1994 жылға арналған республикалық бюджет туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы. 1994 жылғы 27 қаңтар N 1529
"Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 10 желтоқсандағы Заңына сәйкес қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының Үкiметi ұсынған 1994 жылға арналған республикалық бюджет қосымшаға сәйкес, кiрiсi бойынша 39 246 685 мың теңге сомасында, шығысы бойынша 47 058 806 мың теңге сомасында, тапшылықтың шектi мөлшерi 7812 121 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Президентiнiң   1994.04.12. N 1652 жарлығымен.
2. Былай болып белгiленсiн: а/ 1994 жылға арналған республикалық бюджеттiң кiрiсi:
- қосылған құнға салынатын салық;
- акциздер;
- меншiк нысандарына қарамастан кәсiпорындардың, бiрлестiктер мен ұйымдардың, соның iшiнде шетелдiк және бiрлескен кәсiпорындардың, бiрлестiктер мен ұйымдардың пайдасына салынатын салық;
- жер салығы;
- тiркелген /ренталық/ төлемдер;
- бағалы қағаздармен жасалатын операцияларға салынатын салық;
- Қазақстан Республикасының 1992 жылғы Мемлекеттiк Iшкi ұтыс ұтыс заемының қазынашылық бондарын өткiзуден түскен табыстар;
- қысқа мерзiмдi қазыналық вексельдердi аукционда сатудан алынған табыстар;
- мемлекеттiк мүлiктi өткiзуден түскен түсiмдер;
- басқа да жалпыреспубликалық салықтар, алымдар мен салық салынбайтын әртүрлi төлемдер;
- мемлекет мұқтажына 1994 жылғы егiннiң астығын және басқа да ауылшаруашылық дақылдарын сатудан түскен түсiмдер;
- сыртқы экономикалық қызметтен түсетiн табыстар есебiнен қалыптасады.
б/ Сыртқы экономикалық қызметтен түсетiн табыстарды қалыптастыру:
- экспорттық және импорттық баж салығы;
- импорт бойынша сатып алынған бiрiншi қажеттегi тауарларды сатудан түскен түсiмдер есебiнен жүзеге асырылады.
в/ Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан барлық меншiк нысанындағы кәсiпорындар, бiрлестiктер мен шаруашылық жүргiзушi субъектiлер республикалық бюджетке кеден тарифтерiне сәйкес ұлттық валютамен экспорттық және импорттық баж салығын төлейдi.
г/ Шетел инвесторларынан келiп түсетiн бонустар, әртүрлi сыйлық төлемдерi, сондай-ақ роялти Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң валюталық шоттарына есептелiп, кейiннен оны Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiне сату арқылы мiндеттi түрде ұлттық валютаға шағылады; осы валюталық шоттарға Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары мен жеке тұлғалары төлейтiн салықтың басқа түрлерi бойынша төлем мөлшерi жалпы белгiленген тәртiппен айқындалады.
3. Мына қорларға түсетiн және олардан аударылатын қаражат республикалық бюджеттiң кiрiсi құрамына ескерiлсiн:
- Жер қойнауын қорғау және минералдық-шикiзат базасын ұдайы толықтыру қоры;
- Экономиканы өзгерту қоры;
- Жол қоры;
- Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң мемлекеттiк қоры;
- Табиғат қорғау қоры.
Қаржы министрлiгi осы аталған қорлардың мiндеттерiн жүзеге асыруға байланысты шараларды қаржыландыруды оларға қаражаттың келiп түсуiне қарай, бiрақ осы Жарлықта айқындалған шығыстардың шектi мөлшерiнен аспайтындай көлемде жүзеге асырсын.
Ескерту. 3-тармақтан "Әлеуметтiк сақтандыру қоры" сөзi алынып тасталды - ҚР Президентiнiң 1994.04.12. N 1652 жарлығымен.

О pеспубликанском бюджете на 1994 год
УКАЗ Пpезидента Республики Казахстан от 27 янваpя 1994 г. N 1529
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 10 декабря 1993 г. "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить республиканский бюджет на 1994 год, представленный
Правительством Республики Казахстан, по доходам в сумме 39246685 тыс.
тенге, по расходам в сумме 47058806 тыс. тенге, с предельным размером
дефицита в сумме 7812121 тыс. тенге согласно приложению.
Сноска. Пункт 1 - с изменениями, внесенными Указом Президента
Республики Казахстан от 12 апреля 1994 г. N 1652&
;     2. Установить, что:
а) доходы республиканского бюджета на 1994 год формируются за счет:
налога на добавленную стоимость;
акцизов;
налога на прибыль предприятий, объединений и организаций,
независимо от форм собственности, в том числе иностранных и совместных;
земельного налога;
фиксированных (рентных) платежей;
налога на операции с ценными бумагами;
доходов от реализации казначейских бонов Государственного
внутреннего выигрышного займа Республики Казахстан 1992 года;
от аукционной продажи краткосрочных казначейских векселей;
поступлений от реализации государственного имущества;
других общереспубликанских налогов, сборов и различных неналоговых
платежей;
поступлений от реализации зерна и других сельхозкультур урожая
1994 года на государственные нужды;
доходов от внешнеэкономической деятельности;
б) формирование доходов от внешнеэкономической деятельности
осуществляется за счет:
экспортной и импортной пошлины;
поступления от продажи закупленных государством по импорту товаров
первой необходимости;
в) предприятия, объединения и хозяйствующие субъекты всех форм собственности, расположенные на территории Республики Казахстан, уплачивают в республиканский бюджет экспортную и импортную пошлину в национальной валюте согласно таможенным тарифам;
г) поступающие от иностранных инвесторов бонусы, различные премиальные выплаты, а также роялти зачисляются на валютные счета Министерства финансов Республики Казахстан с обязательной последующей конвертацией в национальную валюту путем продажи ее Национальному банку Республики Казахстан; размер оплаты по другим видам налогов, уплачиваемым юридическими и физическими лицами Республики Казахстан на указанные валютные счета, определяется в общеустановленном порядке.
3. Учесть в составе доходов республиканского бюджета поступления и отчисления в следующие фонды:
Фонд охраны недр и воспроизводства минерально-сырьевой базы;
Фонд преобразования экономики;
Дорожный фонд;
Государственный фонд содействия занятости;
Фонд поддержки предпринимательства и развития конкуренции;
Пенсионный фонд;
Фонд охраны природы.
Министерству финансов Республики Казахстан производить финансирование мероприятий, связанных с осуществлением функций названных фондов по мере поступления средств в них, но не более предельного размера расходов, определенного настоящим Указом.
Сноска. Пункт 3 - с изменениями, внесенными Указом Президента Республики Казахстан от 12 апреля 1994 г. N 1652.

4. 1994 жылдың 1 қаңтарынан бастап меншiк және шаруашылық жүргiзу нысандарына қарамастан барлық кәсiпорындар, ұйымдар мен мекемелер үшiн мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыруға қаржы аудару тарифы еңбекақы қорының 30 процентi мөлшерiнде бекiтiлсiн. Мүгедектер мен зейнеткерлердiң қоғамдық ұйымдары, олардың кәсiпорындары, мекемелерi, ұйымдары мен оқу орындары, фермерлер, адвокаттар алқасы, жеке кәсiпкерлiк қызметпен айналысатын адамдар үшiн мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыруға қаржы аудару тарифi 5 процент мөлшерiнде белгiленсiн.
Әлеуметтiк сақтандыруға аударылатын қаржының жалпы сомасы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi бекiтетiн нормативтер бойынша Зейнетақы қоры мен Әлеуметтiк сақтандыру қорының арасында бөлiнедi.
Азаматтардың Зейнетақы қорына жалақының 1 процентi мөлшерiнде төлейтiн мiндеттi сақтандыру жарналары жойылсын.
5. Былай болып белгiленсiн:
а/ Меншiк нысандарына қарамастан шаруашылық есептегi барлық кәсiпорындар, бiрлестiктер мен ұйымдар /шығынмен жұмыс iстейтiндерден, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкiметiмен жасалған келiсiмдер мен контрактiлерге сәйкес Қазақстан Республикасында пайдалы қазбалар игеру және өндiру жөнiнде жұмыс iстейтiн, жарғылық қордағы үлесi 30 проценттен кем болмайтын шет ел қатысатын кәсiпорындардан басқасы/ Экономиканы өзгерту қорына мiндеттi түрде өнiмнiң /жұмыстың, қызметтiң/ өзiндiк құнының 5 процентi мөлшерiнде қаржы аударып, осы аударым қаражатының сомасын өзiндiк құнның құрамына енгiзедi; Экономиканы өзгерту қорының қаражаты қайтарымсыз негiзде, сондай-ақ қайтару шартымен инвестицияларды қаржыландыру үшiн кредит ресурстары ретiнде ғана қызмет етедi, бұл үшiн мөлшерiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi айқындайтын процент алынады.
б/ Меншiк және шаруашылық жүргiзу нысандарына қарамастан Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан кәсiпорындар, бiрлестiктер мен ұйымдар Қазақстан Республикасының Кәсiпкерлiктi қолдау және бiрлестiктi дамыту қорына мiндеттi түрде пайдаға салынатын салықты төлегеннен кейiн өздерiнiң қарамағында қалатын пайданың 1 процентi мөлшерiнде қаржы аударады.
Осы аталған қорға аударылатын жарнаның есептелуi мен төленуiнiң дұрыстығына бақылау жасау Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң Бас мемлекеттiк салық инспекциясына жүктеледi.
в/ Өнеркәсiптiң өндiрушi салаларының кәсiпорындары, бiрлестiктерi мен ұйымдары Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi бекiткен ставкалар негiзiнде Жер қойнауын қорғау және минералдық-шикiзат базасын ұдайы толықтыру қорына өткiзiлген минералдық шикiзат құнының процентке шағылған мөлшерiнде қаржы аударады.
г/ Қазақстан Республикасының Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң мемлекеттiк қоры шаруашылық жүргiзушi субъектiлер - жұмыс берушiлердiң еңбекақы қорының 2 процентi мөлшерiнде мiндеттi түрде қаржы аудару есебiнен қалыптастырылады. Мемлекеттiк бюджетте тұратын мекемелер мен ұйымдар, колхоздар, совхоздар және меншiк нысандарына қарамастан ауыл шаруашылығы өнiмдерiн тiкелей өндiретiн басқа ауылшаруашылық кәсiпорындары, мылқаулар, зағиптар мен мүгедектер қоғамдарының кәсiпорындары Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң мемлекеттiк қорына жарна төлеуден босатылсын.
Қоныс аудару шаралары бойынша жұмсалатын шығындарды қаржыландыру Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң мемлекеттiк қорының қаржысы есебiнен жүзеге асырылады.
Жұмыс орындарын құру немесе жұмыс орындарын сақтау мақсатында жаңа тұрғын үй саясатына сәйкес осы аталған қор қаражатының 15 процентi тұрғын үй саласын қаржыландыруға жұмсалады.

4. С 1 января 1994 г. установить тариф отчислений на государственное социальное страхование для всех предприятий, организаций и учреждений, независимо от форм собственности и хозяйствования, в размере 30 процентов к фонду оплаты труда. Для общественных организаций инвалидов и пенсионеров, их предприятий, учреждений, организаций и учебных заведений, фермеров, коллегии адвокатов, лиц, занимающихся частной предпринимательской деятельностью, установить тариф отчислений на государственное социальное страхование в размере 5 процентов.
Общая сумма отчислений на социальное страхование распределяется между Пенсионным фондом и Фондом социального страхования по нормативам, утверждаемым Кабинетом Министров Республики Казахстан.
Упразднить обязательные страховые взносы граждан в Пенсионный фонд в размере 1 процента заработной платы.
5. Установить, что:
а) все предприятия, объединения и организации, независимо от форм собственности, находящиеся на хозяйственном расчете (за исключением убыточных, а также предприятий с иностранным участием, доля которого в уставном фонде не менее 30 процентов, осуществляющих свою деятельность по разработке и добыче полезных ископаемых в Республике Казахстан в соответствии с заключенными с Правительством Республики Казахстан соглашениями и контрактами), производят обязательные отчисления в Фонд преобразования экономики в размере 5 процентов от себестоимости продукции (работ, услуг) с включением сумм этих отчислений в состав себестоимости; средства Фонда преобразования экономики служат только для финансирования инвестиций на безвозвратной основе, также на условиях возвратности в качестве кредитных ресурсов со взиманием процента, размер которого определяется Кабинетом Министров Республики Казахстан;
б) предприятия, объединения и организации, расположенные на территории Республики Казахстан, независимо от форм собственности и хозяйствования, вносят обязательные отчисления в Фонд поддержки предпринимательства и развития конкуренции Республики Казахстан в размере 1 процента от прибыли, остающейся в их распоряжении после уплаты налога на прибыль.
Контроль за правильностью исчисления и уплаты взносов в указанный Фонд возлагается на Главную налоговую инспекцию Министерства финансов Республики Казахстан;
в) предприятия, объединения и организации добывающих отраслей промышленности производят отчисления в Фонд охраны недр и воспроизводства минерально-сырьевой базы на основе ставок, утвержденных Кабинетом Министров Республики Казахстан, в процентах к стоимости реализованного минерального сырья;
г) Государственный фонд содействия занятости Республики Казахстан формируется за счет обязательных отчислений хозяйствующих субъектов-работодателей в размере 2 процентов к фонду оплаты труда. Освободить от взносов в Государственный фонд содействия занятости учреждения и организации, состоящие на государственном бюджете, колхозы, совхозы и другие сельскохозяйственные предприятия, независимо от форм собственности, непосредственно производящие продукцию сельского хозяйства, предприятия обществ глухонемых, слепых и инвалидов.
Финансирование расходов по переселенческим мероприятиям
осуществляется за счет средств Государственного фонда содействия
занятости.
В целях создания и сохранения существующих рабочих мест согласно
новой жилищной политике 15 процентов средств указанного фонда
направляется на финансирование жилищной сферы.

9. 1994 жылға жалпы республикалық мемлекеттiк салықтар мен табыстардан түсетiн қаражаттан облыстардың және Алматы мен Ленинск қалаларының бюджеттерiне аударылатын қаржы мынадай мөлшерде бекiтiлсiн:
а/ қосымша құнға салынатын салық бойынша:
Алматы, Жезқазған, Батыс Қазақстан, Қызылорда, Көкшетау, Семей, Талдықорған, Торғай, Оңтүстiк Қазақстан облыстары мен Ленинск қаласына - 100 проценттен, Ақтөбе, Атырау, Солтүстiк Қазақстан, Шығыс Қазақстан және Жамбыл облыстарына - 70 проценттен, Ақмола және Қостанай облыстарына -50 проценттен, Маңғыстау -30 процент, Қарағанды - 15 процент, Павлодар облысы мен Алматы қаласына - 10 проценттен.
б/ меншiк нысандарына қарамастан кәсiпорындардың, бiрлестiктер мен ұйымдардың, оның iшiнде шетелдiк және бiрлескен кәсiпорындардың, бiрлестiктер мен ұйымдардың пайдасына салынатын салық бойынша : Алматы, Қызылорда, Семей, Талдықорған, Торғай облыстары мен Ленинск қаласына - 100 проценттен, Оңтүстiк Қазақстан - 62,4 процент, Батыс Қазақстан - 56,6 процент, Ақтөбе - 40,7 процент, Қостанай - 35,6 процент, Жамбыл - 33,7 процент, Солтүстiк Қазақстан - 28,2 процент, Шығыс Қазақстан -26,3 процент, Атырау - 25,7 процент, Маңғыстау - 21,5 процент, Жезқазған - 15,8 процент, Қарағанды - 15,6 процент, Көкшетау - 15,5 процент, Ақмола - 14,6 процент, Қарағанды - 15,6 процент, Ақмола - 14,6 процент, Павлодар облысына - 2,4 процент, Алматы қаласына - 3,5 процент.
в/ акциз бойынша:
Алматы, Жамбыл, Батыс Қазақстан, Қызылорда, Көкшетау, Семей, Талдықорған, Торғай, Оңтүстiк Қазақстан облыстары мен Ленинск қаласына - 100 проценттен, Ақмола, Ақтөбе, Атырау, Шығыс Қазақстан, Жезқазған, Қарағанды, Қостанай, Маңғыстау және Солтүстiк Қазақстан облыстарына - 50 проценттен, Павлодар облысына - 10 процент және Алматы қаласына - 5 процент.
г/ тiркелген /ренталық/ төлемдер бойынша:
Қызылорда облысына - 100 процент, Ақтөбе және Атырау - 50 проценттен, Маңғыстау және Павлодар облыстарына - 10 проценттен.
10. Қазақстан Республикасы азаматтарынан, шетел азаматтарынан және азаматтығы жоқ адамдардан алынатын табыс салығы, мемлекеттiк баж салығы, су ақысы және табиғи ресурстарға салынатын салық, орман табысы, жалпыға бiрдей мiндеттi жергiлiктi салықтар мен алымдар, ставкаларын жергiлiктi әкiмдер айқындайтын жергiлiктi салықтар мен алымдар, Қазақстан Республикасының 1992 жылғы Мемлекеттiк iшкi заемын орналастырудан түсетiн түсiмдер, алымдар мен салық салынбайтын әртүрлi төлемдер толығымен жергiлiктi бюджеттердiң кiрiсiне есептелсiн, республикалық бюджетке есептелетiн жекелеген табыс түрлерi бұған қосылмайды.

9. Установить на 1994 год отчисления от поступлений общереспубликанских государственных налогов и доходов в бюджеты областей и городов Алматы и Ленинска в следующих размерах:
а) по налогу на добавленную стоимость:
Алматинской, Жезказганской, Западно-Казахстанской, Кзыл-Ординской, Кокшетауской, Семипалатинской, Талдыкорганской, Тургайской, Южно-Казахстанской областей и города Ленинска - по 100 процентов, Актюбинской, Атырауской, Северо-Казахстанской, Восточно-Казахстанской и Жамбылской областей - 70 процентов, Акмолинский и Кустанайской - по 50 процентов, Мангистауской - 30 процентов, Карагандинской - 15 процентов, Павлодарской области и города Алматы - по 10 процентов;
б) по налогу на прибыль предприятий, объединений и организаций, независимо от форм собственности, в том числе иностранных и совместных:
Алматинской, Кзыл-Ординской, Семипалатинской, Талдыкорганской, Тургайской областей и города Ленинска - по 100 процентов, Южно-Казахстанской - 62,4 процента, Западно-Казахстанской - 56,6 процента, Актюбинской - 40,7 процента, Кустанайской - 35,6 процента, Жамбылской - 33,7 процента, Северо-Казахстанской - 28,2 процента, Восточно-Казахстанской - 26,3 процента, Атырауской - 25,7 процента, Мангистауской - 21,5 процента, Жезгазганской - 15,8 процента, Карагандинской - 15,6 процента, Кокшетауской - 15,5 процента, Акмолинской - 14,6 процента, Павлодарский области - 2,4 процента, города Алматы - 3,5 процента;
в) по акцизам:
Алматинской, Жамбылской, Западно-Казахстанской, Кзыл-Ординской, Кокшетауской, Семипалатинской, Талдыкорганской, Тургайской, Южно-Казахстанской областей и города Ленинска - по 100 процентов, Акмолинской, Актюбинской, Атырауской, Восточно-Казахстанской, Жезказганской, Карагандинской, Кустанайской, Мангистауской и Северо-Казахстанской областей - по 50 процентов, Павлодарской - 10 процентов и города Алматы - 5 процентов;
г) по фиксированным (рентным) платежам: Кзыл-Ординской области - 100 процентов, Актюбинской и Атырауской - по 50 процентов, Мангистауской и Павлодарской - по 10 процентов.
10. Полностью зачислять в доходы местных бюджетов подоходный налог с граждан Республики Казахстан, иностранных граждан и лиц без гражданства, государственную пошлину, плату за воду и налог на природные ресурсы, лесной доход, общеобязательные местные налоги и сборы, а также местные налоги и сборы, ставки по которым определяют главы местных администраций поступления от размещения Государственного внутреннего займа Республики Казахстан 1992 года, сборы и различные неналоговые платежи, за исключением отдельных видов доходов, зачисляемых в республиканский бюджет.

14. Республикалық бюджетте нан және нан-тоқаш тағамдары, тары, ақжарма, пiскен нан орнына сатылатын ұн және құрамажем бағасының айырмасын өтеу жөнiндегi 1993 жылдың берешегiн төлеу үшiн 80 000 мың теңге мөлшерде қаржы көзделсiн.
15. 1994 жылы мемлекеттiк ресурстарын бөлiнген астықтан өндiрiлетiн нан және нан-тоқаш тағамдары, тары, ақжарма, пiскен нан орнына сатылатын ұн және мемлекеттiк ресурстардан бөлiнген астықтан өндiрiлетiн құрамажем бағасын реттеп отыру сақталып, осы мақсаттарға 810 000 мың теңге көзделсiн.
16. Әлеуметтiк-мәдени шараларды қаржыландыруға бөлiнетiн қаржы 3 239 890 мың теңге мөлшерiнде бекiтiлiп, ол былай жұмсалсын:
/мың теңге/
а/ бiлiм алуға және кадрларды
кәсiптiк тұрғыда даярлауға               1 435 012
б/ мәдениет пен өнерге                        348 305
в/ бұқаралық ақпарат құралдарына              492 145
г/ денсаулық сақтауға                         600 473
д/ дене тәрбиесiне                            104 101
е/ әлеуметтiк қамсыздандыруға                 259 554
ж/ жастар саясатын жүргiзу
жөнiндегi шараларға                            300
Ескерту. 16-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Президентiнiң 1994.04.12. N 1652 жарлығымен.
17. 1994 жылғы 1 қаңтардан бастап өндiрiстен қол үзiп оқитын аспиранттар стипендиясының мөлшерi айына ғылыми атағы жоқ кiшi ғылыми қызметкер жалақысының ставкасы деңгейiнде, жоғары оқу орындарының студенттерiне - ең төменгi еңбек ақының 80 процентi, ал арнаулы орта оқу орындары мен оқу мерзiмi 10 айға дейiнгi кәсiптiк-техникалық училищелердiң оқушыларына - 70 процентi мөлшерiнде белгiленсiн.
Жоғары оқу орындарының студенттерi мен арнаулы орта оқу орындарының оқушыларына мемлекеттiк стипендиялар олардың оқу үлгерiмi ескерiле отырып тағайындалсын.
18. 1993/1994 оқу жылының соңына дейiн жалпы бiлiм беретiн мектептердiң 1-4 класс оқушыларына бiр күнге бiр оқушының тамақтануына жұмсалатын шығындардың iшiнара өтемақысы айлық ең төменгi еңбекақы мөлшерiнiң 5 процентi көлемiнде белгiленсiн.
19. 1994/1995 оқу жылынан бастап жалпы бiлiм беретiн мектептерде мектеп оқулықтары тек табысы аз және көп балалы отбасыларындағы оқушыларға ғана тегiн берiлетiн болсын.
20. 1994 жылға республиканың күндiз оқытатын жоғары және арнаулы орта оқу орындарының басқа жерден келген студенттерi мен оқушылары, жоғары оқу орындарының дайындық бөлiмдерiнiң тыңдаушылары үшiн каникул кезiнде мемлекеттiк темiр жол көлiгiнде /жылына 2 рет барып-келу/ жеңiлдiкпен жүруi тиiстi оқу орындарының қаражаты есебiнен 50 процент мөлшерiнде сақталсын.

14. Предусмотреть в республиканском бюджете средства для погашения задолженности за 1993 год по возмещению разницы в ценах на хлеб и хлебобулочные изделия, пшено, крупу манную, муку, реализуемую взамен печеного хлеба и комбикорма в сумме 80000 тыс. тенге.
15. Сохранить в 1994 году регулирование цен на хлеб и
хлебобулочные изделия, пшено, крупу манную, муку, реализуемую взамен
печеного хлеба, и комбикорма, производимые из зерна, выделенного из
государственных ресурсов, предусмотрев на эти цели 810100 тыс. тенге.
16. Установить ассигнования на финансирование
социально-культурных мероприятий в сумме 3239890 тыс. тенге, из них
направить на:
(тыс. тенге)
а) образование и профессиональную
подготовку кадров                            1435012
б) культуру и искусство                          348305
в) средства массовой информации                  492145
г) здравоохранение                               600473
д) физическую культуру                           104101
е) социальное обеспечение                        259554
ж) мероприятия по проведению молодежной
политики                                         300.
Сноска. Пункт 16 - с изменениями, внесенными Указом Президента
Республики Казахстан от 12 апреля 1994 г. N 1652.
17. Установить с 1 января 1994 г. размер стипендий аспирантам, обучающимся с отрывом от производства, на уровне ставки заработной платы младшего научного сотрудника без ученой степени, студентам высших учебных заведений - 80 процентов, а учащимся средних специальных учебных заведений и профессионально-технических училищ со сроком обучения до 10 месяцев - 70 процентов от минимального размера заработной платы в месяц.
Государственные стипендии студентам и учащимся средних специальных учебных заведений назначать с учетом успеваемости.
18. Установить до конца 1993/1994 учебного года учащимся 1-4 классов общеобразовательных школ частичную компенсацию расходов на питание одного учащегося в день из расчета 5 процентов от минимального размера заработной платы в месяц.
19. Установить начиная с 1994/1995 учебного года бесплатную выдачу школьных учебников в общеобразовательных школах только для учащихся из малообеспеченных и многодетных семей.
20. Сохранить на 1994 год для иногородних студентов и учащихся дневного обучения высших и средних специальных учебных заведений республики, слушателей подготовительных отделений высших учебных заведений льготный проезд на государственном железнодорожном транспорте в каникулярное время ( 2 раза в год в оба конца ) в размере 50 процентов стоимости проезда за счет средств соответствующих учебных заведений.

21. 1994 жылғы 1 ақпаннан бастап жалақының ең төменгi мөлшерi 40 теңге сомасында белгiленсiн.
Жасына байланысты берiлетiн зейнетақының ең төменгi мөлшерi ең төменгi еңбекақы деңгейiнде белгiленсiн.
22. 1994 жылдың 1 ақпанынан бастап тамақ өнiмдерiнiң қымбаттауына байланысты дәулетi төмен жұмыс iстемейтiн зейнеткерлерге заңды түрде белгiленген айлық ең төменгi еңбекақының проценттiк көлемiнде мынадай мөлшерде ай сайын ақшалай өтемақы төлеу көзделсiн.
- жасына, мүгедектiгiне, қызмет өткерген жылдарына байланысты толық еңбек зейнетақысын алушыларға, сондай-ақ мүгедектiгiне байланысты зейнетақы алатын мерзiмдi қызметтiң әскери қызметшiлерiне - 60 процент;
- толық емес еңбек стажы жағдайында еңбек зейнетақысын, сондай-ақ асыраушысынан айырылуына байланысты зейнетақы алушыларға - 40 процент;
- әлеуметтiк зейнетақы алушыларға - 20 процент.
Осы аталған төлемдер осының алдындағы тоқсанда әр айға орташа есеппен шаққанда заңды түрде белгiленген ең төменгi жалақының 2 еселенген көлемiнен аспайтын мөлшерде зейнетақы алатын зейнеткерлерге тиiстi бюджеттер қаражаты есебiнен төленсiн.
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi өтемақылар төлеу тәртiбiн айқындасын.
23. Қазақстан Республикасында әлеуметтiк жеңiлдiктер берудiң қазiр қолданылып жүрген жүйесiнiң тиiмсiздiгiн ескере отырып, 1994 жылдың 1 сәуiрiнен бастап бұдан бұрын қолданылып келген атаулы әлеуметтiк жеңiлдiктер беру тетiгiнiң орнына жаңа тетiгi енгiзiлiп, онда 1 топтағы мүгедектерге - 2,3 мөлшерiнде, 2 топтың мүгедектерiне - 2,2 қаза тапқан әскери қызметшiлердiң отбасыларына 2,0; 16 жасқа дейiнгi бала кезiнен мүгедектерге - 1,8; наградаларының санына қарай көп балалы аналарға - 1,3-тен 2,0-ге дейiн; Ұлы Отан соғысы жылдарындағы ерлiк еңбегi үшiн наградталған адамдарға және Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, арнаулы әскери құрамалардың әскери қызметшiлерiне /шақыру бойынша қызмет өткерiп жүргендерден басқалары/, iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарына, сондай-ақ жасына, денсаулығына немесе штаттың қысқаруына байланысты әскери қызметтен, iшкi iстер органдарынан босатылған, 20 жыл және одан да көп қызмет өткерген адамдарға - 1,0 мөлшерiнде ай сайын ақшалай өтемақы төлеу көзделсiн.
Атаулы әлеуметтiк жеңiлдiктер берудiң жаңа тетiгi бұдан бұрын енгiзiлген әлеуметтiк жеңiлдiктердiң күшi 1997 жылдың 1 сәуiрiне дейiн тоқтайтыны ескерiлсiн.
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ақшалай өтемақы төлеудiң тәртiбi мен шарттарын айқындасын.
Ескерту. 23-бапқа өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Президентiнiң 1994.04.18. N 1668, 1994.04.12. N 1652, 1994.04.18. N 1675  жарлықтарымен.

21. Установить с 1 февраля 1994 г. минимальный размер заработной платы в сумме 40 тенге в месяц.
Установить минимальный размер пенсий по возрасту на уровне минимального размера заработной платы
22. Предусмотреть с 1 февраля 1994 г. в связи с удорожанием продуктов питания выплату малообеспеченным неработающим пенсионерам ежемесячной денежной компенсации в процентах от законодательно установленного минимального размера заработной платы в месяц из расчета:
60 процентов - получающим полные трудовые пенсии по возрасту, по инвалидности, за выслугу лет, а также пенсии по инвалидности военнослужащим срочной службы;
40 процентов - получающим трудовые пенсии при неполном трудовом стаже пенсии по потере кормильца;
20 процентов - получающим социальные пенсии.
Указанные выплаты производить пенсионерам, получающим пенсии, не превышающие 2-кратной величины законодательно установленной минимальной заработной платы в среднемесячном исчислении за предыдущий квартал, за счет средств соответствующих бюджетов.
Кабинету Министров Республики Казахстан определить порядок выплаты компенсации.
23. Учитывая неэффективность существующей системы предоставления социальных льгот в Республике Казахстан, ввести с 1 апреля 1994 г. новый механизм предоставления персонифицированных социальных льгот взамен ранее действовавшего, предусмотрев выплату ежемесячной денежной компенсации инвалидам 1 группы - 2,3; инвалидам 2 группы - 2,2, семьям погибших военнослужащих - 2,0; инвалидам с детства до 16 лет - 1,8; многодетным матерям - от 1,3 до 2,0 в зависимости от награды и количества детей; лицам, награжденным за доблестный труд в годы Великой Отечественной войны и военнослужащим (кроме проходящих службу по призыву) Вооруженных Сил, Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, специальных воинских формирований, лицам рядового и начальствующего состава органов внутренних дел, а также уволенным с военной службы, органов внутренних дел по возрасту, состоянию здоровья или сокращению штатов, имеющим выслугу 20 лет и более - 1,0 минимального размера заработной платы в месяц.
Учесть, что новый механизм предоставления персонифицированных социальных льгот приостанавливает до 1 апреля 1997. действие ранее введенных социальных льгот.
Кабинету Министров Республики Казахстан определить порядок и условия выплаты денежной компенсации.
Сноска. Пункт 23 с изменениями - внесенными Указами Президента
Республики Казахстан от 12 апреля 1994 г. N 1652, от 18
апреля 1994 г. N 1668 и N 1675.

29. Мынадай шығыстарға:
- Қазақстан Республикасының 1992 жылғы Мемлекеттiк iшкi ұтыс заемы бойынша ұтыстарды төлеу мен ол бойынша ұтыс тираждарын өткiзуге 1 000 мың теңге;
- Қазақстан Республикасының 1992 жылғы Мемлекеттiк iшкi заемын өтеу және ол бойынша кәсiпорындарға, бiрлестiктер мен ұйымдарға табыс төлеуге 1 216 мың теңге мөлшерiнде қаржы бөлу белгiленсiн.
30. Үкiметтiң Қазақстан Республикасы Халық банкi алдындағы 1993 жылғы берешегiн өтеу үшiн 1990 жылғы КСРО Мемлекеттiк нысаналы процентсiз заемның облигацияларын сатып алуға 9 796 мың теңге сомасында қаржы көзделсiн.
31. КСР Одағы тарағанға дейiн КСРО Мемлекеттiк банкiне берiлген 1991 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша Қазақстан Республикасы Халық банкiнiң ресурстары және жалпы сомасы 42 536 мың теңге 40 проценттiк өтемақы қаражаты өтелсiн.
Халықтың Қазақстан Республикасы Халықтық банкiнiң мекемелерiндегi салымдары бойынша құнсызданудан болған шығындарының бiр жолғы өтемақысын төлеу 1992 жылғы 1 тамыздағы жағдай бойынша олардың қалдықтарын салымның алғашқы 1000 сомын 50 есе мөлшерде көбейту арқылы жүргiзiлсiн. Осы мақсаттарға жұмсалатын шығындар республикалық бюджетте 850 000 мың теңге сомасында көзделсiн.
1994 жылы Қазақстан Республикасы Халықтық банкi пайдадан салық төлеуден және әлеуметтiк сақтандыру қорына қаржы аударуды қоспағанда жалпымемлекеттiк мақсатты қорларға қаржы аударудан босатылсын.
32. Бала туғанда жас жұбайларға берiлген процентсiз несиеге қызмет көрсетуге байланысты банктердiң шығынын өтеуге республикалық бюджетте 8 000 мың теңге сомасында қаржы бөлу ескерiлсiн.
33. Үкiметтiң мына бағыттардағы сыртқы экономикалық қызметiне байланысты:
- сыртқы қарызды өтеу;
- халықаралық ұйымдарға жарналар төлеу;
- импорт бойынша бiрiншi қажеттегi тауарлар сатып алу;
- шет елдердегi дипломатиялық және сауда өкiлдiктерiн ұстау;
- елшiлiктердiң ғимараттары мен резиденциялар сатып алу;
- шетелдiк iссапарлар;
- Қазақстан Республикасы Президентiнiң резиденциясын, Алматы
қаласының спорт кешенiн және аэропортының ұшу-қону алаңын
салу және қайта құру;
- республиканың басқа кезек күттiрмес қажеттерi үшiн шығыстарын қаржыландыруға шет ел валютасын сатып алуға республикалық бюджетте 5877 720 мың теңге сомасында қаржы көзделсiн:
Министрлер Кабинетi сатып алатын шет ел валютасының
пайдаланылуына нысаналы сипаты мен тиiмдiлiгiне бақылау күшейтiлсiн.
34. 1994 жылғы 1 қаңтардан бастап республиканың
орталықтандырылған қаражаты мен шет ел кредиттерi есебiнен Денсаулық сақтау министрлiгiнiң кәсiпорындары мен ұйымдары импорт бойынша сатып алатын дәрi-дәрмектер еркiн нарықтық бағамен сатылатын болып белгiленсiн.

29. Установить ассигнования на расходы по:
выплате выигрышей Государственного внутреннего выигрышного займа Республики Казахстан выпуска 1992 года и проведению тиражей выигрышей по нему в сумме 1000 тыс. тенге;
погашению Государственного внутреннего займа Республики Казахстан 1992 года и выплате предприятиям, объединениям и организациям доходов по нему в сумме 1216 тыс. тенге.
30. Для погашения задолженности 1993 года Правительства перед Народным банком Республики Казахстан предусмотреть средства на выкуп облигаций Государственного целевого беспроцентного займа СССР 1990 года в сумме 9796 тыс. тенге.
31. Возместить ресурсы Народного банка Республики Казахстан, переданные Госбанку СССР до распада Союза ССР по состоянию на 1 января 1991 г. и средств 40-процентной компенсации в общей сумме 42536 тыс. тенге.
Произвести разовую компенсацию потерь от обесценения по вкладам населения в учреждениях Народного банка Республики Казахстан путем увеличения их остатков по состоянию на 1 августа 1992 г. в 50-кратном размере первых 1000 рублей вклада. На эти цели предусмотреть в
республиканском бюджете расходы в сумме 850000 тыс. тенге.
Освободить на 1994 год Народный банк Республики Казахстан от
уплаты налогов из прибыли и отчислений в общегосударственные целевые
фонды, кроме отчислений на социальное страхование.
32. Предусмотреть в республиканском бюджете ассигнования в сумме
8000 тыс. тенге на возмещение потерь банков в связи с обслуживанием
беспроцентных ссуд, предоставленных молодым супругам при рождении
ребенка.
33. Предусмотреть в республиканском бюджете средства в сумме
5877720 тыс. тенге на выкуп иностранной валюты для финансирования
расходов Правительства, связанных с внешнеэконгомической деятельностью,
по следующим направлениям:
погашение внешнего долга;
взносы в международные организации;
приобретение по импорту товаров первой необходимости;
содержание дипломатических и торговых представительств за рубежом;
приобретение зданий посольств и резиденций;
загранкомандировки;
строительство и реконструкцию резиденции Президента Республики
Казахстан, спортивного комплекса и взлетно-посадочной полосы аэропорта
города Алматы;
другие неотложные нужды республики.
Кабинету Министров Республики Казахстан усилить контроль за
целевым характером и эффективностью использования выкупаемой
иностранной валюты.
34. Установить, что с 1 января 1994 г. реализация медикаментов,
приобретаемых по импорту предприятиями и организациями Министерства
здравоохранения за счет централизованных средств Республики Казахстан
и иностранных кредитов, осуществляется по свободным рыночным ценам.

42. 1994 жылға арналған республикалық бюджеттiң жалпы сомасы
7 812 121 мың теңге болатын тапшылығы мына көздердiң есебiнен қаржыландырылатын болып белгiленсiн:
/мың теңге/
- қалпына келтiру заемы бойынша
валюта сату                                     - 3 638 121;
- мемлекеттiк бағалы қағаздар өткiзу              - 1 240 000;
- Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiнiң
кредит ресурстары                               - 2 934 000.
43. 1994 жылы Қазақстан Республикасының Ұлттық банкi Үкiметтiң iшкi қарызына қызмет көрсетедi және республикалық бюджеттiң тапшылығын жабуға кредит бередi, сондай-ақ бос бюджет қаражатын Қаржы министрлiгiмен жасалатын шартқа сәйкес кредит ресурстары ретiнде пайдаланады деп белгiленсiн.
44. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi осы Жарлықты жүзеге асыру жөнiнде қажеттi шаралар қолдансын, сондай-ақ бұдан бұрын қабылданған шешiмдердi оған сәйкес келтiрсiн.
45. "1994 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы жаңадан сайланған Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң бiрiншi сессиясының қарауына енгiзiлсiн.
46. Осы Жарлықтың Заң күшi бар, ол 1994 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшiне енгiзiледi және жаңадан сайланған Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесi "1994 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңын қабылдағанға дейiн қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы Президентiнiң
"1994 жылға арналған республикалық бюджет туралы"
1994 жылғы 27 қаңтардағы N 1529
Жарлығына
Қосымша
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ 1994 ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН
РЕСПУБЛИКАЛЫҚ БЮДЖЕТI
КIРIС                        /мың теңге/
I. Бөлiм: Республикалық бюджет
-------------------------------
Қосылған құнға салынатын салық                        4031205
Акциз                                                  917187
Кәсiпорындардың бiрлестiктер мен ұйымдардың
пайдасына салынатын салық                             5987538
Бюджет кiрiсiне берiлетiн Ұлттық банкiнiң пайдасы     3000000
оның iшiнде:
- 1993 жылғы пайданы аудару                            500000
- 1994 жылғы пайданы аудару                           2500000
Алымдар мен салық салынбайтын әртүрлi табыстар         210000
Кәсiпорындардың, бiрлестiктердiң, ұйымдардың
табысына салынатын салық                                5890
Ренталық /тiркелген/ төлемдер                          41849
Жер салығы                                              3400
Бағалы қағаздармен жасалатын операцияларға
салынатын салық                                         2000
Мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiруден түсетiн түсiмдер  400000
1994 жылғы егiннiң астығын және басқа да
ауылшаруашылық дақылдарын сатудан түсетiн қаражат     1400000
ТМД Республикаларының мемлекеттiк кредиттер
мен солар бойынша проценттердi өтеуi жөнiндегi
табыстар                                                39510
Қайтарымды негiзде Экономиканы өзгерту қорынан
бөлiнген қаражаттың келiп түсуi                          2000
Жеке тұлғалар арасында орналастырылатын Қазақстан
Республикасының 1992 жылғы Мемлекеттiк Iшкi ұтыс
заемының қазынашылық бондарын өткiзуден түсетiн
қаражат                                                  2000
Қысқа мерзiмдi қазынашылық вексельдердi аукционда
сатудан түсетiн қаражат                                 30000
Лотереялар өткiзуден түсетiн қаражат                     1000
Шығындарды жабуға жұмсалатын жыл басындағы
бюджет қаражатының қалдықтары                          216500
Бюджет бойынша   Кiрiс жиыны                   16290079
II Бөлiм: Мақсатты қаржыландыру қорлары
--------------------------------------
- Жер қойнауын қорғау және минералдық-шикiзат
базасын ұдайы толықтыру қоры                         868124
- Экономиканы өзгерту қоры                            4935600
- Жол қоры                                            3273965
- Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң мемлекеттiк қоры      407160
- Кәсiпкерлiктi қолдау және бәсекелестiктi
дамыту қоры                                          274806
- Зейнетақы қоры                                      9477000
- Табиғат қорғау қоры                                    2231
Мақсатты қаржыландыру қорлары бойынша                19238886
Кiрiс жиыны
-------------
Ескерту: өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Президентiнiң 1994.04.12 N 1652 жарлығымен.
III. Бөлiм: Сыртқы экономикалық қызмет
-----------------------------------
- Экспорттық баж салығы                                 2967720
- Импорттық /кедендiк/ баж салығы                        270000
- Кедендiк рәсiмдер                                      300000
- Импорт бойынша сатып алынатын азық-түлiктер
мен дәрi-дәрмектердi мемлекеттiң сатуынан
түсетiн қаражат                                        180000
Сыртқы экономикалық қызмет бойынша
Кiрiс жиыны                                             3717720
--------------
Кiрiс барлығы                                           39246685
Ескерту: өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Президентiнiң 1994.04.12. N 1652 жарлығымен.
ШЫҒЫС
I. Бөлiм: Республикалық бюджет
-----------------------------
Халық шаруашылығын қаржыландыру                           6758456
Әлеуметтiк-мәдени шараларды қаржыландыру                  3239890
Ғылымды қаржыландыру                                       832098
Мемлекеттiк өкiмет органдарын, сот органдарын және
прокуратураны ұстауға жұмсалатын шығындар                  382310
оның iшiнде:
- Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi                  48618
- Қазақстан Республикасының Президентi мен
Министрлер Кабинетiнiң Аппараты                           40731
- Қазақстан Республикасының Жоғарғы соты                    26202
- Қазақстан Республикасының Конституциялық соты              4630
- Облыстық, Алматы және Ленинск қалалық соттары             28553
- Қазақстан Республикасының халық соттары                   98464
- Қазақстан Республикасының төрелiк соттары                 24039
- Қазақстан Республикасының прокуратуралары                111073
Қорғанысқа жұмсалатын шығыстар                          3802311
Құқық қорғау органдарын ұстауға жұмсалатын
шығыстар                                                1879926
Мемлекеттiк өкiметтiң республикалық және жергiлiктi
атқарушы-өкiмшi органдары мен мемлекеттiк басқару
органдарын ұстауға жұмсалатын шығыстар                  1176247
Резервтiк қорлар                                         150000
Нан мен құрамажем бағасының айырмасын өтеуге
төленетiн төлемдер                                       890100
Басқа шығыстар                                           288970
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесi мен
жергiлiктi өкiлдi органдарының сайлауын өткiзуге
жұмсалатын шығыстар                                       70000
Мемлекеттiк Iшкi қарызға қызмет көрсету
жөнiндегi шығыстар                                      2246221
Бала туғанда жас жұбайларға берiлетiн процентсiз
банк несиелерiне қызмет көрсетуге байланысты шығыстар      8000
Чернобыль апатының салдарынан зардап шеккен
азаматтарды әлеуметтiк жағынан қорғау жөнiндегi шығыстар   2000
Мемлекетаралық ұйымдарға қызмет көрсету
жөнiндегi шығыстар                                        32571
Үкiметтiң 1993 жылы жұмсалған шығыстары
жөнiндегi берешегiн өтеу                                  25000
Жергiлiктi бюджеттерге субвенциялар                      965739
Республикалық бюджет бойынша шығыс жиыны               22542858
Ескерту: өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Президентiнiң 1994.04.12. N 1652 жарлығымен.
II. Бөлiм: Мақсатты қаржыландыру қорлары
---------------------------------------
- Жер қойнауын қорғау және минералдық- шикiзат
базасын ұдайы толықтыру қоры                             868124
- Экономиканы өзгерту қоры оның iшiнде жаңадан
құрылған Тұрғын үй құрылыс банкiнiң Жарғылық
қорын құруға                                              20000
- Жол қоры                                                2611616
- Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң мемлекеттiк қоры          317350
- Кәсiпкерлiктi қолдау және бәсекелестiктi дамыту қоры     219823
- Зейнетақы қоры                                          9477000
- Табиғат қорғау қоры                                        1725
Мақсатты қаржыландыру қорлары бойынша
Шығыс жиыны                                            18431238
------------------
Ескерту: өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Президентiнiң 1994.04.12. N 1652 жарлығымен.
III. Бөлiм: Сыртқы экономикалық қызмет
----------------------------------
Сыртқы экономикалық қызметпен байланысты шығыстар       5877720
Шығыс барлығы
---------------                                         47058806
Бюджет тапшылығының жалпы сомасы                         7812121
1994 жылдың аяғына қарай айналымдық
кассалық қолдағы ақша                                      16000
Ескерту: өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Президентiнiң 1994.04.12. N 1652 жарлығымен.

42. Определить, что дефицит республиканского бюджета на 1994 год
в общей сумме 7812121 тыс. тенге финансируется за счет следующих
источников:
(тыс.тенге)
продажи валюты по реабилитационному займу          - 3638121
реализации государственных ценных бумаг            - 1240000
кредитных ресурсов Национального банка
Республики Казахстан                           - 2934000
43. Установить, что в 1994 году Национальный банк Республики Казахстан обслуживает внутренний долг Правительства и предоставляет кредит на покрытие дефицита республиканского бюджета, а также использует свободные бюджетные средства в качестве кредитных ресурсов в соответствии с договором, заключаемым с Министерством финансов Республики Казахстан.
44. Кабинету Министров Республики Казахстан принять необходимые
меры по реализации настоящего Указа, а также привести в соответствие
ранее принятые решения.
45. Внести на рассмотрение первой сессии вновь избранного
Верховного Совета Республики Казахстан проект Закона Республики
Казахстан "О республиканском бюджете на 1994 год".
46. Настоящий Указ имеет силу Закона, вводится в действие с
1 января 1994 г. и действует до принятия вновь избранным Верховным
Советом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 1994 год".
Президент
Республики Казахстан
Приложение
к Указу Президента Республики Казахстан
от 27 января 1994 г. N 1529
Республиканский бюджет Республики Казахстан на 1994 год
(тыс.тенге)
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными Указом
Президента от 12 апреля 1994 г. N 1652
Доходы
Раздел I. Республиканский бюджет
Налог на добавленную стоимость                          4031205
Акцизы                                                   917187
Налог на прибыль предприятий, объединений и
организаций                                             5987538
Прибыль Национального банка, передаваемая
в доход бюджета                                         3000000
в том числе:
- отчисления прибыли за 1993 год                    500000
- отчисления прибыли 1994 года                     2500000
Сборы и разные неналоговые доходы                   210000
Налог на доходы предприятий, объединений,             5890
организаций
Рентные (фиксированные) платежи                      41849
Земельный налог                                       3400
Налог на операции с ценными бумагами                  2000
Поступления от приватизации государственного
имущества                                           400000
Поступления средств от реализации зерна и других
сельскохозяйственных культур урожая 1994 года           1400000
Доходы по погашению государственных кредитов и
процентов по ним республиками СНГ                         39510
Поступления средств, выделенных из Фонда
преобразования экономики на возвратной основе              2000
Поступления средств от реализации казначейских бонов
Государственного внутреннего выигрышного займа
Республики Казахстан 1992 года, размещаемого среди
физических лиц                                             2000
Поступления средств от аукционной продажи
краткосрочных казначейских векселей                       30000
Поступления от проведения лотерей                     1000
Остатки бюджетных средств на начало года,
обращаемые на покрытие расходов                          216500
ИТОГО ДОХОДОВ ПО БЮДЖЕТУ                          16290079
Раздел II. Фонды целевого финансирования
Фонд охраны недр и воспроизводства
минерально-сырьевой базы                                  868124
Фонд преобразования экономики                       4935600
Дорожный фонд                                       3273965
Государственный фонд содействия занятости           407160
Фонд поддержки предпринимательства и
развития конкуренции                                      274806
Пенсионный фонд                                     9477000
Фонд охраны природы                                    2231
ИТОГО ДОХОДОВ по фондам целевого финансирования    19238886
Раздел III. Внешнеэкономическая деятельность
Экспортная пошлина                                 2967720
Импортная (таможенная) пошлина                      270000
Таможенные процедуры                                300000
Поступления от продажи государством продовольствия
и медикаментов, закупаемых по импорту               180000
ИТОГО ДОХОДОВ по внешнеэкономической деятельности  3717720
ВСЕГО ДОХОДОВ                                     29246685
РАСХОДЫ
Раздел I. Республиканский бюджет
ФИНАНСИРОВАНИЕ НАРОДНОГО ХОЗЯЙСТВА                 6758456
ФИНАНСИРОВАНИЕ СОЦИАЛЬНО-КУЛЬТУРНЫХ МЕРОПРИЯТИЙ    3239890
ФИНАНСИРОВАНИЕ НАУКИ                                832098
РАСХОДЫ НА СОДЕРЖАНИЕ ОРГАНОВ ГОСУДАРСТВЕННОЙ
ВЛАСТИ, СУДЕБНЫХ ОРГАНОВ И ПРОКУРАТУРЫ              382310
в том числе:
Верховного Совета Республики Казахстан               48618
Аппарата Президента и Кабинета Министров
Республики Казахстан                                 40731
Верховного Суда Республики Казахстан                 26202
Конституционного Суда Республики Казахстан            4630
областных, Алматинского и Ленинского городских
судов                                                28553
народных судов Республики Казахстан                  98464
арбитражных судов Республики Казахстан               24039
Прокуратуры Республики Казахстан                    111073
РАСХОДЫ НА ОБОРОНУ                                 3802311
РАСХОДЫ НА СОДЕРЖАНИЕ ПРАВООХРАНИТЕЛЬНЫХ ОРГАНОВ   1879926
РАСХОДЫ НА СОДЕРЖАНИЕ РЕСПУБЛИКАНСКИХ И МЕСТНЫХ
ИСПОЛНИТЕЛЬНО-РАСПОРЯДИТЕЛЬНЫХ ОРГАНОВ ГОСУДАРСТВЕННОЙ
ВЛАСТИ И ОРГАНОВ ГОСУДАРСТВЕННОГО УПРАВЛЕНИЯ       1176247
РЕЗЕРВНЫЕ ФОНДЫ                                     150000
ВЫПЛАТЫ НА КОМПЕНСАЦИЮ РАЗНИЦЫ
В ЦЕНАХ НА ХЛЕБ И КОМБИКОРМА                        890100
ПРОЧИЕ РАСХОДЫ                                      288970
РАСХОДЫ НА ПРОВЕДЕНИЕ ВЫБОРОВ В ВЕРХОВНЫЙ
СОВЕТ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН И МЕСТНЫЕ
ПРЕДСТАВИТЕЛЬНЫЕ ОРГАНЫ                              70000
РАСХОДЫ ПО ОБСЛУЖИВАНИЮ ГОСУДАРСТВЕННОГО
ВНУТРЕННЕГО ДОЛГА                                  2246221
РАСХОДЫ, СВЯЗАННЫЕ С ОБСЛУЖИВАНИЕМ БЕСПРОЦЕНТНЫХ
БАНКОВСКИХ ССУД МОЛОДЫМ СУПРУГАМ ПРИ РОЖДЕНИИ
РЕБЕНКА                                               8000
РАСХОДЫ ПО СОЦИАЛЬНОЙ ЗАЩИТЕ ГРАЖДАН, ПОСТРАДАВШИМ
ВСЛЕДСТВИЕ ЧЕРНОБЫЛЬСКОЙ КАТАСТРОФЫ                   2000
РАСХОДЫ ПО ОБСЛУЖИВАНИЮ МЕЖГОСУДАРСТВЕННЫХ
ОРГАНИЗАЦИЙ                                          32571
ПОГАШЕНИЕ ЗАДОЛЖЕННОСТИ ПРАВИТЕЛЬСТВА ПО
РАСХОДАМ, ПРОИЗВЕДЕННЫМ В 1993 ГОДУ                  25000
СУБВЕНЦИИ МЕСТНЫМ БЮДЖЕТАМ                          965739
ИТОГО РАСХОДОВ ПО РЕСПУБЛИКАНСКОМУ БЮДЖЕТУ        22542858
Раздел II. Фонды целевого финансирования
Фонд охраны недр и воспроизводства
минерально-сырьевой базы                             868124
Фонд преобразования экономики                       4935600
в том числе на образование уставного фонда
вновь образованного Жилстройбанка                     20000
Дорожный фонд                                       2611616
Государственный фонд содействия занятости            317350
Фонд поддержки предпринимательства и развития
конкуренции                                          219823
Пенсионный фонд                                     9477000
Фонд охраны природы                                    1725
ИТОГО РАСХОДОВ по фондам целевого финансирования   19431238
Раздел III. Внешнеэкономическая деятельность
РАСХОДЫ, СВЯЗАННЫЕ С ВНЕШНЕЭКОНОМИЧЕСКОЙ
ДЕЯТЕЛЬНОСТЬЮ                                      5877720
ВСЕГО РАСХОДОВ                                    47058806
ОБЩАЯ СУММА ДЕФИЦИТА БЮДЖЕТА                       7812121
ОБОРОТНАЯ КАССОВАЯ НАЛИЧНОСТЬ НА КОНЕЦ 1994 ГОДА     16000