"Қазақстан Республикасының аумағында КСРО Мембанкі мен Ресей банкінің 1961 – 1992 жылдардың үлгісіндегі қазынашылық және банк билеттерінің айналысын аяқтау және оларды ұлттық валютаға айырбастау мерзімдері туралы"
Қазақстан Республикасы Президентінің 1993 жылғы 12 қарашадағы № 1400 Жарлығы
Қазақстан Республикасының аумағында ұлттық валюта – теңгенің айналымға енгізілуіне байланысты ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
І. КСРО Мембанкісі мен Ресей банкісінің 1961 – 1992 жылдардың үлгісіндегі қазынашылық және банк билеттерін теңгеге айырбастау 1993 жылғы 20 қарашадағы сағат 18.00-ге дейін /жергілікті уақыт/ аяқталсын.
1993 жылғы 15 қарашада сағат 08.00-ден бастап /жергілікті уақыт/ Қазақстан Республикасы аумағындағы КСРО Мембанкі мен Ресей банкінің 1961 – 1992 жылдардың үлгісіндегі бағалылығы 1000, 5000 және 10 000 сомдық қазынашылық және банк билеттерінің айналысына тыйым салынсын.
1993 жылғы 18 қарашада сағат 08.00-ден бастап /жергілікті уақыт/ Қазақстан Республикасының аумағында КСРО Мембанкі мен Ресей банкінің 1961 – 1992 жылдардың үлгісіндегі бағалылығы І,3,5,10,25,50,100,200 және 500 сомдық қазынашылық және банк билеттерінің айналысына тыйым салынсын.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық валютаны енгізу жөніндегі мемлекеттік комиссиясы , жергілікті әкімдер және құқық қорғау органдары осы Жарлықтың орындалуын қамтамасыз етсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев

"О сроках завершения обращения на территории Республики Казахстан казначейских и банковских билетов Госбанка СССР и Банка России образца 1961–1992 годов и их обмена на национальную валюту"
Указ Президента Республики Казахстан от 12 ноября 1993 года № 1400
В связи с введением в обращение на территории Республики Казахстан национальной валюты – тенге постановляю:
1. Завершить обмен казначейских и банковских билетов Госбанка СССР и Банка России образца 1961-1992 гг. на тенге к 18. 00 (время местное) 20 ноября 1993г.
Запретить с 08. 00 (время местное) 15 ноября 1993 г. обращение на территории Республики Казахстан казначейских и банковских билетов Госбанка СССР и Банка России образца 1961-1992 гг. достоинством в 1000, 5000 и 10 000 рублей.
Запретить с 08. 00 (время местное) 18 ноября 1993 г. обращение на территории Республики Казахстан казначейских и банковских билетов Госбанка СССР и Банка России образца 1961-1992 гг. достоинством в 1, 3, 5, 10, 25, 50, 100, 200 и 500 рублей.
2. Государственной комиссии Республики Казахстан по введению национальной валюты, главам местных администраций и правоохранительным органам обеспечить исполнение настоящего Указа.
Президент
Республики Казахстан
Н. НАЗАРБАЕВ