Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 15 шiлдедегi № 961 Жарлығы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы Жарлық 01.07. 2022 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Абай, Жетісу және Ұлытау облыстарының әкімдері осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес мемлекеттік органдар болып табылатын тексеру комиссияларын – мемлекеттік мекемелерді құруды қамтамасыз етсін.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
3.  Қазақстан Республикасының Үкіметі осы Жарлықтан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
5. Осы Жарлық 2022 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2022 жылғы 15 шілдедегі
№ 961 Жарлығына
ҚОСЫМША
Құрылатын мемлекеттік мекемелердің
ТІЗБЕСІ
1. "Абай облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесі.
2. "Жетісу облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесі.
3. "Ұлытау облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесі.
________________________________
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2022 жылғы 15 шілдедегі
№ 961 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүйесін одан әрі оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы № 29 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлыққа 1-қосымшада:
мына жолдар:
"
Қазақстан Республикасы Парламенті Палаталарының аппараттары

О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 15 июля 2022 года № 961
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Акимам областей Абай, Жетісу, Ұлытау обеспечить создание государственных учреждений – ревизионных комиссий, являющихся государственными органами, согласно приложению к настоящему Указу.
2. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан.
3. Правительству Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вводится в действие с 1 июля 2022 года.
Президент Республики Казахстан К. Токаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 15 июля 2022 года
№ 961
ПЕРЕЧЕНЬ
создаваемых государственных учреждений
1. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по области Абай".
2. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по области Жетісу".
3. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по области Ұлытау".
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 15 июля 2022 года
№ 961
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года № 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан":
в приложении 1 к вышеназванному Указу:
строки:
"
Аппараты Палат Парламента Республики Казахстан

1801
"
мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет), соның ішінде оның аумақтық органдары
1868
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі, оның ведомствосы және ведомствоның аумақтық бөлімшелері
2470
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі, соның ішінде оның аумақтық бөлімшелері

1801
"
изложить в следующей редакции:
"
Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба), в том числе его территориальные органы
1868
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, его ведомство и территориальные подразделения ведомства
2470
Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан, в том числе его территориальные подразделения

385
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі
1867
";
жоғарыда аталған Жарлыққа 2-қосымша осы өзгерістер мен толықтыруларға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
жоғарыда аталған Жарлыққа 3-қосымшада:
Қазақстан Республикасының жергілікті соттары судьяларының штат саны лимитінде:
мына:
"Облыстық және оған теңестірілген соттардың судьялары 458
Аудандық және оған теңестірілген соттардың судьялары 2161"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстық және оған теңестірілген соттардың судьялары 475
Аудандық және оған теңестірілген соттардың судьялары 2179".
2. "Өңірлерде сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау органдарын жетілдіру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 2 мамырдағы № 67 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлыққа қоса беріліп отырған Құрылатын мемлекеттік мекемелердің тізбесі:
мынадай мазмұндағы 18,19 және 20-тармақтармен толықтырылсын:
"18. "Абай облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесі.
19. "Жетісу облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесі.
20. "Ұлытау облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесі.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қалалардың тексеру комиссиялары штат санының лимиттерінде:
мына:
"
Ақмола
45
"
деген жолдың алдынан мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Абай
31
";
мына
"
Жамбыл
39
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Жетісу
29
";
мына:
"
Түркістан
51
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Ұлытау
22
";
мына жол:
"
Алматы
52
"
мынадай редакцияда жазылсын:
"
Алматы
35
";
мына жол:
"
Шығыс Қазақстан
57
"
мынадай редакцияда жазылсын:
"
Шығыс Қазақстан
35
";
мына жол:
"
Қарағанды
49
"
мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қарағанды
37
";
мына жол:
"
ЖИЫНЫ:
668
"
мынадай редакцияда жазылсын:
"
ЖИЫНЫ:
699
".
3. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 11 қарашадағы № 203 Жарлығында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Агенттіктің жалпы штат саны 560 бірлік болып бекітілсін.".
Қазақстан Республикасы
Президентінің кейбір
жарлықтарына енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
1999 жылғы 22 қаңтардағы
№ 29 Жарлығына
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы прокуратурасының ЖАЛПЫ ШТАТ САНЫ
Қазақстан Республикасының прокуратурасы, оның ішінде: Бас прокуратура, Құқық қорғау органдары академиясы, прокуратура органдары, Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитет, Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеттің аумақтық органдары

385
Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
1867
";
приложение 2 к вышеназванному Указу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящим изменениям и дополнениям;
в приложении 3 к вышеназванному Указу:
в лимитах штатной численности судей местных судов Республики Казахстан:
строки:
"Судьи областных и приравненных к ним судов 458
Судьи районных и приравненных к ним судов 2161"
изложить в следующей редакции:
"Судьи областных и приравненных к ним судов 475
Судьи районных и приравненных к ним судов 2179".
2. В Указе Президента Республики Казахстан от 2 мая 2011 года № 67 "О совершенствовании органов внешнего государственного финансового контроля в регионах":
Перечень создаваемых государственных учреждений, прилагаемый к вышеназванному Указу:
дополнить пунктами 18, 19 и 20 следующего содержания:
"18. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по области Абай".
19. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по области Жетісу".
20. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по области Ұлытау".";
в лимитах штатной численности ревизионных комиссий областей, столицы, городов республиканского значения, утвержденных вышеназванным Указом:
перед строкой:
"
Акмолинская
45
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Абай
31
";
после строки:
"
Жамбылская
39
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Жетісу
29
";
после строки:
"
Туркестанская
51
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Ұлытау
22
";
строку:
"
Алматинская
52
"
изложить в следующей редакции:
"
Алматинская
35
";
строку:
"
Восточно-Казахстанская
57
"
изложить в следующей редакции:
"
Восточно-Казахстанская
35
";
строку:
"
Карагандинская
49
"
изложить в следующей редакции:
"
Карагандинская
37
";
строку:
"
ИТОГО:
668
"
изложить в следующей редакции:
"
ИТОГО:
699
".
3. В Указе Президента Республики Казахстан от 11 ноября 2019 года № 203 "О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан":
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Утвердить общую штатную численность Агентства в количестве 560 единиц.".
ПРИЛОЖЕНИЕ
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
указы Президента
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 22 января 1999 года
№ 29
ОБЩАЯ ШТАТНАЯ ЧИСЛЕННОСТЬ
прокуратуры Республики Казахстан
Прокуратура Республики Казахстан, в том числе: Генеральная прокуратура, Академия правоохранительных органов, органы прокуратуры, Комитет по правовой статистике и специальным учетам, территориальные органы Комитета по правовой статистике и специальным учетам