Президенттің Бейбітшілік пен рухани татулық сыйлығын беру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 1998 жылғы 22 қазан N 4126
1998 жылғы Президенттің Бейбітшілік пен рухани татулық сыйлығын беру ұсыныстарын қарай келіп, ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. 1998 жылғы Президенттің Бейбітшілік пен рухани татулық сыйлығы мыналарға:
Павел Александрович АТРУШКЕВИЧКЕ - Қазақ мемлекеттік сәулет-құрылыс академиясының ректоры, Қазақстан Халықтары ассамблеясы төрағасының орынбасары - республикада қоғамды топтастыруға және ұлтаралық татулықты нығайтуға бағытталған белсенді қоғамдық-саяси қызметі үшін;
Әбдімәлік НЫСАНБАЕВҚА - Философия институтының директоры, Қазақ энциклопедиясының бас редакторы - әлеуметтік-саяси, рухани-адамгершілік және дүниетанымдық тұжырымдамаларды жасауға қосқан елеулі үлесі, сондай-ақ республикада демократия процестерін нығайтуға бағытталған жемісті қызметі үшін;
Виктор Антонович САДОВНИЧИЙГЕ - М.В.Ломоносов атындағы Мәскеу
мемлекеттік университетінің ректоры (Ресей Федерациясы) - Қазақстан мен
Ресей арасындағы достықты, ынтымақтастық пен ғылыми байланыстарды нығайтуға,
республиканың түрлі салаларына білікті мамандарды даярлауға сіңірген үлкен
еңбегі үшін берілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

О присуждении Президентской премии мира и духовного согласия
Указ Президента Республики Казахстан от 22 октября 1998 г., № 4126
Рассмотрев предложения о присуждении Президентской премии мира и духовного согласия 1998 года, ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Присудить Президентскую премию мира и духовного согласия 1998 года:
Атрушкевичу Павлу Александровичу - ректору Казахской государственной архитектурно-строительной академии, заместителю Председателя Ассамблеи народов Казахстана за активную общественно-политическую деятельность, направленную на консолидацию общества и укрепление межнационального согласия в республике;
Нысанбаеву Абдумалику - директору Института философии, главному редактору Казахской энциклопедии за значительный вклад в разработку социально-политических, духовно-нравственных и мировоззренческих концепций, а также плодотворную деятельность, направленную на развитие демократических процессов в республике;
Садовничему Виктору Антоновичу - ректору Московского государственного
университета имени М.В. Ломоносова (Российская Федерация) за большие заслуги
в укреплении дружбы, сотрудничества и научных связей между Казахстаном и
Россией, подготовку квалифицированных специалистов различных отраслей для
республики.
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
(оператор:   А.Турсынова
специалист: Р.Жантасова)