Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының "Сақтандыру куәлiгiн (полисiн, сертификатын) ресiмдеу жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" 2000 жылғы 15 ақпандағы N 33 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы және Сақтандыру куәлiгiн (полисiн, сертификатын) ресiмдеу жөнiндегi нұсқаулыққа өзгерiстер мен толықтыруларды бекiту туралы
Қаулы Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі басқармасы 2000 жылғы 22 қыркүйек N 352 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 27 қазан N 1275 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 1 наурыздағы N 24 Қаулысымен
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.03.01 N 24 Қаулысымен.
Сақтандыру заңдарын жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының "Сақтандыру куәлiгiн (полисiн, сертификатын) ресiмдеу жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" 2000 жылғы 15 ақпандағы N 33 V001080_ қаулысына мынадай өзгерiс енгiзiлсiн:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасының сақтандыру ұйымдары үшiн осы Нұсқаулықтың талаптарына сәйкес келмейтiн сақтандыру куәлiктерiнiң (полистерiнiң, сертификаттарының) бланкiлерiн ауыстырудың мынадай мерзiмi белгiленсiн:
1) мiндеттi сақтандыру түрлерi бойынша сақтандыру куәлiктерiн (полистерiн, сертификаттарын) ауыстыру - 2000 жылдың 31 желтоқсанына дейiн;
2) ерiктi сақтандыру түрлерi бойынша сақтандыру куәлiктерiн (полистерiн, сертификаттарын) ауыстыру - 2000 жылдың 31 желтоқсанына дейiн.".
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 15 ақпандағы N 33 қаулысымен бекiтiлген Сақтандыру куәлiгiн (полисiн, сертификатын) ресiмдеу жөнiндегi нұсқаулыққа өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап 10 күн өткеннен кейiн күшiне енгiзiлсiн.
3. Сақтандыруды қадағалау департаментi (Құрманов Ж.Б.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 15 ақпандағы N 33 қаулысымен бекiтiлген Сақтандыру куәлiгiн (полисiн, сертификатын) ресiмдеу жөнiндегi нұсқаулыққа өзгерiстер мен толықтыруларды Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қарастырсын.
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны және Сақтандыру куәлiгiн (полисiн, сертификатын) ресiмдеу жөнiндегi нұсқаулыққа өзгерiстер мен толықтыруларды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң орталық аппаратының мүдделi бөлiмшелерiне, аумақтық филиалдарына және сақтандыру ұйымдарына жiберсiн.

О внесении изменения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 февраля 2000 г. № 33 "Об утверждении Инструкции по оформлению страхового свидетельства (полиса, сертификата)" и об утверждении изменений и дополнений в Инструкцию по оформлению страхового свидетельства (полиса, сертификата)
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года № 352. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 октября 2000 года № 1275. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 марта 2010 года № 24
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 01.03.2010 № 24 (порядок введения в действие см. п. 3).
В целях совершенствования страхового законодательства Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Внести следующее изменение в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 февраля 2000 года N 33 V001080_ "Об утверждении Инструкции по оформлению страхового свидетельства (полиса, сертификата)":
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Установить для страховых организаций Республики Казахстан следующие сроки замены бланков страховых свидетельств (полисов, сертификатов), не соответствующих требованиям настоящей Инструкции:
1) для страховых свидетельств (полисов, сертификатов) по обязательным видам страхования - до 31 декабря 2000 года;
2) для страховых свидетельств (полисов, сертификатов) по добровольным видам страхования - до 31 декабря 2000 года.".
2. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения в Инструкцию по оформлению страхового свидетельства (полиса, сертификата), утвержденную постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 февраля 2000 года N 33 V001080_ , и ввести их в действие по истечении 10 дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту страхового надзора (Курманов Ж.Б.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и изменений и дополнений в Инструкцию по оформлению страхового свидетельства (полиса, сертификата), утвержденную постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 февраля 2000 года N 33 V001080_ ;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление и изменения и дополнения в Инструкцию по оформлению страхового свидетельства (полиса, сертификата) до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и страховых организаций.

4. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап 10 күн өткеннен кейiн күшiне енедi.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Төрағасы Г.А. Марченкоға жүктелсiн.
Ұлттық банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық банкі басқармасы
2000 жылғы 22 қыркүйектегi
N 352 қаулысымен
бекiтiлген
Сақтандыру куәлiгiн (полисiн, сертификатын)
ресiмдеу жөнiндегi нұсқаулыққа өзгерiстер мен толықтырулар
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 15 ақпандағы N 33 қаулысымен бекiтiлген Сақтандыру куәлiгiн (полисiн, сертификатын) ресiмдеу жөнiндегi нұсқаулыққа мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. кiрiспедегi "куәлiгiн (полисiн, сертификатын)" деген сөздерден кейiн "және оның сырт жағын" деген сөздермен толықтырылсын;
2. 3-тармақтың үшiншi бөлiгi мынадай редакцияда жазылсын: "Егер мiндеттi сақтандыру түрлерi бойынша нормативтiк құқықтық актiлерде басқаша белгiленбеген болса, тараптардың негiзгi құқықтары мен мiндеттерiнiң сипаттамасы куәлiктiң (полистiң, сертификаттың) сырт жағына мiндеттi түрде жазылуға тиiс немесе оған қоса берiлуге тиiс.";
3. 5-тармақтың:
1) екiншi бөлiгiндегi "(су тамғы белгiсi бар қағаз, көрiнбейтiн
элемент және гильештi жиегi)" деген сөздер алынып тасталсын;
2) үшiншi бөлiгi мынадай редакцияда жазылсын:
"Егер мiндеттi сақтандыру түрiнде сақтандыру талонын беру көзделген
болса, онда сақтандыру талондарын құнды қағаздар бланктерiн шығаруға
лицензиясы бар заңды тұлғалар жасауға және кем дегенде екi деңгейде
қорғалуға тиiс. Сонымен қатар сақтандыру талонының бланкiне мынадай
жазбалар жасалуға тиiс: "Сақтандыру талоны __________ жылғы _______ N
сақтандыру куәлігіне (полисiне, сертификатына) берiлген.".
Ұлттық Банк
Төрағасы
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Багарова Ж.А.

4. Настоящее постановление вступает в силу по истечении 10 дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Председателя Национального Банка Республики Казахстан Марченко Г.А.
Председатель Национального Банка
Утверждены постановлением
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 сентября 2000 г. N 352
Изменения и дополнения в Инструкцию по оформлению
страхового свидетельства (полиса, сертификата)
В Инструкцию по оформлению страхового свидетельства (полиса, сертификата), утвержденную постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15.02.00 г. N 33 V001080_ внести следующие изменения и дополнения:
1. Преамбулу после слов "(полиса, сертификата)" дополнить словами "и его оборотной стороны".
2. Часть третью пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Описание основных прав и обязанностей сторон, в обязательном порядке, должно быть изложено на оборотной стороне свидетельства (полиса, сертификата) или приложено к нему, если иное прямо не установлено нормативными правовыми актами по обязательным видам страхования.".
3. В пункте 5:
1) в части второй слова "(бумага с водяными знаками, невидимый
элемент, гильешная рамка)" исключить;
2) часть третью изложить в следующей редакции:
"В случае, если обязательным видом страхования предусмотрена выдача
страхового талона, то бланки страховых талонов должны изготавливаться
юридическими лицами, имеющими лицензию на производство бланков ценных
бумаг и иметь минимум два уровня защиты. При этом, на бланке страхового
талона должна быть произведена следующая запись: "Страховой талон выдан к
страховому свидетельству (полису, сертификату) N _____ от "___" ____ г.".
Председатель
Национального Банка
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)