Экономиканы тұрақтандыру жөніндегі одан арғы шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 287 Жарлығы.
"Әлеуметтік-экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 286 Жарлығына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасының Президентімен келісу бойынша:
1) салық төлеушілердің жекелеген санаттары үшін салық мөлшерлемелерін белгілесін, салық базасын, салық салу объектілерін, салықтық кезеңді айқындау және салықтық міндеттемелерді орындау тәртібін;
2) осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген салық төлеушілердің жекелеген санаттарын;
3) мемлекеттік бюджетті қалыптастырудың, нақтылаудың және атқарудың ерекше тәртібін;
4) мемлекеттік сатып алудың арнайы тәртібін айқындасын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметіне:
1) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен, шекті тарифтерді және Қазақстан Республикасының халқы мен экономикасының үздіксіз тыныс-тіршілігін қамтамасыз етуге қажетті азық-түлік пен басқа да тауарларға бағаларды белгілеу;
2) Қазақстан Республикасының халқы мен экономикасының үздіксіз тыныс-тіршілігін қамтамасыз етуге қажетті тауарларды әкелу мен әкету тәртібін айқындау құқығы берілсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

О дальнейших мерах по стабилизации экономики
Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 287.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 286 "О мерах по обеспечению социально-экономической стабильности" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Правительству Республики Казахстан по согласованию с Президентом Республики Казахстан определить:
1) налоговые ставки, порядок определения налоговой базы, объектов налогообложения, налогового периода и исполнения налоговых обязательств для отдельных налогоплательщиков;
2) категории отдельных налогоплательщиков, указанных в подпункте 1) настоящего пункта;
3) особый порядок формирования, уточнения и исполнения государственного бюджета;
4) специальный порядок государственных закупок.
2. Предоставить Правительству Республики Казахстан право:
1) устанавливать предельные тарифы и цены на продовольственные и другие товары, необходимые для бесперебойного жизнеобеспечения населения и экономики Республики Казахстан, в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан;
2) определять порядок ввоза и вывоза товаров, необходимых для бесперебойного жизнеобеспечения населения и экономики Республики Казахстан.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. ТОКАЕВ