Л.Н.Гумилев атындағы Евразия университетi туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1996 жылғы 23 мамыр N 2996
Қазақстан Республикасының ұдайы кеңейiп келе жатқан халықаралық байланыстарын, оның әлемдiк интеграциялық процестерге, Евразия одағы идеяларын жүзеге асыруға белсене қатысуын ескере отырып ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Ақмола университетi Л.Н.Гумилев атындағы Евразия университетi болып қайта құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкiметi осы Жарлық күшiне енген күннен бастап бiр ай мерзiмде Л.Н.Гумилев атындағы Евразия университетiнiң негiзгi мiндеттерiн, мамандықтар тiзбесiн, құрылымы мен профессор-оқытушылар құрамының штат санын айқындасын және белгiленген тәртiппен оның Жарғысын бекiтсiн, сондай-ақ университеттi қаржыландыру, материалдық-техникалық қамсыздандыру және студенттер мен профессор оқытушылар құрамы үшiн қажеттi әлеуметтiк-тұрмыстық жағдайлар жасау мәселелерiн шешсiн.
3. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О Евразийском университете имени Л. Н. Гумилева
Указ Президента Республики Казахстан от 23 мая 1996 года N 2996
Учитывая неуклонно расширяющиеся международные связи Республики Казахстан ее активное участие в мировых интеграционных процессах, претворении в жизнь идеи Евразийского союза ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Преобразовать Акмолинский университет в Евразийский университет имени Л. Н. Гумилева.
2. Правительству Республики Казахстан в месячный срок со дня вступления в силу настоящего Указа определить основные задачи, перечень специальностей, структуру и штатную численность профессорско-преподавательского состава Евразийского университета имени Л. Н. Гумилева и в установленном порядке утвердить его Устав, а также решить вопросы финансирования, материально-технического обеспечения и создания необходимых социально-бытовых условий для студентов и профессорско-преподавательского состава университета.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан