И.С.Конев атындағы Алматы жоғары әскери училищесiн Қазақстан Республикасы қарулы Күштерiнiң Әскери академиясы етiп қайта құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы. 1997 жылғы 11 ақпандағы N 3353.
Бiлiктi офицер кадрларын даярлау жүйесiн жетiлдiру мен әскери ғылымның дамуы үшiн жағдай жасау мақсатында қаулы етемiн:
1. И.С.Конев атындағы Алматы жоғары әскери училищесi Қазақстан Республикасы қарулы Күштерiнiң Әскери академиясы болып қайта құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi Әскери академиясының негiзгi мiндеттерi:
1) жоғары әскери, жоғары әскери-арнаулы бiлiмi бар офицер кадрларын даярлау;
2) офицер құрамын қайта даярлау мен жетiлдiру;
3) әскери ғылыми-педагог кадрларын даярлау болып белгiленсiн.
Ескерту. 2-тармақ өзгерді - ҚР Президентінің 2002.02.27. N 815 жарлығымен.
3. Қазақстан Республикасының Үкiметi екi ай мерзiм iшiнде:
1) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң әскери академиясының Жарғысы мен ол туралы Ереженi әзiрлеп, бекiтетiн болсын;
2) 1997 жылға арналған Республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi бойынша көзделген қаражат шегiнде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi Әскери академиясының қызметiн қаржыландыру мен материалдық-техникалық қамтамасыз ету жөнiнде қажеттi шаралар қолданатын болсын;
3) Үкiметтiң қаулыларын осы Жарлыққа сәйкес келтiрсiн.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О преобразовании Алматинского высшего военного училища имени И. С. Конева в Военную академию Вооруженных Сил Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 11 февраля 1997 г. N 3353.
В целях совершенствования системы подготовки квалифицированных офицерских кадров и создания условий для развития военной науки постановляю:
1. Преобразовать Алматинское высшее военное училище имени И.С. Конева в Военную академию Вооруженных Сил Республики Казахстан.
2. Определить основными задачами Военной академии Вооруженных Сил Республики Казахстан:
1) подготовку офицерских кадров с высшим военным, высшим военно-специальным образованием;
2) переподготовку и усовершенствование офицерского состава;
3) подготовку военных научно-педагогических кадров.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - Указом Президента РК от 27 февраля 2002 г. N 815.
3. Правительству Республики Казахстан в двухмесячный срок:
1) разработать и утвердить Устав и Положение о Военной академии Вооруженных Сил Республики Казахстан;
2) принять необходимые меры по финансовому и материально-техническому обеспечению деятельности Военной академии Вооруженных Сил Республики Казахстан в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1997 год по Министерству обороны Республики Казахстан;
3) привести постановления Правительства в соответствие с настоящим Указом.
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан