказывать главе представительства содействие в осуществлении его полномочий, информировать его о своей деятельности;
2) согласовывают с главой представительства или консульского учреждения планы работы, а также в сроки, согласованные с главой представительства или консульского учреждения, представляют отчеты об их выполнении.».
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев