Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанынан Қорғаныс өнеркәсiбi жөнiнде комитет құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 7 қазан 1994 ж. N 1879. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 78-бабының 1-бөлiмiнiң 3-тармағы негiзiнде қорғаныс өнеркәсiбi кәсiпорындарының, арнаулы бағыттағы объектiлердiң және әртүрлi меншiк нысанындағы шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң мұқтажын қанағаттандыру үшiн арнайы өнiмдер шығару жөнiндегi жұмысының тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанынан Қорғаныс өнеркәсiбi жөнiнде комитет құрылсын.
Комитет қорғаныс өнеркәсiбi кәсiпорындарының, арнаулы бағыттағы объектiлердiң және әртүрлi меншiк нысанындағы шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң қызметiн мемлекеттiк реттеу, салааралық үйлестiру қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегi үкiметтiк орган болып белгiленсiн.
Комитет шешiмдерi өз құзыры шегiнде республиканың тиiстi мемлекеттiк және жергiлiктi басқару органдары үшiн мiндеттi болып табылады.
2. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Қорғаныс өнеркәсiбi жөнiндегi комитеттiң негiзгi мiндеттерi болып мыналар белгiленсiн:
қорғаныстық және екi рет қолданылатын өнiмдердi дайындау мен өндiру саласындағы мемлекеттiк саясатты жүзеге асыру, қорғаныс өнеркәсiбi құрылымдарын қайта бағыттау және дамыту бағдарламаларын жасау, қорғаныс кәсiпорындарын конверсиялау және қару-жарақты, әскери техниканы, арнаулы материалдарды, жабдық заттарын экспорттық-импорттық тасымалдау;
жұмылдырушы қуаттар құру және сақтау жөнiндегi жоспарлар мен тапсырмаларды, қажеттi жұмылдырушы резервтердi молықтыру, сондай-ақ қорғаныс өнеркәсiбi кәсiпорындары мен ұйымдарын ерекше кезеңдерде тұрақты жұмыспен қамтамасыз ету мақсатында азаматтық қорғаныс пен жұмылдыруды дайындау жөнiндегi басқа да жұмыстар орындауды ұйымдастыру;
шетелдiк ведомстволармен, компаниялармен және кәсiпорындармен әскери-техникалық ынтымақтастық жөнiнде ғылыми-техникалық, өндiрiстiк, кооперациялық және сыртқы экономикалық байланыстар орнату;
қару-жарақ, әскери-техника, оқ-дәрi және екi рет қолданылатын өнiмдер дайындау мен өндiру саласындағы барлық меншiк нысанындағы кәсiпорындардың қызметiн лицензиялау.
3. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi:
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Қорғаныс өнеркәсiбi жөнiндегi комитет аппаратының санын, қаржылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету және комитеттiң жұмысында құпиялық режимдi сақтау қажеттiгiн ескере отырып оны орналастыру мәселелерiн шешсiн;
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Қорғаныс өнеркәсiбi жөнiндегi комитеттiң қарамағына тиiстi саладағы жекелеген кәсiпорындар мен ұйымдарды беру арқылы оның құрылымын және Ережесiн бекiтсiн.

О создании Комитета по оборонной промышленности при Кабинете Министров Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 7 октября 1994 г. N 1879. Утратил силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696) (вводится в действие со дня подписания)
На основании пункта 3 части первой статьи 78 Конституции Республики Казахстан, в целях повышения эффективности работы предприятий оборонной промышленности, объектов специального назначения и хозяйствующих субъектов различных форм собственности по выпуску специальной продукции для удовлетворения нужд Вооруженных Сил Республики Казахстан постановляю:
1. Создать Комитет по оборонной промышленности при Кабинете Министров Республики Казахстан.
Установить, что Комитет является правительственным органом по обеспечению функций межотраслевой координации, государственного регулирования деятельности предприятий оборонной промышленности, объектов специального назначения и хозяйствующих субъектов различных форм собственности.
Решения Комитета в пределах его компетенции обязательны для соответствующих органов государственного управления республики.
2. Определить основными задачами Комитета по оборонной промышленности при Кабинете Министров Республики Казахстан:
реализацию государственной политики в области разработки и производства продукции оборонного и двойного применения, формирования программ развития и структурной переориентации оборонной промышленности, конверсии оборонных предприятий и экспортно-импортных поставок вооружения, военной техники, специальных материалов, вещевого снаряжения;
организацию выполнения планов, заданий по созданию и сохранению мобилизационных мощностей, накоплению необходимых мобилизационных резервов, а также других мероприятий по гражданской обороне и мобилизационной подготовке в целях обеспечения устойчивой работы в особый период предприятий и организаций оборонной промышленности;
установление научно-технических, производственных, кооперационных и внешнеэкономических связей по военно-техническому сотрудничеству с зарубежными ведомствами, компаниями и предприятиями;
лицензирование деятельности предприятий всех форм собственности в области разработки и производства вооружения, военной техники, боеприпасов и продукции двойного применения.
3. Кабинету Министров Республики Казахстан:
решить вопросы численности, финансового и материально-технического обеспечения аппарата Комитета по оборонной промышленности при Кабинете Министров Республики Казахстан и его размещения с учетом необходимости соблюдения в работе Комитета режима секретности;
утвердить Положение и структуру Комитета по оборонной промышленности при Кабинете Министров Республики Казахстан с передачей в его ведение отдельных предприятий и организаций соответствующего профиля.

4. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының әскери-өнеркәсiп кешенiн басқаруды және ұйымдастыруды ретке келтiру туралы" 1994 жылғы 11 қаңтардағы N 1500 Жарлығының күшi жойылған деп танылсын.
5. Осы Жарлық жарияланған күннен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

4. Признать утратившим силу Указ Президента Республики Казахстан от 11 января 1994 г. N 1500 "Об упорядочении организации и управления военно-промышленным комплексом Республики Казахстан".
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент Республики Казахстан