Жоғары офицерлiк және басшы құрамның адамдары атқаратын лауазымдар тiзбесi туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1996 жылғы 8 мамыр N 2984. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2000.05.12. N 392 жарлығымен. ~U000392
Жоғары офицерлiк және басшы құрамның әскери және арнаулы атақтарын берудi реттеу мақсатында қаулы етемiн:
1. Жоғары офицерлiк және басшы құрамның адамдары атқаруға тиiстi лауазымдар тiзбесi N 1-11 қосымшаларға сәйкес бекiтiлсiн.
2. Жоғары офицерлiк және басшы құрамның әскери және арнаулы атақтары жылына екi рет: Республика күнiне және Жеңiс күнiнен берiледi деп белгiленсiн.
3. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жоғары офицер құрамындағы адамдар атқаруға жататын лауазымдардың тiзбесiн бекiту туралы" 1993 жылғы 23 қыркүйектегi N 1351 қаулысы;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Республикалық ұлан туралы ереженi бекiту, Республикалық ұланның ұйымдық құрылымын анықтау және санын белгiлеу туралы" 1995 жылғы 18 желтоқсандағы N 2689 Жарлығының VI бөлiмi;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы
Президентiнiң Күзет қызметi туралы ереженi бекiту туралы" 1996 жылғы
3 қаңтардағы N 2742 Жарлығының 15-тармағы.
4. Қазақстан Республикасының Үкiметi өз актiлерiн осы Жарлыққа
сәйкес келтiрсiн.
5. Осы жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1996 жылғы 8 мамырдағы
N 2984 Жарлығына
N 1 Қосымша
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң
жоғары офицерлiк құрамының адамдары атқаруға
тиiс лауазымдар тiзбесi
Министр                             - армия генералы
Министрдiң бiрiншi орынбасары       - генерал-полковник
Министрдiң орынбасары               - генерал-лейтенант
Қарулы Күштер түрiнiң Қолбасшысы    - генерал-лейтенант,
вице-адмирал
Армия корпусының командирi          - генерал-лейтенант
Бас басқарма бастығы                 - генерал-майор,
генерал-лейтенант
Дербес басқарманың, тыл және
қару-жарақ басқармалары
штабының бастығы                    - генерал-майор
Қарулы Күштер түрi Қолбасшысының
орынбасары                          - генерал-майор
Әскери училище бастығы              - генерал-майор
Армия корпусы командирiнiң          - полковник,
орынбасары                            генерал-майор
Дивизия, мотоатқыштар               - полковник
әскерлерiнiң оқу орталығы мен         генерал-майор,
қару-жарақ пен техниканы сақтау       I дәрежелi капитан,
базасының, авиациялық және             контр-адмирал
әскери-теңiз базасының командирi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1996 жылғы 8 мамырдағы
N 2984 Жарлығына
N 2 Қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк
комитетiнiң жоғары офицерлiк құрамының адамдары
атқаруға тиiс лауазымдар тiзбесi
Комитет төрағасы                     - генерал-полковник
Төрағаның орынбасары                 - генерал-майор,
- генерал-лейтенант
Бас басқарманың бастығы              - генерал-майор
"Арыстан" қызметiнiң бастығы         - генерал-майор
Институт бастығы                     - генерал-майор
Қазақстан Республикасы ҰҚК-ның       - генерал-майор
Ресей Федерациясы Федералдық
қауiпсiздiк қызметi және сыртқы
барлау қызметi жөнiндегi
ресми өкiлi
облыстар бойынша басқармалардың      - полковник,
бастықтары                             генерал-майор
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1996 жылғы 8 мамырдағы
N 2984 Жарлығына
N 3 Қосымша
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк тергеу
комитетiнiң жоғары басшы құрамының адамдары
атқаруға тиiс лауазымдар тiзбесi
Комитет төрағасы                 - әдiлет генерал-полковнигi
Төрағаның орынбасары             - әдiлет генерал-майоры,
генерал-лейтенанты
Бас басқарманың бастығы          - әдiлет генерал-майор
Алматы қаласы бойынша Бас        - әдiлет полковнигi,
Басқарманың бастығы, облыстық      генерал-майоры
және көлiктегi басқармалар
бастықтары
Жоғары оқу орнының бастығы       - әдiлет генерал-майоры
ТМД аумағында ұйымдасқан         - әдiлет генерал-майоры
қылмысқа және қылмыстың өзге
де қауiптi түрлерiне қарсы
күрестi үйлестiру жөнiндегi
бюроның бас инспекторы -
өкiлеттi өкiл
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1996 жылғы 8 мамырдағы
N 2984 Жарлығына
N 4 Қосымша
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер
министрлiгiнiң жоғары офицерлiк құрамының адамдары
атқаруға тиiс лауазымдар тiзбесi
Министр - Қазақстан Республикасының    -  генерал-полковник
Iшкi әскерлерiнiң қолбасшысы
Министрдiң орынбасары                  - милиция, iшкi қызмет
генерал-майоры,
генерал-лейтенанты
Iшкi әскерлер Қолбасшысының            - генерал-майор,
бiрiншi орынбасары                       генерал-лейтенант
Бас басқарманың бастығы                 - милиция,iшкi қызмет
генерал-майоры
Алматы қаласы бойынша                  - милиция, iшкi қызмет
Бас басқарманың бастығы,                 полковнигi,
облыстық басқармалардың,                 генерал-майоры
көлiктегi басқармалардың
бастықтары
Жоғары оқу орнының бастығы             - милиция, iшкi қызмет
генерал-майоры
Арнаулы орта оқу орнының               - милиция, iшкi қызмет
(колледждiң) бастығы                     полковнигi,
генерал-майоры
Iшкi әскерлер Қолбасшысының            - генерал-майор
орынбасары
Бригада (құраманың) командирi          - генерал-майор
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1996 жылғы 8 мамырдағы
N 2984 Жарлығына
N 5 Қосымша
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк шекара күзетi
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жоғары офицерлiк
құрамының адамдары атқаруға тиiс лауазымдар тiзбесi
Комитет төрағасы                  - генерал-полковник
Комитет төрағасының               - генерал-майор,
орынбасары                          генерал-лейтенант
Штаб бастығының бiрiншi           - генерал-майор
орынбасары
Ресей Федерациясындағы Қазақстан  - генерал-майор,
Республикасы шекара әскерлерi     - генерал-лейтенант
жедел тобының бастығы
Шекара әскерлерi әскери           - генерал-майор
институтының бастығы
Бас (жетекшi) Басқарманың         - полковник,
бастығы                             генерал-майор
Штаб бастығының орынбасары -      - полковник,
Шекаралық бақылау басқармасының     генерал-майор
бастығы
Шекара отрядының (құраманың       - полковник,
командирi) бастығы                  генерал-майор
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1996 жылғы 8 мамырдағы
N 2984 Жарлығына
N 6 Қосымша
Қазақстан Республикасы Президентi Күзет
қызметiнiң жоғары офицерлiк құрамының адамдары
атқаруға тиiс лауазымдар тiзбесi
Қазақстан Республикасы Президентi       - генерал-лейтенант
Күзет қызметiнiң бастығы -
<*>
Қазақстан Республикасы Президентiнiң    - генерал-майор
Күзет қызметi бастығының бiрiншi
орынбасары
Қазақстан Республикасы Президентiнiң    - генерал-майор
<*>
Күзет қызметi бастығының орынбасары -
Қазақстан Республикасы Президентiнiң    - генерал-майор
Күзет қызметi бiрiншi бөлiмiнiң
бастығы
ЕСКЕРТУ. 6-қосымшадан сөздер алынып тасталды - ҚР Президентiнiң
1997.03.05. N 3396 жарлығымен.
U973396_
ЕСКЕРТУ. 6-қосымшадан сөздер алынып тасталды - ҚР Президентiнiң
1997.05.21. N 3512 жарлығымен.
U973512_
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1996 жылғы 8 мамырдағы
N 2984 Жарлығына
N 7 Қосымша
Қазақстан Республикасы Республикалық ұланның
жоғары офицерлiк құрамының адамдары
атқаруға тиiс лауазымдар тiзбесi
Республикалық ұлан Қолбасшысының       - генерал-майор
бiрiншi орынбасары -
<*>
ЕСКЕРТУ. 7-қосымшадан сөздер алынып тасталды - ҚР Президентiнiң
1997.03.05. N 3396 жарлығымен.
U973396_
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1996 жылғы 8 мамырдағы
N 2984 Жарлығына
N 8 Қосымша
Қазақстан Республикасы әскери соттары
жоғары офицерлiк құрамының адамдары
атқаруға тиiс лауазымдар тiзбесi
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты    - әдiлет
әскери алқасының төрағасы                генерал-майоры
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1996 жылғы 8 мамырдағы
N 2984 Жарлығына
N 9 Қосымша
Қазақстан Республикасының әскери прокуратура
органдарының жоғары офицерлiк құрамының адамдары
атқаруға тиiс лауазымдар тiзбесi
Қазақстан Республикасы                  - әдiлет
әскерлерiнiң әскери прокуроры             генерал-майоры
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1996 жылғы 8 мамырдағы
N 2984 Жарлығына
N 10 Қосымша
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң жоғары офицерлiк
құрамының адамдары атқаруға тиiс лауазымдар тiзбесi
Комитет Төрағасының                   - генерал-майор
әскери мәселелер жөнiндегi
орынбасары
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1996 жылғы 8 мамырдағы
N 2984 Жарлығына
N 11 Қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Салық полициясы Басқармасының жоғары басшы
құрамының адамдары атқаруға тиiс лауазымдар тiзбесi
Салық полициясы басқармасының      - салық полициясының
бастығы                              генерал-майоры

О перечне должностей, замещаемых лицами высшего офицерского и начальствующего состава
Указ Президента Республики Казахстан от 8 мая 1996 г. N 2984. Утратил силу - Указом Президента РК от 12 мая 2000 г. N 392 ~U000392.
В целях упорядочения присвоения воинских и специальных званий высшего офицерского и начальствующего состава постановляю:
1. Утвердить перечень должностей, подлежащих замещению лицами высшего офицерского и начальствующего состава согласно приложениям N 1-11.
2. Установить, что воинские и специальные звания высшего офицерского и начальствующего состава присваиваются два раза в год: ко Дню Республики и Дню Победы.
3. Признать утратившими силу:
постановление Президента Республики Казахстан от 23 сентября 1993 года N 1351 "Об утверждении перечня должностей, подлежащих замещению лицами высшего офицерского состава";
раздел IV Указа Президента Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года N 2689 U952689_  "Об утверждении Положения о Республиканской гвардии, определения организационной структуры и установлении численности Республиканской гвардии";
пункт 15 Указа Президента Республики Казахстан от 3 января 1996 года N 2742  U962742_   "Об утверждении Положения о Службе охраныПрезидента Республики Казахстан".
4. Правительству Республики Казахстан привести свои акты в соответствие с настоящим Указом.
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Приложение N 1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 8 мая 1996 г. N 2984
Перечень должностей Министерства обороны
Республики Казахстан, подлежащих замещению
лицами высшего офицерского состава
__________________________________________
Министр                             - генерал армии
Первый заместитель Министра         - генерал-полковник
Заместитель Министра                - генерал-лейтенант
Командующий видом Вооруженных сил   - генерал-лейтенант,
вице-адмирал
Командир армейского корпуса         - генерал-лейтенант
Начальник Главного управления       - генерал-майор,
генерал-лейтенант
Начальник самостоятельного          - генерал-майор
управления, штаба управлений тыла
и вооружения
Заместитель Командующего видом      - генерал-майор
Вооруженных сил
Начальник военного училища          - генерал-майор
Заместитель командира армейского    - полковник,
корпуса                               генерал-майор
Командир дивизии, учебного центра   - полковник,
и базы хранения вооружения и          генерал-майор,
техники мотострелковых войск,         капитан I ранга,
авиационной и военно-морской базы     контр-адмирал
Приложение N 2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 8 мая 1996 г. N 2984
Перечень должностей Комитета национальной
безопасности Республики Казахстан, подлежащих замещению
лицами высшего офицерского состава
__________________________________________
Председатель Комитета               - генерал-полковник
Заместитель Председателя            - генерал-майор,
генерал-лейтенант
Начальник Главного управления       - генерал-майор
Начальник службы "Арыстан"          - генерал-майор
Начальник Института                 - генерал-майор
официальный представитель КНБ       - генерал-майор
Республики Казахстан при
Федеральной службе безопасности
и службе внешней разведки
Российской Федерации
Начальники управлений по областям   - полковник,
генерал-майор
Приложение N 3
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 8 мая 1996 г. N 2984
Перечень должностей Государственного
следственного комитета Республики Казахстан,
подлежащих замещению лицами высшего начальствующего состава
__________________________________________
Председатель Комитета               - генерал-полковник
юстиции
Заместитель Председателя            - генерал-майор,
генерал-лейтенант
юстиции
Начальник Главного управления       - генерал-майор
юстиции
Начальник Главного Управления по    - полковник,
г. Алматы, начальники управлений      генерал-майор
по областям и на транспорте           юстиции
Начальник высшего учебного          - генерал-майор
заведения                             юстиции
Полномочный представитель -         - генерал-майор
главный инспектор в Бюро по           юстиции
координации борьбы с
организованной преступностью
и иными опасными видами
преступлений на территории СНГ
Приложение N 4
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 8 мая 1996 г. N 2984
Перечень должностей Министерства внутренних
дел Республики Казахстан, подлежащих замещению
лицами высшего начальствующего состава
__________________________________________
Министр - Командующий внутренними   - генерал-полковник
войсками Республики Казахстан
Заместитель Министра                - генерал-майор,
генерал-лейтенант
милиции, внутренней
службы
Первый заместитель Командующего     - генерал-майор,
внутренними войсками                  генерал-лейтенант
Начальник главного управления       - генерал-майор милиции,
внутренней службы
Начальник Главного управления       - полковник,
г. Алматы, начальники областных       генерал-майор милиции,
управлений, управлений на             внутренней службы
транспорте
Начальник высшего учебного          - генерал-майор милиции,
заведения                             внутренней службы
Начальник специального среднего     - полковник,
учебного заведения (колледжа)         генерал-майор милиции,
внутренней службы
Заместитель Командующего            - генерал-майор
внутренними войсками
Командир бригады (соединения)       - генерал-майор
Приложение N 5
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 8 мая 1996 г. N 2984
Перечень должностей Государственного комитета
Республики Казахстан по охране государственной
границы, подлежащих замещению лицами
высшего офицерского состава
__________________________________________
Председатель Комитета               - генерал-полковник
Заместитель Председателя            - генерал-майор,
Комитета                              генерал-лейтенант
Первый заместитель начальника       - генерал-майор
штаба
Начальник оперативной группы        - генерал-майор,
Пограничных войск Республики          генерал-лейтенант
Казахстан в Российской
Федерации
Начальник Военного института        - генерал-майор
Пограничных войск
Начальник Главного (ведущего)       - полковник,
управления                            генерал-майор
Заместитель начальника штаба -      - полковник,
начальник Управления пограничного     генерал-майор
контроля
Начальник пограничного отряда       - полковник,
(командир соединения)                 генерал-майор
Приложение N 6
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 8 мая 1996 г. N 2984
Перечень должностей Службы охраны Президента
Республики Казахстан, подлежащих замещению
лицами высшего офицерского состава
__________________________________________
Начальник Службы охраны             - генерал-лейтенант
Президента Республики Казахстан
Первый заместитель начальника       - генерал-майор
Службы охраны Президента
Республики Казахстан
Заместитель начальника Службы       - генерал-майор
охраны Президента Республики
Казахстан
Начальник первого отдела Службы     - генерал-майор
охраны Президента Республики
Казахстан
Сноска. Приложение N 6 с изменениями - Указами Президента Республики Казахстан от 5 марта 1997 г. N 3396; от 21 мая 1997 г. N 3512  U973512_  .
Приложение N 7
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 8 мая 1996 г. N 2984
Перечень должностей Республиканской гвардии
Республики Казахстан, подлежащих замещению
лицами высшего офицерского состава
__________________________________________
Первый заместитель Командующего     - генерал-майор
Республиканской гвардией -
начальник Управления Командующего
Республиканской гвардией
Командующий Республиканской
гвардией                            - генерал-лейтенант
Сноска. Приложение N 7 дополнено - Указ Президента Республики Казахстан от 5 марта 1997 г. N 3396.
Приложение N 8
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 8 мая 1996 г. N 2984
Перечень должностей военных судов
Республики Казахстан, подлежащих замещению
лицами высшего офицерского состава
__________________________________________
Председатель военной коллегии       - генерал-майор
Верховного Суда Республики            юстиции
Казахстан
Приложение N 9
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 8 мая 1996 г. N 2984
Перечень должностей органов военной прокуратуры
Республики Казахстан, подлежащих замещению
лицами высшего офицерского состава
__________________________________________
Военный прокурор войск Республики   - генерал-майор
Казахстан                             юстиции
Приложение N 10
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 8 мая 1996 г. N 2984
Перечень должностей Государственного комитета
Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям,
подлежащих замещению лицами высшего
офицерского состава
__________________________________________
Заместитель Председателя            - генерал-майор
Комитета по военным вопросам
Приложение N 11
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 8 мая 1996 г. N 2984
Перечень должностей Управления налоговой
полиции Министерства финансов
Республики Казахстан, подлежащих замещению
лицами высшего начальствующего состава
__________________________________________
Начальник Управления                - генерал-майор
налоговой полиции                     налоговой полиции