"Жоғары оқу орындарына ерекше мәртебе беру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 5 шілдедегі № 648 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 7 қарашадағы № 695 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Жоғары оқу орындарына ерекше мәртебе беру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 5 шілдедегі № 648 Жарлығына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарына ерекше мәртебе беру туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке тұлғаны тәрбиелеуге, оқытуға және оның кәсіптік қалыптасуына аса зор үлес қосқанын, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің тұрақты жоғары деңгейін қамтамасыз еткенін ескере отырып, "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:";
1-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мына жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарына;";
14) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"14) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорғаныс университетіне;";
16) тармақшадағы "университетіне ерекше мәртебе берілсін." деген сөздер "университетіне;" деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 17) тармақшамен толықтырылсын:
"17) Қазақ ұлттық су шаруашылығы және ирригация университетіне ерекше мәртебе берілсін.".
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. ТОҚАЕВ

О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2001 года № 648 “О присвоении особого статуса высшим учебным заведениям”
Указ Президента Республики Казахстан от 7 ноября 2024 года № 695.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2001 года № 648 “О присвоении особого статуса высшим учебным заведениям” следующие изменения и дополнение:
заголовок изложить в следующей редакции:
“О присвоении особого статуса организациям высшего и (или) послевузовского образования”;
преамбулу изложить в следующей редакции:
“Учитывая выдающийся вклад в воспитание, обучение и профессиональное становление личности, обеспечение стабильно высокого уровня высшего и (или) послевузовского образования, в соответствии с Законом Республики Казахстан “Об образовании” ПОСТАНОВЛЯЮ:”;
в пункте 1:
абзац первый изложить в следующей редакции:
“1. Присвоить особый статус следующим организациям высшего и (или) послевузовского образования:”;
подпункт 14) изложить в следующей редакции:
“14) Национальному университету обороны Республики Казахстан;”;
дополнить подпунктом 17) следующего содержания:
“17) Казахскому национальному университету водного хозяйства и ирригации.”.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. ТОКАЕВ