Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 7 мамырдағы N 2975 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 1998 жылғы 18 ақпан N 3841. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.07.05. N 140 жарлығымен.
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі мен Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің күшіне енуіне байланысты қаулы етемін:
I. "Қазақстан Республикасы Президентінің азаматтарға кешірім жасауды жүзеге асыру тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 7 мамырдағы N 2975  Жарлығына  мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің азаматтарға кешірім жасауды жүзеге асыру тәртібі туралы ережеге:
1) 1-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) өлім жазасын бас бостандығынан айырумен немесе жазасын ерекше режимді түзеу колониясында өтей отырып, жиырма бес жылға бас бостандығынан айырумен алмастыру;";
Мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жазасын өтеген адамнан кешірім жасау актісімен соттылығы алынып тасталады";
2) 4, 11, 13, 15, 20-тармақтардағы "кешірім жасау" деген сөздер "Азаматтық және кешірім жасау мәселелері жөніндегі" деген сөздермен алмастырылсын;
3) 5, 10, 17-тармақтарда тиісінше "Мемлекеттік тергеу комитетінің төрағасы", "мен байқау комиссиясының", "мен Республика Мемлекеттік тергеу комитетінің төрағасына" сөздері алынып тасталсын; тиісінше 5-тармақта "әкімшілігі" сөзі "әкімшілігінің" сөзімен алмастырылсын; 17-тармақтың
2) тармақшасында "министрі" сөзі "министріне" сөзімен алмастырылсын;
4) 7-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) түзеу мекемесі әкімшілігінің, қоғамдық бірлестіктер мен еңбек ұжымдарының пікірлері";
5) 9-тармақта "бір ай" сөзі "бір жыл" сөзімен алмастырылсын;
Мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Өлім жазасы туралы үкім күшіне енген күнінен бір жыл өтпейінше орындалмайды";
6) 10-тармақта "еңбекпен түзеу" сөздері тиісінше "түзеу" сөзімен алмастырылсын;
7) 11-тармақта "екі апта" сөзі "бір ай" сөзімен алмастырылсын;
8) 16-тармақ "аса ауыр" сөздерінің алдынан "ауыр және" деген
сөздермен толықтырылсын.
II. Осы Жарлық, өлім жазасын өмір бойына бас бостандығынан айырумен алмастыру бөлігінде I-тармақтың 1) тармақшасын қоспағанда, қол қойылған күннен бастап күшіне енеді, ол "Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін күшіне енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бас бостандығынан айырудың осы түрін орындау үшін қажетті жағдайлардың жасалуына қарай, бірақ 2003 жылдан кешіктірілмей күшіне енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 7 мая 1996 года N 2975
Указ Президента Республики Казахстан от 18 февраля 1998 года N 3841. Утратил силу Указом Президента РК от 5 июля 2006 года N 140 (вводится в действие со дня подписания)
Сноска. Указ Президента Республики Казахстан от 18 февраля 1998 года N 3841 утратил силу Указом Президента РК от 5 июля 2006 года N  140  (вводится в действие со дня подписания).
В связи с вступлением в силу Уголовного кодекса Республики Казахстан  K970167_  и Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан  Z970206_  постановляю:
I. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 7 мая 1996 года № 2975  U962975_  "Об утверждении Положения о порядке осуществления помилования граждан Президентом Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положение о порядке осуществления помилования граждан Президентом Республики Казахстан, утвержденное вышеназванным Указом:
1) в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) замены смертной казни пожизненным лишением свободы или лишением свободы на срок двадцать пять лет с отбыванием наказания в исправительной колонии особого режима;";
дополнить абзацем следующего содержания:
"С лица, отбывшего наказание, актом помилования может быть снята судимость.";
2) пункты 4, 11, 13, 15, 20 после слов "Отделом", "Отдел" дополнить словами "по вопросам гражданства и";
3) в пунктах 5, 10, 17 исключить соответственно слова "Председатель Государственного следственного комитета", "и наблюдательной комиссии", "и ПҰредседателю Государственного следственного комитета Республики";
4) подпункт 4) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"4) мнения администрации исправительного учреждения, общественных объединений и трудовых коллективов.";
5) в пункте 9:
слово "месяца" заменить словом "года";
дополнить абзацем следующего содержания:
"Приговор о смертной казни приводится в исполнение не ранее, чем по истечении одного года с момента его вступления в силу.";
6) в пункте 10 слова "исправительно-трудовых", "исправительно-трудового" заменить соответственно словами "исправительных", "исправительного";
7) в пункте 11 слово "двухнедельный" заменить словом "месячный";
8) пункт 16 перед словами "особо тяжкие" дополнить словами "тяжкие и".
II. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания, за исключением подпункта 1) пункта I в части замены смертной казни пожизненным лишением свободы, который в соответствии с Законом Республики Казахстан  Z970168_  "О введении в действие Уголовного кодекса Республики Казахстан" вводится в действие по мере создания необходимых условий для исполнения этого вида лишения свободы, но не позднее 2003 года.
Президент
Республики Казахстан