Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысын оңтайлы ету жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы. 1997 жылғы 22 сәуiрдегi N 3466
"Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабына сәйкес қаулы етемiн:
1. Мына облыстар таратылсын:
1) Талдықорған облысы;
2) Торғай облысы.
2. Мына облыстардың:
1) таратылып отырған Торғай облысының Державин, Жақсы, Жаңадала, Есiл және Қима аудандарының аумақтары құрамына енгiзiлiп, Ақмола облысының;
2) таратылып отырған Талдықорған облысының аумағы құрамына енгiзiлiп, Алматы облысының;
3) таратылып отырған Торғай облысының Арқалық қаласының, Арқалық, Амантоғай, Амангелдi, Жангелдин және Октябрь аудандарының аумағы құрамына енгiзiлiп, Қостанай облысының шекаралары өзгертiлсiн.
3. Талдықорған және Торғай облыстарының таратылуына байланысты мәселелердi шешу үшiн қосымшаларға сәйкес құрамда комиссиялар құрылсын.
4. Қазақстан Республикасының Үкiметi осы Жарлықты iске асыру жөнiнде қажеттi шаралар қолдансын.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1997 жылғы 22 сәуiрдегi
N 3466 Жарлығына
N 1 қосымша
Талдықорған облысын таратуға байланысты мәселелердi
шешу жөнiндегi комиссияның құрамы
Кәрiбжанов              - Қазақстан Республикасы
Жәнiбек Сәлiмұлы          Премьер-Министрiнiң орынбасары,
комиссия төрағасы
Ақымбеков               - Қазақстан Республикасының Ауыл
Серiк Шаяхметияұлы        шаруашылығы министрi
Бәйменов                - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Әлихан Мұхамедияұлы       Әкiмшiлiгi Басшысының орынбасары -
Ұйымдастыру-бақылау бөлiмiнiң
меңгерушiсi
Бейсенов                - Қазақстан Республикасы Iшкi iстер
Аманжол Мұсайынұлы        министрiнiң орынбасары
Жұманбеков Жеңiсбек     - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Мұхамедкәрiмұлы           қауiпсiздiк комитетiнiң төрағасы
Коломийцев              - Қазақстан Республикасы
Владимир Иванович         Премьер-Министрi Кеңсесiнiң
Аймақтардың жұмысын үйлестiру
бөлiмi меңгерушiсiнiң орынбасары
Коржова                 - Қазақстан Республикасының Еңбек
Наталья Артемовна         және халықты әлеуметтiк қорғау
министрi
Мұкашев Жомарт          - Қазақстан Республикасы Қаржы
Жангелдiұлы               министрiнiң орынбасары
Шардарбаев              - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
Аман Смағұлұлы            тергеу комитетi төрағасының орынбасары
Шуткин                  - Қазақстан Республикасының
Степан Иванович           Бас прокуроры
Шүкеев                  - Қазақстан Республикасының Экономика
Өмiрзақ Естайұлы          және сауда министрi
Үмбетов                 - Алматы облысының әкiмi
Серiк Әбiкенұлы
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1997 жылғы 22 сәуiрдегi
N 3466 Жарлығына
N 2 қосымша
Торғай облысын таратуға байланысты мәселелердi
шешу жөнiндегi комиссияның құрамы
Есiмов                  - Қазақстан Республикасы
Ахметжан Смағұлұлы        Премьер-Министрiнiң Бiрiншi
орынбасары - Қазақстан
Республикасының Инвестициялар
жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң
төрағасы, комиссия төрағасы
Әбдiкәрiмов             - Қазақстан Республикасы
Оралбай                   Президентi Әкiмшiлiгiнiң Басшысы
Әшiмов Нұрғали          - Қазақстан Республикасы Экономика
Садуақасұлы               және сауда министрiнiң орынбасары
Бақтыбаев               - Қазақстан Республикасы Бас
Iлияс Жақыпбекұлы         прокурорының бiрiншi орынбасары
Браун                   - Ақмола облысының әкiмi
Андрей Георгиевич
Қадамбаев               - Қостанай облысының әкiмi
Тоқтарбай
Қасымов                 - Қазақстан Республикасы
Алтай Кәримоллаұлы        Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
Басшысының орынбасары - Аймақтардың
жұмысын үйлестiру бөлiмiнiң
меңгерушiсi
Оразалиев               - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
Молдияр Молыбайұлы        тергеу комитетiнiң орынбасары
Оспанов                 - Қазақстан Республикасы Ауыл
Бақыт Сағындықұлы         шаруашылығы министрлiгiнiң жер
ресурстарын басқару жөнiндегi
комитетiнiң төрағасы
Павлов                  - Қазақстан Республикасы
Александр Сергеевич       Премьер-Министрiнiң орынбасары -
Қазақстан Республикасының Қаржы
министрi
Төтенов                 - Қазақстан Республикасы Еңбек
Байкәрiм Вильямұлы        және халықты әлеуметтiк қорғау
министрiнiң орынбасары
Сүлейменов              - Қазақстан Республикасының
Қайырбек Шошанұлы         Iшкi iстер министрi
Шоқаев                  - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Ерболат Ыбырайымұлы       қауiпсiздiк комитетi төрағасының
орынбасары

О мерах по оптимизации административно-территориального устройства Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 22 апреля 1997 г. N 3466
В соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" постановляю:
1. Упразднить:
1) Талдыкорганскую область;
2) Тургайскую область.
2. Изменить границы:
1) Акмолинской области, включив в нее территорию Державинского, Жаксынского, Жанадалинского, Есильского и Кийминского районов упраздняемой Тургайской области;
2) Алматинской области, включив в нее территорию упраздняемой Талдыкорганской области;
3) Кустанайской области, включив в нее территорию г. Аркалыка, Аркалыкского, Амантогайского, Амангельдинского, Джангельдинского и Октябрьского районов упраздняемой Тургайской области.
3. Образовать комиссии по решению вопросов, связанных с упразднением Талдыкорганской и Тургайской областей, в составах согласно приложениям N 1-2.
4. Правительству Республики Казахстан принять необходимые меры по реализации настоящего Указа.
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Приложение N 1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 22 апреля 1997 г. N 3466
Состав комиссии по решению вопросов, связанных
с упразднением Талдыкорганской области
Карибжанов                 - Заместитель Премьер-Министра
Жаныбек Салимович            Республики Казахстан, председатель
комиссии
Ахымбеков                  - Министр сельского хозяйства
Серик Шаяхметович            Республики Казахстан
Байменов                   - заместитель Руководителя
Алихан Мухамедьевич          Администрации Президента Республики
Казахстан - заведующий
Организационно-контрольным отделом
Бейсенов                   - заместитель Министра внутренних
Аманжол Мусаинович           дел Республики Казахстан
Джуманбеков                - Председатель Комитета национальной
Дженисбек Мухамедкаримович   безопасности Республики Казахстан
Коломийцев                 - заместитель заведующего Отделом
Владимир Иванович            координации работы регионов
Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Коржова                    - Министр труда и социальной защиты
Наталья Артемовна            населения Республики Казахстан
Мукашев                    - заместитель Министра финансов
Жомарт Джангельдинович       Республики Казахстан
Шардарбаев                 - заместитель Председателя
Аман Смагулович              Государственного следственного
комитета Республики Казахстан
Шукеев                     - Министр экономики и торговли
Умирзак Естаевич             Республики Казахстан
Шуткин                     - Генеральный Прокурор Республики
Степан Иванович              Казахстан
Умбетов                    - аким Алматинской области
Серик Абикенович
Приложение N 2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 22 апреля 1997 г. N 3466
Состав комиссии по решению вопросов, связанных
с упразднением Тургайскои области
Есимов
Ахметжан Смагулович        - Первый заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан - Председатель
Государственного комитета
Республики Казахстан по инвестициям,
председатель комиссии
Абдыкаримов                - Руководитель Администрации
Оралбай                      Президента Республики Казахстан
Ашимов                     - заместитель Министра экономики и
Нургали Садвакасович         торговли Республики Казахстан
Бахтыбаев                  - первый заместитель Генерального
Ильяс Жакипбекович           Прокурора Республики Казахстан
Браун                      - аким Акмолинской области
Андрей Георгиевич
Кадамбаев                  - аким Кустанайской области
Токтарбай
Касымов                    - заместитель Руководителя Канцелярии
Алтай Каримуллаевич          Премьер-Министра Республики
Казахстан - заведующий Отделом
координации работы регионов
Оразалиев                  - заместитель Председателя
Молдияр Молыбаевич           Государственного следственного
комитета Республики Казахстан
Оспанов                    - председатель Комитета по
Бакыт Сагындыкович           управлению земельными ресурсами
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Павлов                     - Заместитель Премьер-Министра
Александр Сергеевич          Республики Казахстан - Министр
финансов Республики Казахстан
Сулейменов                 - Министр внутренних дел Республики
Каирбек Шошанович            Казахстан
Тутенов                    - заместитель Министра труда и
Байкарим Вильямович          социальной защиты населения
Республики Казахстан
Шокаев                     - заместитель Председателя Комитета
Ерболат Ибраимович           национальной безопасности
Республики Казахстан