Экономикалық ресурстардың заңсыз шоғырлануына қарсы іс-қимыл мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 5 маусымдағы № 908 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 5 қазандағы № 366 Жарлығымен
Экономикалық ресурстардың заңсыз шоғырлануына қарсы іс-қимыл мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 05.10.2023 № 366 Жарлығымен.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Елден заңсыз жолмен шығарылған қаржы қаражатын Қазақстан Республикасына қайтару, сондай-ақ заңсыз жолмен алынған экономикалық ресурстардың монополиялық (олигополиялық) шоғырлануын анықтау, оларды мемлекетке қайтару мақсатында ведомствоаралық комиссия мынадай құрамда құрылсын:
Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры, төраға Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасары, төраға орынбасары
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Сыртқы істер министрі
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрі
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі
Қазақстан Республикасының Әділет министрі.
2. Ведомствоаралық комиссия бір апта мерзімде Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына Ведомствоаралық комиссия туралы ереже жобасын енгізсін.
3. Ведомствоаралық комиссия атқарылған жұмыс туралы екі аптада бір рет баяндасын.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
5. Осы Жарлық қол қойылғын күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті      Қ.Тоқаев

О межведомственной комиссии по вопросам противодействия незаконной концентрации экономических ресурсов
Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2022 года № 908. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 5 октября 2023 года № 366.
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 05.10.2023 № 366.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать межведомственную комиссию с целью возврата в Республику Казахстан финансовых средств, незаконно выведенных из страны, а также выявления монопольной (олигопольной) концентрации экономических ресурсов, полученных незаконным путем, их возврата государству в следующем составе:
Генеральный Прокурор Республики Казахстан, председатель
заместитель Генерального Прокурора Республики Казахстан, заместитель председателя
Председатель Национального Банка Республики Казахстан
Заместитель Премьер-Министра - Министр иностранных дел Республики Казахстан
Заместитель Премьер-Министра - Министр финансов Республики Казахстан
председатель правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Председатель Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
Председатель Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
Председатель Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Министр внутренних дел Республики Казахстан
Министр юстиции Республики Казахстан.
2. Межведомственной комиссии в недельный срок внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Положения о межведомственной комиссии.
3. Межведомственной комиссии раз в две недели докладывать о проводимой работе.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев