Алматы, Шығыс Қазақстан, Қарағанды және Солтүстiк Қазақстан облыстарының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысындағы өзгерiстер туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1997 жылғы 23 мамыр N 3528.
"Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 9-бабына сәйкес қаулы етемiн:
1. Мыналар:
1) Алматы облысы бойынша:
Гвардия, Қапал, Кеген, Күртi, Үйгентас, Шелек аудандары;
2) Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Абыралы, Ақсуат, Большенарым, Мақаншы, Марқакөл, Самар, Таврия, Шар, Шұбартау аудандары;
3) Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласының Киров және Ленин аудандары, Ағадыр, Жездi, Қазыбек би, Молодежный, Тельман, Теңiз, Тоқырауын аудандары;
4) Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша:
Возвышен, Преснов аудандары таратылсын.
2. Шығыс Қазақстан облысының Серебрянка және Қарағанды облысының Абай қалалары аудандық маңызы бар қалалар санатына жатқызылсын.
Әкiмшiлiк жағынан:
Серебрянка қаласы - Шығыс Қазақстан облысы Зырян ауданының әкiмiне;
Абай қаласы - Қарағанды облысы Мичурин ауданының әкiмiне;
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 2003.12.11. N 1247 жарлығымен .
3. Мыналардың:
1) Алматы облысы Райымбек ауданының әкiмшiлiк орталығы Нарыңқол селосынан Кеген селосына;
2) Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай ауданының әкiмшiлiк орталығы Катонқарағай селосынан Большенарым селосына;
3) Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай ауданының әкiмшiлiк орталығы Ақжар селосынан Ақсуат селосына;
4) Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданының әкiмшiлiк орталығы Никитинка селосынан Молодежный поселкесiне;
5) Қарағанды облысы Мичурин ауданының әкiмшiлiк орталығы Топар поселкесiнен Абай қаласына;
6) Солтүстiк Қазақстан облысы Жамбыл ауданының әкiмшiлiк орталығы Благовещенка селосынан Пресновка селосына ауыстырылсын.
4. Мыналар:
1) Қарағанды облысының Мичурин ауданы Абай ауданы болып;
2) Қарағанды облысының Ульянов ауданы Бұқар жырау ауданы болып аталсын.
5. Қазақстан Республикасының Үкiметi осы Жарлықты iске асыру жөнiнде қажеттi шаралар қолданатын болсын.
6. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

Об изменениях в административно-территориальном устройстве Алматинской, Восточно-Казахстанской, Карагандинской и Северо-Казахстанской областей
Указ Президента Республики Казахстан от 23 мая 1997 г. N 3528.
В соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 г. Z934200_ "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Упразднить:
1) по Алматинской области:
Гвардейский, Капальский, Кегенский, Куртинский, Уйгентасский, Чиликский районы;
2) по Восточно-Казахстанской области:
Абралинский, Аксуатский, Большенарымский, Маканчинский, Маркакольский, Самарский, Таврический, Чарский, Чубартауский районы;
3) по Карагандинской области:
Кировский и Ленинский районы города Караганды, Агадырский, Жездинский, Казыбекбийский, Молодежный, Тельманский, Тенгизский, Токырауынский районы;
4) по Северо-Казахстанской области:
Возвышенский, Пресновский районы.
2. Отнести города Серебрянск Восточно-Казахстанской области и Абай Карагандинской области к категории городов районного значения.
Административно подчинить:
город Серебрянск - акиму Зыряновского района Восточно-Казахстанской области;
город Абай - акиму Мичуринского района Карагандинской области. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - Указом Президента РК от 11 декабря 2003 г. N 1247 .
3. Перенести административные центры:
1) Райымбекского района Алматинской области - из села Нарынкол в село Кеген;
2) Катон-Карагайского района Восточно-Казахстанской области - из села Катон-Карагай в село Большенарымское;
3) Тарбагатайского района Восточно-Казахстанской области - из села Акжар в село Аксуат;
4) Уланского района Восточно-Казахстанской области - из села Никитинка в поселок Молодежный;
5) Мичуринского района Карагандинской области - из поселка Топар в город Абай;
6) Жамбылского района Северо-Казахстанской области - из села Благовещенка в село Пресновка.
4. Переименовать:
1) Мичуринский район Карагандинской области в Абайский район;
2) Ульяновский район Карагандинской области в Бухар-Жырауский район.
5. Правительству Республики Казахстан принять необходимые меры по реализации настоящего Указа.
6. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан