Қазақстан Республикасы кеден аумағында/аумағынан тыс тауарларды қайта өңдеу жөніндегі операциялар нәтижесінде пайда болатын қайта өңдеу өнімдерінің мерзімдері мен міндетті түсім санын белгілеуге арналған өтініштерді қарау Ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің 2000 жылғы 6 қарашадағы N 370 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 4 желтоқсан N 1318 тіркелді. Қолданылуы тоқтатылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 20 шiлдедегi Заңына , "Кейбiр кедендiк режимдерге орналастыруға жататын не жекелеген кедендiк режимдерге орналастыруға тыйым салынған тауарлар тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 8 сәуiрдегi N 538 қаулысына сәйкес Бұйырамын:
1. Мыналар бекiтiлсiн:
1) Қазақстан Республикасының кеден аумағында/аумағынан тыс тауарларды қайта өңдеу жөнiндегi операциялар нәтижесiнде пайда болатын қайта өңдеу өнiмдерiнің мерзiмдерi мен мiндеттi түсiм санын белгiлеуге арналған өтiнiштердi қарау Ережелерi (бұдан әрi - Ереже) (1-қосымша).
2) Қазақстан Республикасының кеден аумағында/аумағынан тыс тауарларды қайта өңдеу жөнiндегi операциялар нәтижесiнде пайда болатын қайта өңдеу өнiмдерiнiң мерзiмдерi мен міндеттi түсiм санын белгiлеуге арналған өтiнiш нысаны (бұдан әрi - Өтiнiш) (2-қосымша).
2. Мұнай және газ, ауыр өнеркәсiп, өңдеушi өнеркәсiп және импортты алмастыру департаменттерiне:
1) Қазақстан Республикасының кеден аумағында/аумағынан тыс тауарларды қайта өңдеу жөнiндегi операциялар нәтижесiнде пайда болатын қайта өңдеу өнiмдерiнiң мерзiмдерi мен міндеттi түсiм санын белгiлеуге арналған құжаттарды қарау;
2) Сауда департаментiне ай сайын Өтiнiшке орай (Ереженiң 1-9-тармақтары) мәлiметтердi көрсете отырып, шешiмдердiң шығыс нөмiрiн, орындаушының тегiн және телефонын көрсетумен берiлген шешiмдер туралы ақпаратты берiп отыру жүктелсiн.
3. Сауда департаменті:
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртiппен Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өтуiн қамтамасыз етсiн;
2) Қазақстан Республикасының кеден аумағында/аумағынан тыс тауарларды қайта өңдеу жөнiндегi операциялар нәтижесiнде пайда болатын қайта өңдеу өнiмдерiнiң мерзiмдерi мен міндеттi түсiм санын белгiлеу туралы берiлген шешiмдердің тiзiлiмдерiн жүргізсін;
3) Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгінің Кеден комитетiне ай сайын Өтiнiшке орай (Ереженiң 1-9-тармақтары) мәлiметтердi, шешiмдердiң шығыс нөмiрiн, орындаушының тегiн және телефонын көрсетумен берiлген шешiмдер туралы ақпаратты берiп отырсын;

Об утверждении Правил рассмотрения заявления на установление сроков и обязательного количества выхода продуктов переработки, образующихся в результате операций по переработке товаров на/вне таможенной территории Республики Казахстан
Приказ Министра энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан от 6 ноября 2000 года N 370. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 декабря 2000 года N 1318. Отменен - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 года N 124 (P050124)
В соответствии с Законом  Республики Казахстан от 20 июля 1995 года "О таможенном деле в Республике Казахстан", постановлением  Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 2000 года N 538 "Об утверждении перечней отдельных товаров, помещаемых под некоторые таможенные режимы либо запрещенных к помещению под отдельные таможенные режимы" приказываю:
1. Утвердить:
1) Правила рассмотрения заявления на установление сроков и обязательного количества выхода продуктов переработки, образующихся в результате операции по переработке товаров на/вне таможенной территории Республики Казахстан (далее - Правила) (приложение 1);
2) форму Заявления на установление сроков и обязательного количества выхода продуктов переработки, образующихся в результате операции по переработке товаров на/вне таможенной территории Республики Казахстан (далее - Заявление) (приложение 2).
2. Возложить на департаменты: нефти и газа, тяжелой промышленности, обрабатывающей промышленности и импортозамещения:
1) рассмотрение документов на установление сроков и обязательного количества выхода продуктов переработки, образующихся в результате операции по переработке товаров на/вне таможенной территории Республики Казахстан;
2) ежемесячное предоставление в Департамент торговли информации о выданных решениях с указанием сведений согласно Заявлению (пункты 1-9 Правил), исходящего номера выданных решений, фамилии и телефона исполнителя.
3. Департаменту торговли:
1) обеспечить государственную регистрацию Правил в Министерстве юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке;
2) вести реестр выданных решений об установлении сроков и обязательного количества выхода продуктов переработки, образующихся в результате операции по переработке товаров на/вне таможенной территории Республики Казахстан;
3) ежемесячно представлять в Таможенный комитет Министерства государственных доходов Республики Казахстан информацию о выданных решениях с указанием сведений согласно Заявлению (пункты 1-9 Правил), исходящего номера решения, фамилии и телефона исполнителя;

4) Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Кеден комитетiне қайта өңдеу өнiмдерiнiң мерзімдерi мен мiндеттi түсiм санын белгiлеу туралы шешiмдерге қол қоюға құқығы бар уәкiлеттi тұлғалардың қолының үлгiлерiн берсiн.
4. Осы бұйрықты бақылау Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда вице-министрi Қ.А. Бозымбаевқа жүктелсiн.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап күшiне енедi.
Министрдің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы             Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк кiрiс                  Энергетика, индустрия
министрлiгінiң Кеден             және сауда министрлiгiнiң
комитетiмен келiсiлдi            2000 жылғы 6 қарашадағы
11. 10. 2000 ж.                        N 370 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының кеден аумағында/аумағынан
тыс тауарларды қайта өңдеу жөнiндегі операциялар
нәтижесiнде пайда болатын қайта өңдеу
өнiмдерiнiң мерзiмдерi мен мiндеттi түсiм санын
белгілеуге арналған өтiнiштердi қарау ережесi
1. Осы Ереже "Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 20 шiлдедегi Заңына , "Кейбiр кедендiк режимдерге орналастыруға жататын немесе жекелеген кедендiк режимдерге орналастыруға тыйым салынған тауарлар тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 8 сәуiрдегi N 538 қаулысына сәйкес әзiрлендi.
2. Кейбiр кедендiк режимдерге орналастыруға жататын немесе жекелеген кедендiк режимдерге орналастыруға тыйым салынған тауарларды қайта өңдеу жөнiндегi операциялар нәтижесiнде пайда болатын қайта өңдеу өнiмдерiнiң мерзiмдерi мен мiндеттi түсiм санын (бұдан әрi - тауарларды) "Кейбiр кедендiк режимдерге орналастыруға жататын немесе жекелеген кедендiк режимдерге орналастыруға тыйым салынған тауарлар тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 8 сәуiрдегi N 538 қаулысымен бекiтiлген тiзбеге сәйкес Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi белгiлейдi.
3. Кеден аумағында/аумағынан тыс тауарларды қайта өңдеуге тауарларды әкелудi немесе әкетудi жүзеге асыратын тұлға (бұдан әрi - өтiнiш берушi) Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiне мынадай құжаттарды ұсынуға мiндеттi:
1) белгiленген нысан бойынша жазбаша өтiнiш;
2) мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк:
заңды тұлғалар үшiн - мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк;
жеке тұлғалар үшiн - жеке кәсiпкер ретiндегi (патент) мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк;

4) представить в Таможенный комитет Министерства государственных доходов Республики Казахстан образцы подписей уполномоченных лиц, имеющих право подписи на решениях об установлении сроков и обязательного количества выхода продуктов переработки.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан Бозумбаева К.А.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о. Министра
Согласованы                                    Приложение 1
Таможенным комитетом                         к приказу Министерства
Министерства                             энергетики, индустрии
государственных доходов                            и торговли
Республики Казахстан                          Республики Казахстан
от 11.10.2000 г.                       от 6 ноября 2000 года N 370
Правила
рассмотрения заявлений на установление сроков и
обязательного количества выхода продуктов переработки,
образующихся в результате операции по переработке товаров на/вне
таможенной территории Республики Казахстан
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом  Республики Казахстан от 20 июля 1995 года "О таможенном деле в Республике Казахстан", постановлением  Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 2000 года N 538 "Об утверждении перечней отдельных товаров, помещаемых под некоторые таможенные режимы либо запрещенных к помещению под отдельные таможенные режимы".
2. Сроки и обязательное количество выхода продуктов, образующихся в результате операции по переработке товаров, помещаемых под некоторые таможенные режимы либо запрещенных к помещению под отдельные таможенные режимы (далее - товаров), по перечням, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 2000 года N 538 "Об утверждении перечней отдельных товаров, помещаемых под некоторые таможенные режимы либо запрещенных к помещению под отдельные таможенные режимы", устанавливает Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
3. Лицо (далее - заявитель), осуществляющее ввоз или вывоз товаров на переработку на таможенную территорию (вне таможенной территории), обязано представить следующие документы в Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан:
1) письменное заявление по установленной форме;
2) свидетельство о государственной регистрации:
для юридических лиц - свидетельство о государственной регистрации;
для физических лиц - свидетельство о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя (патент);

3) тауарлардың тек қайта өңдеу мақсаттары және мiндеттi қайтарылу шартымен салыстыру үшiн түпнұсқасы әкетiлетiндiгiн (әкелiнетiндiгiн) куәлендiретiн қайта өңдеуге арналған шарттың (келiсiм-шарттың) көшiрмесi;
4) отандық тұлғалардың көрсеткiштерiмен салыстырғандағы алынатын өндiрiс көлемi, тауардың саны және түсiм нормасы көрсетiлуiмен қайта өңдеу режимiнiң техникалық-экономикалық негiздемесi;
5) "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi N 2200 Заңына сәйкес мiндеттi лицензиялауға жататын, Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес лицензияланатын қызмет түрлерiмен айналысу құқығына арналған лицензия.
"2" және "5" - тармақшаларда көрсетiлген құжаттар өтiнiш берушiнiң бiрiншi басшысының қолымен және мөрiмен расталған ксерокстық көшiрмелерде берiледi.
4. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң Салалық департаменттерi тауарларды қайта өңдеу жөнiндегi операциялар нәтижесiнде пайда болатын қайта өңдеу өнiмдерiнiң мерзiмдерi мен мiндеттi түсiм санын белгiлеу кезiнде:
1) осы Ереженiң 3-тармағында ұсынылған құжаттарды зерттейдi;
2) қайта өңдеу өнiмдерiнiң түсiм нормасын белгiлейдi;
3) тауарлардың дәл түсiмiн алу мүмкiн болмаған кезде аралықтағы түсiм нормасын белгiлейдi;
4) түсiм нормасына сәйкес қайта өңдеу өнiмдерiнiң саны есебiнiң дұрыстығын белгiлейдi;
5) қайта өңдеуге арналған технологиялық қажеттi мерзiмдер негiзiнде қайта өңдеудiң мерзiмдерiн анықтайды.
5. Қазақстан Республикасының кеден аумағында/аумағынан тыс тауарларды қайта өңдеу жөнiндегi операциялар нәтижесiнде пайда болатын қайта өңдеу өнiмдерiнiң мерзiмдерi мен мiндеттi түсiм санын белгiлеу туралы шешiм тиiсiнше үлгiде ресiмделген барлық құжаттар ұсынылған жағдайда Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің бланкісінде хат түрінде ресімделеді.
6. Құжаттарды қарау мерзімі өтінішпен бірге құжаттардың толық жинағы алынған күннен бастап 10 күнтізбелік күнді құрайды.
Қазақстан Республикасы                Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк кiрiс                     Энергетика, индустрия
министрлiгiнiң Кеден                  және сауда министрлігінің
комитетімен келісілді                 6 қараша 2000 ж.
11.10.2000 ж.                         N 370 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының кеден
аумағында/аумағынан тыс тауарларды қайта өңдеу
жөнiндегi операциялар нәтижесiнде пайда болатын қайта
өңдеу өнiмдерiнiң мерзiмдерi мен мiндеттi түсiм санын
белгiлеуге арналған
ӨТIНIШ

3) копию договора (контракта) на переработку, свидетельствующий, что товары вывозятся (ввозятся) только для целей переработки и оригинал для сличения с условием обязательного возврата;
4) технико-экономическое обоснование режима переработки с указанием объемов производства, количества получаемых товаров и нормы выхода в сравнении с показателями отечественных лиц;
5) лицензия на право заниматься лицензируемыми видами деятельности в соответствии с законодательством Республики Казахстан на виды деятельности, подлежащие обязательному лицензированию в соответствии с Законом  Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года N 2200 "О лицензировании".
Документы, указанные в подпунктах "2" и "5", представляются в ксерокопиях, заверенных подписью первого руководителя и печатью заявителя. Ответственность за достоверность представляемых сведений возлагается на заявителя.
4. Отраслевые департаменты Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан при установлении сроков и обязательного количества выхода продуктов переработки, образующихся в результате операции по переработке товаров:
1) изучают документы, указанные в пункте 3 настоящих Правил;
2) определяют нормы выхода продуктов переработки;
3) при невозможности получения точного выхода товаров устанавливают норму выхода в интервале;
4) в соответствии с нормой выхода устанавливают правильность расчета количества продуктов переработки;
5) определяют сроки переработки на основании технологически необходимых сроков на переработку.
5. Решение об установлении сроков и обязательного количества выхода продуктов переработки, образующихся в результате операции по переработке товаров на/вне таможенной территории Республики Казахстан, оформляется в виде письма на бланке Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан при условии представления всех необходимых должным образом оформленных документов.
6. Срок рассмотрения документов составляет 10 рабочих дней со дня получения заявления с полным комплектом документов.
Согласованы                                    Приложение 2
Таможенным комитетом                         к приказу Министерства
Министерства                             энергетики, индустрии
государственных доходов                            и торговли
Республики Казахстан                         Республики Казахстан
от 11.10.2000 г.                       от 6 ноября 2000 года N 370
Заявление
на установление сроков и обязательного количества выхода
продуктов переработки, образующихся в результате операции
по переработке товаров на/вне таможенной территории
Республики Казахстан

1. Өтiнiш берушi - ұйым, оның мекен-жайы, телефоны
2. Тауардың атауы
3. Тауардың коды, оның сипаттамасы
4. Тауардың саны
5. Қайта өңдеу өнiмдерiнiң атауы
6. Қайта өңдеу өнiмдерiнiң коды, олардың сипаттамасы
7. Қайта өңдеу өнiмдерiнiң саны
8. Қайта өңдеу өнiмдерiнiң түсiм нормасы
9. Керi әкелудiң (әкетудiң) мерзiмдерi
10. Өтiнiш берушiнiң қолы (басшы, бас бухгалтер)
Мөрі                              Күні

1. Организация-заявитель, ее адрес, телефон
2. Наименование товара
3. Код товара, его описание
4. Количество товара
5. Наименование продуктов переработки
6. Коды продуктов переработки, их описание
7. Количество продуктов переработки
8. Норма выхода продуктов переработки
9. Сроки обратного ввоза (вывоза)
10. Подпись заявителя (руководитель, гл. бухгалтер)
Печать                                  Дата