Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiнiң ведомстволық бағыныстағы ұйымы басшысы лауазымының бос орнын иемденуге конкурс өткiзу Ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігі 2000 жылғы 15 ақпан N 75 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу басқармасы 2000 жылғы 17 наурыз өзгертулер мен толықтырулар енгізіліп тіркелді. Тіркеу N 1088. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2005 жылғы 18 мамырдағы N 243 бұйрығымен
ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2005 жылғы 18 мамырдағы N 243 бұйрығынан үзінді:
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 20 наурыздағы N 77 "Заңға тәуелдi кесiмдердi жетілдiру жөнiндегi шаралар туралы" өкімін іске асыру  және нормативтік құқықтық актілерді Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкестікке келтіру мақсатында бұйырамын:
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігінің бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігінің 2000 жылғы 15 ақпан N 75 "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiнiң ведомстволық бағыныстағы ұйымы басшысы лауазымының бос орнын иемденуге конкурс өткiзу Ережесiн бекiту туралы" ...
Министрдің м.а.
---------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiнiң ведомстволық бағыныстағы ұйымдары басшыларының лауазымдық бос орындарын бiлiктi кадрлармен толықтыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Ұсынылып отырған Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiнiң ведомстволық бағыныстағы ұйымы басшысы лауазымының бос орынын иемденуге конкурс өткiзу Қағидасы бекiтiлсiн.
2. Агенттiктiң бөлiм басшылары Ереженiң 1-тармағында көрсетiлгендерге сәйкес ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың басшыларының лауазымдық бос орындарын толықтыруды қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзiме қалдырамын.
Төрайым
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау ісі
жөніндегі агенттігінің
2000 жылғы "___" қаңтардағы N____
бұйрығымен БЕКIТIЛГЕН
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiнiң ведомстволық бағыныстағы ұйымы басшысы лауазымының бос орынын иеленуге   конкурс өткiзу
ЕРЕЖЕСI
Осы Қағида Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiнiң (әрi қарай - Агенттiк) ведомстволық бағыныстағы ұйымы басшысы лауазымының бос орынын иеленуге жарияланатын конкурстың шарттары мен тәртiбiн анықтайды.
1. Жалпы ережелер

Об утверждении Правил проведения конкурса на занятие вакантной должности руководителя подведомственной организации Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения от 15 февраля 2000 года N 75. Зарегистрирован в Министерстве юстиции РК 17.03.2000г. N 1088. Утратил силу - приказом И.о.Министра здравоохранения РК от 18.05.2005г. N 243
Извлечение из приказа И.о.Министра здравоохранения РК
от 18.05.2005г. N 243
"Во исполнение распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 марта 2004 года N 77-р "О мерах по совершенствованию подзаконных актов" в целях приведения нормативных правовых актов в соответствие с законодательными и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
Признать утратившими силу приказы Председателя Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения:
1) от 15 февраля 2000 года N 75 "Об утверждении Правил проведения конкурса на занятие вакантной должности руководителя подведомственной организации Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения"...
И.о.Министра".
--------------------------------------------------------------------
В целях укомплектования квалифицированными кадрами вакантных должностей руководителей подведомственных организаций Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения, приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения конкурса на занятие вакантной должности руководителя подведомственной организации Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
Председатель
Утверждены
приказом Агентства Республики
Казахстан по делам здравоохранения
от 15 февраля 2000 года N 75
Правила
проведения конкурса на занятие вакантной
должности руководителя подведомственной
организации Агентства Республики Казахстан по делам
здравоохранения
Настоящие Правила определяют условия и порядок проведения конкурса на занятие вакантной должности руководителя подведомственной организации Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения (далее - Агентство).
1. Общие положения

1. Агенттiктiң ведомстволық бағыныстағы ұйымы басшысы лауазымының бос орынын иеленуге конкурс (әрi қарай - конкурс) тиiстi бiлiмi бар Қазақстан Республикасының азаматтарына денсаулық сақтаудың республикалық мекемелерiнiң басшылық лауазымына тең мүмкiндiк құқын қамтамасыз етедi.
2. Конкурсты оның жариялануы жайында бұқаралық ақпарат құралдарында хабарланғаннан кейiн Агенттiк жүргiзедi.
3. Агенттiк тиiстi лауазым орынын алуға үмiткерлердi iрiктеудi жүргiзуге өкiлеттiлiгi бар конкурстық комиссияны құрады.
4. Конкурстық комиссияның отырысы егер оның жұмысына комиссия  мүшелерiнiң аз дегенде 2/3-сi қатысып отырған жағдайда құқылы болып  есептеледi.
5. Конкурсты жариялау кезiнде қолданылып жүрген еңбек туралы заңдар мен осы Қағиданың талаптары сақталуы тиiс.
2. Конкурс жариялаудың шарттары мен тәртiбi
6. Конкурсқа - хабарланған конкурс шарттарына сай келетiн тұлғалар қатысуға құқылы.
7. Конкурсқа қатысуға мынадай азаматтар жiберiлмейдi:
1) осы Ереженiң 6-тармағында белгiленген талаптарға сай  келмейтiндер;
2) заң күшiне енген сот шешiмiмен белгiлi бiр мерзiм аралығында басшылық лауазымдарды алуға құқығынан айырылғандар;
3) заңдармен белгiленген басқа жағдайларда.
8. Конкурс ашық немесе жабық әдiспен өткiзiледi.
9. Ашық конкурсқа конкурс шарттарына сай келетiн Қазақстан Республикасының барлық азаматтарының қатысуға құқығы бар.
10. Жабық конкурсқа тек қана тиiстi ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың қызметкерлерiнiң қатысуға құқығы бар.
11. Ашық немесе жабық конкурс жариялау туралы шешiмдi Агенттiктiң басшылығы қабылдайды.
12. Конкурстың қатысушылары конкурс туралы хабарландыру жарияланғаннан кейiн қажеттi құжаттарын тапсырған азаматтар болып табылады.
13. Агенттiктiң ведомстволық бағыныстағы ұйымы басшысы лауазымының бос орынын алуға үмiткерлер (әрi қарай үмiткерлер) болып конкурстық комиссияның шешiмiмен тестiлеуге жiберiлгендер саналады.
14. Конкурстық комиссия конкурсқа қатысушылар тапсырған құжаттарды қарайтын, үмiткерлердiң тестiлеу нәтижелерiн жүргiзетiн және қарайтын үмiткерлермен әңгiме өткiзетiн және арнайы отырыста Агенттiктiң ведомстволық бағыныстағы ұйымы басшысы лауазымының бос орнын алуға үмiткерлердi түпкiлiктi iрiктеудi жүргiзетiн алқалы орган болып табылады. Қажет болғанда комиссия отырысы конкурстың әр кезеңi бойынша жеке өткiзiледi.
15. Конкурс бiрқатар жүйелi кезеңдердi қамтиды:
1) конкурс өтетiндiгi туралы хабарландырудың жариялануы;
2) конкурстық комиссияның құрылуы;
3) конкурсқа қатысуға тiлек бiлдiрген азаматтардың құжаттарын  қабылдау;

1. Конкурс на занятие вакантной должности руководителя подведомственной Агентству организации (далее - конкурс) обеспечивает право граждан Республики Казахстан, имеющих соответствующее образование, на равный доступ к руководящей должности в республиканских учреждениях здравоохранения.
2. Конкурс проводится Агентством, после объявления о его проведении в средствах массовой информации.
3. Агентство формирует конкурсную комиссию, уполномоченную осуществлять отбор кандидатов на занятие соответствующей вакантной должности.
4. Заседание конкурсной комиссии считается правомочной, если в его работе принимают не менее 2/3 членов комиссии.
5. При проведении конкурса должны быть соблюдены требования действующего законодательства о труде и настоящих Правил.
2. Условия и порядок проведения конкурса
6. В конкурсе имеют право участвовать лица, соответствующие условиям объявленного конкурса.
7. К участию в конкурсе не допускаются граждане:
1) не соответствующие требованиям, установленным в пункте 6 настоящих Правил;
2) лишенные права занимать руководящие должности в течение определенного срока решением суда, вступившим в законную силу;
3) в других случаях, предусмотренных законодательством.
8. Конкурс проводится открытым или закрытым способом.
9. В открытом конкурсе имеют право участвовать все граждане Республики Казахстан, соответствующие условиям конкурса.
10. В закрытом конкурсе имеют право участвовать только работники соответствующей подведомственной организации.
11. Решение о проведении открытого или закрытого конкурса принимается руководством Агентства.
12. Участниками конкурса являются граждане, подавшие необходимые документы в Агентство после опубликования объявления о конкурсе.
13. Кандидатами на занятие вакантной должности руководителя подведомственных Агентству организаций (далее - кандидаты) являются участники конкурса, допущенные к тестированию на основании решения конкурсной комиссии.
14. Конкурсная комиссия является коллегиальным органом, который рассматривает поданные участниками конкурса документы, проводит и рассматривает результаты тестирования кандидатов, проводит собеседование с кандидатами и осуществляет окончательный отбор кандидата на занятие вакантной должности руководителя подведомственной Агентству организации на специальном заседании. При необходимости заседание комиссии проводится отдельно по каждому из этапов конкурса.
15. Конкурс включает в себя ряд последовательных этапов:
1) публикация объявления о проведении конкурса;
2) формирование конкурсной комиссии;
3) прием документов от граждан, желающих принять участие в конкурсе (включая индивидуальные программы действий претендентов);

4) конкурсқа қатысушылардың құжаттарының Агенттiктiң ведомстволық бағыныстағы ұйымы басшысы лауазымына қойылатын талаптарға сәйкестiгiн алдын ала қарау;
5) үмiткерлердi тестiлеу;
6) конкурстық комиссия жүргiзетiн үмiткерлермен әңгiмелесу;
7) конкурстық комиссия жүргiзетiн лауазымның бос орнына үмiткерлердi iрiктеу;
8) конкурстық комиссияның қорытынды отырысы (тағайындау үшiн ақтық кепiлдеменi толтырумен).
16. Конкурсқа қатысуға кеткен шығындарды (конкурс өтетiн жерге бару, тестiлеу, әңгiмелесу, және керi қайту, тұрғын үй жалдау, тұру шығындары, барлық түрдегi байланыс қызметiн пайдалану) азаматтар өз қаржысы есебiнен өтейдi.
3. Конкурс туралы хабарлау
17. Конкурс өтетiндiгi туралы хабарландыру Агенттiкпен республикалық бұқаралық ақпарат құралдарының ресми басылымдарында мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде жарияланады. Хабарландырудың қосымша басқа да бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануы мүмкiн.
18. Конкурстың өтетiндiгi туралы хабарландыру мынадай деректердi қамтуға тиiс:
1) Агенттiктiң атауы, тұрған жерi,почталық адресi, телефондары мен факстерi көрсетiле отырып;
2) Конкурсты өткiзу тәсiлi (ашық немесе жабық);
3) Бос орынның атауы, Агенттiкке ведомстволық бағыныстағы ұйымның аты көрсетiле отырып;
4) Агенттiк белгiлеген конкурсқа қатысушыға қойылатын негiзгi  талаптар;
5) құжаттар қабылдау мерзiмi;
6) конкурсқа қатысушылар үшiн қажеттi құжаттар тiзбесi;
7) конкурс өткiзудiң мерзiмi мен орыны (қатысушылардың құжаттарын iрiктеу, үмiткерлердi тестiлеу мен әңгiмелесу, конкурстық комиссияның қорытынды отырысын қосқанда). Агенттiк басшылығының шешiмi бойынша, конкурстың бiр күн ішiнде өткiзiлуi мүмкiн.
19. Хабарландыру қолданылып жүрген заңдарға қайшы келмейтiн қосымша ақпараттарды қамтуы мүмкiн.
20. Өткiзiлген конкурстың нәтижелерi бойынша лауазымдық бос орын толтырылмаған жағдайда, жоғарыда белгiленген тәртiпте конкурс қайта жарияланады.
4. Конкурстық комиссияны құру
21. Конкурстық комиссия Агенттiк Төрайымымен құрылады және бекiтiледi.
22. Конкурстық комиссия төрағадан және комиссия мүшелерiнен тұрады. Комиссия хатшысының мiндетi комиссия мүшелерiнiң бiрiне жүктеледi.
5. Құжаттар қабылдау
23. Конкурсқа қатысуға тiлек бiлдiрген азаматтар Агенттiкке мынадай құжаттар тапсырады:
1) конкурсқа қатысуға тiлек бiлдiргендiгi туралы арыз;
2) толтырылған кадрлар есебi бойынша жеке парақ (нақтылы тұратын жерiнiң адресi мен телефоны, оның iшiнде контактылық, көрсетiлген);
3) нотариалды куәландырылған бiлiмi туралы құжаттардың көшiрмесi;

4) предварительное рассмотрение документов участников конкурса на соответствие установленным требованиям к должности руководителя подведомственной Агентству организации;
5) тестирование кандидатов;
6) собеседование с кандидатами, проводимое конкурсной комиссией;
7) выборы по отбору кандидата на вакантную должность, проводимые конкурсной комиссией;
8) заключительное заседание конкурсной комиссии (с оформлением окончательной рекомендации для назначения).
16. Расходы по участию в конкурсе (проезд к месту проведения конкурса, включая тестирование, собеседование, и обратно, наем жилого помещения, проживание, пользование услугами связи всех видов) граждане производят за счет собственных средств.
3. Объявление о конкурсе
17. Объявление о проведении конкурса публикуется Агентством в официальных изданиях республиканских средств массовой информации на государственном и русском языках. Объявление может быть дополнительно опубликовано в других средствах массовой информации.
18. Объявление о проведении конкурса должно содержать следующие сведения:
1) наименование Агентства с указанием местонахождения, почтового адреса, номеров телефонов и факса;
2) способ проведения конкурса (открытый или закрытый);
3) наименование вакантной должности с обозначением наименования организации, подведомственной Агентству;
4) основные требования к участнику конкурса, определенные Агентством;
5) срок приема документов;
6) перечень документов, необходимых для участия в конкурсе;
7) сроки и место проведения конкурса (включая отбор документов участников, тестирование и собеседование с кандидатами, заключительного заседания конкурсной комиссии). По решению руководства Агентства, конкурс может быть проведен в течение одного дня.
19. Объявление может содержать дополнительную информацию, не противоречащую действующему законодательству.
20. В случае не заполнения вакантной должности по результатам проведенного конкурса объявляется повторный конкурс в установленном выше порядке.
4. Формирование конкурсной комиссии
21. Конкурсная комиссия формируется и утверждается Председателем Агентства.
22. Конкурсная комиссия состоит из председателя и членов комиссии. Обязанности секретаря комиссии возлагаются на одного из членов комиссии.
5. Прием документов
23. Граждане, желающие принять участие в конкурсе, подают в Агентство следующие документы:
1) заявление о желании участвовать в конкурсе;
2) заполненный личный листок по учету кадров (с указанием адреса фактического места жительства и телефонов, в том числе контактных);
3) копии документов об образовании, засвидетельствованные нотариально;

4) нотариалды куәландырылған еңбек кiтапшасының көшiрмесi;
5) белгiленген формадағы денсаулығы туралы анықтама;
6) 3х4 көлемiндегi 2 фотосурет;
7) хабарланған конкурс шарттарын растайтын басқа да құжаттар.
24. Конкурсқа қатысушылар олардың бiлiмiне, жұмыс тәжiрибесiне, кәсiптiк деңгейi мен беделiне қатысты қосымша ақпараттар ұсынуына болады /бiлiктiлiгiн арттырғандығы, ғылыми дәреже мен атақ берiлгендiгi туралы құжаттар, мiнездемелер, кепiлдемелер, ғылыми жариялымдар т.б./.
25. Конкурстық комиссияның қарауына құжат қабылдау мерзiмi iшiнде бiреу арқылы берiп жiберiлген немесе пошта арқылы салынған құжаттар да қабылданады.
26. Конкурсқа қатысушылардың құжаттары мен конкурстық комиссияның материалдары Агенттiктiң кадрлық қызметiнiң қызметкерiнде сақталады.
6. Конкурсқа қатысушылардың құжаттарын қарау
27. Конкурсқа қатысушылардың құжаттарын қарауды құжаттарды қабылдау аяқталған соң конкурстық комиссия жүзеге асырады.
28. Конкурстық комиссия 23-тармаққа байланысты, ұсынылған құжаттардың конкурстың шарттары мен талаптарына сәйкестiгiн талдайды.
29. Ұсынылған құжаттарды талдау негiзiнде конкурстық комиссия  хаттаманы ресiмдей отырып, конкурсқа қатысушыларды тестiлеуге жiберу туралы шешiм қабылдайды.
7. Yмiткерлердi тестiлеу
30. Тестiлеудiң мақсаты үмiткерлердiң бiлiм мен қабылетiн әдiл бағалау болып табылады.
31. Тестiлеудiң тәртiбiн конкурстық комиссия белгiлейдi.
32. Агенттiкке ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың қызмет түрiне қарай әр түрлi тестiлiк бағдарламалар белгiленуi мүмкін.
33. Тестiлеуден өткен үмiткерлер конкурстық комиссия арқылы  тестiлеудiң нәтижесiмен танысады.
34. Әңгiмелесуге рұқсат алған үмiткерлер конкурстық комиссия жүргiзетiн әңгiмелесуден өту үшiн шақырылады.
8. Yмiткерлермен әңгiмелесу
35. Әңгiмелесудiң мақсаты үмiткерлердiң кәсiптiк және жеке басылық қасиетiн бағалау болып табылады.
36. Yмiткерлердiң кәсiптiк және жеке басылық қасиетiн бағалау кезiнде конкурстық комиссия басшының бос орнына конкурс жарияланған белгiлi бiр мекеменiң ерекшелiктерiне, денсаулық сақтау ұйымының басшысына қойылатын талаптарға сүйенедi.
37. Конкурс жеңiмпазын анықтау үшiн әңгiмелесуден өткен кандидатуралар бойынша жабық дауыс беру жүргiзiледi.
9. Конкурстық комиссияның қорытынды отырысы
38. Қорытынды отырысында конкурстық комиссия үмiткерлердi ұсынған құжаттары, тестiлеу мен әңгімелесу нәтижелерi негiзiнде бағалап, олардың iшiнен лауазымдық бос орынды иеленушiлердi iрiктеп алады.

4) копию трудовой книжки, засвидетельствованную нотариально;
5) справку о состоянии здоровья по установленной форме;
6) 2 фотографии размером 3х4;
7) иные документы, подтверждающие указанные в объявлении условия конкурса.
24. Участники конкурса могут предоставлять дополнительную информацию, касающуюся их образования, опыта работы, профессионального уровня и репутации (копии документов о повышении квалификации, присвоении ученых степеней и званий, характеристики, рекомендации, научные публикации и т.п.).
25. К рассмотрению конкурсной комиссией принимаются документы, переданные гражданами нарочным порядком или высланные ими по почте в сроки приема документов.
26. Документы участников конкурса и материалы конкурсной комиссии хранятся у работника кадровой службы Агентства.
6. Рассмотрение документов участников конкурса
27. Рассмотрение документов участников конкурса осуществляет конкурсная комиссия после окончания приема документов.
28. Конкурсная комиссия анализирует представленные документы на соответствие к условиям конкурса и требованиям, предъявленным к участникам конкурса согласно пункту 23.
29. На основании анализа представленных документов, конкурсная комиссия принимает решение о допуске участников конкурса к тестированию, оформляемое протоколом. Участники конкурса, не получившие допуска, уведомляются об этом конкурсной комиссией после принятия решения.
7. Тестирование кандидатов
30. Целью тестирования является объективная оценка знаний и способностей кандидатов.
31. Порядок тестирования определяется конкурсной комиссией.
32. В зависимости от профиля деятельности подведомственных Агентству организаций могут устанавливаться различные тестовые программы.
33. Кандидаты, прошедшие тестирование, уведомляются о результатах тестирования конкурсной комиссией.
34. Кандидаты, допущенные к собеседованию, приглашаются для прохождения собеседования, проводимого конкурсной комиссией.
8. Собеседование с кандидатами
35. Целью собеседования является оценка профессиональных и личностных качеств кандидатов.
36. При оценке профессиональных и личностных качеств кандидатов конкурсная комиссия исходит из требований к руководителям организаций здравоохранения, с учетом особенностей конкретного учреждения, на вакантную должность руководителя которого объявлен конкурс.
37. По кандидатурам, прошедшим собеседование, проводится тайное голосование для определения победителя конкурса.
9. Заключительное заседание конкурсной комиссии
38. На заключительном заседании конкурсная комиссия оценивает кандидатов на основании представленных документов, результатов тестирования и проведенного собеседования и осуществляет отбор из их числа для занятия вакантной должности.

39. Конкурстық комиссияның шешiмi үмiткердiң қатысуынсыз жабық дауыс беру жолымен қабылданады.
10. Лауазымдық бос орынға үмiткер iрiктеу жөнiндегi сайлау
40. Лауазымдық бос орынға үмiткер iрiктеу жөнiндегi сайлау жабық дауыс беру жолымен жүреді. Оған конкурстық комиссияның мүшелерi қатысады.
41. Дауысты санау конкурстық комиссияның отырысына қатысқан барлық комиссия мүшелерiнiң қатысуымен жүргiзiледi.
42. Yмiткер, егер ол үшiн комиссия құрамынан қатысып отырғандардың көпшiлiгi дауыс берсе лауазымдық бос орынға сайланған болып табылады. Дауыстар саны тең болса, конкурстық комиссия төрағасының дауысы шешушi болып саналады.
43. Қорытынды отырыстағы талқылау барысы мен сайлау нәтижесi хаттамаға жазылады, оған конкурстық комиссияның отырысына қатысқан конкурстық комиссияның барлық мүшелерiнiң қолдары қойылып, Агенттiк Төрайымына ұсынылады.
44. Егер конкурстық комиссияның отырысы нәтижесінде лауазымдық бос орынға лайықты үмiткерлер анықталмаса, онда Агенттiкпен конкурс қайта жариялануы мүмкiн.
45. Конкурстық комиссия әңгiмелесуден өткен үмiткерлердi конкурс нәтижесi туралы отырыс болған күнi, немесе кейiн, бiрақ әңгiмелесу бiткен соң 5 күннен көп емес уақытта таныстырады...
11. Yмiткердiң бос орынды иеленуi
46. Конкурстық комиссия жұмысының нәтижесi бойынша Агенттiк Төрайымы жарияланған бос орынға ие болған ведомстволық қарасты ұйымның басшысын тағайындау туралы тиiстi бұйрық шығарады.
47. Конкурстық комиссия лауазымдық бос орынға тағайындау үшiн ұсынған азаматты жұмысқа алу кезiнде оның әдейi жалған дерек бергенi анықталар болса, ол тиiстi лауазымдық қабылдаудан бас тартуға негiз болады. Бұл жағдайда конкурс қайта жарияланады.
12. Шағымдану тәртiбi
48. Конкурсқа қатысушылар мен үмiткерлер, конкурстық комиссияның шешiмiмен келiспейтiндiгiн бiлдiрiп Агенттiк Төрайымына немесе сот тәртiбiнде шағымдануға құқылы.
49. Агенттiк Төрайымы конкурстық комиссия туралы түскен шағымды қарайды, осы Қағиданы бұзушылық болған жағдайда конкурстық комиссияға қабылданған шешiмдi толық немесе жарым-жартылай өзгертудi ұсынуы мүмкiн.
50. Агенттiк Төрайымының ұсынысы конкурстық комиссияда оның сол бұрынғы құрамындағы отырысында қаралады. Осы отырысында конкурстық комиссия бұрынғы шешiмiн өзгертiп, жаңа шешiм шығарады немесе оны өзгерiссiз қалдырады. Конкурстық комиссия қабылданған шешiм туралы Агенттiк Төрайымына және шағым берген конкурсқа қатысушыға немесе үмiткерге шешiм қабылданған күннен бастап 5 күндiк мерзiм iшiнде хабарлайды.

39. Решение конкурсной комиссии принимается в отсутствие кандидата путем тайного голосования.
10. Выборы по отбору кандидата на вакантную должность
40. Выборы по отбору кандидата на вакантную должность проводятся путем тайного голосования. В них принимают участие члены конкурсной комиссии.
41. Подсчет голосов проводится с участием всех членов комиссии, присутствующих на заседании конкурсной комиссии.
42. Избранным на вакантную должность является кандидат, если за него проголосовало большинство присутствующих из состава комиссии. При равенстве голосов решающим является голос председателя конкурсной комиссии.
43. Ход обсуждения на заключительном заседании и результаты выборов оформляются протоколом, подписываются всеми членами конкурсной комиссии, принимающих участие в работе заседания конкурсной комиссии и предоставляется Председателю Агентства.
44. Если в результате заседания конкурсной комиссии не были выявлены кандидаты на вакантную должность, то Агентством может быть объявлен повторный конкурс.
45. Конкурсная комиссия извещает кандидатов, прошедших собеседование, о результатах конкурса в день заседания, но не позже 5 дней со дня завершения собеседования.
11. Занятие должности кандидатом
46. По результатам работы конкурсной комиссии Председатель Агентства издает соответствующий приказ о назначении руководителя подведомственной организации, на замещение должности которого был объявлен конкурс. При этом должны быть соблюдены требования, предусмотренные законодательством для поступления на работу.
47. Представление гражданином, рекомендованным конкурсной комиссией для назначения на вакантную должность, заведомо ложных сведений, выявленных при приеме на работу, являются основанием для отказа в приеме на соответствующую должность. В этом случае объявляется повторный конкурс.
12. Порядок обжалования
48. Участники конкурса и кандидаты имеют право обжаловать решение конкурсной комиссии у Председателя Агентства или в судебном порядке.
49. Председатель Агентства рассматривает поступившую жалобу на решение конкурсной комиссии и в случаях обнаружения нарушения настоящих Правил может предложить конкурсной комиссии полностью или частично отменить принятое решение.
50. Предложение Председателя Агентства рассматривается конкурсной комиссией на ее заседании в прежнем составе. На данном заседании конкурсная комиссия отменяет ранее принятое решение и выносит новое или оставляет его без изменения. Конкурсная комиссия извещает о принятом решении Председателя Агентства и участника конкурса или кандидата, подавшего жалобу, в пятидневный срок с момента принятия решения.

51. Конкурстық комиссия бұрын қабылдаған шешiмiн өзгерткен жағдайда, сол үмiткерлердiң қатысуымен комиссия отырысының процедурасы қайта өткiзiледi.
52. Конкурсқа қатысушылар мен үмiткерлер өздерiне қатысты бөлiгiне, сондай-ақ Агенттiк Төрайымы конкурс құжаттарымен, тестiлеу және әңгiмелесудiң нәтижелерiмен танысуға құқылы.

51. В случае отмены конкурсной комиссией ранее принятого решения процедура заседания комиссии проводится заново с участием тех же кандидатов и претендентов.
52. Участники конкурса и кандидаты в части их касающейся, а также Председатель Агентства имеют право знакомиться с конкурсными документами, результатами тестирования и собеседования.