2011 жылы 18 қазандағы Еркін сауда аймағы туралы шартты оның Тараптары мен Өзбекстан Республикасының арасында қолдану туралы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 30 мамырдағы № 574 Жарлығы.
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Yкіметі актiлерiнiң жинағында
жариялануға тиiс
"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы" 2005 жылғы 30 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 1) тармақшасына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған 2011 жылғы 18 қазандағы Еркін сауда аймағы туралы шартты оның Тараптары мен Өзбекстан Республикасының арасында қолдану туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Серік Нығметұлы Ахметовке қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, ол Қазақстан Республикасының атынан 2011 жылғы 18 қазандағы Еркін сауда аймағы туралы шартты оның Тараптары мен Өзбекстан Республикасының арасында қолдану туралы хаттамаға қол қойсын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2013 жылғы 30 мамырдағы
№ 574 Жарлығымен
МАҚҰЛДАНҒАН
Жоба
2011 жылғы 18 қазандағы Еркін сауда аймағы туралы шартты оның Тараптары мен Өзбекстан Республикасы арасында қолдану туралы
ХАТТАМА
Бұдан әрі "Шарттың Тараптары" деп аталатын 2011 жылғы 18 қазандағы Еркін сауда аймағы туралы шарттың Тараптары бір жағынан және Өзбекстан Республикасы екінші жағынан
бұдан әрі "Шарт" деп аталатын 2011 жылғы 18 қазандағы Еркін сауда аймағы туралы шарттың мақсаттарын, қағидаттарын және терминдерін басшылыққа ала отырып,
төмендегілер туралы уағдаласты:
1-бап
Осы Хаттаманың 7-бабында көзделген тәртіппен осы Хаттама күшіне енген күнінен бастап Шарттың барлық ережелері Шарт Тараптары мен Өзбекстан Республикасы арасындағы қатынастарда осы Хаттамада көзделген талаптарды ескере отырып қолданылады.
2-бап
1. Шарттың Тараптары мен Өзбекстан Республикасы арасында Шарттың 2 және 3-баптарының ережелерін қолдану мақсаттары үшін:
(а) Шарттың 2-бабының ережелері Шарттың 1-қосымшасына сілтеме жасаған жағдайда, осы Хаттаманың Тараптары осы Хаттаманың 1-қосымшасын түсінеді;
(б) Шарттың 3-бабы 2-тармағының ережелері Шарттың 2-қосымшасына сілтеме жасаған жағдайда, осы Хаттаманың Тараптары осы Хаттаманың 2-қосымшасын түсінеді.
2. Өзбекстан Республикасының ДСҰ-ға қосылған күніне дейін немесе 2020 жылғы 31 желтоқсанға дейін осы күндердің қайсысының бұрын басталатындығына байланысты:
(а) Шарттың Тарапы мен Өзбекстан Республикасы Шарттың 2-бабының 8-тармағы мен 17-бабын қолдануға қатысты мұндай Шарттың Тарапы мен Өзбекстан Республикасы арасында туындайтын дауларды реттеу үшін Шарттың 19-бабының ережелерін пайдаланбайтын болады;

О подписании Протокола о применении Договора о зоне свободной торговли от 18 октября 2011 года между его Сторонами и Республикой Узбекистан
Указ Президента Республики Казахстан от 30 мая 2013 года № 574.
Подлежит опубликованию в
Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
В соответствии с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 мая 2005 года "О международных договорах Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о применении Договора о зоне свободной торговли от 18 октября 2011 года между его Сторонами и Республикой Узбекистан.
2. Премьер-Министру Республики Казахстан Ахметову Серику Ныгметулы подписать от имени Республики Казахстан Протокол о применении Договора о зоне свободной торговли от 18 октября 2011 года между его Сторонами и Республикой Узбекистан, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев
ОДОБРЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 30 мая 2013 года № 574
Проект
ПРОТОКОЛ
о применении Договора о зоне свободной торговли
от 18 октября 2011 года между его
Сторонами и Республикой Узбекистан
Стороны Договора о зоне свободной торговли от 18 октября 2011 года, именуемые в дальнейшем "Стороны Договора", с одной стороны и Республика Узбекистан с другой стороны,
руководствуясь целями, принципами и терминами Договора о зоне свободной торговли от 18 октября 2011 года, именуемого в дальнейшем "Договор",
договорились о нижеследующем:
Статья 1
С даты вступления настоящего Протокола в силу в порядке, предусмотренном статьей 7 настоящего Протокола, все положения Договора применяются в отношениях между Сторонами Договора и Республикой Узбекистан с учетом условий, предусмотренных настоящим Протоколом.
Статья 2
1. Для целей применения положений статей 2 и 3 Договора между Сторонами Договора и Республикой Узбекистан:
а) в случаях, когда положения статьи 2 Договора ссылаются на приложение 1 к Договору, Сторонами настоящего Протокола понимается приложение 1 к настоящему Протоколу;
б) в случаях, когда положения пункта 2 статьи 3 Договора ссылаются на приложение 2 к Договору, Сторонами настоящего Протокола понимается приложение 2 к настоящему Протоколу.
2. До даты присоединения Республики Узбекистан к ВТО или до 31 декабря 2020 года, в зависимости от того, какая из этих дат наступит ранее:
а) Сторона Договора и Республика Узбекистан не будут использовать положения статьи 19 Договора для урегулирования споров, возникающих между такой Стороной Договора и Республикой Узбекистан в отношении применения пункта 8 статьи 2 и статьи 17 Договора;

(б) Шартты Өзбекстан Республикасы мен Шарттың Тараптары арасындағы саудаға қолдану мақсаттары үшін Шарттың 5-бабындағы ГАТТ 1994 III бабына сілтеме, мұндай шарттар болған жағдайда Өзбекстан Республикасының Шарт Тараптарымен екіжақты халықаралық шарттарының ұқсас ережелеріне сілтеме ретінде түсініледі;
(в) Өзбекстан Республикасы Шарттың 10-бабының ережелерімен байланысты емес, бұл ретте Шарттың Тараптары Өзбекстан Республикасында шығарылған тауарларға қатысты Шарттың 9-бабында көзделген шараларды қолдану құқығын сақтайды;
(г) Өзбекстан Республикасы Шарттың 11-бабының бірінші абзацы мен 12-бабының ережелерімен байланысты емес. Өзбекстан Республикасы Шарт Тараптарының тауарларына және мұндай тауарларды өндіру процестеріне ұлттық режим немесе барынша қолайлы режим негізінде осы режимдердің қайсысы Шарттың мүдделі Тараптарының тауарлар өндірушісі және/немесе экспорттаушысы үшін барынша қолайлы болып табылатындығына байланысты техникалық, санитариялық және фитосанитариялық шаралар қолданатын болады;
(д) Өзбекстан Республикасы төлем теңгерімінің тепе-теңдігі елеулі бұзылған жағдайда және Өзбекстан Республикасының сыртқы қаржыландыруының елеулі қиындықтары жағдайында Шарттың 14-бабы 1-тармағының ережелерімен байланысты емес;
(е) Шарттың ережелерін іске асыру кезінде Шарттың Тараптары мен Өзбекстан Республикасы арасында туындайтын даулы мәселелер Шарттың тиісті Тарапы мен Өзбекстан Республикасының екіжақты келіссөздері негізінде шешілетін болады;
(ж) Шарттың Тараптары Өзбекстан Республикасына қатысты 2-баптың 8-тармағының, 5-баптың, 10-баптың, 11-баптың бірінші абзацының, 12-баптың, 14-баптың 1-тармағының және 17-баптың ережелерімен байланысты емес.
3. Шарттың 4-бабының ережелеріне қарамастан, Шарттың Тараптары мен Өзбекстан Республикасы арасындағы саудада 1993 жылғы 24 қыркүйектегі Тауарлардың шығарылған елін айқындау қағидалары қолданылады. Шарт Тарапы мен Өзбекстан Республикасы арасындағы өзара уағдаластық бойынша тауарлардың шығарылған елін айқындау қағидалары жөніндегі өзге де көпжақты немесе екіжақты шарттар қолданылуы мүмкін.
3-бап
Осы Хаттамаға қосымшалар оның ажырамас бөлігі болып табылады.
4-бап
1. Шарттың Тараптары мен Өзбекстан Республикасы осы Хаттама бойынша өзінің міндеттемелерін орындау үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды.
2. Өзбекстан Республикасының ДСҰ-ға қосылған күнге дейін немесе 2020 жылғы 31 желтоқсанға дейін осы күндердің қайсысы ерте басталатындығына байланысты, осы Хаттаманы қолдануға және түсіндіруге қатысты Шарт Тарапы мен Өзбекстан Республикасы арасында туындаған даулар дау тараптары арасындағы консультациялар арқылы шешіледі.

б) ссылка на статью III ГАТТ 1994 в статье 5 Договора для целей применения Договора к торговле между Республикой Узбекистан и Сторонами Договора понимается как ссылка на аналогичные положения двусторонних международных договоров Республики Узбекистан со Сторонами Договора, в случае наличия таких договоров;
в) Республика Узбекистан не связана положениями статьи 10 Договора, при этом Стороны Договора сохраняют право применять меры, предусмотренные статьей 9 Договора, в отношении товаров, происходящих из Республики Узбекистан;
г) Республика Узбекистан не связана положениями абзаца первого статьи 11 и статьи 12 Договора. Республика Узбекистан будет применять технические, санитарные и фитосанитарные меры к товарам Сторон Договора и процессам производства таких товаров на основе национального режима или режима наибольшего благоприятствования в зависимости от того, какой из этих режимов является наиболее благоприятным для производителя и/или экспортера товаров заинтересованной Стороны Договора;
д) Республика Узбекистан не связана положениями пункта 1 статьи 14 Договора в случае серьезных нарушений равновесия платежного баланса и серьезных затруднений с внешним финансированием Республики Узбекистан;
е) спорные вопросы, возникающие между Сторонами Договора и Республикой Узбекистан при реализации положений Договора, будут решаться на основе двусторонних переговоров соответствующей Стороны Договора и Республики Узбекистан;
ж) Стороны Договора не связаны положениями пункта 8 статьи 2, статьи 5, статьи 10, абзаца первого статьи 11, статьи 12, пункта 1 статьи 14 и статьи 17 в отношении Республики Узбекистан.
3. Несмотря на положения статьи 4 Договора, в торговле между Сторонами Договора и Республикой Узбекистан применяются Правила определения страны происхождения товаров от 24 сентября 1993 года. По взаимной договоренности между Стороной Договора и Республикой Узбекистан могут применяться иные многосторонние или двусторонние договоры по правилам определения страны происхождения товара.
Статья 3
Приложения к настоящему Протоколу являются его неотъемлемой частью.
Статья 4
1. Стороны Договора и Республика Узбекистан принимают все необходимые меры для выполнения своих обязательств по настоящему Протоколу.
2. До даты присоединения Республики Узбекистан к ВТО или до 31 декабря 2020 года, в зависимости от того, какая из этих дат наступит ранее, споры, возникающие между Стороной Договора и Республикой Узбекистан относительно применения и толкования настоящего Протокола, разрешаются посредством консультаций между сторонами спора.

3. Осы баптың 2-тармағында көрсетілген күннен кейін осы Хаттаманы қолдануға және түсіндіруге қатысты Шарт Тарапы мен Өзбекстан Республикасы арасында туындайтын даулар Шарттың 19-бабында көзделген тәртіппен шешіледі.
5-бап
Осы Хаттаманың барлық Тараптарының өзара жазбаша келісімі бойынша оған осы Хаттаманың 7-бабында көзделген тәртіппен күшіне енетін тиісті хаттамалармен ресімделетін оның ажырамас бөлігі болып табылатын өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін.
6-бап
Осы Хаттамаға ескертулер жасауға жол берілмейді.
7-бап
1. Осы Хаттама оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді Өзбекстан Республикасы мен кемінде Шарттың екі Тарапының орындағаны туралы хабарламаларды депозитарий алған күннен бастап 30 күн өткен соң күшіне енеді.
2. Өзбекстан Республикасы мен Шарттың кез келген басқа Тарапына қатысты осы Хаттаманың күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді осындай Тараптың орындағаны туралы тиісті хабарламаны депозитарий алған күнінен бастап 30 күн өткен соң күшіне енеді.
8-бап
Осы Хаттама күшіне енгеннен кейін Шарттың Тараптары болып табылатын кез келген мемлекеттің қосылу туралы құжатты депозитарийге беру жолымен қосылуы үшін ашық.
Қосылатын мемлекет үшін осы Хаттама қосылу туралы құжатты депозитарий алған күннен бастап күшіне енеді.
2013 жылы 31 мамырда Минск қаласында орыс тілінде бір түпнұсқа данада жасалды. Түпнұсқа дана ТМД-ның Атқарушы комитетінде сақталады, ол осы Хаттамаға қол қойған әрбір мемлекетке оның куәландырылған көшірмесін жолдайды.
Армения Республикасы үшін
Ресей Федерациясы үшін
Беларусь Республикасы үшін
Тәжікстан Республикасы үшін
Қазақстан Республикасы үшін
Өзбекстан Республикасы үшін
Қырғыз Республикасы үшін
Украина үшін
Молдова Республикасы үшін
2011 жылғы 18 қазандағы
Еркін сауда аймағы туралы
шартты оның Тараптары
мен Өзбекстан Республикасы
арасында қолдану туралы
хаттамаға
1-қосымша
I. Хаттаманың 2-бабының 1-тармағына сәйкес тауарлар импортына
қатысты қолданылатын кедендік баждар
1. Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы, Молдова Республикасы, Ресей Федерациясы, Тәжікстан Республикасы, Украина Өзбекстан Республикасының кедендік аумағында шығарылатын тауарлар импортына қатысты кедендік баждарды қолданбайды.
Армения Республикасы Өзбекстан Республикасының кедендік аумағында шығарылатын шылым (СЭҚ ТН 2402 20 900 коды) импортына қатысты 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап алып тасталатын кедендік баждарды 2011 жылғы 18 қазандағы Еркін сауда аймағы туралы шарттың 1-қосымшасында келтірілген мөлшерлемелер бойынша қолданады.

3. После даты, указанной в пункте 2 настоящей статьи, споры, возникающие между Стороной Договора и Республикой Узбекистан относительно применения и толкования настоящего Протокола, разрешаются в порядке, предусмотренном статьей 19 Договора.
Статья 5
По взаимному письменному согласию всех Сторон настоящего Протокола в него могут быть внесены изменения и дополнения, являющиеся его неотъемлемой частью, которые оформляются соответствующими протоколами, вступающими в силу в порядке, предусмотренном статьей 7 настоящего Протокола.
Статья 6
Оговорки к настоящему Протоколу не допускаются.
Статья 7
1. Настоящий Протокол вступает в силу по истечении 30 дней с даты получения депозитарием уведомлений от Республики Узбекистан и не менее двух Сторон Договора о выполнении ими внутригосударственных процедур, необходимых для вступления его в силу.
2. В отношении Республики Узбекистан и любой другой Стороны Договора настоящий Протокол вступает в силу по истечении 30 дней с даты получения депозитарием соответствующего уведомления о выполнении такой Стороной внутригосударственных процедур, необходимых для вступления настоящего Протокола в силу.
Статья 8
Настоящий Протокол после его вступления в силу открыт для присоединения любого государства, являющегося Стороной Договора, путем передачи депозитарию документа о присоединении.
Для присоединяющегося государства настоящий Протокол вступает в силу с даты получения депозитарием документа о присоединении.
Совершено в городе Минске 31 мая 2013 года в одном подлинном экземпляре на русском языке. Подлинный экземпляр хранится в Исполнительном комитете СНГ, который направит каждому государству, подписавшему настоящий Протокол, его заверенную копию.
За Республику Армения
За Российскую Федерацию
За Республику Беларусь
За Республику Таджикистан
За Республику Казахстан
За Республику Узбекистан
За Кыргызскую Республику
За Украину
За Республику Молдова
Приложение 1
к Протоколу о применении
Договора о зоне
свободной торговли
от 18 октября 2011 года
между его Сторонами и
Республикой Узбекистан
I. Таможенные пошлины,
применяемые в отношении импорта товаров в соответствии
с пунктом 1 статьи 2 Протокола
1. Республика Беларусь, Республика Казахстан, Кыргызская Республика, Республика Молдова, Российская Федерация, Республика Таджикистан, Украина не применяют таможенные пошлины в отношении импорта товаров, происходящих с таможенной территории Республики Узбекистан.
Республика Армения применяет таможенные пошлины в отношении импорта сигарет (код ТН ВЭД 2402 20 900), происходящих с таможенной территории Республики Узбекистан, по ставкам, приведенным в приложении 1 к Договору о зоне свободной торговли от 18 октября 2011 года, которые будут отменены с 1 января 2014 года.

2. Өзбекстан Республикасы Армения Республикасының, Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының, Қырғыз Республикасының, Молдова Республикасының, Ресей Федерациясының, Тәжікстан Республикасының, Украинаның кедендік аумақтарынан шығарылатын тауарлар импортына қатысты кедендік баждарды қолданбайды.
II. Хаттаманың 2-бабының 2-тармағына сәйкес тауарлар экспортына
қатысты қолданылатын кедендік баждар
1. Армения Республикасы мен Молдова Республикасы Өзбекстан Республикасының кедендік аумағына арналған тауарлар экспортына қатысты кедендік баждарды қолданбайды.
Қырғыз Республикасы Өзбекстан Республикасының кедендік аумағына арналған тауарлар экспортына қатысты кедендік баждарды өзара негізде қолдану құқығы өзіне қалдырады.
Тәжікстан Республикасы егер Өзбекстан Республикасы Тәжікстан Республикасымен өзара саудада экспорттық кеден баждарын қолданған жағдайда Өзбекстан Республикасына қатысты экспорттық кеден баждарын өзара қатынастары негізде қолдану құқығын өзіне қалдырады.
Беларусь Республикасы Өзбекстан Республикасының кедендік аумағына арналған тауарлар экспортына қатысты кедендік баждарды мынадай номенклатура мен мөлшерлемелер бойынша қолданады:
СЭҚ ТН коды
Позициялардың атауы
Кедендік баж мөлшерлемесі

2. Республика Узбекистан не применяет таможенные пошлины в отношении импорта товаров, происходящих с таможенных территорий Республики Армения, Республики Беларусь, Республики Казахстан, Кыргызской Республики, Республики Молдова, Российской Федерации, Республики Таджикистан, Украины.
II. Таможенные пошлины, применяемые в отношении экспорта
товаров в соответствии с пунктом 1 статьи 2 Протокола
1. Республика Армения и Республика Молдова не применяют таможенные пошлины в отношении экспорта товаров, предназначенных для таможенной территории Республики Узбекистан.
Кыргызская Республика оставляет за собой право применять на основе взаимности таможенные пошлины в отношении экспорта товаров, предназначенных для таможенной территории Республики Узбекистан.
Республика Таджикистан оставляет за собой право применения на основе взаимности экспортных таможенных пошлин по отношению к Республике Узбекистан в случае, если Республика Узбекистан будет применять во взаимной торговле с Республикой Таджикистан экспортные таможенные пошлины.
Республика Беларусь применяет таможенные пошлины в отношении экспорта товаров, предназначенных для таможенной территории Республики Узбекистан, по следующим номенклатуре и ставкам:
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Ставка
таможенной пошлины

1205
Ұнтақталған немесе ұнтақталмаған рапстың немесе кользаның тұқымы
1 000 кг үшін 100 евро
2709 00, 2710 11 - 2710 19 490 0, 2710 19 510 - 2710 99 000 0, 2711 12 - 2711 19 000 0, 2712, 2713, 2902 20 000 0 - 2902 43 000 0
Шикі мұнай мен мұнай өнімдері
Ресей Федерациясында қолданылатынмен бірдей арнайы формула. Кеден одағының кедендік аумағынан тысқары жерлерге Беларусь Республикасының аумағынан әкету кезінде қолданылады
3104
Калий тыңайтқыштары
1 000 кг үшін 75 евро
4101, 4103
Өңделмеген тері
1 000 кг үшін 500 евро
4104, 4106
Иленген былғары немесе былғарылық краст
10 %, бірақ 1 000 кг үшін 90 евродан кем емес
4401 10 000 9
Отын ағашы

1205
Семена рапса или кользы, дробленые или недробленые
100 евро за 1 000 кг
2709 00, 2710 11-2710 19 490 0, 2710 19 510-2710 99 000 0, 2711 12-2711 19 000 0, 2712, 2713, 2902 20 000 0-2902 43 000 0
Нефть сырая и нефтепродукты
Специальная формула, идентичная используемой Российской Федерацией. Применяется при вывозе с территории Республики Беларусь за пределы таможенной территории Таможенного союза
3104
Калийные удобрения
75 евро за 1 000 кг
4101, 4103
Шкуры необработанные
500 евро за 1 000 кг
4104, 4106
Дубленая кожа или кожевенный краст
10 %, но не менее
90 евро за 1 000 кг
4401 10 000 9
Древесина топливная

1 куб. м үшін 100 евро
4403 10 000 1, 4403 10 000 2, 4403 91 100 0, 4403 91 900 0, 4403 92 100 0, 4403 92 900 0
Өңделмеген орман материалдары
1 куб. м үшін 100 евро
4404 20 000 0
Жапырақ тұқымдас ағаш
1 куб. м үшін 100 евро
4407 91 150 0, 4407 91 310 0, 4407 91 390 0, 4407 91 900 0, 4407 92 000 0, 4407 93 100 0, 4407 93 500 0, 4407 93 900 0
Өңделген орман материалдары
1 куб. м үшін 100 евро
Қазақстан Республикасы Өзбекстан Республикасының кеден аумағына арналған тауарлар экспортына қатысты кедендік баждарды мынадай номенклатура мен мөлшерлемелер бойынша қолданады:
СЭҚ ТН коды
Позициялардың атауы
Кедендік баж мөлшерлемесі

100 евро за 1 куб. м
4403 10 000 1, 4403 10 000 2, 4403 91 100 0, 4403 91 900 0, 4403 92 100 0, 4403 92 900 0
Лесоматериалы необработанные
100 евро за 1 куб. м
4404 20 000 0
Древесина лиственных пород
100 евро за 1 куб. м
4407 91 150 0, 4407 91 310 0, 4407 91 390 0, 4407 91 900 0, 4407 92 000 0, 4407 93 100 0, 4407 93 500 0, 4407 93 900 0
Лесоматериалы обработанные
100 евро за 1 куб. м
Республика Казахстан применяет таможенные пошлины в отношении экспорта товаров, предназначенных для таможенной территории Республики Узбекистан, по следующим номенклатуре и ставкам:
Код ТН ВЭД
Наименование позиций
Ставка таможенной пошлины

1201 00
Ұнтақталған немесе ұнтақталмаған соя бұршақтары
20 %, бірақ 1 000 кг үшін 35 евродан кем емес
1205
Ұнтақталған немесе ұнтақталмаған рапстың немесе кользаның тұқымдары
15 %, бірақ 1 000 кг үшін 30 евродан кем емес
1206 00
Ұнтақталған немесе ұнтақталмаған күнбағыстың тұқымдары
20 %, бірақ 1 000 кг үшін 30 евродан кем емес
2709 00 900 2, 2709 00 900 8
Шикі мұнай
Арнайы формула
2710 11 110 0 - 2710 11 900 9
Жеңіл дистилляттар және өнімдер
Баж мөлшерлемесінің өлшемі келесі формула бойынша есептеп шығарылады: ӘКБМ=Кх(Ц-138,6), мұндағы ӘКБМ - әкетілетін кедендік баж мөлшерлемесі;
К - 50 % есептеу формула көрсеткішінде қолданылатын және төменде көрсетілген кестеге сәйкес түзету коэффициентіне көбейтілген орташа арифметикалық 0,35 және 0,4 коэффициенттерінің мағынасы; Ц - мониторинг кезеңінде қалыптасқан ішкі мұнайдың орташа нарықтық бағасы
2710 19 110 0 - 2710 19 290 0
Орташа дистилляттар: қайта өңдеудің ерекше процестері үшін, 2710 19 110 0 кіші қосалқы позицияда көрсетілгеннен басқа, процестердегі химиялық айналу үшін; басқа да мақсаттар үшін
2710 19 410 0 - 2710 19 490 0
Ауыр дистиляттар: газойлдар
2710 19 510 1, 2710 19 510 9,
ауыр дистиллятты сұйық отыннан басқа, 2710 19 550 1, 2710 19 550 9 Ауыр дистиляттар: сұйық отындар
2710 19 550 9
Ауыр дистиляттар: сұйық отындар
2710 19 610 1 - 2710 19 690 9
Ауыр дистилляттар: сұйық отындар
2713 20 000 0 - 2713 90 900 0
Мұнай битумы
2710 19 310 0 - 2710 19 350 0
Ауыр дистилляттар: газойлдар
Мұнайдан өңделген тауарларға әкетілетін кедендік баждың бекітілген мөлшерлемесі мұнай шикізатының әлемдік нарықтағы ай сайынғы баға мониторингін есепке ала отырып, орташа нарықтық баға деректері негізінде түзетіледі
2711 21000 0
Табиғи газ
30 %
2711 29 000 0
Басқа газдар
5 %
2705 00 000 0
Тас көмірлі, сулы, генераторлық газ және ұқсас газдар
5 %
4101
Ірі қара малдың (қодастарды қоса алғанда) немесе жылқы тұқымдас (буланған немесе тұздалған, кептірілген, күлмен жидітілген, басқа тәсілмен өңделген немесе консервіленген, бірақ пергаментпен өңделмеген немесе одан әрі өңделмейтін) жануарлардың түгі бар немесе түксіз, қосарланған немесе қосарланбаған өңделмеген терілері
20 %, бірақ 1 000 кг үшін 200 евродан кем емес
4102
Осы топтың 1 в ескертпесінде алып тасталғандардан басқа, қойлардың немесе қозылардың (буланған немесе тұздалған, кептірілген, күлмен жидітілген, басқа тәсілмен өңделген немесе консервіленген, бірақ пергаментпен өңделмеген немесе одан әрі өңделмейтін) жүні бар немесе жүнсіз, қосарланған немесе қосарланбаған өңделмеген терілері
20 %, бірақ 1 000 кг үшін 200 евродан кем емес

1201 00
Соевые бобы, дробленые или недробленые
20 %, но не менее 35 евро за 1 000 кг
1205
Семена рапса или кользы, дробленые или недробленые
15 %, но не менее 30 евро за 1 000 кг
1206 00
Семена подсолнечника, дробленые или недробленые
20 %, но не менее 30 евро за 1 000 кг
2709 00 900 2, 2709 00 900 8
Нефть сырая
Специальная формула
2710 11 110 0-2710 11 900 9
Легкие дистилляты и продукты
Размер ставки пошлины исчисляется по следующей формуле:
СВТП = Кх(Ц-138,6),
где СВТП - ставка вывозной таможенной пошлины;
К - 50 %
среднеарифметического значения коэффициентов 0,35 и 0,4, используемых в формуле расчета условной ставки и умноженных на поправочный коэффициент, согласно таблице, представленной ниже;
Ц - средняя рыночная цена сырой нефти, сложившаяся за период мониторинга
2710 19 110 0-2710 19 290 0
Средние дистилляты: для специфических процессов переработки, для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 19 110 0; для прочих целей
2710 19 410 0-2710 19 490 0
Тяжелые дистилляты: газойли
2710 19 510 1, 2710 19 510 9, кроме тяжелого дистиллятного жидкого топлива, 2710 19 550 1, 2710 19 550 9
Тяжелые дистилляты: топлива жидкие
2710 19 550 9
Тяжелые дистилляты: топлива жидкие
2710 19 610 1-2710 19 690 9
Тяжелые дистилляты: топлива жидкие
2713 20 000 0-2713 90 900 0
Битум нефтяной
Код ТН ВЭД
Наименование позиций
Ставка таможенной пошлины
2710 19 310 0-2710 19 350 0
Тяжелые дистилляты: газойли
Утвержденные ставки вывозных таможенных пошлин на товары, выработанные из нефти, ежеквартально корректируются на основе данных средней рыночной цены с учетом ежемесячного мониторинга цен на мировых рынках нефтяного сырья
2711 21 000 0
Газ природный
30 %
2711 29 000 0
Газы прочие
5 %
2705 00 000 0
Газ каменноугольный, водяной, генераторный и аналогичные газы
5 %
4101
Необработанные шкуры крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоеные или недвоеные
20 %, но не менее 200 евро за 1 000 кг
4102
Необработанные шкуры овец или шкурки ягнят (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с шерстным покровом или без шерстного покрова, двоеные или недвоеные, кроме исключенных примечанием 1 в к данной группе
20 %, но не менее 200 евро за 1 000 кг

4103
Осы топқа 16 немесе 1 в ескертумен алып тасталғандардан басқа, өзге де өңделмеген (буланған немесе тұздалған, кептірілген, күлмен жидітілген, басқа тәсілмен пикелденген немесе консервіленген, бірақ иленбеген, пергаментпен өңделмеген немесе одан әрі өңделмейтін) түгі бар немесе түксіз, қосарланған немесе қосарланбаған өңделмеген терілер
20 %, бірақ 1 000 кг үшін 200 евродан кем емес
5101
Кардпен немесе тарақпен тарауға ұшырамаған жүн
10 %, бірақ 1 000 кг үшін 50 евродан кем емес
5102
Кардпен немесе тарақпен тарауға ұшырамаған биязы немесе қылшықты жануарлардың қылы
10 %, бірақ 1 000 кг үшін 50 евродан кем емес
5103
Иіру қалдықтарын қоса алғанда бірақ ыдыратылған шикізатты қоспағанда, жүннің немесе жануарлардың биязы немесе қылшықты қылының қалдықтары
10 %, бірақ 1 000 кг үшін 50 евродан кем емес
5104 00 000 0
Жүннен немесе жұқа немесе қатты жануарлар жүнінің жұлынған шикізаттары
10 %, бірақ 1 000 кг үшін 50 евродан кем емес
7204
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қара металдардың қайта балқытуға арналған құймалары шихталық құймалар
15 %, бірақ 1 000 кг үшін 20 евродан кем емес
7302
Темір жол немесе трамвай жолдары үшін пайдаланылатын қара металдан жасалған бұйымдар: рельстер, қарсы рельстер және тісті рельстер, ауыспалы рельстер, тұйық қиылыс айқаспалары, ауыспалы штангалар және өзге де көлденең қосылыстар, шпалдар, түйіспе жапсырмалары мен төсемдері, сыналар, тірек тақталары, ілгекті рельс бұрандалары, төсемдер мен созғыштар, тұғырлар, көлденең жақтаулар мен рельстерді қосуға немесе бекітуге арналған өзге де бөлшектер
20 %, бірақ 1 000 кг үшін 20 евродан кем емес
7404 00
Мыс қалдықтары мен сынықтары
30 %, бірақ 1 000 кг үшін 330 евродан кем емес
7601
7601 10 000 0 алынған СЭҚ ТН кодымен сыныпталатын алюмо-берилий қоспасынан өзге, өңделмеген алюминий
15 %, бірақ 1 000 кг үшін 100 евродан кем емес
7602 00
Алюминий қалдықтары мен сынықтары
15 %, бірақ 1 000 кг үшін 100 евродан кем емес
7603
Алюминий ұнтақтары мен қабыршықтары
15 %, бірақ 1000 кг үшін 100 евродан кем емес
7604 10 100 0
Қоспаланбаған алюминийдан жасалған алюминий шыбықтары
15 %, бірақ 1000 кг үшін 100 евродан кем емес
7604 29 100 0
Алюминий құймаларынан жасалған басқа да шыбықтар
15 %, бірақ 1000 кг үшін 100 евродан кем емес
7605
Алюминий сымы
15 %, бірақ 1000 кг үшін 100 евродан кем емес
7606
Ені 0,2 мм-ден астам алюминийден жасалған плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар
15 %, бірақ 1000 кг үшін 100 евродан кем емес
7607
Ені (негізін есепке алмағанда) 0,2 мм алюминий жұқалтары (қағаздан, картоннан, пластмассадан немесе ұқсас материалдардан жасалған негізсіз немесе негізімен)
15 %, бірақ 1000 кг үшін 100 евродан кем емес

4103
Прочие необработанные шкуры (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоеные или недвоеные, кроме исключенных примечаниями 1 б или 1 в к данной группе
20 %, но не менее 200 евро за 1 000 кг
5101
Шерсть, не подвергнутая кардо- или гребнечесанию
10 %, но не менее 50 евро за 1 000 кг
5102
Волос животных, тонкий или грубый, не подвергнутый кардо- или гребнечесанию
10 %, но не менее 50 евро за 1 000 кг
5103
Отходы шерсти или тонкого или грубого волоса животных, включая прядильные отходы, но исключая расщипанное сырье
10 %, но не менее 50 евро за 1 000 кг
5104 00 000 0
Расщипанное сырье из шерсти или тонкого или грубого волоса животных
10 %, но не менее 50 евро за 1 000 кг
7204
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки)
15 %, но не менее 20 евро за 1 000 кг
7302
Изделия из черных металлов, используемые для железнодорожных или трамвайных путей: рельсы, контррельсы и зубчатые рельсы, переводные рельсы, крестовины глухого пересечения, переводные штанги и прочие поперечные соединения, шпалы, стыковые накладки и подкладки, клинья, опорные плиты, крюковые рельсовые болты, подушки и растяжки, станины, поперечины и прочие детали, предназначенные для соединения или крепления рельсов
20 %, но не менее
20 евро за 1 000 кг
7404 00
Отходы и лом медные
30 %, но не менее 330 евро за 1 000 кг
7601
Алюминий необработанный, кроме алюмо-бериллевой лигатуры, классифицируемой кодом ТН ВЭД из 7601 10 000 0
15 %, но не менее 100 евро за 1 000 кг
7602 00
Отходы и лом алюминиевые
15 %, но не менее 100 евро за 1 000 кг
7603
Порошки и чешуйки алюминиевые
15 %, но не менее 100 евро за 1 000 кг
7604 10 100 0
Прутки из алюминия нелегированного
15 %, но не менее 100 евро за 1 000 кг
7604 29 100 0
Прутки прочие из алюминиевых сплавов
15 %, но не менее 100 евро за 1 000 кг
7605
Проволока алюминиевая
15 %, но не менее 100 евро за 1 000 кг
7606
Плиты, листы, полосы или ленты алюминиевые толщиной более 0,2 мм
15 %, но не менее 100 евро за 1 000 кг
7607
Фольга алюминиевая (без основы или на основе из бумаги, картона, пластмассы или аналогичных материалов) толщиной (не считая основы) не более 0,2 мм
15 %, но не менее 100 евро за 1 000 кг

7608
Алюминийден жасалған түтіктер мен түтікшелер
15 %, бірақ 1000 кг үшін 100 евродан кем емес
7609 00 000 0
Алюминий түтіктерге немесе түтікшелерге арналған фитингтер (мысалы, жалғастырғыштар, иіндер, ернемектер)
15 %, бірақ 1000 кг үшін 100 евродан кем емес
7610
Алюминий металл құрылымдары (9406 тауар позициясындағы құрастырылатын құрылыс металл құрылымдарынан басқа) және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер және олардың бөліктері, мұнаралар, керегеторлы діңгектер, шатырларға арналған аражабындар, құрылыс фермалар, есіктер, терезелер және олардың рамалары, есіктерге арналған табалдырықтар, балюстрадалар, тіректер және колонналар); металл құрылымдарда пайдалануға арналған алюмииийден жасалған беттер, шыбықтар, профильдер, түтіктер және ұқсас бұйымдар
15 %, бірақ 1000 кг үшін 100 евродан кем емес
7611 00 000 0
Кез келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйытылған газдан басқа), сыйымдылығы 300 л астам, қаптамасымен немесе жылу оқшаулағышпен немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз резервуарлар, цистерналар, бактар және алюмииийден жасалған ұқсас сыйымдылықтар
15 %, бірақ 1000 кг үшін 100 евродан кем емес
7612
Кез-келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйытылған газдан басқа), сыйымдылығы 300 л астам, қаптамасымен немесе жылу оқшаулағышпен немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз күбілер, атанақтар, банкілер, жәшіктер және алюминийден жасалған ұқсас сыйымдылықтар (қатты немесе майыспалы түтік түріндегі сыйымдылықтарды қоса алғанда)
15 %, бірақ 1000 кг үшін 100 евродан кем емес
7613 00 000 0
Сығылған немесе сұйытылған газдарға арналған алюминий сыйымдылықтар
15 %, бірақ 1000 кг үшін 100 евродан кем емес
7614
Электрлік оқшаулаусыз алюминийден жасалған иірілген сым, тростар, өрме баулар және ұқсас бұйымдар
15 %, бірақ 1000 кг үшін 100 евродан кем емес
7615
Алюминийден жасалған асхана, ас үй бұйымдары немесе тұрмыстық қажеттілікке арналған өзге де бұйымдар және олардың бөліктері; алюминийден жасалған, ас үй ыдыстарын жууға арналған жөке, тазалауға немесе жалтыратуға арналған жөкешіктер, қолғаптар және ұқсас бұйымдар; алюминийден жасалған санитариялық-техникалық жабдық және оның бөліктері.
15 %, бірақ 1000 кг үшін 100 евродан кем емес
7616
Алюминийден жасалған өзге де бұйымдар
15 %, бірақ 1000 кг үшін 100 евродан кем емес
8607
Темір жол локомотивтерінің немесе трамвайдың моторлы вагондарының немесе жылжымалы құрамның бөліктері
20 %, бірақ 1000 кг үшін 15 евродан кем емес
Түзетілетін коэффициенттері бар кесте
СЭҚ ТН бойынша тауар
жіктемесі
Түзетілетін коэффициент
К

7608
Трубы и трубки алюминиевые
15 %, но не менее 100 евро за 1 000 кг
7609 00 000 0
Фитинги для труб или трубок алюминиевые (например, муфты, колена, фланцы)
15 %, но не менее 100 евро за 1 000 кг
7610
Металлоконструкции алюминиевые (кроме сборных строительных металлоконструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери, окна и их рамы, пороги для дверей, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, профили, трубы и аналогичные изделия алюминиевые, предназначенные для использования в металлоконструкциях
15 %, но не менее 100 евро за 1 000 кг
7611 00 000 0
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные алюминиевые емкости для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
15 %, но не менее 100 евро за 1 000 кг
7612
Бочки, барабаны, банки, ящики и аналогичные емкости (включая жесткие или деформируемые трубчатые емкости) алюминиевые для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
15 %, но не менее 100 евро за 1 000 кг
7613 00 000 0
Емкости для сжатого или сжиженного газа алюминиевые
15 %, но не менее 100 евро за 1 000 кг
7614
Скрученная проволока, тросы, плетеные шнуры и аналогичные изделия из алюминия без электрической изоляции
15 %, но не менее 100 евро за 1 000 кг
7615
Изделия столовые, кухонные или прочие изделия для бытовых нужд и их части из алюминия; мочалки для чистки кухонной посуды, подушечки для чистки или полировки, перчатки и аналогичные изделия из алюминия; оборудование санитарно-техническое и его части из алюминия
15 %, но не менее 100 евро за 1 000 кг
7616
Прочие изделия из алюминия
15 %, но не менее 100 евро за 1 000 кг
8607
Части железнодорожных локомотивов или моторных вагонов трамвая или подвижного состава
20 %, но не менее 15 евро за 1 000 кг
Таблица с поправочными коэффициентами
Классификация товара по ТН ВЭД
Поправочный коэффициент
К

2710 11 110 0 - 2710 11 900 9
1,2
0,5 х (0,35 + 0,4) / 2 х 1,2 = 0,225
2710 19 110 0 - 2710 19 290 0
2710 19 410 0 - 2710 19 490 0
2710 19 510 1 - 2710 19 550 9
2710 19 610 1 - 2710 19 690 9
0,8
0,5 х (0,35 + 0,4) / 2 х 0,8 = 0,15
2710 19 310 0 - 2710 19 350 0
0,8
0,5 х (0,35 + 0,4) / 2 х 0,8 = 0,15
2713 20 000 0 - 2713 90 900 0
0,8
0,5 х (0,35 + 0,4) / 2 х 0,8 = 0,15
Қазақстан Республикасы тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты Қазақстан Республикасының Салық кодексіне сәйкес экспортқа арналған ренталық салықты қолданады
Ресей Федерациясы Өзбекстан Республикасының кедендік аумағына арналған тауарлар экспортына қатысты мынадай номенклатура мен мөлшерлемелер бойынша кедендік баждарды қолданады:
СЭҚ ТН коды
Позициялар атауы
Кедендік баж мөлшерлемесі
0302 35 900 0
Көк немесе кәдімгі тунец
5 %
0303
Мұздатылған балық, 0304 тауар позициясының балық сүбесі мен балық етін қоспағанда
5 %
0306
Сауыттағы немесе сауытсыз шаян тектестер, тірі, жаңадан ауланған, салқындатылған, мұздатылған, кептірілген, тұздалған немесе тұздықтағы
10 %
1201 00
Ұнтақталған немесе ұнтақталмаған соя бұршақ қаптары
20 %, бірақ 1 000 кг үшін 35 евродан кем емес
1205
Ұнтақталған немесе ұнтақталмаған рапстың немесе кользаның тұқымы
20 %, бірақ 1 000 кг үшін 35 евродан кем емес
1206 00
Ұнтақталған немесе ұнтақталмаған күнбағыстың тұқымдары
20 %, бірақ 1 000 кг үшін 30 евродан кем емес
1207 50
Қышаның тұқымы
10 %, бірақ 1 000 кг үшін 25 евродан кем емес
1605
Дайын немесе консервіленген шаян тәрізділер, молюскілер және өзге де су омыртқасыздары
5 %
2207, 2208
Этиль спирті
6,5 %
2503 00
Сублимирленген, тұндырылған немесе колоидталған өзге барлық түрдегі күкірт
6,5 %
2510
Табиғи кальций фосфаты, табиғи алюминий-кальций фосфаты және фосфатты бор
6,5 %
2519
Табиғи магний карбонат (магнезит); балқытылған магнезия; кесектендірудің алдында қосылатын, құрамында басқа оксидтің шағын мөлшері бар қайта күйдірілген магнезия (кесектендірілген); қоспаларымен немесе қоспаларсыз өзге де магний оксиді
6,5 %
2523
Боялмаған немесе боялған, дайын немесе күйдірілген цемент тасы нысанында портландцемент, глиноземдік цемент, қож цемент, суперсульфатты цемент және ұқсас гидравликалық цементтер
6,5 %
2524
Асбест
3 %
2601
Күйдірілген пиритті қоса алғанда, кендер мен концентраттар
6,5 %
2613
Молибден кендері мен концентраттар
6,5 %
2615
Цирконий кендері мен концентраттар
6,5 %
2620 19
Қара металдар өндірісінің өзге де қалдықтары
6,5 %
2704 00
Тас көмірдің, лигниттің немесе жер тезектің коксы немесе жартылай коксы, ретортты көмір
6,5 %
2705 00 000 0
Мұнай газдары мен басқа да газ тәрізді көмірсутектерден өзге, тас көмір газы, су, генераторлы және ұқсас газдар
5 %

2710 11 110 0-2710 11 900 9
1,2
0,5 х (0,35 + 0,4)/2 х 1,2 = 0,225
2710 19 1100-2710 19 2900
2710 194100-2710 194900
2710 19510 1-2710 195509
2710 19610 1-2710 196909
0,8
0,5 х (0,35 + 0,4)/2 х 0,8 = 0,15
2710 19 310 0-2710 19 350 0
0,8
0,5 х (0,35 + 0,4)/2 х 0,8 = 0,15
2713 20 000 0-2713 90 900 0
0,8
0,5 х (0,35 + 0,4)/2 х 0,8 = 0,15
Республика Казахстан в отношении отдельных видов товаров применяет рентный налог на экспорт в соответствии с Налоговым кодексом Республики Казахстан
Российская Федерация применяет таможенные пошлины в отношении экспорта товаров, предназначенных для таможенной территории Республики Узбекистан, по следующим номенклатуре и ставкам:
Код ТН ВЭД Наименование позиции
Ставка таможенной пошлины
0302 35 900 0
Тунец синий или обыкновенный
5 %
0303
Рыба мороженая, за исключением рыбного филе и мяса рыбы товарной позиции 0304
5 %
0306
Ракообразные в панцире или без панциря, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле
10 %
1201 00
Соевые бобы, дробленые или недробленые
20 %, но не менее 35 евро за 1 000 кг
1205
Семена рапса или кользы, дробленые или недробленые
20 %, но не менее 35 евро за 1 000 кг
1206 00
Семена подсолнечника, дробленые или недробленые
20 %, но не менее 30 евро за 1 000 кг
1207 5
Семена горчицы
10 %, но не менее 25 евро за 1 000 кг
1605
Готовые или консервированные ракообразные, моллюски и прочие водные беспозвоночные
5 %
2207, 2208
Спирт этиловый
6,5 %
2503 00
Сера всех видов, кроме серы сублимированной, осажденной и коллоидной
6,5 %
2510
Фосфаты кальция природные, фосфаты алюминиево-кальциевые природные и мел фосфатный
6,5 %
2519
Карбонат магния природный (магнезит); магнезия плавленая; магнезия пережженная (агломерированная), содержащая или не содержащая небольшие количества других оксидов, добавляемых перед агломерацией; прочие оксиды магния, с примесями или без примесей
6,5 %
2523
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый, цемент суперсульфатный и аналогичные гидравлические цементы, неокрашенные или окрашенные, готовые или в форме клинкеров
6,5 %
2524
Асбест
3 %
2601
Руды и концентраты железные, включая обожженный пирит
6,5 %
2613
Руды и концентраты молибденовые
6,5 %
2615
Руды и концентраты циркониевые
6,5 %
2620 19
Прочие отходы производства черных металлов
6,5 %
2704 00
Кокс и полукокс из каменного угля, лигнита или торфа, уголь ретортный
6,5 %
2705 00 000 0
Газ каменноугольный, водяной, генераторный и аналогичные газы, кроме нефтяных газов и других газообразных углеводородов
5 %

2902 41 000 0
о-ксилол
Ерекше формула
2902 42 000 0
m-ксилол
Ерекше формула
2902 43 000 0
n-ксилол
Ерекше формула
2905 13 000 0
Бутан-1-ол (спирт н-бутилді)
6,5 %
3104, 3105
Минералды немесе химиялық тыңайтқыштар
5 %
3901, 3902
Бастапқы формадағы этилен, пропилен немесе өзге де олефиндер полимерлері
6,5 %
4101, 4102, 4103
Өңделмеген терілер
1 000 кг үшін 500 евро
4104, 4105, 4107
Ірі қара малдың, қойдың терісінің немесе қозы терісінің иленген былғары немесе былғары красты; иленгеннен кейін немесе былғары красты түрінде қосымша өңделген былғары
10 %, бірақ 1 000 кг үшін 90 евродан кем емес
4401
Бөрене, шөрке, бұтақшалар, байламды шөпшек түріндегі немесе осыған ұқсас түрдегі ағаш; ағаш жоңқасы немесе сүрегі; сүрек үгіндісі және ағаш қалдықтары мен скрап, агломерирленбеген немесе бөрене брикеттер, түйіршіктер немесе осыған ұқсас түрінде агломерирленген
Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес
4403
Өңделмеген, қабығы аршылған немесе аршылмаған немесе шелқабығымен немесе тұрпайы бөренеленген немесе бөренеленбеген ағаш материалдары
Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес
4406
Темір жолдар мен трамвай жолдарына арналған шпалдар
Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес
4407
Араланған немесе ен бойынан жарылған, жаңқаланған немесе жаңқаланбаған, қабаттарға бөлінген немесе сыдырылған, тегістелген немесе тегістелмеген, сыртқы қалыңдығы 6 мм асатын шет жақ қосылыстары бар немесе жоқ ағаш материалдары
Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес
4408 90
Қаптамаға арналған (қабатты ағашты бөлу арқылы алынғанды қоса алғанда), желімделген фанера немесе осыған ұқсас қабатты ағашқа арналған табақтар және ен бойынан кесілген, қабаттарға бөлінген немесе аршылған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, тегістелген немесе тегістелмеген, ағаштардың өзге түрлерінен (қылқанды және тропикалық тұқымдардан басқа түрлерден) жасалған қалыңдығы 6 мм-ден аспайтын кертікке қосылыстары бар немесе жоқ өзге ағаш материалдары
Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес
4409, 4410, 4412, 4413, 4418, 4421
Профилирленген погонаж түріндегі аралау материалдары, сүрек-жаңқалы және сүрек-талшықты, желімделген фанера, блоктар, плиталар, бөрене немесе профилирленген түрдегі тығыздалған ағаш, ағаш ұстасының және шеберінің ағаш, құрылыс бұйымдары, басқа ағаш бұйымдары
Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес
4701
Ағаш массасы
10 %
4703
Еритін сұрыптардан өзге, натронды немесе сульфатты ағаш целлюлоза
10 %
4703 21
Қылқан жапырақты тұқымдардан жартылай ағартылған немесе ағартылған
10 %, бірақ 1 000 кг үшін 40 евродан кем емес
4704
Еритін тұздардан өзге, сульфитті, ағаш целлюлоза
10 %

2902 41 000 0
о-ксилол
Особая формула
2902 42 000 0
м-ксилол
Особая формула
2902 43 000 0
n-ксилол
Особая формула
2905 13 000 0
Бутан-1-ол (спирт н-бутиловый)
6,5 %
3104, 3105
Удобрения минеральные или химические
5 %
3901, 3902
Полимеры этилена, пропилена или прочих олефинов в первичных формах
6,5 %
4101, 4102, 4103
Необработанные шкуры
500 евро за 1 000 кг
4104, 4105, 4107
Дубленая кожа или кожевенный краст из шкур крупного рогатого скота, из шкур овец или шкурок ягнят; кожа, дополнительно обработанная после дубления или в виде кожевенного краста
10 %, но не менее 90 евро за 1 000 кг
4401
Древесина топливная в виде бревен, поленьев, сучьев, вязанок хвороста или в аналогичных видах; щепа или стружка древесная; опилки и древесные отходы и скрап, неагломерированные или агломерированные в виде бревен, брикетов, гранул или в аналогичных видах
В соответствии с законодательством Российской Федерации
4403
Лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо брусованные или небрусованные
В соответствии с законодательством Российской Федерации
4406
Шпалы деревянные для железнодорожных или трамвайных путей
В соответствии с законодательством Российской Федерации
4407
Лесоматериалы распиленные или расколотые вдоль, разделенные на слои или лущеные, строганые или нестроганые, шлифованные или нешлифованные, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм
В соответствии с законодательством Российской Федерации
4408 90
Листы для облицовки (включая полученные разделением слоистой древесины), для клееной фанеры или для аналогичной слоистой древесины и прочие лесоматериалы, распиленные вдоль, разделенные на слои или лущеные, строганые или нестроганые, шлифованные или нешлифованные, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной не более 6 мм из древесины прочих видов (иных, чем хвойных и тропических пород)
В соответствии с законодательством Российской Федерации
4409, 4410, 4412, 4413, 4418, 4421 Пиломатериалы в виде профилированного погонажа, плиты древесно-стружечные и древесно-волокнистые, фанера клееная, древесина прессованная в виде блоков, плит, брусьев или профилированных форм, изделия столярные и плотницкие, деревянные, строительные, изделия деревянные прочие
В соответствии с законодательством Российской Федерации
4701
Древесная масса
10 %
4703
Целлюлоза древесная, натронная или сульфатная, кроме растворимых сортов
10 %
4703 21
Полубеленая или беленая из хвойных пород
10 %, но не менее 40 евро за 1 000 кг
4704
Целлюлоза древесная, сульфитная, кроме растворимых сортов
10 %

4704 21
Қылқан жапырақты тұқымдардан жартылай ағартылған немесе ағартылған
5 %, бірақ 1 000 кг үшін 15 евродан кем емес
4706, 4707
Регенерацияланған қағаздан немесе картоннан (макулатурадан және қалдықтардан) немесе басқа да талшықты целлюлоза материалдарынан алынған талшықты масса; регенерацияланған қағаз немесе картон (макулатура және қалдықтар)
10 %
4801
Рулондардағы немесе парақтардағы газет қағазы
5 %
4802, 4804, 4805, 4808, 4811, 4814, 4817, 4818, 4819, 4820,4823
Қағаз және картон, қағаз массадан жасалған бұйым, қағаз немесе картон
10 %
7102, 7103, 7104, 7105, 7107, 7109, 7110, 7111, 7112
Асыл немесе жартылай асыл тастар, асыл металдар, асыл металдармен жалатылған металдар және олардан жасалған бұйымдар
6,5 %
7204, 7302 10 900 0
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құймалары (шихта құймалары); пайдаланылған рельстер
15 %, бірақ 1 000 кг үшін 15 евродан кем емес
7401, 7402, 7403
Мысты штейн; цементтелген мыс (тұндырылған мыс), тазартылмаған мыс; электрлік тазартуға арналған мыс анодтары, тазартылған мыс және өңделмеген мыс қорытпалары
10 %
7404
Мыс қалдықтары мен сынықтары
50 %, бірақ 1 000 кг үшін 420 евродан кем емес
7405
Мыс негізінде жасалған лигатуралар
10 %
7501, 7502
Никельді штейн, никельдің оксид агломераттары және никель металлургиясының басқа да аралық өнімдері; өңделмеген никель
Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес
7503
Никельдің қалдықтары мен сынықтары
30 %, бірақ 1 000 кг үшін 750 евродан кем емес
7601
Өңделмеген алюминий
5 %
7602
Алюминийдің қалдықтары мен сынықтары
50 %, бірақ 1 000 кг үшін 380 евродан кем емес
7802
Қорғасынның қалдықтары мен сынықтары
30 %, бірақ 1 000 кг үшін 105 евродан кем емес
7901
Өңделмеген мырыш
5 %
7902
Мырыштың қалдыктары мен сынықтары
30 %, бірақ 1 000 кг үшін 180 евродан кем емес
8001, 8002
Өңделмеген қалайы; қалайының қалдықтары мен сынықтары
6,5 %
8101 94, 8101 97, 8102 94, 8102 97, 8103 20, 8103 30 Өңделмеген вольфрам, вольфрамның қалдықтары мен сынықтары; өңделмеген молибден, молибденнің қалдықтары мен сынықтары; өңделмеген тантал, танталдың қалдықтары мен сынықтары
6,5 %
8105 30
Кобальттың қалдықтары мен сынықтары
30 %, бірақ 1 000 кг үшін 1 200 евродан кем емес
8106, 8107
Висмут және қалдықтар мен сынықтарды қоса алғанда одан жасалған бұйымдар; кадмий және қалдықтар мен сынықтарды қоса алғанда одан жасалған бұйымдар
6,5 %
8108 20
Өңделмеген титан, ұнтақтар
6,5 %
8108 30
Титанның қалдықтары мен сынықтары
30 %, бірақ 1 000 кг үшін 225 евродан кем емес
8109 30, 8110 20, 8111 00, 8112 13, 8112 21, 8112 22, 8112 29, 8112 92 200 1, 8112 92 200 9, 8112 52
Цирконийдің қалдықтары мен сынықтары; сүрмелер, марганец және қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда, одан жасалатын бұйымдар; бериллийдің қалдықтары мен сынықтары; хром; германийдің қалдықтары мен сынықтары; ванадийдің қалдықтары мен сынықтары; таллийдің қалдықтары мен сынықтары; ниобия (колумбийдің), ренийдің, галлийдің, индийдің қалдықтары мен сынықтары
6,5 %

4704 21
Полубеленая или беленая из хвойных пород
5 %, но не менее 15 евро за 1 000 кг
4706, 4707
Масса волокнистая, полученная из регенерируемых бумаги или картона (макулатуры и отходов) или из других волокнистых целлюлозных материалов;
регенерируемые бумаги или картон (макулатура и отходы)
10 %
4801
Бумага газетная в рулонах или листах
5 %
4802, 4804, 4805, 4808, 4811, 4814, 4817, 4818, 4819, 4820, 4823
Бумага и картон, изделия из бумажной массы, бумаги или картона
10 %
7102, 7103, 7104, 7105, 7107, 7109, 7110, 7111, 7112
Драгоценные или полудрагоценные камни, драгоценные металлы, металлы, плакированные драгоценными металлами, и изделия из них
6,5 %
7204,7302 10 900 0
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки); использованные рельсы
15 %, но не менее 15 евро за 1 000 кг
7401, 7402, 7403
Штейн медный; медь цементационная (медь осажденная), медь нерафинированная; медные аноды для электролитического рафинирования, медь рафинированная и сплавы медные необработанные
10 %
7404
Отходы и лом медные
50 %, но не менее 420 евро за 1 000 кг
7405
Лигатуры на основе меди
10 %
7501, 7502
Штейн никелевый, агломераты оксидов никеля и другие промежуточные продукты металлургии никеля; никель необработанный
В соответствии с законодательством Российской Федерации
7503
Отходы и лом никелевые
30 %, но не менее 720 евро за 1 000 кг
7601
Алюминий необработанный
5 %
7602
Отходы и лом алюминиевые
50 %, но не менее 380 евро за 1 000 кг
7802
Отходы и лом свинцовые
30 %, но не менее 105 евро за 1 000 кг
7901
Цинк необработанный
5 %
7902
Отходы и лом цинковые
30 %, но не менее 180 евро за 1 000 кг
8001, 8002
Олово необработанное; отходы и лом оловянные
6,5 %
8101 94, 8101 97, 8102 94, 8102 97, 8103 20, 8103 30
Вольфрам необработанный, отходы и лом вольфрама; молибден необработанный, отходы и лом молибдена; тантал необработанный, отходы и лом тантала
6,5 %
8105 30
Отходы и лом кобальта
30 %, но не менее 1 200 евро за 1 000 кг
8106, 8107
Висмут и изделия из него, включая отходы и лом;
кадмий и изделия из него, включая отходы и лом
6,5 %
8108 20
Титан необработанный, порошки
6,5 %
8108 30
Отходы и лом титановые
30 %, но не менее 225 евро за 1 000 кг
8109 30, 8110 20, 8111 00, 8112 13, 8112 21, 8112 22, 8112 29, 81 12 92 200 1, 8112 92 200 9, 8112 52
Отходы и лом циркония; сурьмы; марганец и изделия из него, включая отходы и лом; отходы и лом бериллия; хром; отходы и лом германия; отходы и лом ванадия; отходы и лом таллия; отходы и лом ниобия (Колумбия), рения, галлия, индия
6,5 %

8607 19
Темір жол локомотивтерінің немесе трамвайдың моторлы вагондарының немесе жылжымалы құрамының бөліктері: осьтері, дөңгелектер және олардың бөлшектері
15 %, бірақ 1 000 кг үшін 15 евродан кем емес
Украина Өзбекстан Республикасының кедендік аумағына арналған тауарлар экспортына қатысты кедендік баждарды мынадай номенклатура мен мөлшерлемелер бойынша қолданады:
СЭҚ ТН коды
Позициялардың атауы
Кедендік баж мөлшерлемесі
1206 00 99 00
Ұнтақталған немесе ұнтақталмаған күнбағыстың тұқымдары

8607 19
Части железнодорожных локомотивов или моторных вагонов трамвая или подвижного состава: оси, колеса и их части
15 %, но не менее 15 евро за 1 000 кг
Украина применяет таможенные пошлины в отношении экспорта товаров, предназначенных для таможенной территории Республики Узбекистан, по следующим номенклатуре и ставкам:
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Ставка таможенной пошлины
1206 00 99 00
Семена подсолнечника, дробленые или недробленые

2007 жылғы 1 қаңтардан бастап баж мөлшерлемесі (16 %) жыл сайын 10 % көрсеткішіне дейін 1 пайыздық тармаққа азаяды
7202 99 80 00
Феррохромникель және басқа ферроқорытпалар
Украинаның ДСҰ-ға мүше болу жылына сәйкес кедендік құн пайызындағы әкету (экспорттық) бажының мөлшерлемесі: бірінші — 30 %, екінші — 27 %, үшінші — 24 %, төртінші - 24 %, бесінші - 21 %, алтыншы - 18 %, жетінші — 15 % (2010 және 2011 жылдар - 24 %)
7204 21
Қоспалы болаттың, тот баспайтын болаттың қалдықтары мен сынықтары
7204 29 00 00
Қоспалы болаттың қалдықтары мен сынықтары және басқалар
7204 50 00 00
Қоспалы болаттан қайта балқыту үшін құйма қалдықтары (шихталық құймалар)
7218 10 00 00
Құймалар мен басқа бастапқы нысандардағы тот баспайтын болат
7401 00 00 00
Мыс штейн; цементтелген мыс (тұндырылған)
7402 00 00 00
Тазартылмаған мыс; электрлік тазартуға арналған мыс анодтары
7403 12 00 00
Тазартылған мыстан жасалған сым (ваербарстар) өндіруге арналған құйма дайындамалар
7403 13 00 00
Тазартылған мыстан жасалған билеттер
7403 19 00 00
Басқа тазартылған мыс
7403 21 00 00
Мыс пен мырыш (латундер) негізіндегі қорытпалар
7403 22 00 00
Мыс пен қалайы (қола) негізіндегі қорытпалар
7403 29 00 00
Мыстан жасалған (7405 тауарлық позицияның лигатурларын қоспағанда) басқа да қорытпалар
7404 00
Мыстың қалдықтары мен сынықтары
7405 00 00 00
Мыс негізіндегі лигатурлар
7406
Мыс ұнтақтары мен қабыршақтары
7415 29 00 00
Тығырықтардан басқа, бұрандасыз мыстан жасалған басқа да бұйымдар (серіппелі тығырықтарды қоса алғанда)
7415 39 00 00
Бұрандалы мыстан жасалған басқа да бұйымдар (ағашқа арналған бұрандалы шегені, басқа да бұрандаларды, болттар мен гайкалар қоспағанда)
7418 19 90 00
Мыстан жасалған шаруашылық бұйымдар мен олардың өзге де бөліктері
7419
Басқа мыс бұйымдары
7419 99 10 00
Мата (шексіз таспаларды қоса алғанда), көлденең қимасының мөлшері 6 мм аспайтын мыс сымды тор және сетка; кесіліп тартылған мыс табақ Мыс сымнан жасалған тор және сетка
7503 00
Никель қалдықтары мен сынықтары

С 1 января 2007 года ставка пошлины (16 %) ежегодно уменьшается на 1 процентный пункт до значения 10 %
7202 99 80 00
Феррохромникель и другие ферросплавы
Ставка вывозной (экспортной) пошлины в процентах таможенной стоимости в соответствии с годом членства Украины в ВТО:
первый - 30 %,
второй - 27 %,
третий - 24 %,
четвертый - 24 %,
пятый - 21 %
шестой - 18 %,
седьмой — 15 %
(2010 и 2011 годы - 24 %)
7204 21
Отходы и лом легированной стали, нержавеющей стали
7204 29 00 00
Отходы и лом легированной стали другие
7204 50 00 00
Отходы в слитках (шихтовые слитки) для переплавки, из легированной стали
7218 10 00 00
Сталь нержавеющая в виде слитков и других первичных формах
7401 00 00 00
Штейн медный; медь цементационная (осажденная)
7402 00 00 00
Медь нерафинированная; медные аноды для электролитического рафинирования
7403 12 00 00
Литые заготовки для производства проволоки (ваербарсы) из рафинированной меди
7403 13 00 00
Билеты из рафинированной меди
7403 19 00 00
Медь рафинированная другая
7403 21 00 00
Сплавы на основе меди и цинка (латуни)
7403 22 00 00
Сплавы на основе меди и олова (бронзы)
7403 29 00 00
Другие сплавы из меди (за исключением лигатур товарной позиции 7405)
7404 00
Отходы и лом меди
7405 00 00 00 Лигатуры на основе меди
7406
Порошки и чешуйки медные
7415 29 00 00
Другие изделия из меди без резьбы, кроме шайб (включая шайбы пружинящие)
7415 39 00 00
Другие изделия из меди с резьбой (кроме шурупов для дерева, других винтов, болтов и гаек)
7418 19 90 00
Хозяйственные изделия из меди и их части прочие
7419
Другие изделия медные
7419 99 10 00
Ткань (включая бесконечную ленту), решетки и сетки из медной проволоки с размером поперечного сечения, не превышающим 6 мм; просечно-вытяжной лист медный Решетки и сетки из медной проволоки
7503 00
Отходы и лом никеля

7602 00
Алюминий қалдықтары мен сынықтары
7802 00 00 00
Қорғасын қалдықтары мен сынықтары
7902 00 00 00
Мырыш қалдықтары мен сынықтары
8002 00 00 00
Қалайы қалдықтары мен сынықтары
810197 00 00
Вольфрам қалдықтары мен сынықтары
8105 30 00 00
Кобальтты штейн мен кобальт металлургиясының басқа да аралық өнімдері; кобальт және қалдықтар мен сынықтарды қоса алғанда, кобальттан жасалған бұйымдар: кобальтты штейн мен кобальт металлургиясының басқа да аралық өнімдері; өңделмеген кобальт; қалдықтар мен сынықтар; ұнтақтар: қалдықтар мен сынықтар
8108 30 00 00
Титанның қалдықтары мен сынықтары

7602 00
Отходы и лом алюминиевые
7802 00 00 00
Отходы и лом свинца
7902 00 00 00
Отходы и лом цинка
8002 00 00 00
Отходы и лом олова
8101 97 00 00
Отходы и лом вольфрама
8105 30 00 00
Штейн кобальтовый и прочие промежуточные продукты металлургии кобальта; кобальт и изделия из кобальта, включая отходы и лом: штейн кобальтовый и прочие промежуточные продукты металлургии кобальта; кобальт необработанный; отходы и лом; порошки: отходы и лом
8108 30 00 00 Отходы и лом титана

8113 00 40 00
Металл керамика және қалдықтар мен сынықтарын қоса алғанда, металл керамикадан жасалған бұйымдар
2. Өзбекстан Республикасы Армения Республикасы мен Молдова Республикасының кедендік аумағына арналған тауарлар экспортына қатысты кедендік баждарды қолданбайды.
Өзбекстан Республикасы Беларусь Республикасына, Қазақстан Республикасына, Қырғыз Республикасына, Ресей Федерациясына, Тәжікстан Республикасына, Украинаға тауарлардың шектеулі тізіміне экспорттау кезінде өзapa негізде кедендік баждарды қолдану құқығын өзіне қалдырады.
2011 жылғы 18 қазандағы
Еркін сауда аймағы туралы
Шартты оның Тараптары
мен Өзбекстан Республикасының
қолдану туралы
хаттамаға
2-қосымша
Шарттың 3-бабына сәйкес күші жойылуға жататын тыйым салулар
мен сандық шектеулер (квоталау)
Қырғыз Республикасы
Импортқа/экспортқа квоталау және тыйым салу

8113 00 40 00
Металлокерамика и изделия из металлокерамики, включая отходы и лом
2. Республика Узбекистан не применяет таможенные пошлины в отношении экспорта товаров, предназначенных для таможенных территорий Республики Армения и Республики Молдова.
Республика Узбекистан оставляет за собой право применять таможенные пошлины на ограниченный круг товаров на основе взаимности при экспорте в Республику Беларусь, Республику Казахстан, Кыргызскую Республику. Российскую Федерацию, Республику Таджикистан, Украину.
Приложение 2
к Протоколу о применении Договора
о зоне свободной торговли
от 18 октября 2011 года
между его Сторонами и
Республикой Узбекистан
Запреты и количественные ограничения (квотирование),
подлежащие отмене в соответствии со статьей 3 Договора
Кыргызская Республика
Квотирование и запреты импорта/экспорта

Алкоголь өнімі: арақ және ерекше арақ, ликер-арақ бұйымдары, шарап материалдары, шарап, көпіршікті шарап, шампан, шарап сусындары, коньяк, бренди, кальвадос, сыра, өзге де күшті алкоголь ішімдіктері, өзге де әлсіз алкогольды ішімдіктері (коды СЭҚ ТН 2203 - 2208)
Алкоголь өнімі импортын квоталау, коньяк пен шампан өндірісіне арналған коньяк спирті мен шарап материалдарының импортын қоспағанда, сыраны қоса алғанда, алкоголь өнімі.
"Алкогольді және құрамында спирті бар өнімінің этил спиртінің өндірісі мен айналысын мемлекеттік реттеу туралы" 2007 жылғы 9 шілдедегі № 98 Қырғыз Республикасының Заңы.
ДСҰ-ға мүше болып табылмайтын мемлекеттерден шығарылатын алкоголь өнімінің импортына қолданылады.
Квотаның көлемі мен квоталау тәртібі "Қырғыз Республикасына әкелінетін алкоголь өнімін және импорттық квотаны айқындау тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қырғыз Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 5 сәуірдегі № 227 қаулысымен белгіленген.
Күшін жою мерзімі - 2015 жылғы 1 қаңтар
Өзбекстан Республикасы
Қысқаша атауы
СЭҚ ТН коды
Күші жойылған күні
1.
Тірі жануарлар (мал, құс)
0101 - 0105,
0106 19 100 00,
0106 39 100 00

Алкогольная продукция: водка и водка особая, ликеро-водочные изделия, виноматериалы, вина, игристые вина, шампанское, винные напитки, коньяк, бренди, кальвадос, пиво, прочие крепкие алкогольные напитки, прочие слабые алькогольные напитки (коды ТН ВЭД 2203-2208)
Квотирование импорта алкогольной продукции, включая пиво, за исключением импорта коньячного спирта и виноматериалов, предназначенных для производства коньяка и шампанского.
Закон Кыргызской Республики от 13 октября 2009 года № 269 "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции".
Распространяется на импорт алкогольной продукции из стран, не являющихся членами ВТО
Объемы квот и порядок квотирования установлены постановлением Правительства Кыргызской Республики от 5 апреля 2004 года№ 27 "Об утверждении Положения о порядке квотирования ввоза в Кыргызскую Республику алкогольной продукции и определения импортной квоты" Дата отмены -1 января 2015 года
Республика Узбекистан
Краткое наименование
Код ТН ВЭД
Дата отмены
1.
Живые животные (скот, птица)
0101-0105, 0106 19 100 00, 0106 39 100 00