Бағалы қағаздар рыногындағы қызметін жүзеге асыруға лицензияларды және рұқсаттарды иеленген ұйымдардың жарияланымдарына қойылатын талаптар туралы
Қаулы Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясы 2000 жылғы 12 қаңтар N 55. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 11 мамырда тіркелді. Тіркеу N 1128 Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы N 117 қаулысымен.
--------------Қаулыдан үзінді-------------
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн Қазақстан Республикасының заңдарымен сәйкестендіру мақсатында Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының кейбір нормативтiк құқықтық актiлерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
2. Осы қаулы қабылданған күннен бастап қолданысқа енеді.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
жөніндегі агенттігі басқармасының
2005 жылғы 26 наурыздағы
N 117 қаулысына Қосымша
Қазақстан Республикасының күшi жойылды деп танылған
нормативтiк құқықтық актiлерiнiң тiзбесi
2. Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар жөнiндегі Ұлттық комиссиясының "Бағалы қағаздар нарығындағы қызметтi жүзеге асыруға лицензиялары және рұқсаттары бар ұйымдардың жарияланымдарына қойылатын талаптар туралы" 2000 жылғы 12-қаңтардағы N 55 қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актілерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1128 тiркелген, "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналында 2000 жылы жарияланған, N 5)...
------------------------------------
Инвесторлардың құқықтарын және заңмен қорғалатын мүдделерін қорғау мақсатында Қазақстан Республикасы Президентінің 1997 жылғы 13 қарашадағы N 3755  U973755_  жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы (бұдан әрі "Ұлттық комиссия" деп аталады) туралы ереженің 4-тармағының 3), 8) және 12) тармақшаларының негізінде Ұлттық комиссия Қаулы етеді:
1. Ұлттық комиссия берген лицензиялардың және рұқсаттардың негізінде бағалы қағаздар рыногындағы қызметін жүзеге асыратын ұйымдардың жарияланымдарының мазмұнында нөмірлерін, берілген күндерін және олар бойынша жүзеге асырылатын қызмет түрлерін енгізе отырып осындай лицензиялар (рұқсаттар) туралы мәліметтердің болу керектігі белгіленсін.
2. Осы Қаулының 1-тармағы нормасының бұқаралық ақпарат құралдарындағы оның ішінде электрондық, сондай-ақ баспасөз өнімі түріндегі, жарияланымдардың мынадай түрлеріне:

О требованиях к публикациям организаций, обладающих лицензиями или разрешениями на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 12 января 2000 года N 55. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11.05.2000г. N 1128. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26.03.2005г. N 117
Извлечение из постановления Правления Агентства РК
по регулированию и надзору финансового рынка и
финансовых организаций от 26.03.2005г. N 117
"В целях приведения нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия...
Председатель
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 26 марта 2005 года N 117
Перечень нормативных правовых актов
Республики Казахстан, признаваемых утратившими силу
...
2. Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 12 января 2000 года N 55 "О требованиях к публикациям организаций, обладающих лицензиями или разрешениями на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг" ...
...".
--------------------------------------------------------------------
В целях защиты прав и охраняемых законом интересов инвесторов на основании подпунктов 3), 8) и 12) пункта 4 U973755_ Положения о Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемой "Национальная комиссия"), утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 ноября 1997 года N 3755, Национальная комиссия постановляет:
1. Установить, что публикации организаций, которые осуществляют деятельность на рынке ценных бумаг на основании лицензий или разрешений, выданных Национальной комиссией, должны включать в себя сведения о таких лицензиях (разрешениях) с указанием их номеров, дат выдачи и видов деятельности, на осуществление которых они выданы.
2. Установить, что норма пункта 1 настоящего Постановления применяется в отношении следующих видов публикаций в средствах массовой информации, в том числе и в электронных, а также в виде печатной продукции:

1) заңдарға сәйкес жариялауға жататын есеп берулерге;
2) Ұлттық комиссия берген лицензиялардың немесе рұқсаттардың негізінде бағалы қағаздар рыногында жүзеге асырылатын қызметті жарнамалауға;
3) Ұлттық комиссия берген лицензиялардың немесе рұқсаттардың негізінде бағалы қағаздар рыногында жүзеге асырылатын қызметке байланысты мәселелер бойынша өзге де кез-келген жарияланымдарға қатысты қолданылатындығы белгіленсін.
3. Осы Қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелген күнінен бастап күшіне енгізілетіндігі белгіленсін.
4. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Төраға қызметі - талдау және стратегия басқармасы осы Қаулыны (ол күшіне енгізілгеннен кейін) "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның, бағалы қағаздар рыногы кәсіпқой қатысушыларының өзін-өзі реттейтін ұйымдарының (оларға осы Қаулыны өз мүшелерінің назарына жеткізу жөніндегі міндетті жүктей отырып) және "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" ЖАҚ-ның назарына жеткізсін.
5. Ұлттық комиссия орталық аппаратының лицензиялау және қадағалау басқармасы:
1) осы Қаулыны (ол күшіне енгізілгеннен кейін) бағалы қағаздар рыногындағы қызметін жүзеге асыруға лицензияларды және рұқсаттарды иеленген және "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның, бағалы қағаздар рыногы кәсіпқой қатысушыларының өзін-өзі реттейтін ұйымдарының мүшелері болып табылмайтын ұйымдардың назарына жеткізсін;
2) осы Қаулыны (ол күшіне енгізілгеннен кейін) бағалы қағаздар рыногындағы қызметін жүзеге асыруға лицензия немесе рұқсат алуға ниет білдірген ұйымдардың назарына жеткізсін;
3) осы Қаулының орындалысына бақылау жасасын.
Комиссияның Төрағасы
Комиссияның мүшелері

1) отчетов, подлежащих опубликованию в соответствии с законодательством;
2) рекламы деятельности на рынке ценных бумаг, которая осуществляется на основании лицензий или разрешений, выданных Национальной комиссией;
3) иных любых публикаций по вопросам, связанным с деятельностью на рынке ценных бумаг, которая осуществляется на основании лицензий или разрешений, выданных Национальной комиссией.
3. Установить, что настоящее Постановление вводится в действие с даты его регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
4. Управлению анализа и стратегии - Службе Председателя центрального аппарата Национальной комиссии довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения ЗАО "Казахстанская фондовая биржа", саморегулируемых организаций профессиональных участников рынка ценных бумаг (с возложением на них обязанности по доведению настоящего Постановления до сведения своих членов) и ЗАО "Центральный депозитарий ценных бумаг".
5. Управлению лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии:
1) довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения организаций, обладающих лицензиями или разрешениями на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг и не являющихся членами ЗАО "Казахстанская фондовая биржа", саморегулируемых организаций профессиональных участников рынка ценных бумаг;
2) доводить настоящее Постановление до сведения организаций, намеренных получить лицензии или разрешения на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг;
3) установить контроль за исполнением настоящего Постановления.
Председатель комиссии
Члены комиссии