Жоғары офицерлік және басшы құрамның адамдары атқаратын Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары лауазымдарының тізбесі туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 5 мамырдағы № 470 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 18 сәуірдегі № 668қ Жарлығымен
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі
актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
(үзінді)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 18.04.2018 № 668қ Жарлығымен.
Жоғары офицерлік және басшы құрамның әскери, арнаулы атақтарын, сыныптық шендерін және біліктілік сыныптарын беруді реттеу мақсатында, "Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 23-бабының 8-тармағына, "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" 2012 жылғы 13 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы 29-бабының 2-тармағына және "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" 2012 жылғы 16 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы 21-бабының 2-тармағына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған жоғары офицерлік және басшы құрамның адамдары атқаратын Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары лауазымдарының тізбесі бекітілсін.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін ("Қызмет бабында пайдалану үшін" белгісімен).
3. Осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарының күші жойылды деп танылсын.
4. Орталық мемлекеттік органдар мен Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің 2017 жылғы
5 мамырдағы №470
Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Жоғары офицерлік және басшы құрамның адамдары атқаратын Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары лауазымдарының тізбесі

О перечне должностей Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, специальных государственных и правоохранительных органов Республики Казахстан, замещаемых лицами высшего офицерского и начальствующего состава
Указ Президента Республики Казахстан от 5 мая 2017 года № 470. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 18 апреля 2018 года № 668с.
Подлежит опубликованию в
Собрании актов Президента и
Правительства
Республики Казахстан
(выписка)
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 18.04.2018 № 668с.
В целях упорядочения присвоения воинских, специальных званий, классных чинов и квалификационных классов высшего офицерского и начальствующего состава, в соответствии с пунктом 8 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе", пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 13 февраля 2012 года "О специальных государственных органах Республики Казахстан" и пунктом 2 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года "О воинской службе и статусе военнослужащих" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень должностей Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, специальных государственных и правоохранительных органов Республики Казахстан, замещаемых лицами высшего офицерского и начальствующего состава.
2. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан (с пометкой "Для служебного пользования").
3. Признать утратившими силу некоторые указы Президента Республики Казахстан согласно приложению к настоящему Указу.
4. Центральным государственным органам и государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан, принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 5 мая 2017 года № 470
Перечень должностей
Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, специальных государственных и правоохранительных органов Республики Казахстан, замещаемых лицами высшего офицерского и начальствующего состава

3. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
1.
Министр
полиция генерал-полковнигі
2.
Министрдің бірінші орынбасары
полиция генерал-лейтенанты
3.
Министрдің орынбасары
полиция генерал-майоры
4.
Ұлттық ұланның бас қолбасшысы
генерал-лейтенант
5.
Ұлттық ұлан бас қолбасшысының бірінші орынбасары - Бас штаб бастығы
генерал-майор
6.
Ұлттық ұлан бас қолбасшысының орынбасары
генерал-майор
7.
Ұлттық ұлан өңірлік қолбасшылығының қолбасшысы
генерал-майор
8.
Өңірлік қолбасшылық қолбасшысының бірінші орынбасары - штаб бастығы
генерал-майор
9.
Ұлттық ұлан әскери институтының бастығы
генерал-майор
10.
Әкімшілік полиция комитетінің төрағасы
полиция генерал-майоры
11.
Көші-қон қызметі комитетінің төрағасы
полиция генерал-майоры
12.
Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің төрағасы
әділет генерал-майоры
13.
Төтенше жағдайлар комитетінің төрағасы
генерал-майор
14.
Криминалдық полиция, тергеу департаменттерінің бастықтары
полиция генерал-майоры
15.
Алматы, Ақтөбе, Шығыс Қазақстан, Қарағанды, Қостанай, Павлодар, Оңтүстік Қазақстан облыстары, Астана және Алматы қалалары, көліктегі ішкі істер департаменттерінің бастықтары
полиция генерал-майоры
16.
Академия бастығы
полиция генерал-майоры
4. Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
1.
Қазақстан Республикасы Бас Прокуроры
жоғары сыныпты мемлекеттік әділет кеңесшісі
2.
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бірінші орынбасары
1-сыныпты мемлекеттік әділет кеңесшісі
3.
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасары
2-сыныпты мемлекеттік әділет кеңесшісі
4.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының (бұдан әрі - Академия) ректоры
2-сыныпты мемлекеттік әділет кеңесшісі
5.
Бас әскери прокурор
әділет генерал-лейтенанты
6.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің төрағасы
3-сыныпты мемлекеттік әділет кеңесшісі
7.
Академияның бірінші проректоры
3-сыныпты мемлекеттік әділет кеңесшісі
8.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының:
қылмыстық қудалау;
заңды күшіне енген үкімдердің заңдылығын және олардың орындалуын қадағалау жөніндегі;
қоғамдық мүдделерді қорғау жөніндегі;
сотқа дейінгі тергеп-тексеру қызметі бастығы
3-сыныпты мемлекеттік әділет кеңесшісі
9.
Астана, Алматы қалаларының, Ақтөбе, Алматы, Шығыс Қазақстан, Жамбыл, Қарағанды, Қостанай, Павлодар, Оңтүстік Қазақстан облыстарының прокурорлары, Бас көлік прокуроры
3-сыныпты мемлекеттік әділет кеңесшісі

3. Министерство внутренних дел Республики Казахстан
1.
Министр
генерал-полковник полиции
2.
Первый заместитель Министра
генерал-лейтенант полиции
3.
Заместитель Министра
генерал-майор полиции
4.
Главнокомандующий Национальной гвардией
генерал-лейтенант
5.
Первый заместитель Главнокомандующего Национальной гвардией - начальник Главного штаба
генерал-майор
6.
Заместитель Главнокомандующего Национальной гвардией
генерал-майор
7.
Командующий региональным командованием Национальной гвардии
генерал-майор
8.
Первый заместитель командующего региональным командованием - начальник штаба
генерал-майор
9.
Начальник военного института Национальной гвардии
генерал-майор
10.
Председатель Комитета административной полиции
генерал-майор полиции
11.
Председатель Комитета миграционной службы
генерал-майор полиции
12.
Председатель Комитета уголовно-исполнительной системы
генерал-майор юстиции
13.
Председатель Комитета по чрезвычайным ситуациям
генерал-майор
14.
Начальники департаментов криминальной полиции и следствия
генерал-майор полиции
15.
Начальники департаментов внутренних дел Алматинской, Актюбинском, Восточно-Казахстанской, Карагандинской, Костанайской, Павлодарской, Южно-Казахстанской областей, городов Астаны и Алматы, на транспорте
генерал-майор полиции
16.
Начальник Академии
генерал-майор полиции
4. Генеральная прокуратура Республики Казахстан
1.
Генеральный Прокурор Республики Казахстан
государственный советник юстиции высшего класса
2.
Первый заместитель Генерального Прокурора Республики Казахстан
государственный советник юстиции 1 класса
3.
Заместитель Генерального Прокурора Республики Казахстан
государственный советник юстиции 2 класса
4.
Ректор Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее - Академия)
государственный советник юстиции 2 класса
5.
Главный военный прокурор
генерал-лейтенант юстиции
6.
Председатель Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
государственный советник юстиции 3 класса
7.
Первый проректор Академии
государственный советник юстиции 3 класса
8.
Начальник службы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан:
уголовного преследования;
по надзору за законностью приговоров, вступивших в силу, и их исполнением;
по защите общественных интересов;
специальных прокуроров
государственный советник юстиции 3 класса
9.
Прокуроры городов Астаны, Алматы, Актюбинской, Алматинской, Восточно-Казахстанской, Жамбылской, Карагандинской, Костанайской, Павлодарской, Южно-Казахстанской областей, Главный транспортный прокурор
государственный советник юстиции 3 класса

1. "Жоғары офицерлік және басшы құрамның адамдары атқаратын лауазымдар тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 мамырдағы № 392 Жарлығы.
2. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 мамырдағы № 392 Жарлығына өзгерістер енгізу" және Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 30 қарашадағы № 492 Жарлығының 1 және 2-тармақтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 23 қазандағы № 710 Жарлығының 1-тармағы.
3. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 16 мамырдағы № 1094 Жарлығының 1-тармағының 3) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 20, 201-құжат).
4. "Әскери және арнаулы атақтар беру, әскери қызметшілердің және өзге де мемлекеттік органдар қызметкерлерінің нысанды киім киіп жүру құқығы мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 10 қыркүйектегі № 1184 Жарлығының 1-тармағы.
5. "Жоғары әскери және арнаулы атақтар, сыныптық шендер беру мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 3 мамырдағы № 1565 Жарлығы.
6. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 2 мамырдағы № 392 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 3 тамыздағы № 373 Жарлығы.
7. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 мамырдағы № 392 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 3 сәуірдегі № 787 Жарлығы.
8. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 мамырдағы № 392 Жарлығына өзгерістер енгізу" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 12 сәуірдегі № 33 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 31, 388-құжат).
9. "Жоғары офицерлік және басшы құрамның адамдары атқаратын лауазымдар тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 мамырдағы № 392 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 7 мамырдағы № 318 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 49, 666-құжат).
10. "Қазақстан Республикасының Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 6 мамырдағы № 561 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 2-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 31, 465-құжат).
11. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 4 мамырдағы № 814 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 32, 279-құжат).

1. Указ Президента Республики Казахстан от 12 мая 2000 года № 392 "О перечне должностей, замещаемых лицами высшего офицерского и начальствующего состава".
2. Пункт 1 Указа Президента Республики Казахстан от 23 октября 2001 года № 710 "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 12 мая 2000 года № 392" и признании утратившими силу пунктов 1 и 2 Указа Президента Республики Казахстан от 30 ноября 2000 года № 492".
3. Подпункт 3) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 16 мая 2003 года № 1094 "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 20, ст. 201).
4. Пункт 1 Указа Президента Республики Казахстан от 10 сентября 2003 года № 1184 "О вопросах присвоения воинских и специальных званий, права ношения форменной одежды военнослужащими и сотрудниками иных государственных органов".
5. Указ Президента Республики Казахстан от 3 мая 2005 года № 1565 "О вопросах присвоения высших воинских и специальных званий, классных чинов".
6. Указ Президента Республики Казахстан от 3 августа 2007 года № 373 "О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 12 мая 2000 года № 392".
7. Указ Президента Республики Казахстан от 3 апреля 2009 года № 787 "О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 12 мая 2000 года № 392".
8. Указ Президента Республики Казахстан от 12 апреля 2011 года № 33 "О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 12 мая 2000 года № 392" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 31, ст. 388).
9. Указ Президента Республики Казахстан от 7 мая 2012 года № 318 "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 12 мая 2000 года № 392 "О перечне должностей, замещаемых лицами высшего офицерского и начальствующего состава" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 49, ст. 666).
10. Пункт 2 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 6 мая 2013 года № 561 "О внесении изменений и дополнения в некоторые акты Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 31, ст. 465).
11. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 4 мая 2014 года № 814 "Об утверждении Положения о Службе государственной охраны Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 32, ст. 279).

12. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 3 шілдедегі № 853 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 1-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 45, 434-құжат).
13. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің кейбір мәселелері және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 29 тамыздағы № 900 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 6-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 54, 532-құжат).
14. "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 14 қарашадағы № 954 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы.
15. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 1 қазандағы № 94 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы.
16. "Жоғары офицерлік және басшы құрамның адамдары атқаратын лауазымдар тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 мамырдағы № 392 Жарлығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 9 сәуірдегі № 231 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 21-22, 112-құжат).
17. Қызмет бабында пайдалану үшін.
18. "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 22 қарашадағы № 373 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 2-тармағы.

12. Пункт 1 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые указы Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 3 июля 2014 года № 853 "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 45, ст. 434).
13. Пункт 6 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 29 августа 2014 года № 900 "О некоторых вопросах Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 54, ст. 532).
14. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 14 ноября 2014 года № 954 "О мерах по дальнейшему совершенствованию деятельности органов национальной безопасности Республики Казахстан".
15. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 1 октября 2015 года № 94 "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан".
16. Указ Президента Республики Казахстан от 9 апреля 2016 года № 231 "О внесении дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 12 мая 2000 года № 392 "О перечне должностей, замещаемых лицами высшего офицерского и начальствующего состава" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 21-22, ст. 112).
17. Для служебного пользования.
18. Пункт 2 изменений и дополнений, которые вносятся и некоторые указы Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 22 ноября 2016 года № 373 "О мерах по дальнейшему совершенствованию деятельности органов национальной безопасности Республики Казахстан".