Қазақстан Республикасындағы кәсiптiк және өзге де мерекелер туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 20 қаңтардағы N 3827 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 5 мамырдағы № 681 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен.
Қазақстандық патриотизм мен кәсiптiк мақтанышты, сондай-ақ жалпы адамзаттық ынтымақтастықты тәрбиелеу мақсатында қаулы етемiн:

О профессиональных и иных праздниках в Республике Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 20 января 1998 года № 3827. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 5 мая 2018 года № 681
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681.
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными Указом Президента РК от 15.11.2003 N 1226.
В целях воспитания казахстанского патриотизма и профессиональной гордости, а также общечеловеческой солидарности постановляю:

1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасындағы кәсiптiк және өзге де мерекелердiң тiзбесi бекiтiлсiн.
Ескерту. Тақырыбына, 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2003.11.15 N 1226 жарлығымен.
2. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1998 жылғы 20 қаңтардағы
N 3827 Жарлығымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасындағы кәсіптік және өзге де мерекелердің
тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 20.10.2011 N 164 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен; өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 2012.08.28 № 372 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 01.03.2013 N 511 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2013 N 698 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 20.12.2013 N 716 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 04.05.2014 N 814; 29.08.2014 N 900; 14.01.2016 N 173 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлықтарымен.
1.
Алғыс айту күні
-
1 наурыз
1-1.
Геолог күні
-
сәуірдің бірінші жексенбісі
2.
Ғылым қызметкерлері күні
-
12 сәуір
2-1.
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі күні
-
21 сәуір
3.
Алып тасталды - ҚР Президентінің 01.03.2013 N 511 Жарлығымен.
3-1.
Мәдениет және өнер қызметкерлерінің күні
-
21 мамыр
4.
Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күні
-
31 мамыр
5.
Химия өнеркәсібі қызметкерлерінің күні
-
мамырдың соңғы жексенбісі
6.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері күні
-
4 маусым
7.
Эколог күні
-
5 маусым
8.
Алып тасталды - ҚР Президентінің 29.08.2014 N 900 Жарлығымен.
9.
Полиция күні
-
23 маусым
9-1.
Мемлекеттік қызметші күні
-
23 маусым
10.
Жеңіл өнеркәсіп қызметкерлерінің күні
-
маусымның екінші жексенбісі
11.
Медицина қызметкері күні
-
маусымның үшінші жексенбісі
12.
Байланыс және ақпарат қызметкерлерінің күні
-
28 маусым
13.
Дипломатиялық қызмет күні
-
2 шілде
14.
Ұлттық қауіпсіздік органдары қызметкерлерінің күні
-
13 шілде
15.
Металлург күні
-
шілденің үшінші жексенбісі
16.
Көлік қызметкерлері күні
-
тамыздың бірінші жексенбісі
17.
Құрылысшы күні
-
тамыздың екінші жексенбісі
17-1
Шекарашылар күні
-
18 тамыз
18.
Спорт күні
-
тамыздың үшінші жексенбісі
19.
Шахтер күні
-
тамыздың соңғы жексенбісі
20.
Білім күні
-
1 қыркүйек
21.
Мұнай-газ кешені қызметкерлерінің күні
-
қыркүйектің бірінші жексенбісі
21-1.
Отбасы күні
-
қыркүйектің екінші жексенбісі
22.
Қазақстан халқы тілдерінің күні
-
қыркүйектің үшінші жексенбісі
23.
Атом саласының қызметкерлерінің күні
-
28 қыркүйек
24.
Әділет органдары қызметкерлерінің күні
-
30 қыркүйек
25.
Алып тасталды - ҚР Президентінің 22.11.2013 N 698 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
26.
Машина жасаушы күні
-
қыркүйектің соңғы жексенбісі
26-1.
Еңбек күні
-
қыркүйектің соңғы жексенбісі
27.
Мұғалім күні
-
қазанның бірінші жексенбісі
28.
Құтқарушы күні
-
19 қазан
29.
Әлеуметтік қорғау жүйесі қызметкерлерінің күні
-
қазанның соңғы жексенбісі
30.
Статистика күні
-
8 қараша
31.
Ұлттық валюта – теңге күні, Қазақстан Республикасының қаржы саласы қызметкерлерінің кәсіптік мерекесі
-
15 қараша
32.
Ауыл шаруашылығы қызметкерлерінің күні
-
қарашаның үшінші жексенбісі
33.
Прокуратура күні
-
6 желтоқсан
34.
Алып тасталды - ҚР Президентінің 29.08.2014 N 900 Жарлығымен.
35.
Энергетик күні
-
желтоқсанның үшінші жексенбісі

1. Утвердить прилагаемый перечень профессиональных и иных праздников в Республике Казахстан.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Указом Президента РК от 15.11.2003 N 1226.
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан
Утвержден
Указом Президента
Республики Казахстан
от 20 января 1998 года № 3827
Перечень
профессиональных и иных праздников в Республике Казахстан
Сноска. Перечень в редакции Указа Президента РК от 20.10.2011 № 164 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); с изменениями, внесенными Указами Президента РК от 28.08.2012 № 272 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 01.03.2013 № 511 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 22.11.2013 № 698 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 20.12.2013 № 716 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 04.05.2014 № 814; от 29.08.2014 № 900; от 14.01.2016 № 173 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. День благодарности
– 1 марта
1-1. День геолога
– первое воскресенье апреля
2. День работников науки
– 12 апреля
2-1. День Службы государственной охраны Республики Казахстан
- 21 апреля
3. Исключен Указом Президента РК от 01.03.2013 № 511
(вводится в действие со дня первого официального опубликования)
3-1. День работников культуры и искусства
– 21 мая
4. День памяти жертв политических
репрессий и голода
– 31 мая
5. День работников химической
промышленности
– последнее воскресенье
мая
6. День государственных символов
Республики Казахстан
– 4 июня
7. День эколога
– 5 июня
8. Исключен Указом Президента РК от 29.08.2014 № 900.
9. День полиции
- 23 июня
9-1. День государственного служащего
– 23 июня
10. День работников легкой промышленности
- второе воскресенье июня
11. День медицинского работника
- третье воскресенье июня
12. День работников связи и информации
- 28 июня
13. День дипломатической службы
- 2 июля
14. День сотрудников органов национальной
безопасности
- 13 июля
15. День металлурга
- третье воскресенье июля
16. День работников транспорта
- первое воскресенье
августа
17. День строителя
17-1. День пограничника
- второе воскресенье
августа
– 18 августа
18. День спорта
- третье воскресенье
августа
19. День шахтера
- последнее воскресенье
августа
20. День знаний
- 1 сентября
21. День работников нефтегазового
комплекса
- первое воскресенье
сентября
21-1. День семьи
– второе воскресенье
сентября
22. День языков народа Казахстана
- третье воскресенье
сентября
23. День работников атомной отрасли
- 28 сентября
24. День работников органов юстиции
- 30 сентября
25. Исключен Указом Президента РК от от 22.11.2013 № 698
(вводится в действие со дня первого официального опубликования)
26. День машиностроителя
- последнее воскресенье
сентября
26-1. День труда
– последнее воскресенье сентября
27. День учителя
- первое воскресенье
октября
28. День спасателя
- 19 октября
29. День работников системы социальной
защиты
- последнее воскресенье
октября
30. День статистика
- 8 ноября
31. День национальной валюты – тенге,
профессиональный праздник работников
финансовой системы Республики Казахстан
- 15 ноября
32. День работников сельского хозяйства
- третье воскресенье
ноября
33. День прокуратуры
- 6 декабря
34. Исключен Указом Президента РК от 29.08.2014 № 900.
35. День энергетика
- третье воскресенье
декабря