"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ережесін және құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 145 Жарлығы
Қазақстан Республикасының Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
"Қазақстан Республикасының Президенті туралы" 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 17-1-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ережесін және құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 50, 640-құжат; 2005 ж., № 39, 555-құжат; 2006 ж., № 35, 373-құжат; 2007 ж., № 42, 479-құжат; 2008 ж., № 3, 38-құжат; № 35, 364-құжат; 2009 ж., № 15, 106-құжат; № 55, 446-құжат; 2011 ж., № 29, 352-құжат; № 34, 408-құжат; № 52, 710-құжат; 2013 ж., № 8, 169-құжат; № 30, 455-құжат; 2014 ж., № 3, 17-құжат; № 61, 567-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің құрылымы осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 145 Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2003 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1271 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Ұлттық Банкінің
ҚҰРЫЛЫМЫ
1. Орталық аппарат:
1. Зерттеулер және статистика департаменті
2. Төлем балансы және валюталық реттеу департаменті
3. Қаржылық тұрақтылық және тәуекелдер департаменті
4. Монетарлық операциялар департаменті
5. Қаржы нарығының әдіснамасы департаменті
6. Банктерді қадағалау департаменті
7. Бағалы қағаздар нарығы департаменті
8. Сақтандыруды қадағалау департаменті
9. Заң департаменті
10. Бухгалтерлік есеп департаменті
11. Төлем жүйелері департаменті
12. Ішкі аудит департаменті
13. Үйлестіру департаменті (Астана қаласы)
14. Инспекциялау басқармасы
15. Халықаралық ынтымақтастық басқармасы
16. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы
17. Ақпараттық технологиялар басқармасы
18. Қызметкерлермен жұмыс жүргізу басқармасы
19. Қолма-қол ақшамен жұмыс жүргізу басқармасы
20. Ұйымдастыру жұмысы және бақылау басқармасы
21. Монетарлық операциялар есебі басқармасы
22. Операциялық басқарма
23. Жоспарлау және бюджет басқармасы
24. Қауіпсіздік басқармасы

О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 145.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента
и Правительства Республики Казахстан
В соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 17-1 Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 50, ст. 640; 2005 г., № 39, ст. 555; 2006 г., № 35, ст. 373; 2007 г., № 42, ст. 479; 2008 г., № 3, ст. 38; № 35, ст. 364; 2009 г., № 15, ст. 106; № 55, ст. 446; 2011 г., № 29, ст. 352; № 34, ст. 408; № 52, ст. 710; 2013 г., № 8, ст. 169; № 30, ст. 455; 2014 г., № 3, ст. 17; № 61, ст. 567) следующее изменение:
структуру Национального Банка Республики Казахстан, утвержденную вышеназванным Указом, утвердить в новой редакции согласно приложению к настоящему Указу.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года № 145
УТВЕРЖДЕНА
Указом Президента
Республики Казахстан
от 31 декабря 2003 года № 1271
СТРУКТУРА
Национального Банка Казахстана 1. Центральный аппарат:
1. Департамент исследований и статистики
2. Департамент платежного баланса и валютного регулирования
3. Департамент финансовой стабильности и рисков
4. Департамент монетарных операций
5. Департамент методологии финансового рынка
6. Департамент надзора за банками
7. Департамент рынка ценных бумаг
8. Департамент страхового надзора
9. Юридический департамент
10. Департамент бухгалтерского учета
11. Департамент платежных систем
12. Департамент внутреннего аудита
13. Департамент координации (город Астана)
14. Управление инспектирования
15. Управление международного сотрудничества
16. Управление по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций
17. Управление информационных технологий
18. Управление по работе с персоналом
19. Управление по работе с наличными деньгами
20. Управление организационной работы и контроля
21. Управление учета монетарных операций
22. Операционное управление
23. Управление планирования и бюджета
24. Управление безопасности

25. Шаруашылық басқармасы
26. Мемлекеттік құпияларды қорғау басқармасы
2. Қазақстан Ұлттық Банкінің филиалдары:
1. Орталық филиал (Астана қаласы)
2. Алматы қалалық филиалы
3. Алматы облыстық филиалы
4. Ақмола филиалы
5. Ақтөбе филиалы
6. Атырау филиалы
7. Шығыс Қазақстан филиалы
8. Жамбыл филиалы
9. Батыс Қазақстан филиалы
10. Қарағанды филиалы
11. Қостанай филиалы
12. Қызылорда филиалы
13. Маңғыстау филиалы
14. Павлодар филиалы
15. Солтүстік Қазақстан филиалы
16. Оңтүстік Қазақстан филиалы
17. Кассалық операциялар және құндылықтарды сақтау орталығы (филиал)
3. Қазақстан Ұлттық Банкінің ұйымдары:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қазақстан банкаралық есеп айырысу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қазақстан теңге сарайы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
3. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
4. Қазақстан Ұлттық Банкінің өкілдіктері
Қазақстан Ұлттық Банкінің Ресей Федерациясындағы өкілдігі

25. Хозяйственное управление
26. Управление по защите государственных секретов
2. Филиалы Национального Банка Казахстана:
1. Центральный филиал (город Астана)
2. Алматинский городской филиал
3. Алматинский областной филиал
4. Акмолинский филиал
5. Актюбинский филиал
6. Атырауский филиал
7. Восточно-Казахстанский филиал
8. Жамбылский филиал
9. Западно-Казахстанский филиал
10. Карагандинский филиал
11. Костанайский филиал
12. Кызылординский филиал
13. Мангистауский филиал
14. Павлодарский филиал
15. Северо-Казахстанский филиал
16. Южно-Казахстанский филиал
17. Центр кассовых операций и хранения ценностей (филиал)
3. Организации Национального Банка Казахстана:
1. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский центр межбанковских расчетов Национального Банка Республики Казахстан".
2. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский монетный двор Национального Банка Республики Казахстан".
3. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан".
4. Представительства Национального Банка Казахстана:
Представительство Национального Банка Казахстана в Российской Федерации.