2010 жылғы 10 желтоқсандағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің адамдарды мемлекетаралық іздестіру туралы шартына өзгерістер енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 4 қазандағы № 667 Жарлығы.
"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 1) тармақшасына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған 2010 жылғы 10 желтоқсандағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына катысушы мемлекеттердің адамдарды мемлекетаралық іздестіру туралы шартына өзгерістер енгізу туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. 2010 жылғы 10 желтоқсандағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің адамдарды мемлекетаралық іздестіру туралы шартына өзгерістер енгізу туралы хаттамаға Қазақстан Республикасының атынан қол қойылсын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. ТОҚАЕВ
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2024 жылғы 4 қазандағы
№ 667 Жарлығымен
МАҚҰЛДАНҒАН
Жоба
2010 жылғы 10 желтоқсандағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің адамдарды мемлекетаралық іздестіру туралы шартына өзгерістер енгізу туралы ХАТТАМА
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын 2010 жылғы 10 желтоқсандағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің адамдарды мемлекетаралық іздестіру туралы шартына (бұдан әрі - Шарт) қатысушы мемлекеттер трансұлттық қылмыскерлікке қарсы күрестің міндеттерін шешу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды нығайтудың қажеттілігін мойындай отырып,
төмендегілер туралы уағдаласты:
1-бап
Шартқа мынадай өзгерістер енгізілсін:
1. 1-бап мынадай мазмұндағы "з" тармақпен толықтырылсын:
"з) құжаттың электрондық көшірмесі (үлгі) - қағаз жеткізгіштегі құжаттың сканерлеу (фотосуретке түсіру) құралдары арқылы электрондық нысанға көшірілген көшірмесі."
2. 5-баптың 2-тармағынын "б" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"б) кейіннен түпнұсқасын жолдай отырып (қажет болған жағдайда), ведомстволық электрондық пошта сервистері арқылы құжаттың электрондық көшірмесі (үлгі) түрінде;".
2-бап
Осы Хаттама қол қойылған күнінен бастап 20 күн өткен соң уақытша қолданылады және оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді оған қол қойған Тараптардың орындағаны туралы үшінші жазбаша хабарламаны депозитарий алған күннен бастап 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Мемлекетішілік рәсімдерді кейінірек орындаған Тараптар үшін осы Хаттама депозитарий тиісті құжаттарды алған күннен бастап 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Осы Хаттамаға қол қою кезінде Тараптардың кез келгені осы Хаттаманы уақытша қолданбайтыны немесе осы Хаттамада көзделгеннен өзге күннен бастап уақытша қолданатыны туралы мәлімдеуге құқылы.

О подписании Протокола о внесении изменений в Договор государств-участников Содружества Независимых Государств о межгосударственном розыске лиц от 10 декабря 2010 года
Указ Президента Республики Казахстан от 4 октября 2024 года № 667
В соответствии с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан “О международных договорах Республики Казахстан” ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о внесении изменений в Договор государств-участников Содружества Независимых Государств о межгосударственном розыске лиц от 10 декабря 2010 года.
2. Подписать от имени Республики Казахстан Протокол о внесении изменений в Договор государств-участников Содружества Независимых Государств о межгосударственном розыске лиц от 10 декабря 2010 года.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. ТОКАЕВ
ОДОБРЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 4 октября 2024 года № 667
Проект
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений в Договор государств-участников Содружества Независимых Государств о межгосударственном розыске лиц от 10 декабря 2010 года
Государства-участники Договора государств-участников Содружества Независимых Государств о межгосударственном розыске лиц от 10 декабря 2010 года (далее - Договор), именуемые в дальнейшем Сторонами,
признавая необходимость укрепления информационного взаимодействия при решении задач борьбы с транснациональной преступностью,
договорились о нижеследующем:
Статья 1
Внести в Договор следующие изменения:
1. Статью 1 дополнить пунктом “з” следующего содержания:
“з) электронная копия (образ) документа - переведенная в электронную форму с помощью средств сканирования (фотографирования) копия документа на бумажном носителе.”.
2. Подпункт “б” пункта 2 статьи 5 изложить в следующей редакции:
“б) в виде электронной копии (образа) документа посредством сервисов ведомственной электронной почты с последующим направлением (при необходимости) оригинала;”.
Статья 2
Настоящий Протокол временно применяется по истечении 20 дней с даты подписания и вступает в силу по истечении 30 дней с даты получения депозитарием третьего письменного уведомления о выполнении подписавшими его Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Для Сторон, выполнивших внутригосударственные процедуры позднее, настоящий Протокол вступает в силу по истечении 30 дней с даты получения депозитарием соответствующих документов.
При подписании настоящего Протокола любая из Сторон вправе заявить, что она не будет временно применять настоящий Протокол или будет временно применять его с даты иной, чем предусмотрена в настоящем Протоколе.

3-бап
Осы Хаттама күшіне енгеннен кейін Шартқа қатысушы кез келген мемлекеттің депозитарийге қосылу туралы құжат беру арқылы қосылуы үшін ашық.
Қосылушы мемлекет үшін осы Хаттама қосылу туралы құжатты депозитарий алған күннен бастап 30 күн өткен соң күшіне енеді.
______ ______________ ________ жылғы______________________ қаласында орыс тілінде бір төлнұсқа данада жасалды. Төлнұсқа дана Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Атқарушы комитетінде сақталады, ол оның расталған көшірмесін осы Хаттамаға қол қойған әрбір мемлекетке жібереді.
Әзербайжан Республикасы үшін Ресей Федерациясы үшін
Армения Республикасы үшін Тәжікстан Республикасы үшін
Беларусь Республикасы үшін Түрікменстан үшін
Қазақстан Республикасы үшін Өзбекстан Республикасы үшін
Қырғыз Республикасы үшін Украина үшін
Молдова Республикасы үшін

Статья 3
Настоящий Протокол после его вступления в силу открыл для присоединения любого государства - участника Договора путем передачи депозитарию документа о присоединении.
Для присоединяющегося государства настоящий Протокол вступает в силу по истечении 30 дней с даты получения депозитарием документа о присоединении.
Совершено в городе _______________ ___ ________ _____ года в одном подлинном экземпляре на русском языке. Подлинный экземпляр хранится в Исполнительном комитете Содружества Независимых Государств, который направит каждому государству, подписавшему настоящий Протокол, его заверенную копию.
За Азербайджанскую Республику За Российскую Федерацию
За Республику Армения За Республику Таджикистан
За Республику Беларусь За Туркменистан
За Республику Казахстан За Республику Узбекистан
За Кыргызскую Республику За Украину
За Республику Молдова