Қазақстан Республикасының әдiлет органдары, мекемелерi және мемлекеттiк нотариат қызметкерлерiнiң сыныптық шендерi туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 18 сәуiр 1994 ж. N 1669
Әдiлет органдары, мекемелерi және мемлекеттiк нотариат қызметкерлерiнiң әлеуметтiк-құқықтық мәртебесiн көтеру мақсатында, Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi 1993 жылғы 10 желтоқсанда қабылдаған "Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi
әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
Z933600_
1-бабына сәйкес қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының әдiлет органдары, мекемелерi және
мемлекеттiк нотариат қызметкерлерiне мынадай сыныптық шендерi
берiлетiн болып белгiленсiн:
Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттiк заң кеңесшiсi
Бiрiншi сыныпты мемлекеттiк заң кеңесшiсi
Екiншi сыныпты мемлекеттiк заң кеңесшiсi
Үшiншi сыныпты мемлекеттiк заң кеңесшiсi
Бiрiншi сыныпты заң кеңесшiсi
Екiншi сыныпты заң кеңесшiсi
Үшiншi сыныпты заң кеңесшiсi
Бiрiншi сыныпты заңгер
Екiншi сыныпты заңгер
Үшiншi сыныпты заңгер
2. Жарлықтың 1-тармағындағы ережелердiң күшi Заң күшiне ие және Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi Қазақстан Республикасының әдiлет органдары, мекемелерi және мемлекеттiк нотариат қызметкерлерiне сыныптық шендер белгiлеу туралы тиiстi Заң қабылданғанға дейiн қолданылады деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi:
Қазақстан Республикасының Әдiлет органдары, мекемелерi және мемлекеттiк нотариат қызметкерлерiнiң сыныптық шендерi туралы ереженi бекiтсiн және шендер мен қызмет өткерген жылдары үшiн үстеме ақы төлеудiң тәртiбi мен мөлшерiн белгiлеуге, сондай-ақ әдiлет органдары, мекемелерi және мемлекеттiк нотариат қызметкерлерiне республиканың басқа да құқық қорғау органдарының қызметкерлерiне белгiленген жеңiлдiктерге сәйкестендiрiлген өзге де жеңiлдiктер беруге байланысты мәселелердi шешсiн;
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесiне әдiлет органдары,
мекемелерi және мемлекеттiк нотариат қызметкерлерiне сыныптық шендер
белгiлеу туралы Заң жобасын енгiзсiн.
4. Жарлық жарияланған күннен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Алматы қаласы. 1994 жылғы 18 сәуiр
N 1669

О классных чинах pаботников оpганов, учpеждений юстиции и госудаpственного нотаpиата Республики Казахстан
Указ Пpезидента Республики Казахстан от 18 апpеля 1994 г. N 1669
В целях повышения социально-правового статуса работников органов, учреждений юстиции и государственного нотариата в соответствии со статьей 1 Закона Республики Казахстан "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций
дополнительных полномочий", принятого Верховным Советом Республики
Казахстан 10 декабря 1993 года, постановляю:
1. Установить, что работникам органов, учреждений юстиции и
государственного нотариата Республики Казахстан присваиваются
следующие классные чины:
Главный государственный советник юстиции Республики Казахстан
Государственный советник юстиции первого класса
Государственный советник юстиции второго класса
Государственный советник юстиции третьего класса
Советник юстиции первого класса
Советник юстиции второго класса
Советник юстиции третьего класса
Юрист первого класса
Юрист второго класса
Юрист третьего класса
2. Определить, что положения пункта 1 Указа имеют силу Закона и действуют до принятия Верховным Советом Республики Казахстан соответствующего Закона об установлении классных чинов работников органов, учреждений юстиции и государственного нотариата Республики Казахстан.
3. Кабинету Министров Республики Казахстан:
утвердить Положение о классных чинах работников органов, учреждений юстиции и государственного нотариата Республики Казахстан и решить вопросы, связанные с установлением размера и порядка производства доплат за классные чины и выслугу лет, а также предоставления иных льгот работникам органов, учреждений юстиции и государственного нотариата применительно к льготам, установленным для работников других правоохранительных органов республики;
внести в Верховный Совет Республики Казахстан проект Закона об установлении классных чинов работникам органов, учреждений юстиции и государственного нотариата.
4. Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан