Арнаулы мақсатқа сай пайдаланылмаған республикалық бюджеттің қаражатын қайтарып алу және республикалық бюджеттің қаражатын уақтылы есептемегенi (аудармағаны) және мақсатсыз пайдаланғаны үшiн әкiмшiлiк жаза қолдану ережесiн бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2000 жылғы 12 қазандағы N 434 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 17 қарашада N 1285 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2005 жылғы 3 маусымдағы N 211 Бұйрығымен
--------------Бұйрықтан үзінді--------------
"Заңға тәуелдi актiлердi жетiлдiру бойынша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2004 жылғы 20 наурыздағы N 77-ө өкiмiн iске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлген тiзбеге сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң кейбiр бұйрықтарының күшi жойылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Заң қызметi департаментi (Д.В. Вагапов) қоса берiлген тiзбеде көрсетiлген бұйрықтардың күшi жойылды деп тану туралы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне белгiленген тәртiппен бiр апталық мерзiмде хабарласын.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнің
2005 жылғы 3 маусымдағы
N 211 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң күшiн
жойған кейбiр бұйрықтарының тiзбесi
7. "Арнаулы мақсатқа сай пайдаланылмаған республикалық бюджеттiң қаражатын қайтарып алу және республикалық бюджеттiң қаражатын уақтылы есептемегенi (аудармағаны) және мақсатсыз пайдаланғаны үшiн әкiмшiлiк жаза қолдану ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2000 жылғы 12 қазандағы N 434 бұйрығы (Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде 2000 жылғы 17 қарашада N 1285 тiркелген, Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2002 жылғы 28 қазандағы N 539 бұйрығымен өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлдi - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде N 2310 тiркелдi)...
--------------------------------------------
Республикалық бюджеттен бөлiнген қаражаттың мақсатты пайдаланылуын бақылауды күшейту мақсатында және Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы  кодексiне , "Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi  Заңына , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 24 мамырдағы N 626  қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Қазынашылық комитетi туралы ережеге, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 1 наурыздағы N 338  қаулысымен  бекітiлген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қаржы бақылау комитетi туралы ережеге сәйкес БҰЙЫРАМЫН:

Об утверждении Правил отзыва средств республиканского бюджета, использованных не по целевому назначению, и наложения административных взысканий за несвоевременное зачисление (перечисление) и нецелевое использование средств республиканского бюджета
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 434. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 17 ноября 2000 года N 1285. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 03.06.2005г. N 211
Извлечение из приказа Министра финансов РК от 03.06.2005г. N 211
"В целях реализации распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 марта 2004 года N 77-р "О мерах по совершенствованию подзаконных актов", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан, согласно прилагаемому перечню...
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Министр
Приложение
к приказу Министра
финансов РК
от 03.06.2005г. N 211
Перечень некоторых
приказов Министра финансов
Республики Казахстан, утративших силу
...
7. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 434 "Об утверждении Правил отзыва средств республиканского бюджета, использованных не по целевому назначению, и наложения административных взысканий за несвоевременное зачисление (перечисление) и нецелевое использование средств республиканского бюджета"...".
--------------------------------------------------------------------
С целью усиления контроля за целевым использованием средств, выделенных из республиканского бюджета и в соответствии с Кодексом Казахской ССР об административных правонарушениях, Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе", Положением о Комитете казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 мая 1999 года N 626, Положением о Комитете финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2000 года N 338, приказываю:

1. Қоса берiлiп отырған Арнаулы мақсатқа сай пайдаланылмаған республикалық бюджеттiң қаражатын қайтарып алу және республикалық бюджеттiң қаражатын уақытылы есептемегенi (аудармағаны) және мақсатсыз пайдаланғаны үшін әкімшілік жаза қолдану ережесi бекiтiлсiн.
2. "Нысанасыз мақсатта пайдаланылған бюджеттiк қаражаттарды өндiрiп алу (қайтарып алу) және бюджеттiк қаражаттарды уақытында есептемегенi (аудармағаны) және мақсатсыз пайдаланғаны үшiн санкцияларды қолданудың тәртiбiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 1998 жылғы 17 тамыздағы N 391  бұйрығының  күшi жойылды деп танылсын.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тiркеуден өткен күнiнен бастап күшiне енедi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 12 қазандағы
N 434 бұйрығымен
бекітілген
Арнаулы мақсатқа сай пайдаланылмаған республикалық
бюджеттiң қаражатын қайтарып алу және республикалық
бюджеттiң қаражатын уақытылы есептемегенi (аудармағаны)
және мақсатсыз пайдаланғаны үшiн әкiмшiлiк жаза қолдану
ЕРЕЖЕСI
Ескерту: Бүкiл мәтiн бойынша және Қосымшаларда "бюджеттiк қаржы бөлу (тағайындаулар)", "сметалар", "қазынашылық рұқсаттары", "республикалық бюджет шығыстарының жазбасы", "шығыстар сметасының атқарылу балансы", "бюджеттiң атқарылуын тексеру", "тексеру актiсi", "Бюджет департаментi" деген сөздер тиiсiнше "жоспарлы тағайындаулар", "мiндеттемелер бойынша бюджеттiк бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарлары", "рұқсаттар", "бюджеттiк бағдарламаларды қаржыландырудың жиынтық жоспары", "бюджеттiк бағдарламаларды, кiшi бағдарламаларды қаржыландыру жоспарын атқару балансы", "бюджеттiң атқарылуын бақылау", "бақылау жүргiзу актiсi" тиiстi септiктерде "Мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуын ұйымдастыру департаментi және Мемлекеттiк органдарды қаржыландыру департаментi" деген сөздермен ауыстырылды   - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен .
Ескерту: Бүкiл мәтiн бойынша "қаулы" деген сөз тиісті септіктерде және санда "ұсыным" деген сөзбен ауыстырылды - ҚР Қаржы министрінің 2003 жылғы 12 мамырдағы N 193   бұйрығымен .
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже арнаулы мақсатқа сай пайдаланылмаған республикалық бюджеттiң қаражатын қайтарып алудың және республикалық бюджеттiң қаражатын уақытылы есептемегенi (аудармағаны) және мақсатсыз пайдаланғаны үшiн әкiмшiлiк жаза қолданудың тәртiбiн анықтайды.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қаржы бақылау комитетiнiң және оның аумақтық бөлiмшелерiнiң (бұдан әрi - қаржы бақылау органдары) ұсыныстары бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi және оның аумақтық бөлiмшелерi (бұдан әрi - республикалық бюджеттен бөлiнген қазынашылық органдары) республикалық бюджеттен бөлiнген қаражатты мақсатқа сай пайдаланбаған жағдайда мемлекеттiк мекемелерден, оның iшiнде республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiнен қайтарып алады.
Қаржы бақылау органдары әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстердi қарауға және Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiнiң 177-бабында көзделген республикалық бюджеттiң қаражатын пайдаланудағы тәртiп бұзушылықтар үшiн әкiмшiлiк жаза қолдануға құқылы.
Ескерту: 2-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен

1. Утвердить прилагаемые Правила отзыва средств республиканского бюджета, использованных не по целевому назначению, и наложения административных взысканий за несвоевременное зачисление (перечисление) и нецелевое использование средств республиканского бюджета.
2. Признать утратившим силу приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 17 августа 1998 года N 391 "Об утверждении Правил взыскания (отзыва) бюджетных средств, использованных не по целевому назначению и применения санкций за несвоевременное зачисление (перечисление) и нецелевое использование бюджетных средств".
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утверждены
приказом Министерства финансов
Республики Казахстан
от 12 октября 2000 года N 434
Правила
отзыва средств республиканского бюджета, использованных не
по целевому назначению, и наложения административных
взысканий за несвоевременное зачисление (перечисление) и
нецелевое использование средств республиканского бюджета <*>
Сноска. по всему тексту и в приложениях слова "бюджетные
ассигнования (назначения)", "сметы", "казначейские разрешения",
"роспись расходов республиканского бюджета", "баланс исполнения
сметы расходов", "ревизии исполнения бюджета", "акт проверки",
"Бюджетный Департамент" заменяются словами "плановые назначения", "планы финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам", "разрешения", "сводный план финансирования
бюджетных программ", "баланс исполнения плана финансирования
бюджетных программ, подпрограмм", "контроль за исполнением
бюджета", "акт проведения контроля", "Департамент организации
исполнения государственного бюджета и Департамент финансирования
государственных органов" - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539; слово "постановление" заменено словом "представление" в соответствующих падежах и числах - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 12 мая 2003 года N 193 .
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок отзыва средств, выделенных из республиканского бюджета и использованных не по целевому назначению, наложения административных взысканий за несвоевременное зачисление (перечисление) и нецелевое использование средств республиканского бюджета.
2. По предписаниям Комитета финансового контроля
Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных
подразделений (далее - органы финансового контроля) Комитет
казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и его
территориальные подразделения (далее - органы казначейства)
отзывают средства, выделенные из республиканского бюджета, у
государственных учреждений, в том числе у администраторов
республиканских бюджетных программ, в случае использования их не по
целевому назначению.
Органы финансового контроля вправе рассматривать дела об
административных правонарушениях и налагать административные
взыскания за нарушения в использовании средств республиканского
бюджета, предусмотренные статьей 177 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях. <*>
Сноска. Пункт 2 в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.

3. Осы Ережеде республикалық бюджет қаражатының мақсатсыз пайдаланылуы деп республикалық бюджеттен бөлiнген қаражатты мемлекеттiк мекемелердiң бюджеттiк бағдарламалардың (кiшi бағдарламалардың) тағайындауына, сондай-ақ шығыстардың экономикалық сыныптамасына сай келмейтiн мақсатқа пайдалануы; республикалық бюджеттен бөлiнген қаражатты жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттiк мекемелермен жасалған азаматтық-құқықтық мәмiлелермен, оның iшiнде несие шарттарының ережелерiне сай келмейтiн мақсатқа пайдалануы түсініледі.
Ескерту: 3-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен .
2. Арнаулы мақсатқа сай пайдаланылмаған республикалық
бюджеттiң қаражатын қайтарып алудың тәртiбi
4-7-тармақтар алынып тасталынды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен .
8. Бақылау жүргiзу актiсiнiң негiзiнде қаржы бақылау органы олар бойынша қаражаттың мақсатсыз пайдаланылуына жол берiлген шығыстардың бюджеттiк сыныптамасының кодтарын (мекеме, бағдарлама, кiшi бағдарлама, ерекшелiк), сондай-ақ олардан қайтарып алу жүзеге асырылуы тиiс шығыстардың бюджеттiк сыныптамасының кодтарын көрсете отырып мақсатсыз пайдаланылған республикалық бюджеттiң қаражатын қайтарып алуды жүзеге асыруға арналған нұсқаманы (бұдан әрi - нұсқама) (осы бұйрыққа N 1-қосымша) ресiмдейдi.
Мемлекеттiк мекемелердiң бюджеттiк бағдарламаның, кiшi бағдарламаның, ерекшелiктiң мақсаттарына сай келмейтiн шығыстарды жүзеге асыруға байланысты республикалық бюджеттiң қаражатын мақсатсыз пайдалану анықталған жағдайда қаражатты қайтарып алу iс жүзiнде жүргiзiлген шығындарға сәйкес келетiн бюджеттiк сыныптаманың кодынан жүргізіледі.
Ағымдағы жылдың қаржыландыру жоспарында көзделмеген өткен жылдардың бағдарламалары бойынша республикалық бюджеттiң қаражатын мақсатсыз пайдалану анықталған жағдайда қайтарып алу:
001 "Орталық органның аппараты" бағдарламасының, 001 "Әкiмшiлiк шығындар" бағдарламасы шығыстарының экономикалық сыныптамасының тиiстi ерекшелiктерi бойынша - республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнен;
осы мемлекеттiк мекеменi ұстауға көзделген бағдарлама шығыстарының экономикалық сыныптамасынын тиiстi ерекшелiктерi бойынша - республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемеден жүзеге асырылады.
Егер бақылау жүргiзу актiсiне тексерiлетiн мемлекеттiк мекеме басшысы қарсылық бiлдiре отырып қол қойса, қайтарып алу белгiленген тәртiппен жүргiзiледi, ал қарсылықты жоғары тұрған бақылау органы қарайды. Тексеру қорытындыларын растайтын шешiм қабылданған жағдайда шешiм сот тәртiбiмен шағымдалуы мүмкiн.
Ескерту: 8-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен

3. В настоящих Правилах под нецелевым использованием средств
республиканского бюджета понимается использование средств,
выделенных из республиканского бюджета, государственными
учреждениями на цели, не соответствующие назначению бюджетных
программ (подпрограмм), а также экономической классификации
расходов; использование средств, выделенных из республиканского
бюджета, физическими и юридическими лицами на цели, не соответствующие условиям гражданско-правовых сделок, заключенных с
государственными учреждениями, в том числе кредитных договоров. <*>
Сноска. Пункт 3 в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.
2. Порядок отзыва средств республиканского бюджета,
использованных не по целевому назначению
4. <*>
Сноска. Пункт 4 исключен - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.
5. <*>
Сноска. Пункт 5 исключен - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.
6. <*>
Сноска. Пункт 6 исключен - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.
7. <*>
Сноска. Пункт 7 исключен - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.
8. На основании акта проведения контроля орган финансового
контроля оформляет предписание на осуществление отзыва средств
республиканского бюджета, использованных не по целевому назначению
(далее - предписание), с указанием кодов бюджетной классификации
расходов (учреждение, программа, подпрограмма, специфика), с
которых должен быть осуществлен отзыв (Приложение 1 к настоящему приказу).
В случае выявления нецелевого использования средств
республиканского бюджета, связанного с осуществлением
государственным учреждением расходов, не соответствующих целям
бюджетной программы, подпрограммы, специфики, отзыв средств
производится с того кода бюджетной классификации, который соответствует фактически произведенным затратам.
В случае выявления нецелевого использования средств
республиканского бюджета по программам прошлых лет, не
предусмотренным планом финансирования текущего года, отзыв
осуществляется:
у администратора республиканских бюджетных программ - по
соответствующим спецификам экономической классификации расходов
подпрограммы 001 "Аппарат центрального органа", программы 001
"Административные затраты";
у государственного учреждения, финансируемого из республиканского бюджета, - по соответствующим спецификам
экономической классификации расходов программы, предусмотренной на
содержание данного государственного учреждения.
Если акт проведения контроля подписан руководителем
проверяемого государственного учреждения с возражениями, то отзыв
производится в установленном порядке, а возражения рассматриваются
вышестоящим контрольным органом. В случае принятия решения,
подтверждающего выводы проверки, решение может быть обжаловано в судебном порядке. <*>
Сноска. Пункт 8 в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.

9. Нұсқама 4 данада жасалады, бiрiншi данасы тиiстi қаржы бақылау органында қалады, екiншiсi - тексеру жүзеге асырылған мемлекеттiк мекемеге (кәсiпорынға) берiледi, үшiншiсi - республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiне, төртiншiсi - тиiстi қазынашылық органына жiберiледi. Егер тексерiлген мемлекеттiк мекеме заңнамада белгiленген N 2-а нысаны бойынша лимиттердi бөлетiн бюджет ақшасын төмен тұрған бөлушi арқылы қаржыландырылатын болса, тиiстi қаржы бақылау органы нұсқаманың қосымша данасын жазып бередi және оны бюджет ақшасын төмен тұрған бөлушiге жiбередi.
Егер мақсатсыз пайдаланылған республикалық бюджеттiң қаражатын қайтарып алу осы Ереженiң 17 және 20-тармақтарына сәйкес басқа аумақта орналасқан бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсiнен жүргiзiлуi тиiс болса, онда қаражатты қайтарып алуды ресiмдеудi бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсінің орналасқан орны бойынша қазынашылықтың аумақтық бөлiмшесi қамтамасыз етеді. Бұл ретте нұсқамаларды тіркеудің және қайтарып алуға жататын сомаға арналған хабарлама-тізілімді ресімдеудің мынадай тәртібі белгiленедi.
Қазынашылықтың аумақтық органы тексерiлген мемлекеттiк мекеменiң (кәсiпорынның) орналасқан орны бойынша бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнiң орналасқан орны бойынша қазынашылықтың аумақтық органына Нұсқама жiбередi. Бұл ретте соңғысы осы ереженiң 10-тармағына сәйкес ай сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiне ұсынылатын нұсқамаларды тiркеудi және қайтарып алуға жататын сомаға арналған хабарлама-тiзiлiмдi қалыптастыруды жүргiзедi.
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiнiң (бұдан әрi - Есеп комитетi) бақылауының нәтижелерi бойынша Қазынашылық комитетi оның ұсынымдары мен ұсынымдарының негiзiнде мақсатына сай пайдаланылмаған республикалық бюджеттiң қаражатын қайтарып алуды жүзеге асырады. Бұл ретте ұсынымдар мен ұсынымдарда: ол бойынша қаражатты мақсатына сай пайдаланбауға жол берiлген бюджеттiк сыныптаманың коды және қайтарып алу жүргiзiлетiн бюджеттiк сыныптаманың коды көрсетiлуi тиiс. Бұл ретте Қазынашылық комитетi Есеп комитетi ұсынымының немесе ұсынымының көшiрмесiн тиiстi қазынашылықтың аумақтық органына жеткiзедi.
Ескерту: 9-тармақ өзгертілді, толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен
10. Қазынашылық органдарының Есеп комитетiнiң ұсынымдары мен нұсқамаларын, сондай-ақ қаржы бақылау органдарының республикалық бюджеттiң қаражатын қайтарып алуға арналған нұсқамаларын тiркеуi, қайтарып алуды бақылау мақсатына сай пайдаланылмаған республикалық бюджеттiң қаражатын есепке алу және олардың бюджетке қайтарып алынуын бақылау кiтабында (бұдан әрi - есепке алу кiтабына) (4-қосымша) жүргiзiледi, ол нөмiрленуi, қайымдалуы және мастикалық мөрмен сүргi салынуы тиiс. Есепке алу кiтабындағы парақтар саны тиiстi қаржы бақылау және қазынашылық органдары басшыларының қолымен расталады.
Ескерту: 10-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен

9. Предписание составляется в 4-х экземплярах, первый экземпляр остается в соответствующем органе финансового контроля, второй - передается государственному учреждению (предприятию), в котором осуществлялась проверка, третий - направляется администратору республиканских бюджетных программ, четвертый - соответствующему органу казначейства.
Если проверенное государственное учреждение финансируется через нижестоящего распорядителя бюджетных денег, распределяющего лимиты по установленной законодательством форме N 2-а, то соответствующий орган финансового контроля выписывает
дополнительный экземпляр предписания и направляет его нижестоящему
распорядителю бюджетных денег.
Если отзыв средств республиканского бюджета, использованных
не по целевому назначению, должен производиться в соответствии с
пунктами 17 и 20 настоящих Правил у администратора бюджетной
программы, расположенного на другой территории, то оформление
отзыва средств обеспечивается территориальным подразделением
казначейства по месту нахождения администратора бюджетной
программы. При этом устанавливается следующий порядок регистрации
предписаний и оформления уведомлений-реестров на суммы, подлежащие
отзыву.
Территориальный орган казначейства по месту нахождения
проверенного государственного учреждения (предприятия) направляет
предписание территориальному органу казначейства по месту
нахождения администратора бюджетной программы. При этом последним в
соответствии с пунктом 10 данных Правил производится регистрация
предписаний и формирование уведомления-реестра на суммы, подлежащие
отзыву, ежемесячно представляемого в Комитет казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан.
По результатам контроля Счетного комитета по контролю за
исполнением республиканского бюджета (далее - Счетный комитет) Комитет казначейства осуществляет отзыв средств республиканского
бюджета, использованных не по целевому назначению, на основании его
представлений. При этом, в представлениях должны быть указаны: код
бюджетной классификации, по которому допущено нецелевое
использование средств, и код бюджетной классификации, с которого
производится отзыв. Комитетом казначейства копия представления
Счетного комитета доводится до соответствующего территориального органа казначейства. <*>
Сноска. Пункт 9 с изменениями и дополнениями - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.
10. Регистрация органами казначейства представлений Счетного
комитета, а также предписаний органов финансового контроля на отзыв
средств республиканского бюджета, и контроль за отзывом ведутся в
книге учета средств республиканского бюджета, использованных не по
целевому назначению, и контроля за отзывом их в бюджет (Приложение
4) (далее - книга учета), которая должна быть пронумерована,
прошнурована и опечатана мастичной печатью. Количество листов в
книге учета заверяется подписью руководителя соответствующих
органов финансового контроля и казначейства. <*>
Сноска. Пункт 10 с изменениями - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.

11. Нұсқамаларды тiркеумен бiр уақытта қазынашылық органдары және органы қайтарып алуға жататын сомаға басшыларының қолы бар хабарлама - тiзiлiмдi (бұдан әрi - хабарлама) (5-қосымша) қалыптастырады, ол есептi кезеңнен кейiнгi әрбiр айдың 7-күнi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiне ұсынылады.
Қазынашылық комитетi аумақтық қазынашылық органдары хабарлама-тiзiлiмдерiнiң, Есеп комитетiнiң ұсынымдары мен ұсынымдарының, сондай-ақ Қаржы бақылау комитетi нұсқамаларының негiзiнде Ереженiң 12-20-тармақтарында көзделген тәртiппен мемлекеттiк мекеменiң (кәсiпорынның) орналасқан орны бойынша аумақтық қазынашылық органын кейіннен хабарландыра отырып, республикалық бюджеттiң қаражатын қайтарып алуды жүргiзедi.
Ескерту: 11-тармақ өзгертілді, толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен
12. Қазынашылық комитетi
3 "Алдын ала рұқсат", 4 "Ағымдағы рұқсат" және 5 "Жыл басынан берi рұқсат етiлгенi" кестелерiнде бюджеттiк бағдарламалардың әрбiр әкiмшiсi, бағдарлама, кiшi бағдарлама, шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелiгi бойынша қайтарып алынатын лимиттердiң сомасын көрсете отырып, хабарламалардың деректерi бойынша заңнамада белгiленген рұқсатты (қайтарып алуды) (1-О нысаны) жазып бередi.
Жазып берiлген әрбiр рұқсатқа (қайтарып алуға) кейінгi рет нөмiрi берiледi. Бұл ретте өзi бойынша қайтарып алу жүргiзiлетiн құжат нысанындағы ерекшелiк көрсетiледi. Әрбiр рұқсатқа (қайтарып алуға) заңнамада белгiленген нысан бойынша қайтарып алуға жататын сомаға мемлекеттiк мекемелер бойынша тiзiлiм - растама ресiмделедi.
Жоғарыда көрсетiлген рұқсаттың (қайтарып алудың) негiзiнде республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi бағынысты мемлекеттiк мекемеге 3 "Алдын ала рұқсат", 4 "Ағымдағы рұқсат" және 5 "Жыл басынан берi рұқсат етiлгенi" кестелерiнде әрбiр мекеме, бағдарлама, кiшi бағдарлама және шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелiгi бойынша қайтарып алынатын лимиттердiң сомасы көрсетiлетiн республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң рұқсатын (қайтарып алуын) (2-О нысаны) бередi. Республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң жазып берiлген әрбiр рұқсатына (қайтарып алуына) кейiнгi рет нөмiрi берiледi.
Хабарлама ағымдағы айға қаржыландыру ашылғаннан кейiн алынған жағдайда, бюджет қаражатын қайтарып алуды келесi айда Қазынашылық комитетi жүргiзедi.
13. Тиiстi қазынашылық органдары арнаулы мақсатқа сай емес пайдаланылған бюджет қаражатына жүргiзiлген қайтарып алу туралы есепке алу кiтабының 8 және 9-кестелерiнде белгi қояды.

11. Одновременно с регистрацией предписаний органами казначейства формируется уведомление-реестр на суммы, подлежащие отзыву (далее - уведомление) (приложение 5), за подписью руководителей органов казначейства, которое к 7-му числу каждого месяца, следующего за отчетным, представляется в Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
Комитет казначейства на основании уведомлений-реестров
территориальных органов казначейства, представлений Счетного
комитета, а также предписаний Комитета финансового контроля
производит отзыв средств республиканского бюджета с последующим
уведомлением территориального органа казначейства по месту
нахождения государственного учреждения (предприятия) в порядке, предусмотренном пунктами 12-20 Правил. <*>
Сноска. Пункт 11 с изменениями и дополнениями - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.
12. Комитет казначейства по данным уведомлений выписывает установленное законодательством казначейское разрешение (отзыв) (форма 1-о), указывая в графах 3 "Предварительное разрешение", 4 "Текущее разрешение" и 5 "Разрешено с начала года" суммы отзываемых лимитов по каждому администратору бюджетных программ, программе, подпрограмме, специфике экономической классификации расходов. Каждому выписанному казначейскому разрешению (отзыву) присваивается последующий порядковый номер. При этом в форме документа указываются специфики, по которым проводится отзыв. К каждому казначейскому разрешению (отзыву) оформляется по установленной законодательством форме реестр-подтверждение по государственным учреждениям на сумму, подлежащую отзыву.
На основании вышеуказанного казначейского разрешения (отзыва) администратор республиканских бюджетных программ выдает подведомственному государственному учреждению разрешение администратора республиканских бюджетных программ (отзыв) (форма 2-о), где в графах 3 "Предварительное разрешение", 4 "Текущее разрешение" и 5 "Разрешено с начала года" указываются суммы отзываемых лимитов по каждому учреждению, программе, подпрограмме и спецификам экономической классификации расходов, по которым проводится отзыв. Каждому выписанному разрешению (отзыву) администратора республиканских бюджетных программ присваивается последующий порядковый номер.
В случае получения уведомления после открытия финансирования на текущий месяц отзыв бюджетных средств производится Комитетом казначейства в следующем месяце.
13. О проведенных отзывах бюджетных средств, использованных не по целевому назначению, соответствующие органы казначейства делают отметки в графах 8 и 9 книги учета.

14. Өзi бойынша бюджет қаражатының мақсатсыз пайдаланылғаны анықталған шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелiгi бойынша бюджеттiк тағайындаулар болмаған кезде белгiленген тәртiппен бюджеттiк тағайындаулар үлестiрiп беру мақсатында бюджеттiк бағдарламаларды қаржыландырудың жиынтық жоспарына және мемлекеттiк мекеме шығыстарының сметасына өзгерiстер енгiзiледi.
15. Ағымдағы қаржы жылында Есеп комитетi, Қаржы бақылау комитетi мен оның аумақтық бөлiмшелерi жүргiзген тексерулермен анықталған республикалық бюджеттiң қаражатын мақсатсыз пайдалану сомалары ағымдағы жылы қайтарып алуға жатады. Ағымдағы қаржы жылы республикалық бюджеттен өткен қаржы жылдары бөлiнген бюджеттiк қаражаттың мақсатсыз пайдаланылғаны анықталған жағдайда, қайтарып алу ағымдағы қаржы жылының лимиттерiн кемiту жолымен жүргiзiледi.
Ескерту: 15-тармақ толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен
16. Ағымдағы қаржы жылына арналған республикалық бюджетте өзi бойынша өткен қаржы жылдары республикалық бюджеттен бөлiнген қаражаттың мақсатсыз пайдаланылғаны анықталған бағдарлама, кiшi бағдарлама болмаған жағдайда, қайтарып алу өзi бойынша ағымдағы қаржы жылының республикалық бюджетiнде шығыстар көзделген бағдарлама, кiшi бағдарлама бойынша ағымдағы қаржыландыруды кемiту жолымен жүргiзiледi. Ағымдағы қаржы жылының республикалық бюджетiнде мұндай бағдарламалар болмаған жағдайда, республикалық бюджеттiң қаражатын қайтарып алу:
001 "Әкiмшілік шығыстар" бағдарламасының 001 "Орталық органның аппараты" кiшi бағдарламасы шығыстардың экономикалық сыныптамасының тиiстi ерекшелiктерi бойынша - республикалық бюджет қаражатының мақсатсыз пайдаланылуына жол берген республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiнде;
осы мемлекеттiк мекеменi ұстауға арналып көзделген шығыстардың экономикалық сыныптамасының тиiстi ерекшелiктерi бойынша - республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемеде жүргiзiледi.
Ескерту: 16-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен .
17. Заңды және жеке тұлғалар республикалық бюджеттен бөлiнген қаражатты мемлекеттiк мекемелермен (республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiмен) жасасқан азаматтық-құқықтық мәмiлелердiң шарттарына сай келмейтiн мақсатқа пайдаланған жағдайда, қаражатты қайтарып алу осы Ереженiң 8-12-тармақтарында көзделген тәртiппен шарттық мiндеттемелердi орындамау сомасына мемлекеттiк мекемені (республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiн) ағымдағы қаржыландыруды кемiту жолымен жүргiзiледi. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi өз кезегiнде осы қаражатты заңды және/немесе жеке тұлғалардан сот тәртiбiмен не соттан тыс тәртiппен өндiрiп алуы тиiс.
Бұл ретте, егер қайтарып алу ағымдағы жылы республикалық бюджеттен өткен жылдары да, ағымдағы қаржы жылында да бөлiнген бюджет қаражатын мақсатсыз пайдалану фактiлерi бойынша жүргiзiлсе және мақсатсыз пайдаланудың сомасы ағымдағы жылы да республикалық бюджеттiң кiрiсiне сот тәртiбiмен не соттан тыс тәртiппен өндiрiп алынса, онда мемлекеттiк мекеме (бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi) қайтарып алынған қаржыландырудың лимиттерiн қалпына келтiру үшiн қазынашылықтың аумақтық органына осы фактi туралы хабарлайды.
Ескерту: 17-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен

14. При отсутствии бюджетных назначений по специфике экономической классификации расходов, по которой выявлено нецелевое использование бюджетных средств, в установленном порядке вносятся изменения в сводный план финансирования бюджетных программ и смету расходов государственного учреждения с целью ее наделения бюджетными назначениями.
15. Отзыву в текущем финансовом году подлежат суммы
нецелевого использования средств республиканского бюджета,
выявленные проверками Счетного комитета, Комитета финансового
контроля и его территориальных подразделений, произведенных в
текущем финансовом году. В случаях выявления в текущем финансовом
году фактов нецелевого использования бюджетных средств, выделенных
из республиканского бюджета в прошлых годах, отзыв производится
путем уменьшения лимитов текущего финансового года. <*>
Сноска. Пункт 15 с дополнениями - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.
16. В случае отсутствия в республиканском бюджете на текущий финансовый год программы, подпрограммы, по которой выявлено нецелевое использование средств, выделенных из республиканского бюджета в прошлых годах, отзыв производится путем уменьшения текущего финансирования по той программе, подпрограмме, по которой предусмотрены расходы в республиканском бюджете текущего финансового года. При отсутствии таких программ в республиканском бюджете текущего финансового года отзыв средств республиканского бюджета производится:
у администратора республиканских бюджетных программ, допустившего нецелевое использование средств республиканского бюджета, - по соответствующим спецификам экономической классификации расходов подпрограммы 001 "Аппарат центрального органа" программы 001 "Административные расходы";
у государственного учреждения, финансируемого из республиканского бюджета, - по соответствующим спецификам экономической классификации расходов программы, предусмотренной на содержание данного государственного учреждения. <*>
Сноска. Пункт 16 с изменениями - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.
17. В случаях использования физическими и юридическими лицами
средств, выделенных из республиканского бюджета на цели, не
соответствующие условиям гражданско-правовых сделок, заключенных с
государственными учреждениями (администраторами республиканских
бюджетных программ), отзыв средств производится путем уменьшения
текущего финансирования государственному учреждению (администратору
республиканских бюджетных программ) на сумму невыполнения
договорных обязательств в порядке, предусмотренном пунктами 8-12
настоящих Правил. Администратор республиканских бюджетных программ,
в свою очередь, должен взыскать эти средства с юридических и/или
физических лиц в судебном, либо в несудебном порядке.
При этом, если отзыв произведен в текущем году по фактам
нецелевого использования бюджетных средств, выделенных из
республиканского бюджета как в прошлых годах, так и в текущем
финансовом году, и сумма нецелевого использования взыскана в
судебном порядке, либо в несудебном порядке в доход
республиканского бюджета также в текущем году, то государственное
учреждение (администратор бюджетной программы) сообщает об этом
факте в территориальный орган казначейства для восстановления
отозванных лимитов финансирования. <*>
Сноска. Пункт 17 в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.

18. Жергiлiктi атқарушы органдардың тиiстi бағдарлама бойынша республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер түрiнде бөлiнген қаражатты мақсатсыз пайдалану фактiлерi анықталған кезде, мақсатсыз пайдаланылған соманы қайтарып алу осы Ереженiң 8-12-тармақтарында көзделген тәртiппен осы бағдарлама бойынша ағымдағы қаржыландыруды кемiту жолымен жүргiзiледi. Ағымдағы жылы осы бағдарлама бойынша жоспарлы тағайындаулар болмаған кезде, қазынашылық органы қаржы бақылау органының актiсi негiзiнде жергiлiктi атқарушы органның республикалық бюджет қаражатының мақсатсыз пайдаланылған сомасын жергiлiктi атқарушы органдар резервiнiң қаражаты есебiнен республикалық бюджеттiң кiрiсiне есепке алуына дейiн жергiлiктi бюджеттiң шотынан шығыс операцияларын тоқтата тұрады. Қазынашылық органы мақсатсыз пайдалану сомасын республикалық бюджетке аударуға арналған төлем тапсырмасының көшiрмесiн тиiстi қаржы бақылау органына жiбередi.
19. Республикалық бюджет қаражатының мақсатсыз пайдаланылуына жол берген мемлекеттiк мекемелер (кәсiпорындар) қайта ұйымдастырылған жағдайда, олардың құқықтық мирасқорларынан қайтарып алу жүргiзiледi.
20. Заңнамада белгiленген 2-б нысаны бойынша алынған бюджет қаражатының мақсатсыз пайдаланылу фактiлерi анықталған кезде, осы нысанды берген республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiнен қайтарып алу жүргiзiледi.
21. Ағымдағы қаржы жылының аяғында бюджет қаражатының мақсатсыз пайдаланылу фактiлерi анықталған кезде, жазып берiлген нұсқамалар есепке алу кiтабының 6, 7-кестелерiнде тiркеледi және өтелмеген кезде ауыспалы қалдықпен ағымдағы жылдың есепке алу операциялары бойынша 10, 11-кестелердiң сомасына сәйкес келуi тиiс 4 және 5-кестелерге келесi жылға көшiрiледi.
22. Қазынашылық комитетi есептi кезеңнен кейiнгi айдың 10 күнi Қаржы бақылау комитетiне мемлекеттiк мекемелер бөлiнiсiнде мақсатсыз пайдаланылған республикалық бюджеттiң қаражатын жүргiзiлген қайтарып алу туралы анықтаманы (6-қосымша) және республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi бөлiнiсiнде мақсатсыз пайдаланылған республикалық бюджеттiң қаражатын жүргiзiлген қайтарып алу туралы жиынтық анықтаманы (7-қосымша) бередi.
Қазынашылық комитетi Есеп комитетiне оның ұсынымдарының негiзiнде ұсынымда немесе оған iлеспе құжатта көрсетiлген мерзiмде мақсатына сай пайдаланылмаған республикалық бюджет қаражатын қайтарып алудың орындалуы туралы ақпарат бередi.
Ескерту: 22-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен .

18. При выявлении фактов нецелевого использования местными исполнительными органами средств, выделенных в виде целевых трансфертов из республиканского бюджета по соответствующей программе, отзыв сумм нецелевого использования производится путем уменьшения текущего финансирования по данной программе в порядке, предусмотренном пунктами 8-12 настоящих Правил. При отсутствии в текущем году плановых назначений по данной программе орган казначейства на основании акта органа финансового контроля приостанавливает расходные операции со счета местного бюджета до зачисления местным исполнительным органам суммы нецелевого использования средств республиканского бюджета в доход республиканского бюджета за счет средств резерва местных исполнительных органов. Органом казначейства копия платежного поручения на перечисление в республиканский бюджет сумм нецелевого использования направляется соответствующему органу финансового контроля.
19. В случаях реорганизации государственных учреждений (предприятий), допустивших нецелевое использование средств республиканского бюджета, отзывы производятся у их правопреемников.
20. При выявлении фактов нецелевого использования бюджетных средств, полученных по установленной законодательством форме 2-б, отзывы производятся у администраторов республиканских бюджетных программ, выдавших данную форму.
21. При выявлении фактов нецелевого использования бюджетных средств в конце декабря текущего финансового года выписанные предписания регистрируются в графах 6, 7 книги учета и при непогашении переносятся переходящим остатком на следующий год в графы 4 и 5, которые должны соответствовать суммам граф 10, 11 по учетным операциям текущего года.
22. Комитет казначейства к 10-му числу месяца, следующего за отчетным, представляет в Комитет финансового контроля справку о проведенных отзывах средств республиканского бюджета, использованных не по целевому назначению (приложение 6) в разрезе государственных учреждений и сводную справку о проведенных отзывах средств республиканского бюджета, использованных не по целевому назначению (приложение 7) в разрезе администраторов республиканских бюджетных программ.
Комитет казначейства представляет в Счетный комитет
информацию об исполнении отзыва средств республиканского бюджета,
использованных не по целевому назначению, на основании его
представлений в сроки, указанные в представлении или в документе,
сопровождающим его. <*>
Сноска. Пункт 22 с изменениями и дополнениями - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.

23. Қаржы бақылау комитетi есептi кезеңнен кейiнгi айдың 20 күнi осы Ереженiң 22-тармағында көрсетiлген анықтаманы (6 қосымша) жүргiзiлген қайтарып алулар туралы есепке алу кiтабының 8 және 9-кестелерiнде белгi қою үшiн қаржы бақылау органдарына жеткiзедi.
3. Республикалық бюджеттiң қаражатын уақытылы есептемегенi
(аудармағаны) және мақсатсыз пайдаланғаны үшiн әкiмшiлiк
жаза қолданудың тәртiбi
24. Қаржы бақылау органдарының лауазымды тұлғалары олар анықтаған республикалық бюджеттiң кiрiсiне қаражатты уақытылы есептемеу, республикалық бюджеттен тиiстi банктерге немесе банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдарға алушылардың шоттарына аудармау, республикалық бюджеттiң қаражатын мақсатсыз пайдаланбау және (немесе) оларды мiндеттемелер бойынша бюджеттiк бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) қаржыландырудың жоспарынан тыс жұмсау туралы мiндеттемелердi қабылдау фактiлерi бойынша әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы хаттамалар (бұдан әрi -  хаттама) (8-қосымша) жасайды және бiр тәулiк iшiнде оны қаржы бақылау органының басшысына табыс етедi.
Ескерту: 24-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен
25. Қаржы бақылау органының басшысы хаттаманы алған күннен бастап бiр айдан аспайтын мерзiмде iстi қарайды және мынадай:
әкiмшiлiк жаза қолдану туралы (9-қосымша);
iс бойынша iс жүргiзудi тоқтату туралы (10-қосымша) ұсынымдардың бiреуiн шығарады.
Iс бойынша iс жүргiзудi тоқтату туралы ұсыным Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiнiң 35, 580, 581-тармақтарында көзделген жағдайларда шығарылады.
Ескерту: 25-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен .
26. Қаржы бақылау органдары әкiмшiлiк жаза қолдану туралы материалды қараудың қорытындылары туралы әкiмшiлiк жауапқа тартылған лауазымды тұлғаға дереу хабарлайды. Қаулының көшiрмесi үш күннiң iшiнде өзiне қатысты шығарылған тұлғаға тапсырылады немесе жiберiледi. Қаулының көшiрмесi қолхатпен тапсырылады. Қаулының көшiрмесi жiберiлген жағдайда, бұл туралы iсте тиiстi жазба жасалады.
Ескерту: 26-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен
27. Әкiмшiлiк жаза қолдану туралы ұсыным заңнамада белгiленген тәртiппен шағынылуы мүмкiн.
28. Әкiмшiлiк жаза қолданудың айыппұл түрiндегi сомасы тиiстi қаржы бақылау органының республикалық бюджет қаражатын уақытылы есептемегенi (аудармағаны) және мақсатсыз пайдаланғаны үшiн айыппұл санкцияларын есепке алу кiтабында көрсетiледi.
Ескерту: 28-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен

23. Комитет финансового контроля до 20-го числа месяца, следующего за отчетным, доводит указанную в пункте 22 настоящих Правил справку (приложение 6) до органов финансового контроля для отметки в графах 8 и 9 книги учета о проведенных отзывах.
3. Порядок наложения административных
взысканий за несвоевременное зачисление (перечисление) и
нецелевое использование средств республиканского бюджета
24. Должностные лица органов финансового контроля по
выявленным ими фактам несвоевременного зачисления средств в доход
республиканского бюджета, перечисления из республиканского бюджета
на счета получателей в соответствующие банки или организации,
осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также
нецелевого использования средств республиканского бюджета и (или)
принятия обязательств о расходовании их сверх планов финансирования
бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам составляют
протоколы об административных правонарушениях (приложение 8) (далее
- протокол) и в течение суток представляют его руководителю органа
финансового контроля. <*>
Сноска. Пункт 24 в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.
25. Руководитель органа финансового контроля, в срок не более пятнадцати дней со дня получения протокола рассматривает дело и
выносит одно из следующих представлений:
о наложении административного взыскания (приложение 9);
о прекращении производства по делу (приложение 10).
Представление о прекращении производства по делу выносится в
случаях, предусмотренных статьями 35, 580, 581 ~K010155 Кодекса
Республики Казахстан об административных правонарушениях. <*>
Сноска. Пункт 25 в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.
26. О результатах рассмотрения материала о наложении административного взыскания органы финансового контроля немедленно
уведомляют должностных лиц, привлеченных к административной ответственности.
Копия представления в течение трех дней вручается или высылается лицу, в отношении которого оно вынесено.
Копия представления вручается под расписку. В случае, если копия представления высылается, об этом делается соответствующая запись в деле. <*>
Сноска. Пункт 26 с изменениями - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.
27. Представление о наложении административного взыскания может быть обжаловано в порядке, установленном законодательством.
28. Суммы административных взысканий в виде штрафа отражаются в книге учета штрафных санкций за несвоевременное зачисление (перечисление) и нецелевое использование средств республиканского бюджета (приложение 11) соответствующими органами финансового контроля. <*>
Сноска. Пункт 28 с изменениями - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.

29. Республикалық бюджеттiң қаражатын уақытылы есептемегенi (аудармағаны) және мақсатсыз пайдаланғаны үшiн өндiрiп алынған әкiмшiлiк айыппұлдар Қазақстан Республикасы Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасының тиiстi кодына республикалық бюджеттiң кiрiсiне есепке алынады.
4. Есеп және есептiлiк
30. Мемлекеттiк мекемелерде жүргiзiлген қайтарып алудың сомасы бойынша қорытындылар: республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi үшiн - Қазынашылық комитетiнен алынған рұқсаттың негiзiнде, олардың бағынысты мемлекеттiк мекемелерi үшiн - олар алған республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң рұқсаттары немесе бюджет қаражатын төмен тұрған бөлушiлердiң рұқсаттары негiзiнде республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен қаржыландыру ретiнде көрсетiледi. Бұл ретте қайтарып алудың көрсетiлген сомасы 095 "Мақсатсыз пайдаланудың қайтарып алынған (өндiрiп алынған) қаражатының лимиттерi" қосалқы шотының дебетi және 140 "Мемлекеттiк мекемелердiң шығыстарын бюджеттен қаржыландыру жөнiндегi есептеулер" 230 "Мемлекеттiк мекемелердiң шығыстарын және басқа да iс-шараларды бюджеттен қаржыландыру" қосалқы шоттарының кредитi бойынша көрсетiледi.
200 "Мемлекеттiк мекемелердi ұстауға және бекiтiлген сметаның шегiндегi басқа да iс-шараларға арналған бюджет бойынша шығыстар" қосалқы шотының дебетi және 095 қосалқы шотының кредитi бойынша көрсетумен бiр уақытта екiншi жазба жүргiзiледi. Қаржы жылы аяқталғаннан кейiн қосымша айналымдармен жүргiзiлген шығыстарды есептен шығару 140, 230 қосалқы шоттарының дебетi бойынша және 200 қосалқы шотының кредитi бойынша бухгалтерлiк есеппен жүргiзiледi.
Ескерту: 30-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен
31. Мемлекеттiк мекемелер үшiн шығыстар сметасының атқарылуы және бюджеттiк қаржы бөлудiң пайдаланылуы туралы есептілікте бюджетке қайтарып алынған республикалық бюджет қаражатының мақсатсыз пайдаланылған сомасы қайтарып алу - 2 нысанында 5 "Жыл басынан берi рұқсат етiлгенi" және 7 "Iс жүзiндегi шығыстар" кестелерiнде көрсетiледi. Бюджеттен қаржыландыру сомасының қозғалысы туралы анықтамада (Ұйымдардың шығыстары сметасының атқарылуы балансы (951 "қайтарып алу" жолы бойынша коды 0503001) және бухгалтерлiк есептiлiкпен мемлекеттiк мекеме қоса беретiн түсiндiрме жазбада республикалық бюджетке қайтарып алынған (өндiрiп алынған) мақсатсыз пайдаланылған бюджет қаражатының сомасы көрсетiледi.
Ескерту: 31-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен
32. Қаржы бақылау органдары (облыстық, Астана және Алматы қалалары бойынша) Қаржы бақылау комитетiне олар жүргiзген тексерулер мен тексерiстердiң қорытындылары туралы ай сайын 5-күнi жедел мәлiметтер және 1-жартыжылдық бойынша және тұтастай алғанда жыл үшiн - есептi кезеңнен кейiнгi айдың 5-күнi заңнамада белгiленген 1-КР нысаны бойынша бақылау-тексеру жұмысы туралы есеп тапсырады. Көрсетiлген есепке қоса берiлетiн ақпаратта оларға негiз болған себептер, кiнәлi лауазымды тұлғалар көрсетiле отырып, бюджет қаражатының пайдаланылуын жиi кездесетiн бұзушылықтар, сондай-ақ тексерiстер барысында қалпына келтiрiлген мақсатсыз пайдаланылған қаражатты және республикалық бюджет қаражатының уақытылы есептелмегенi (аударылмағаны) және мақсатсыз пайдаланылғаны үшiн өндiрiп алынған айыппұл санкцияларының сомасын қалпына келтiру бойынша қабылданған шаралар көрсетiледi.

29. Административные штрафы, взысканные за несвоевременное зачисление (перечисление) и нецелевое использование средств республиканского бюджета, зачисляются в доход республиканского бюджета на соответствующий код Единой бюджетной классификации Республики Казахстан.
4. Учет и отчетность
30. В государственных учреждениях результаты по суммам произведенного отзыва отражаются как финансирование за счет средств республиканского бюджета: для администраторов республиканских бюджетных программ - на основании полученного от Комитета казначейства разрешения, для их подведомственных государственных учреждений - на основании полученных ими разрешений администраторов республиканских бюджетных программ или разрешений нижестоящих распорядителей бюджетных средств. При этом указанные суммы отзыва отражаются по дебету субсчета 095 "Лимиты отозванных (взысканных)
средств нецелевого использования" и кредиту субсчетов 140 "Расчеты
по финансированию из бюджета на расходы государственных учреждений
и другие мероприятия", 230 "Финансирование из бюджета на расходы
государственных учреждений и другие мероприятия". Одновременно
производится вторая запись с отражением по дебету субсчета 200
"Расходы по бюджету на содержание государственных учреждений и
другие мероприятия в пределах утвержденной сметы" и кредиту
субсчета 095. По окончании финансового года списание заключительными оборотами произведенных расходов проводится
бухгалтерской записью по дебету субсчетов 140, 230 и кредиту
субсчета 200. <*>
Сноска. Пункт 30 с изменениями - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.
31. В отчетности об исполнении сметы расходов организаций и
использовании бюджетных ассигнований для государственных учреждений
отозванные в бюджет суммы нецелевого использования средств
республиканского бюджета отражают в форме 2 - отзыв (код 0603008) в
графах 5 "Разрешено с начала года" и 7 "Фактические расходы". В
справке о движении сумм финансирования из бюджета (баланс
исполнения плана финансирования бюджетных программ, подпрограмм
организаций (код 0503001) по строке 951 "Отзыв") и пояснительной записке, прилагаемой государственным учреждением к бухгалтерской отчетности, отражаются отозванные (взысканные) в республиканский бюджет суммы нецелевого использования бюджетных средств. <*>
Сноска. Пункт 31 с изменениями - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.
32. Органы финансового контроля (областные, по городам Астана и Алматы) представляют в Комитет финансового контроля оперативные сведения о результатах проведенных ими ревизий и проверок ежемесячно к 5-му числу и отчет о контрольно-ревизионной работе по установленной законодательством форме 1-КР, по 1-му полугодию и в целом за год - к 5-му числу месяца, следующего за отчетным периодом. В прилагаемой к указанному отчету информации отражаются часто встречающиеся нарушения использования бюджетных средств с указанием причин, обусловивших их, виновных должностных лиц, а также принятые меры по восстановлению средств нецелевого использования с указанием восстановленных в ходе проверок, и сумм штрафных санкций, взысканных за несвоевременное зачисление (перечисление) и нецелевое использование средств республиканского бюджета.

33. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi заңнамада белгiленген нысан бойынша Мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуын ұйымдастыру департаментi және Мемлекеттiк органдарды қаржыландыру департаментіне ұсынатын республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы ай сайынғы есепте "Мақсатсыз пайдаланылғаны үшiн қайтарып алу" кестесiнде әрбiр функционалдық топ, iшкi функция, республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi бағдарлама, кiшi бағдарлама, шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелiгi бойынша мақсатсыз пайдаланудың республикалық бюджетке қайтарып алынған сомасы көрсетiледi.
1-қосымша
Ескерту: 1-қосымша алынып тасталынды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен .
2-қосымша
Ескерту: 2-қосымша алынып тасталынды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен .
3-қосымша
Ескерту: 3-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен .
мақсатына сай пайдаланылмаған_____________  бюджеттiң қаражатын қайтарып алуға арналған
НҰСҚАМА
Нұсқама 200__ж.___ тексеру актiсiнiң негiзiнде берiлдi.
__________________________________________________________________
(тексерілетін мемлекеттік мекеменің (кәсiпорынның) атауы)
Қазақстан Республикасының " Бюджет жүйесi туралы " 1999 жылғы
1 сәуiрдегi және "Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң
атқарылуын бақылау туралы" 2002 жылғы 29 қаңтардағы  Заңдарына ,
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________ сәйкес
(оларға сәйкес тексеру жүргiзiлетiн басқа заң және нормативтiк
құқықтық кесiмдердiң атауы) және бюджет қаражатын мақсатсыз
пайдалану фактiлерi белгiленген жоғарыда көрсетiлген тексеру
кесiмiнiң негiзiнде, мемлекеттiк мекемелерден мынадай сомалар ____________________________________
(бюджеттің түрін көрсету)
бюджетке қайтарып алуға жатады:
___________________________________________________________________
Мемлекеттiк| Мекеменiң |Бюджет сыныптамасының |  Сомасы  | Ескерту
мекеменiң  |   коды    |   коды (мекеме,      |(теңгемен)|
толық атауы|(анықтамаға|   бағдарлама, кiшi   |          |
| сәйкес)   |бағдарлама, eрекшелiк)|          |
___________________________________________________________________
1            2                 3                4         5
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Жалпы сомасы __________________________________ теңге
(сандармен және жазумен)
Қаржы бақылау
органының басшысы _________  ___________________________
(қолы)   (лауазымы, тегi, аты-жөнi)
200__ж."___"____________
4-қосымша
Арнаулы мақсатқа сай пайдалынбаған республикалық
бюджеттің қаражатын есепке алу және олардың бюджетке
қайтарып алуын бақылау
КІТАБЫ
____________________________________________________________________
Жаз.  Тексерілетін  Республикалық  Өткен жылы жете  Ағымдағы жылы
ба.   мемлекеттік   бюдж. қаражат. өндіріп алынба. анықталған,қай.
ның  (кәсіпорынның)  мақсатсыз     ған жыл басын.  тарып алуға жат.
N    атауы (мемле.   пайдаланғаны  дағы сома       татын мақсатсыз
кеттік мекеме.  анықталған                    пайдаланылған
лер үшін кодын  шығыстардың                   сома Нұсқаманың
көрсете отырып) бюджеттік                     күні мен N
сыныптамасы. __________________________________
ның коды     Сомасы Қайтарып  Сомасы Қайтарып
алуға            алуға
арналған         арналған
Нұсқаманың      Нұсқаманың
күні мен N      күні мен N ____________________________________________________________________

33. В ежемесячном отчете об исполнении республиканского бюджета, представляемом Комитетом казначейства в Департамент
организации исполнения государственного бюджета и Департамент
финансирования государственных органов Министерства финансов Республики Казахстан по установленной законодательством форме, в графе "Отзыв за нецелевое использование" отражаются отозванные в
республиканский бюджет суммы нецелевого использования по каждой
функциональной группе, подфункции, администратору республиканских
бюджетных программ, программе, подпрограмме, специфике
экономической классификации расходов.
Приложение 1
Акт проведения контроля <*>
Сноска. Приложение 1 исключено - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.
Приложение 2
Заключение
на отзыв средств республиканского бюджета,
использованных не по целевому назначению <*>
Сноска. Приложение 2 исключено - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.
Приложение 3 <*>
Сноска. Приложение 3 в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.
Предписание
на отзыв средств __________ бюджета,
использованных не по целевому назначению
Предписание выдано на основании акта проверки от
"__"_________20__ г.__________________________________________
(наименование проверяемого государственного учреждения
______________________________________________________________
(предприятия)
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 1 апреля
1999 года " О бюджетной системе " и от 29 января 2002 года
" О контроле за исполнением республиканского и местных
бюджетов",____________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
(наименование других законодательных и нормативных правовых
актов в соответствии с которыми производятся проверки)
и на основании вышеуказанного акта проверки, где установлены факты
нецелевого использования бюджетных средств, подлежат отзыву в
_______________________ бюджет у государственных учреждений
(указать вид бюджета)
следующие суммы:
______________________________________________________________
Полное      |   Код     | Код бюджетной |  Сумма  |Примечание
наименование|учреждения | классификации |(в тенге)|
государствен|(согласно  | (учреждение,  |         |
ного учреж- |справоч-   |  программа,   |         |
дения       |ника       | подпрограмма, |         |
|           | специфика)    |         |
____________|___________|_______________|_________|___________
1       |    2      |       3       |    4    |      5
____________|___________|_______________|_________|___________
Общая сумма ____________________________________ тенге
(цифрами и прописью)
Руководитель органа
финансового контроля   __________  ______________________
(подпись)    (должность, Ф.И.О.)
от "___" ________ 20 __ г.
Приложение 4
Книга
учета средств республиканского бюджета,
использованных не по целевому назначению,
и контроля за отзывом их в бюджет
______________________________________________________________
N !Наименование!Код бюджетной !Сумма на начало!Сумма нецелевого
за!проверяемого!классификации !года, недовзыс-!использования,
пи!государствен!расходов,по ко!канная в прош- !выявленная в теку
си!ного учрежде!торому выявле-!лом году       !щем году,подлежа
!ния, пред-  !но нецелевое  !               !щая отзыву
!приятия(с   !использование !               !
!указанием ко!средств       !               !
!да для госу-!республикан-  !               !
!дарственных !ского бюджета !               !
!учреждений) !              !               !
!            !              !_______________!________________
!            !              !Сумма !Дата и N!Сумма !Дата и N
!            !              !      !предписа!      !предписания
!            !              !      !ния на  !      !ния на
!            !              !      !отзыв   !      !отзыв
_______________________________________________________________

1        2              3           4        5        6      7     ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
___________________________________________________________
Ағымдағы қаржы жылы жүргізіл.  Келесі жылға ауыстырылатын
ген қайтарып алу туралы белгі  қайтарып алынбаған соманың
қалдығы, Қайтарып алуға
арналған нұсқаманың
күні мен N
____________________________________________________________
Сомасы   Құжаттың             Сомасы        Қайтарып
(рұқсаттың)                        алуға
күні мен N                         арналған
Нұсқаманың
күні мен N
_____________________________________________________________
8          9                  10              11
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
5-қосымша
Ескерту: 5-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен .
Республикалық бюджеттің қаражатын қайтарып алуға арналған  ХАБАРЛАМА-ТIЗIЛIМ
___ __________ айы үшiн
Қазақстан Республикасының " Бюджет жүйесi туралы " 1999 жылғы 1 сәуiрдегi, "Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы  кодексiн  қолданысқа енгiзу туралы" 2001 жылғы 30 қаңтардағы, "Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуын бақылау туралы" 2002 жылғы 29 қаңтардағы  Заңдарына , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 1 наурыздағы N 338  қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қаржы бақылау комитетi туралы epeжeгe, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 2000 жылғы 12 қазандағы N 434 бұйрығымен бекiтiлген Арнаулы мақсатқа сай пайдаланылмаған республикалық бюджеттiң қаражатын қайтарып алу және республикалық бюджеттiң қаражатын уақтылы есептемегенi (аудармаған) және мақсатсыз пайдаланғаны үшiн әкiмшiлiк жаза қолдану ережесiнiң 11-тармағына сәйкес
__________________________________________________________________
(облыстар, Астана және Алматы қалалары)
бойынша қазынашылық басқармасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiне қаржы бақылау органдары жүргiзген тексерулермен мақсатсыз пайдалану фактiлерi анықталғанын, олар бойынша мынадай ұйымдардан республикалық бюджетке қаражат қайтарып алуға жататынын хабарлайды:
___________________________________________________________________
Мемлекеттiк | Мемлекеттiк |    Қаражатты      |Қайтарып   |Сомасы
мекеменiң  |  мекеменiң  |    мақсатсыз      |алу жүргі. |теңге.
атауы    |    коды     |  пайдалануға жол  | зілетін   | мен
(республика.| (анықтамаға | берiлген бюджеттiк|  бюджет   |
лық бюджет. |   сәйкес)   | сыныптаманың коды |сыныптама. |
тiк бағдар. |             |                   |  сының    |
ламалардың  |             |                   |   коды    |
әкiмшiсiн  |             |                   |           |
көрсете   |             |                   |           |
отырып)   |             |                   |           |
___________________________________________________________________
1             2                3                4          5
___________________________________________________________________
Жалпы сомасы __________________________________ теңге
(сандармен және жазумен)
Қазынашылық
органының басшысы _________  ___________________________
(қолы)   (лауазымы, тегi, аты-жөнi)
200__ж."___"____________
6-қосымша
Арнаулы мақсатқа сай пайдаланылмаған республикалық
бюджеттің қаражатын жүргізілген қайтарып алулар туралы
АНЫҚТАМА
200___ жылғы "___"___________
1-парақ
___________________________________________________________________
Мекеменің атауы   Бағдарлама    Ерекшелік    Сомасы   Құжаттың күні,
кіші                   (теңгемен)     N
бағдарлама      ___________________________________________________________________
Қазынашылық комитетінің
төрағасы              ________________ ____________________
(қолы)                 (аты-жөні)
7-қосымша
Арнаулы мақсатқа сай пайдаланылмаған
республикалық бюджеттің қаражатын жүргізілген
қайтарып алулар туралы
ЖИЫНТЫҚ АНЫҚТАМА

1 !     2      !      3       !   4  !   5    !  6   !   7
__!____________!______________!______!________!______!_________
__!____________!______________!______!________!______!_________
Продолжение таблицы:                                                _______________________________________________________________
Отметка о проведенном отзыве!Остаток неотозванных сумм, перехо
в текущем финансовом        !дящих на следующий год
году                        !
____________________________!__________________________________
Сумма ! Дата и N документа  !Сумма    !Дата и N предписания на
! (разрешения)        !         !отзыв
______!_____________________!_________!________________________
8   !          9          !   10    !         11
______!_____________________!_________!________________________
______!_____________________!_________!________________________
______!_____________________!_________!________________________
Приложение 5 <*>
Сноска. Приложение 5 в новой редакции - приказом Министра
финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.
Уведомление-реестр
на отзыв средств республиканского бюджета
за _____________________месяц ____г.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 1 апреля
1999 года "О бюджетной системе" , от 30 января 2001 года " О
введении в действие Кодекса Республики Казахстан об
административных правонарушениях", от 29 января 2002 года " О контроле за исполнением республиканского и местных бюджетов", Положением о Комитете финансового контроля Министерства финансов
Республики Казахстан, утвержденным Постановлением Правительства
Республики Казахстан от 1 марта 2000 года N 338, пунктом 11 Правил
отзыва средств республиканского бюджета, использованных не по
целевому назначению, и наложения административных взысканий за
несвоевременное зачисление (перечисление) и нецелевое использование
средств республиканского бюджета, утвержденных Приказом
Министерства финансов Республики Казахстан от 12 октября 2000 года
N 434 управление казначейства по
______________________________________________________________
(области, городам Астана и Алматы)
уведомляет Комитет казначейства Министерства финансов Республики
Казахстан о том, что контролем, проведенным органами финансового
контроля, выявлены факты нецелевого использования, по которым
надлежит отозвать в республиканский бюджет средства со следующих
учреждений:
______________________________________________________________
Наименование |Код госу-   |Код бюджетной |Код бюджетной |Сумма
государствен |дарственного|классификации,|классификации,|(в
ного учрежде-|учреждения  |по которому   |с которого    |тен-
ния (с указа-|(согласно   |допущено      |производится  |ге)
нием админист|справочника)|нецелевое     |отзыв         |
раторов рес- |            |использование |              |
публиканских |            |средств       |              |
бюджетных    |            |              |              |
программ)    |            |              |              |
_____________|____________|______________|______________|_____
1        |      2     |      3       |       4      | 5
_____________|____________|______________|______________|_____
Общая сумма ___________________________________________ тенге
(цифрами и прописью)
Руководитель органа
казначейства         _____________ __________________________
(подпись)      (должность, Ф.И.О.)
"___" ___________ 200 __ г.
Приложение 6
Справка
о проведенных отзывах средств республиканского бюджета,
использованных не по целевому назначению
за__________________200_г.
Лист 1
______________________________________________________________
Наименование!Программа,  ! Специфика ! Сумма (в тенге) !Дата,
учреждения  !подпрограмма!           !                 !номер
!            !           !                 !доку-
!            !           !                 !мента
______________________________________________________________
Председатель
Комитета казначейства   ____________   _______________________
(подпись)               (Ф.И.О.)
Приложение 7
Сводная справка
о проведенных отзывах средств республиканского бюджета,
использованных не по целевому назначению

200___ жылғы___________ 200___ жылғы___________ үшін
Министрліктер бойынша жиынтық
Өлшем бірлігі - мың теңге
1-парақ
_______________________________________________________________
Коды Республикалық  Қайта.  Кезең үшін  Қалдығы   Айлар бойынша
бюджеттік      рып     берілген
бағдарламалар  алудың  қайтарып           _______________
әкімшісінің    сомасы  алудың              Қаңтар!Ақпан!
атауы                  сомасы
________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
____________________________________________________________________                 жүргізілген қайтарып алудың сомасы   ____________________________________________________________________ Наурыз!Сәуір!Мамыр!Маусым!Шілде!Тамыз!Қыркүйек!Қазан!Қараша!Желтоқ.
!сан
____________________________________________________________________
Қазынашылық комитетінің
төрағасы                 ________________ ____________________
(қолы)                 (аты-жөні)
8-қосымша
Ескерту: 8-қосымша өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен .
Әкiмшiлiк жаза қолдану туралы
ХАТТАМА
___________________________________________________________________                     (қаржы бақылау органының атауы)
200___ жылғы"___"__________________________________________________
(хаттаманың жасалған орны)     ____________________________________________________тексеру кезінде
(заңды тұлғаның атауы)    _________________________________________________________анықталды.
(әкімшілік құқық бұзушылықтың жасалған уақыты және мәні)
Көрсетілген құқық бұзушылыққа жол берген:______________________
(аты-жөні, лауазымы,
____________________________________________________________________
жұмыс орны мекен-жайы, тұратын жері)
Құқық бұзушыға оның Қазақстан Республикасы  Кодексiнiң  584-бабында
көзделген құқықтары мен міндеттері түсіндірілді.
Аталған құқық бұзушылық үшін жауаптылықты көздейтін
нормативтік құқықтық кесімге сілтеме________________________________
(бап, тармақ)
____________________________________________________________________
(куәгерлер мен жәбірленушілердің аты-жөндері мен мекен-жайлары)
Құқық бұзушының түсіндірмесі:__________________________________
____________________________________________________________________
Өзге мәліметтер:_______________________________________________
Хаттаманың екінші данасын:______________________________алды.
(заңды тұлғаның басшысының аты-жөні) ____________________________________________________________________
(хаттаманы жасаушының лауазымы, аты-жөні)
9-қосымша
Ескерту: 9-қосымша өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен .
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлiгiнiң
Қаржы бақылау комитеті
Әкімшілік жаза қолдану туралы
N  ҚАУЛЫ
200___ жылғы "___"________ ________________________________________
(ұсынымды шығарған органның (лауазымды
__________________________________________________қызмет ететін
тұлғаның атауы) (лауазымы, жұмыс орны)
___________________________________________________________________
(өзіне қатысты іс қаралып отырған тұлғаның аты-жөні)
Қазақстан Республикасы  Кодексiнiң  571, 177-баптарын басшылыққа ала отырып,
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
ҚАУЛЫ ЕТЕДI
___________________________________________________________________
(тәртіп бұзушының аты-жөні)
____________________________________________________ бұзғаны үшiн
(бұзылған нормативтiк құжаттардың атауы, тармақтардың нөмiрлерi)
____________________________________________________сомасында
айыппұл түрiнде әкiмшiлiк жазаға тартылсын.
Айыппұл отыз күн мерзiмде төлеуге жатады.
Қаржы бақылау органының басшысы __________   ___________________
(қолы)      (аты-жөні, лауазымы)
М.О.
Қаулыны алған                  __________   ____________________
(қолы)      (аты-жөні, лауазымы)
N  ҚАУЛЫНЫҢ ТҮБІРТЕГІ
____________________________________________________________________                (тәртіп бұзушының аты-жөні, лауазымы, жұмыс орны)   ____________________________________________________________________
(әкімшілік тәртіп бұзушылық туралы ұсынымның қабылданған күні)
____________________________________________________________________
(іс бойынша материалдарды алған лауазымды тұлғаның қолы)   ____________________________________________________________________
(айыппұл төлегені туралы белгі, түбіртектің нөмірі мен күні)
(он бес күн мерзімде төлемеген жағдайда айыппұл өндіріп алу жөнінде қабылданған шаралар; өндіріп алу жөнінде шаралар қолдану кезіндегі  айыппұлдың бюджетке аударылғаны туралы белгі, төлем тапсырмасының   нөмірі мен күні)
Ескерту:  Барлық материалдар әкімшілік тәртіп бұзушылықтар туралы істе 3 жыл бойы сақталады.
Қаулы 10 күн ішінде  ұсынымның жобасын тапсырған күннен бастап шағынылуы мүмкін.
Қаржы бақылау органының басшысы _________   ___________________
(қолы)     (аты-жөні, лауазымы)
10-қосымша
Ескерту: 10-қосымша өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 28 қазандағы N 539   бұйрығымен .
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлiгiнiң
Қаржы бақылау комитеті
Іс бойынша iс жүргiзуді тоқтату туралы
N ҚАУЛЫ
200___ жылғы "___"________ ________________________________________
(ұсынымды шығарған органның(лауазымды
__________________________________________________қызмет ететін
тұлғаның) атауы)      (лауазымы, жұмыс орны)
____________________________________________________________________
(өзіне қатысты іс қаралып отырған тұлғаның аты-жөні)
бюджет қаражатын пайдалануды бұзғаны туралы істі қарай отырып,
____________________________________________________________________
(тәртіп бұзушылықтың мәні және істі қарау кезінде анықталған
____________________________________________________________________                        жағдайларды баяндау)
_________________________________________________________ анықтады.
Қазақ Республикасы  Кодексiнiң  571, 177-баптарын басшылыққа ала отырып,
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
ҚАУЛЫ ЕТЕДI
____________________________________________________________________
(Қазақ КСР Әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы кодексiнiң  бабын
______________________________________________негізінде тоқтатылсын.
көрсете отырып, істі тоқтататын жағдайлар)
Қаржы бақылау органының басшысы _________   ___________________
(қолы)     (аты-жөні, лауазымы)
М.О.
Қаулыны алған              __________    ____________________
(қолы)      (аты-жөні, лауазымы)
Ескерту : Барлық материалдар әкімшілік тәртіп бұзушылықтар туралы істе 3 жыл бойы сақталады.
Қаулы 10 күн ішінде ұсынымның жобасын тапсырған күннен бастап шағынылуы мүмкін.
11-қосымша
Республикалық бюджеттің қаражатын уақытылы
есептемегені (аудармағаны) және мақсатсыз пайдаланғаны
үшін айыппұл санкцияларын
ЕСЕПКЕ АЛУ КІТАБЫ
___________________________________________________________________
N   Мемлекеттік    Күні Хаттама   Тәртіп    Әкім.  Өндіріп  Ескер.
р/р  мекеменің,          мен       бұзу.     шілік   алынды  ту
кәсіпорынның        ұсынымның шылықтың  айып.
атауы.               N        түрі      пұлдың
Лауазымды                               сомасы
тұлғаның
аты-жөні
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________

за___________________200_г. по______________200_г.
Сводная по министерствам
Ед. измерения - тыс. тенге
Лист 1
______________________________________________________________
Код!Наименование !Сумма!Сумма !Оста-!Сумма проведенных отзывов
!администрато-!отзы-!выдан-!ток  !по месяцам
!ра республи- !вов  !ных   !     !_________________________
!канских бюд- !     !отзы- !     !  !    !    !  !   !
!жетных про-  !     !вов за!     !Ян!Фев-!Март!Ап!Май!Июнь
!грамм        !     !период!     !ва!раль!    !ре!   !
!             !     !      !     !рь!    !    !ль!   !
______________________________________________________________
Продолжение таблицы:
____________________________________________
Сумма проведенных отзывов по месяцам
____________________________________________
Июль!Август!Сентябрь!Октябрь!Ноябрь!Декабрь                        ____________________________________________
Председатель
Комитета казначейства    ____________  _______________________
(подпись)           (Ф.И.О.)
Приложение 8 <*>
Сноска. Приложение 8 с изменениями - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.
Протокол
об административном правонарушении
______________________________________________________________
(наименование органа финансового контроля)
"__"_____________200_г._______________________________________
(место составления протокола)          при проверке__________________________________________________
(наименование юридического лица)
установлено___________________________________________________
(время совершения и существо административного правонарушения)
Указанные нарушения допущены:_________________________________
(Ф.И.О., должность, место работы,
______________________________________________________________
адрес, место жительства)
Нарушителю разъяснены его права и обязанности, предусмотренные
ст. 584 Кодекса Республики Казахстан об административных
правонарушениях.
Ссылка на нормативный правовой акт, предусматривающий
ответственность за данное
правонарушение_________________________________________________
(статья, пункт)
_______________________________________________________________
(фамилия и адреса свидетелей и потерпевших)
Объяснение нарушителя:_________________________________________
_______________________________________________________________
Иных сведения:_________________________________________________
Второй экземпляр протокола получил_____________________________
(Ф.И.О. руководителя юридического лица)
_______________________________________________________________
(должность, Ф.И.О., составившего протокола)
Приложение 9 <*>
Сноска. Приложение 9 с изменениями - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.
Комитет финансового контроля
Республики Казахстан
Представление N
о наложении административного взыскания
"__"_____________200_г.
______________________________________________________________
(наименование органа (должностного лица),
______________________________________________________________
вынесшего представление)
Рассмотрев дело о нарушении использования бюджетных средств___
______________________________________________________________
(Ф.И.О. лица, в отношении которого рассматривается дело)
работающим(ей)________________________________________________
(должность, место работы)
установил_____________________________________________________
(существо нарушения и изложение обстоятельств,
______________________________________________________________
установленных при рассмотрении дела)
______________________________________________________________
Руководствуясь ст. 571, 177 Кодекса Республики Казахстан об
административных правонарушениях
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Постановил
______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество нарушителя)
привлечь к административному взысканию в виде штрафа в сумме__
______________________________________________________________
за нарушение__________________________________________________
(наименование нормативных документов, номера пунктов, которые
______________________________________________________________
были нарушены)
Штраф подлежит уплате в тридцатидневный срок.
Руководитель органа
финансового контроля  _____________   ________________________
(подпись)       (Ф.И.О., должность)
М.П.
Представление получил _____________   ________________________
(подпись)      (Ф.И.О. нарушителя)
Корешок представления N_____________________________________________________________
(Ф.И.О., должность, место работы нарушителя)
______________________________________________________________
(дата принятия представления об административном правонарушении)
______________________________________________________________
(подпись должностного лица, получившего материалы по делу)
______________________________________________________________
(отметка об уплате штрафа, номер и дата квитанции)
______________________________________________________________
(меры, принятые по взысканию штрафа в случае его неуплаты в
тридцатидневный срок; отметка о перечислении штрафа в бюджет
при применении мер по взысканию, номер и дата платежного
поручения)
Примечание: Все материалы хранятся в деле об административном
правонарушении в течение 3-х лет.
Представление может быть обжаловано в течение 10-ти дней со
дня вручения копии представления.
Руководитель
казначейства     ________________    _________________________
(подпись)          (Ф.И.О., должность)
Приложение 10 <*>
Сноска. Приложение 10 с изменениями - приказом Министра финансов РК от 28 октября 2002 года N 539.
Комитет финансового контроля
Республики Казахстан
Представление N
о прекращении производства по делу
"__"_____________200_г. __________________________________________________
(наименование органа (должностного лица),
______________________________________________________________
вынесшего представление)
Рассмотрев дело о нарушении использования бюджетных средств___
______________________________________________________________
(Ф.И.О. лица, в отношении которого рассматривается дело)
работающим(ей)________________________________________________
(должность, место работы)
установил_____________________________________________________
(существо нарушения и изложение обстоятельств, установленных
______________________________________________________________
при рассмотрении дела)
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Руководствуясь ст. 571 , 177 Кодекса Республики Казахстан об
административных правонарушениях
______________________________________________________________
Постановил
Прекратить производство по делу на основании__________________
(обстоятельства, прекращающие
______________________________________________________________
дело с указанием статьи Кодекса Казахской ССР об
______________________________________________________________
административных правонарушениях)
Руководитель органа
финансового контроля  ____________     _______________________
(подпись)        (Ф.И.О., должность)
М.П.
Представление получил  ____________    _______________________
(подпись)       (Ф.И.О. нарушителя)
Примечание: Все материалы хранятся в деле об административном
правонарушении в течение 3-х лет.
Представление может быть обжаловано в течение 10-ти дней со дня вручения копии представления.
Приложение 11
Книга учета
штрафных санкций за несвоевременное зачисление
(перечисление) и нецелевое использование средств
республиканского бюджета
______________________________________________________________
N!Наименование госу-!Да!N протокола!Вид !Сумма ад-!Взыс!При
п!дарственного учре-!та!и представ-!нару!министра-!кано!меча-
п!ждения, предприя- !  !ления      !ше- !тивного  !    !ние
!тия, Ф.И.О. долж- !  !           !ния !штрафа   !    !
!ностного лица     !  !           !    !         !    !
______________________________________________________________
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)