"Орталық атқарушы органдар басшыларының, әкімдердің, ұлттық жоғары оқу орындары ректорларының халыққа есеп беру кездесулерін өткізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 5 ақпандағы № 190 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 10 қаңтардағы № 622 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 3 наурыздағы № 826 Жарлығымен
Қазақстан Республикасы Президенті мен
Үкіметі актілерінің жинағында және
республикалық баспасөзде жариялануға тиіс
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.03.2022 № 826 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Орталық атқарушы органдар басшыларының, əкімдердің, ұлттық жоғары оқу орындары ректорларының халыққа есеп беру кездесулерін өткізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 5 ақпандағы № 190 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 14, 53-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Орталық атқарушы органдардың (Қазақстан Республикасының Қорғаныс, Сыртқы істер, Қорғаныс жəне аэроғарыш өнеркəсібі министрліктерін қоспағанда) басшылары жыл сайын екінші тоқсан ішінде бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы уəкiлеттi органның келісумен, республикалық телеарнада тікелей қосылым жəне өңірлермен бейнеконференцбайланысын ұйымдастыра отырып, жұртшылық өкілдерімен есеп беру кездесулерін өткізсін, олардың барысында елде іске асырылып жатқан реформалар, əлеуметтік-экономикалық даму, стратегиялық жоспарлардың түйінді көрсеткіштеріне қол жеткізу мен тиісті салаларды дамыту жөніндегі міндеттер туралы хабардар етсін.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Орталық жəне жергілікті атқарушы органдар:
1) есеп беру кездесулері өтетін күннен бір ай бұрын орталық жəне өңірлік бұқаралық ақпарат баспа құралдарында, ресми интернет-ресурстарда жəне "электрондық үкіметтің" веб-порталында, оның ішінде ашық деректердің интернет-порталында есеп беру кездесулерін өткізу кестелерін жəне алдағы есеп беруге халықтың сұрақтары мен ұсыныстарын жолдау тəсілдері туралы ақпаратты жарияласын;
2) есеп беру кездесулері өтетін күннен бір ай бұрын ашық деректердің интернет-порталына жəне орталық, жергілікті атқарушы органдардың бірінші басшыларының блог платформасына, сондай-ақ өтініштердің басқа да нысандарында келіп түскен ұсыныстар мен сұрақтарды жинауды, талдауды жəне іріктеуді қамтамасыз етсін.";
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Орталық атқарушы органдардың басшылары есепті кездесу аяқталған күннен бастап күнтізбелік он күннен кешіктірмей өткізілген есепті кездесулердің қорытындылары бойынша бұқаралық ақпарат құралдары үшін Орталық коммуникациялар қызметінің брифингінде сөз сөйлесін.".

О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 5 февраля 2016 года № 190 "О проведении отчетных встреч с населением руководителей центральных исполнительных органов, акимов, ректоров национальных высших учебных заведений"
Указ Президента Республики Казахстан от 10 января 2018 года № 622. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 3 марта 2022 года № 826.
Подлежит опубликованию в Собрании актов Президента и Правительства Республики Казахстан и республиканской печати
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 03.03.2022 № 826 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 5 февраля 2016 года № 190 "О проведении отчетных встреч с населением руководителей центральных исполнительных органов, акимов, ректоров национальных высших учебных заведений" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 14, ст. 53) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Руководителям центральных исполнительных органов (за исключением министерств обороны, иностранных дел, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан) ежегодно в течение второго квартала проводить отчетные встречи с представителями общественности с организацией прямых включений на республиканском телеканале по согласованию с уполномоченным органом в области средств массовой информации и видеоконференцсвязи с регионами, в ходе которых информировать о реализуемых в стране реформах, социально-экономическом развитии, достижении ключевых показателей стратегических планов и задачах по развитию соответствующих отраслей.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Центральным и местным исполнительным органам:
1) за месяц до даты проведения отчетных встреч публиковать в центральных и региональных печатных средствах массовой информации, на официальных интернет-ресурсах и веб-портале "электронного правительства", в том числе интернет-портале открытых данных, графики проведения отчетных встреч и информацию о способах направления вопросов и предложений населения к предстоящим отчетам;
2) обеспечить сбор, анализ и ранжирование вопросов и предложений от населения, поступивших за месяц до даты проведения отчетных встреч на интернет-портал открытых данных и блог-платформу первых руководителей центральных и местных исполнительных органов, а также в других формах обращений.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Руководителям центральных исполнительных органов не позднее десяти календарных дней со дня завершения отчетной встречи выступить на брифинге Службы центральных коммуникаций для средств массовой информации по итогам проведенных отчетных встреч.".

2. Осы Жарлық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев