Өтiмдi бағалы қағаздардың жекелеген түрлерiн шығару кезiнде ақпарат беру туралы
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының 2000 жылғы 12 қаңтардағы N 56 ҚАУЛЫ. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 17 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 1057. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгі Басқармасының 2004 жылғы 25 қазандағы N 305 қаулысымен.
---------------Қаулыдан үзінді-------------------
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келтiру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгінiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң күшi жойылды деп танылсын...
Төраға
Күшi жойылды деп танылған
нормативтiк құқықтык актiлердiң тiзбесi
11. Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Өтімді бағалы қағаздардың жекелеген түрлерiн шығару кезінде ақпарат беру туралы" 2000 жылғы 12 қаңтардағы N 56 қаулысы "Қазақстан Республикасының нормативтiк құқтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тізілімінде N 1057 тiркелген, "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналында жарияланған, 2000 жыл, N 3)...
___________________________________
Қазақстан Республикасы ұйымдарының эмиссиялық белсендiлiктерi туралы ақпаратты жинау және талдау жасау мақсатында Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 13 қарашадағы N 3755  U973755_  жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы (бұдан әрi "Ұлттық комиссия" деп аталады) туралы ереженiң 4-тармағының 3) тармақшасының негiзiнде Ұлттық комиссия ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы Қаулының 2-тармағында көрсетiлген өтiмдi бағалы қағаздардың жекелеген түрлерiн шығару кезiнде, оларды орналастыру аяқталғаннан кейiн 15 күн iшiнде олардың эмиссиясының проспектiлерi және еркiн нысанда жасалған және шығарылым елiнiң, шығарылым валютасы, шығарылым сомасы, шығарылым андеррайтерлерi (менеджерлерi) және орналастырылу сәтiне шығарылған бағалы қағаздардың бағасы туралы ақпарат енгiзiлген оларды шығарудың және орналастырудың қорытындылары туралы есептiң Ұлттық комиссияға беру керектiгi белгiленсiн.
2. Осы Қаулының 1-тармағымен айқындалған норманың базалық активтерi Қазақстан Республикасының ашық акционерлiк қоғамдары болып табылатын, "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның ресми тiзiмiне енгiзiлген өтiмдi бағалы қағаздардың мынадай түрлерiне қолданылатындығы белгiленсiн:

О представлении информации при выпуске отдельных видов производных ценных бумаг
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 12 января 2000г. N 56. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17.02.2000г. за N 1057. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 октября 2004 года N 305
Извлечение из постановления Правления
Агентства РК по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 25 октября 2004 года N 305
"В целях приведения нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) постановляет:
1. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия...
Председатель
Перечень нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу
...
11. Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 12 января 2000г. N 56 "О представлении информации при выпуске отдельных видов производных ценных бумаг"  ...".
------------------------------------------------------------------
В целях сбора и анализа информации об эмиссионной активности организаций Республики Казахстан на основании подпункта 3) пункта 4 Положения о Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан 13 ноября 1997 года N 3755 U973755_  , Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемая "Национальная комиссия") постановляет:
1. Установить, что при выпуске отдельных видов производных ценных бумаг, указанных в пункте 2 настоящего Постановления, в течение 15 дней по окончании их размещения Национальной комиссии должны быть представлены проспект эмиссии ("циркуляр") и отчет об итогах их выпуска и размещения, составленный в произвольной форме и включающий в себя информацию о стране выпуска, валюте выпуска, сумме выпуска, андеррайтерах (менеджерах) выпуска и цене выпущенных ценных бумаг на момент размещения.
2. Установить, что норма, определенная пунктом 1 настоящего Постановления, распространяется на следующие виды производных ценных бумаг, базовым активом которых являются акции открытых акционерных обществ Республики Казахстан, включенные в официальный список ЗАО "Казахстанская фондовая биржа":

1) американың депозитарлық акциялары (Амеriсаn Dероsitаrу Shаrеs);
2) американың депозитарлық сенiмхаттары (Амеriсаn Dероsitаrу Rесеiрts);
3) ауқымды депозитарлық акциялар (Glоbаl Dероsitаrу Shаrеs),
4) ауқымды депозитарлық сенiмхаттар (Glоbаl Dероsitаrу Rесеiрts).
3. Осы Қаулының 1 және 2-тармақтарына сәйкес ұсынылуға жататын ақпаратты Ұлттық комиссияға:
1) демеушiлiк жасалған өтiмдi бағалы қағаздарды шығару кезiнде (осы акционерлiк қоғамның бастамасы бойынша және/немесе қолдаған кезде) акцияларына өтiмдi бағалы қағаздар шығарылған акционерлiк қоғамдардың;
2) осындай бағалы қағаздардың демеушiлiк жасалмаған шығарылымы кезiнде (акцияларына осы өтiмдi бағалы қағаздар шығарылған акционерлiк қоғамның бастамасынсыз және қолдауынсыз) Қазақстан Республикасы бағалы қағаздар рыногының өтiмдi бағалы қағаздар шығаруға және орналастыруға қатысқан кәсiби қатысушыларының беретiндiктерi белгiленсiн.
4. Осы Қаулының Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркелген күнiнен бастап күшiне енгiзiлетiндiгi белгiленсiн.
5. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Төраға қызметі - Талдау және стратегия басқармасы осы Қаулыны (ол күшіне енгізілгеннен кейін) "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның, бағалы қағаздар рыногы кәсіпқой қатысушыларының өзін-өзі реттейтін ұйымдарының (оларға осы Қаулыны өз мүшелерінің назарына жеткізу жөніндегі міндетті жүктей отырып) және "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" ЖАҚ-ның назарына жеткізсін.
6. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Лицензиялау және қадағалау басқармасы осы Қаулыны бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызметін жүзеге асыратын және "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның және бағалы қағаздар рыногы кәсіпқой қатысушыларының өзін-өзі реттейтін ұйымдарының мүшелері болып табылмайтын ұйымдардың назарына жеткізсін.
7. Осы Қаулының орындалысына бақылау жасау Ұлттық комиссия орталық аппаратының Корпоративтік қаржылар басқармасына жүктелсін.
Комиссияның Төрағасы
Комиссияның мүшелері

1) американские депозитарные акции (American Depositary Shаrеs);
2) американские депозитарные расписки (American Depositary Rесеiрts);
3) глобальные депозитарные акции (Global Depositary Shаrеs);
4) глобальные депозитарные расписки (Global Depositary Rесеiрts).
3. Установить, что информация, подлежащая представлению в соответствии с пунктами 1 и 2 настоящего Постановления, представляется Национальной комиссии:
1) акционерным обществом, на акции которого выпущены производные ценные бумаги, - при спонсируемом выпуске производных ценных бумаг (по инициативе и/или при поддержке данного акционерного общества);
2) профессиональным участником рынка ценных бумаг Республики Казахстан, принимавшим участие в выпуске и размещении производных ценных бумаг, - при неспонсируемом выпуске таких ценных бумаг (не по инициативе и без поддержки акционерного общества, на акции которого выпущены данные производные ценные бумаги).
4. Установить, что настоящее Постановление вводится в действие с даты регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
5. Управлению анализа и стратегии - Службе Председателя центрального аппарата Национальной комиссии довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения ЗАО "Казахстанская фондовая биржа", саморегулируемых организаций профессиональных участников рынка ценных бумаг (с возложением на них обязанности по доведению настоящего Постановления до сведения своих членов) и ЗАО "Центральный депозитарий ценных бумаг", Ассоциации финансистов Казахстана.
6. Управлению лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии довести настоящее Постановление до сведения организаций, осуществляющих профессиональную деятельность на рынке ценных бумаг и не являющихся членами ЗАО "Казахстанская фондовая биржа" и саморегулируемых организаций профессиональных участников рынка ценных бумаг, Ассоциации финансистов Казахстана.
7. Контроль за исполнением данного Постановления возложить на Управление корпоративных финансов центрального аппарата Национальной комиссии.
Председатель комиссии
Члены комиссии