Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 8 ақпандағы № 806 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мына жарлықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы № 829 Жарлығына:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның құрамына енгізілсін:
Қарин Ерлан Тынымбайұлы
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы, төраға;
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан Қ.Е. Көшербаев шығарылсын;
2) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығына:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы ережеде:
1-тармақтың екінші бөлігі алып тасталсын;
2-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысы өкімдерін," деген сөздер алып тасталсын;
10-тармақтың бірінші бөлігіндегі "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысы" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының ішкі саясат мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақтың бірінші бөлігіндегі "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының ішкі саясат мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның құрамына енгізілсін:
Абаев Дәурен Әскербекұлы
-
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрі,
Жазықбаев Дархан Медеғалиұлы
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы,
Жүрсінов Рустам Манарбекұлы
-
Қазақстан кәсіпкерлерінің құқықтарын қорғау жөніндегі уәкіл (келісім бойынша),
Меркель Иоган Давидович
-
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің мүшесі,
Мусин Қанат Сергейұлы
-
Қазақстан Республикасының Әділет министрі,
Нұрғазиева Бану Ғаниқызы
-
"Қазақстанның Азаматтық альянсы" тұлғалар бірлестігінің президенті (келісім бойынша),
Омаров Асқар Қуанышұлы
-
Қазақстан Республикасының Ақпарат қоғамдық даму министрі,
Ударцев Сергей Федорович
-
"Құқық және мемлекет" ғылыми журналының бас редакторы (келісім бойынша);
аталған Комиссияның құрамынан А.Ғ.Балаева, М.Б.Бекетаев, А.Н.Жаилғанова, Г.Ә.Нәбиева, А.Р.Райымқұлова, М.Таймерденов, Ш.Ә.Өтегенов шығарылсын;

О внесении изменений и дополнения в некоторые указы Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 8 февраля 2022 года № 806.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения и дополнение в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 829 "О составе Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан":
ввести в состав Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Карина
Ерлана Тынымбайулы
-
Государственного секретаря Республики Казахстан, председателем;
вывести из состава вышеназванной Комиссии Кушербаева К.Е.;
2) в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан":
в Положении о Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
часть вторую пункта 1 исключить;
в пункте 2 слова "распоряжениями Государственного секретаря Республики Казахстан," исключить;
в части первой пункта 10 слова "Государственного секретаря Республики Казахстан" заменить словами "заместителя Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, курирующего вопросы внутренней политики";
в части первой пункта 11 слова "Государственным секретарем Республики Казахстан" заменить словами "заместителем Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, курирующим вопросы внутренней политики,";
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Абаева
Даурена Аскербековича
-
Министра культуры и спорта Республики Казахстан,
Жазыкбаева
Дархана Медегалиулы
-
Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы,
Журсунова
Рустама Манарбековича
-
Уполномоченного по защите прав
предпринимателей Казахстана (по согласованию),
Меркеля
Иогана Давидовича
-
члена Конституционного Совета
Республики Казахстан,
Мусина
Каната Сергеевича
-
Министра юстиции Республики Казахстан,
Нургазиеву
Бану Ганиевну
-
президента объединения юридических лиц "Гражданский альянс Казахстана" (по согласованию),
Ударцева
Сергея Федоровича
-
главного редактора научного юридического журнала "Право и государство"
(по согласованию),
Умарова
Аскара Куанышевича
-
Министра информации и общественного развития Республики Казахстан;
вывести из состава указанной Комиссии: Балаеву А.Г., Бекетаева М.Б., Жаилганову А.Н., Набиеву Г.А., Раимкулову А.Р., Таймерденова М., Утегенова Ш.А.;

3) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 1 шілдедегі № 625 Жарлығына:
2-тармақтың 1) тармақшасындағы "ереже;" деген сөз "ереже бекітілсін." деген сөздермен ауыстырылып, 2) тармақшасы алып тасталсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес туралы ережеде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Кеңестің құрамын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы бекітеді.";
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы Кеңестің төрағасы болып табылады.";
4) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Ұлттық қоғамдық сенім кеңесінің ережесін және құрамыи бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 шілдедегі № 63 Жарлығына:
аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Ұлттық қоғамдық сенім кеңесі туралы ережеде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Ұлттық кеңес Ұлттық кеңестің төрағасынан, оның орынбасарынан және мүшелерінен тұрады.";
7-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық кеңес төрағасының орынбасарына және мүшелеріне тапсырма береді.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Ұлттық кеңестің құрамы белгілі мемлекет және қоғам қайраткерлерінің, саяси партиялар, үкіметтік емес сектор өкілдерінің қатарынан қалыптастырылады.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы өз лауазымы бойынша Ұлттық кеңестің құрамына кіреді және Ұлттық кеңес төрағасының орынбасары болып табылады.
Ұлттық кеңестің құрамын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы бекітеді.";
10-тармақтың екінші бөлігі алып тасталсын;
11-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Ұлттық кеңес төрағасының орынбасары:";
13-тармақ алып тасталсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

3) в Указ Президента Республики Казахстан от 1 июля 2008 года № 625 "О создании Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан":
подпункт 2) пункта 2 исключить;
в Положении о Совете по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Состав Совета утверждается Государственным секретарем Республики Казахстан.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Председателем Совета является Государственный секретарь Республики Казахстан.";
4) в Указ Президента Республики Казахстан от 17 июля 2019 года № 63 "Об утверждении положения и состава Национального совета общественного доверия при Президенте Республики Казахстан":
в Положении о Национальном совете общественного доверия при Президенте Республики Казахстан, утвержденном названным Указом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Национальный совет состоит из председателя Национального совета, его заместителя и членов.";
абзац четвертый пункта 7 изложить в следующей редакции:
"дает поручения заместителю председателя и членам Национального совета.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Состав Национального совета формируется из числа известных государственных и общественных деятелей, представителей политических партий, неправительственного сектора.
Государственный секретарь Республики Казахстан входит в состав Национального совета по должности и является заместителем председателя Национального совета.
Состав Национального совета утверждается Государственным секретарем Республики Казахстан.";
часть вторую пункта 10 исключить;
абзац первый пункта 11 изложить в следующей редакции:
"11. Заместитель председателя Национального совета:";
пункт 13 исключить.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев