"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының мәртебесі мен өкілеттіктері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 тамыздағы № 379 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 25 қаңтардағы № 787 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 14 маусымдағы № 927 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкiметі
актiлерiнiң жинағында
жариялануға тиiс
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 14.06.2022 № 927 Жарлығымен.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының мәртебесі мен өкілеттіктері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 тамыздағы № 379 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 27, 309-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік хатшы мынадай өкілеттіктерді жүзеге асырады:
1) Қазақстан Республикасының Президентіне ішкі саясат саласы бойынша стратегиялық ұсыныстарды тұжырымдайды;
2) Мемлекет басшысының тапсырмасына сәйкес:
Қазақстан Республикасының Парламентімен және оның палаталарымен, басқа да мемлекеттік органдармен, саяси партиялармен және қоғамдық бірлестіктермен қарым-қатынастарда;
халықаралық қарым-қатынастарда оның атынан өкілдік етеді;
3) мыналардың:
әлеуметтік-гуманитарлық сала мәселелері бойынша: білім, ғылым, мәдениет және спорт салаларының;
Мемлекет басшысының жанындағы мына консультативтік-кеңесші органдардың: Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері жөніндегі комиссияның; Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның; Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссияның; Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығын беру жөніндегі комиссияның; Мемлекеттік рәміздер мен ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградалар геральдикасы жөніндегі республикалық комиссияның; Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссияның; Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның; Қазақстан Республикасының Абай атындағы әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның; Қоғамдық сананы жаңғырту бағдарламасын іске асыру жөніндегі ұлттық комиссияның; Саяси қуғын-сүргін құрбандарын толық ақтау жөніндегі мемлекеттік комиссияның; Ұлттық қоғамдық сенім кеңесінің және Жастар саясаты жөніндегі кеңестің қызметтерін үйлестіреді;
4) Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстанның стратегиялық зерттеулер институтының қызметіне жетекшілік етеді, қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік талдамалық құрылымдардың жұмысын үйлестіреді;

О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 13 августа 2007 года № 379 "О статусе и полномочиях Государственного секретаря Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 25 января 2022 года № 787. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 14 июня 2022 года № 927.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 14.06.2022 № 927.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 13 августа 2007 года № 379 "О статусе и полномочиях Государственного секретаря Республики Казахстан" следующее изменение (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 27, ст. 309):
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Государственный секретарь осуществляет следующие полномочия:
1) вырабатывает для Президента Республики Казахстан стратегические предложения в сфере внутренней политики;
2) по поручению Главы государства представляет его интересы:
в отношениях с Парламентом Республики Казахстан и его палатами, другими государственными органами, политическими партиями и общественными объединениями;
в международных отношениях;
3) координирует деятельность:
по вопросам социально-гуманитарной сферы: образования, науки, культуры и спорта;
консультативно-совещательных органов при Главе государства: Комиссии по вопросам противодействия коррупции; Комиссии по государственным наградам; Комиссии по вопросам гражданства; Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы; Республиканской комиссии по государственным символам и геральдике ведомственных и иных, приравненных к ним, наград; Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом; Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби; Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства имени Абая; Национальной комиссии по реализации программы модернизации общественного сознания; Государственной комиссии по полной реабилитации жертв политических репрессий; Национального совета общественного доверия и Совета по молодежной политике;
4) курирует деятельность Казахстанского института стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан, координирует работу государственных аналитических структур в сфере общественного развития;

5) "Тәуелсіздік ұрпақтары" грантын тағайындау жөніндегі жұмысты үйлестіреді;
6) Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмаларына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.".
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев

5) координирует работу по присуждению гранта "Тәуелсіздік ұрпақтары";
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с поручениями Президента Республики Казахстан.".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент Республики Казахстан К. Токаев