Қазақстан Республикасы бюджеті шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымын бекіту туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 17 қараша N 487. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 18 желтоқсан N 1332 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2002 жылғы 26 қыркүйектегі N 453 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 1 сәуiр 1999 жылғы "Бюджет жүйесi туралы" Z990357_ Заңына сәйкес, бұйырамын:
1. Қоса берілiп отырған Қазақстан Республикасы бюджетi шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелiгiнiң құрылымы бекiтiлсiн.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап күшiне енедi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің 17 қараша 2000 жылғы N 487 бұйрығымен бекітілген
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БЮДЖЕТI ШЫҒЫСТАРЫНЫҢ ЭКОНОМИКАЛЫҚ
СЫНЫПТАМАСЫ ЕРЕКШЕЛIГIНIҢ ҚҰРЫЛЫМЫ
Ескерту: Қазақстан Республикасы бюджеті шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымы жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 13 ақпандағы N 71 V011409_ бұйрығымен, толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 14 мамырдағы N 248 V011551_ бұйрығымен,
өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 20 шілдедегі N 355
V011606_
бұйрығымен, толықтырылды ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 20 шілдедегі N
355
V011657_
бұйрығымен, өзгертілді ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 25
желтоқсандағы N 547
V011736_
бұйрығымен, жаңа редакцияда жазылды - ҚР
Қаржы министрінің 2002.04.29. N 191
V021853_
бұйрығымен, өзгертілді,
толықтырылды - Қаржы министрлігінің 2002 жылғы 13 тамыздағы N 377
V021971_
бұйрығымен.
---------------------------------------------------------------------------
Сын- Ерек-        Атауы         Анықтама             Шығындардың тiзiмi
ыпша шелiгi
---------------------------------------------------------------------------
А. ШЫҒЫНДАР
АҒЫМДАҒЫ
ШЫҒЫНДАР
110         Жалақы
111   Негiзгi жалақы  Мемлекеттiк мекемелердiң  Депутаттардың, саяси
қызметкерлерiне лауазым.  және әкiмшiлiк мем.
дық мiндеттемелерiн ор.   лекеттiк қызмет.
ындағаны үшiн ақшалай     шiлердiң, судья.
төлемдер:                 лардың, алыс және
Бұл ерекшелiк бойынша     таяу шет елдердегi
тұрақты сипатқа ие        Қазақстан Респуб.
және заңдарда белгiлен.   ликасының Төтенше
ген лауазымдық қызмет.    және өкiлеттi
ақыға қосымша ақылар,     Елшiлерiнiң,
үстемеақылар және кө.     Қазақстан Респуб.
терiлiмдер көрсетiледi.   ликасы Сыртқы iстер
Жеке табыс салығын,       министрлiгiнiң шет
жинақтаушы зейнетақы      елдердегi мекемелерi
қорларына мiндеттi        қызметкерлерiнiң,
зейнетақы жарналарын      прокурорлардың,
және жалақыдан алына.     прокуратура орган.
тын өзге де ұстамдарды    дары, Қаржы
осы ерекшелiктен ауда.    полициясы агенттiгi,
ру керек.                 Қаржы полициясы
академиясы, Кеден
органдары, Құқық
қорғау органдары,
Мемлекеттiк өртке
қарсы қызмет қызмет.
керлерiнiң, әскери
қызметшiлердiң, оның
iшiнде мерзiмдi
әскери қызмет әскери
қызметшiлерiнiң не.
гiзгi жалақысы:
Лауазымдық қызметақы;
әскери атақтар бой.
ынша қызметақы;
Арнаулы атағы үшiн
қосымша ақы;
Сыныптық шен үшiн
қосымша ақы;
әскери қызметшiлер.
ге, құқық қорғау
органдары мен мемле.
кеттiк өртке қарсы
күрес қызметi қыз.
меткерлерiне қызмет
өткерудiң ерекше
жағдайлары үшiн
үстемеақы;
Экологиялық апат
аймақтарында және
көп жылдық ядролық
жарылыстардың
салдарынан зардап
шеккен аумақтарда
тұрғаны үшiн үс.
темеақы;
Демалысқа ақы төлеу,
қызметкер жұмыстан
босаған жағдайда не
қызметкердiң қалауы
бойынша пайдала.
нылмаған демалысы
үшiн өтемақы;
2000 жылдың 1 қаң.
тарынан бастап және
2002 жылғы 1 қаң.
тардан бастап еңбек
ақы төлеу шарт.
тарының өзгеруiне
байланысты мемле.
кеттiк қызметшiлерге
төленетiн жалақыдағы
айырма;
"Қазақстан Республи.
касындағы еңбек
туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
72-бабына сәйкес
белгiленген қосымша
ақылар: қызметтердi
қоса атқарғаны
(қызмет көрсету
аймақтарын кеңейт.
кенi) немесе жұмыста
уақытша болмаған
қызметкердiң мiн.
деттерiн орындағаны
үшiн қосымша ақылар;
Басқа мемлекеттiк
мекемелер қызметкер.
лерiнiң негiзгi
жалақысы:
Лауазымдық қызмет.
ақылар (ставкалар);
"Мемлекеттiк меке.
мелердiң мемлекеттiк
қызметшi емес қыз.
меткерлерiне ең.
бекақы төлеу жүйесi
туралы" Қазақстан
Республикасы Үкiме.
тiнiң 2002 жылғы
11 қаңтардағы N 41
қаулысымен белгi.
ленген тұрақты
сипатқа ие қосымша
ақылар, үстемеақылар
және көтерiлiмдер;
2000 жылдың 1 қаң.
тарынан бастап және
2002 жылғы 1 қаң.
тардан бастап
еңбекақы төлеу
шарттарының өзге.
руiне (оның iшiнде
аудандық коэффи.
циенттiң, таулы,
шөлдi және сусыз
жерлерде жұмыс
iстегенi үшiн
төленетiн коэф.
фициенттердiң алынып
тасталуы) байланысты
төленетiн жалақыдағы
айырма;
қызметкер жұмыстан
босатылған жағдайда,
не қызметкердiң
қалауы бойынша
пайдаланылмаған
демалысы үшiн
өтемақы;
112   Қосымша ақша.   Ынталандыру, көтермелеу   Саяси және әкiмшiлiк
лай төлемдер    сипатындағы, сондай-ақ    мемлекеттiк қызмет.
мемлекеттiк мекеме бас.   шiлердiң, судья.
шысының шешiмi бойынша    лардың, алыс және
қосымша жұмыс iстегенi    таяу шет елдердегi
үшiн мемлекеттiк мекеме.  Қазақстан Республи.
лердiң қызметкерлерiне    касының Төтенше
ақшалай төлемдер.         және өкiлеттi
Елшiлерiнiң, Қазақ.
стан Республикасы
Сыртқы iстер минис.
трлiгiнiң шет елдер.
дегi мекемелерi
қызметкерлерiнiң,
прокурорлардың,
прокуратура орган.
дары, Қаржы поли.
циясы агенттiгi,
Қаржы полициясы
академиясы, Кеден
органдары, Құқық
қорғау органдары,
Мемлекеттiк өртке
қарсы қызмет
қызметкерлерiнiң,
әскери қызмет.
шiлерiнiң қосымша
ақшалай төлемдерi:
Смета бойынша тиiстi
органды ұстауға
көзделген қаражатты
үнемдеу есебiнен
мемлекеттiк органның
басшысының шешiмiмен
белгiленген лауазым.
дық қызметақыға
үстемеақылар;
Қазақстан Республи.
касы Президентiнiң
"Қазақстан Респуб.
ликасы Президентiнiң
кейбiр актiлерiне
өзгерiстер мен
толықтырулар енгi.
зу және Қазақстан
Республикасы Пре.
зидентiнiң 1996 жыл.
ғы 18 маусымдағы
N 3038 Жарлығының
күшi жойылды деп
тану туралы" 2002
жылғы 21 наурыздағы
N 825 Жарлығының
1-тармағы 5-тармақ.
шасының 3-абзацына
сәйкес мемлекеттiк
органдардың орталық
аппараттары әкiм.
шiлiк мемлекеттiк
қызметшiлерiнiң
сыйақысы; Смета
бойынша тиiстi ор.
ганды ұстауға көз.
делген қаражатты
үнемдеу есебiнен
мемлекеттiк органның
басшысының, сон.
дай-ақ Қазақстан
Республикасы Парла.
ментiнiң Палатасы
төрағаларының
шешiмiмен төленетін
сыйлықтар;
"Қазақстан Респуб.
ликасындағы еңбек
туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
73-бабына сәйкес
мерзiмiнен тыс жұ.
мыстарға, мереке
және демалыс күн.
дерiндегi жұмыстарға
ақы төлеу. Басқа
мемлекеттiк мекеме.
лер қызметкерлерiнiң
қосымша ақшалай
төлемдерi:
Смета бойынша тиiстi
органды ұстауға
көзделген қаражатты
үнемдеу есебiнен
мемлекеттiк мекеме
басшысының шешiмiмен
қызметкерлердiң
лауазымдық жалақы.
ларына ынталанды.
ратын жалақылар,
сыйлықтар;
"Қазақстан Республи.
касындағы еңбек
туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
73-бабына сәйкес
мерзiмiнен тыс жұ.
мыстарға, мереке
және демалыс күнде.
рiндегi жұмыстарға
ақы төлеу
113   Өтемақы         Мемлекеттiк мекемелердiң  Депутаттардың, саяси
төлемдерi       қызметкерлерiне берiле.   және әкiмшiлiк мем.
тiн өтемақы сипатындағы   лекеттiк қызметшi.
ақшалай төлемдер          лердiң, судьялардың,
алыс және таяу шет
елдердегi Қазақстан
Республикасының Тө.
тенше және Өкiлеттi
Елшiлерiнiң, Қазақ.
стан Республикасы
Сыртқы iстер минис.
трлiгiнiң шет елдер.
дегi мекемелерi қыз.
меткерлерiнiң, про.
курорлардың, проку.
ратура органдары,
Қаржы полициясы
агенттiгi, Қаржы
полициясы академия.
сы, Кеден органдары,
Құқық қорғау орган.
дары, Мемлекеттiк
өртке қарсы қызмет
қызметкерлерiнiң,
әскери қызметшi.
лердiң оның iшiнде
мерзiмдi әскери
қызмет әскери
қызметшiлерiнiң
өтемақы төлемдерi:
"Арал өңiрiндегi
экологиялық қасiрет
салдарынан зардап
шеккен азаматтарды
әлеуметтiк қорғау
туралы" Қазақстан
Республикасының 1992
жылғы 30 маусымдағы
Заңының 13-бабы
1-тармағының 4)
тармақшасында көз.
делген сауықтыруға
арналған материалдық
көмек;
сауықтыру үшiн жәр.
демақы;
әскери қызметшiлерге
(мерзiмдi әскери
қызметтегi қызмет.
шiлерден басқа) және
құқық қорғау орган.
дары қызметкерлерiне
қызметтiк ауысу ке.
зiндегi көшерақы
жәрдемақылары;
әскери қызметшiлер.
ге, оның iшiнде
мерзiмдi әскери
қызмет әскери қыз.
метшiлерiне және
құқық қорғау
органдары қызмет.
керлерiне әскери
немесе арнайы қыз.
меттен босаған
кездегi бiржолғы
жәрдемақылар;
мемлекеттiк қыз.
метшiлерге берiлетiн
шығу жәрдемақысы;
жұмысқа орналасу
кезеңiндегi сақ.
талатын жалақы;
заңдарға сәйкес
өтемақы, бiржолғы
жәрдемақы;
смета бойынша тиiстi
органды ұстауға көз.
делген қаражатты
үнемдеу есебiнен
мемлекеттiк орган
басшысының шешiмi
бойынша төленетiн
материалдық көмек;
аумақтық салық ор.
гандарының әкiмшiлiк
мемлекеттiк қызмет.
шiлерiне еңбектегi
ерекше жағдайлары
үшiн берiлетiн
өтемақы;
медициналық-әлеу.
меттiк сараптама
мамандандырылған
бөлiмшелерiнiң мем.
лекеттiк қызмет.
шiлерiне еңбектегi
зиян және қауiптi
жағдайлар үшiн
берiлетiн өтемақы.
Басқа мемлекеттiк
мекемелердiң қыз.
меткерлерiнiң өте.
мақы төлемдерi:
жұмысқа орналасу
кезiнде сақталатын
жалақы;
смета бойынша тиiстi
органды ұстауға көз.
делген қаражатты
үнемдеу есебiнен
мемлекеттiк мекеме
басшысының шешiмiмен
қызметкерге көрсе.
тiлетiн материалдық
көмек;
"Арал өңiрiндегi
экологиялық қасiрет
салдарынан зардап
шеккен азаматтарды
әлеуметтiк қорғау
туралы" Қазақстан
Республикасының 1992
жылғы 30 маусымдағы
Заңының 13-бабы
1-тармағының 4)
тармақшасында көз.
делген сауықтыруға
арналған материалдық
көмек.
114   Әскери қызмет.  Бұл ерекшелiк бойынша
шiлердiң, iшкi  республикалық және
iстер органдары жергiлiктi бюджеттердiң
қызметкерлерi.  есебiнен ұсталатын,

Об утверждении структуры специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 ноября 2000 года N 487. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 декабря 2000 года N 1332. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 26.09.2002г. № 453 (извлечение из приказа см.ниже)
Извлечение из приказа Министра
финансов РК от 26.09.2002г. № 453
... В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 28 августа 2002 года № 931 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" приказываю:
1. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 ноября 2000
года N 487 "Об утверждении структуры специфики экономической классификации
расходов бюджета Республики Казахстан"...
Министр"
--------------------------------------------------------------------------
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года
Z990357_
"О бюджетной системе", приказываю:
1. Утвердить прилагаемую структуру специфики экономической
классификации расходов бюджета Республики Казахстан.
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной
регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утверждена приказом Министра финансов Республики
Казахстан от 17 ноября 2000 года N 487 "Об
утверждении структуры специфики экономической
классификации расходов бюджета Республики
Казахстан"
Структура специфики экономической классификации
расходов бюджета Республики Казахстан
<*>
Сноска. Структура - в новой редакции согласно приказу Министра
финансов РК от 13 февраля 2001 года N 71
V011409_
; с изменениями и
дополнениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 14 мая 2001 года
N 248
V011551_
; от 20 июля 2001 года N 355
V011606_
; от 13 сентября 2001
года N 411
V011657_
; от 25 декабря 2001 года N 547
V011736_
; в новой
редакции согласно приказу Министра финансов РК от 29 апреля 2002 года №
191
V021853_
; с изменениями и дополнениями - приказом Министра финансов
РК от 13 августа 2002 года N 377
V021971_
.
___________________________________________________________________________
Под-   |Название|     Определение      |   Перечень затрат     |Примечание
класс  |        |                      |                       |
Спе-|        |                      |                       |
ци- |        |                      |                       |
фика|        |                      |                       |
_______|________|______________________|_______________________|___________
А.ЗАТРАТЫ
ТЕКУЩИЕ
ЗАТРАТЫ
110    Заработ-
ная плата
111 Основная  Денежные выплаты рабо-  Основная заработная     Договоры
заработ-  тникам государственных  плата депутатов, поли-  на постав-
ная пла-  учреждений за испол-    тических и администра-  ку
та        нение должностных       тивных государственных  товаров,
обязанностей.           служащих, судей,        работ и
По данной специфике     Чрезвычайных и          услуг не
отражаются, доплаты,    Полномочных Послов      заклю-
надбавки и повышения    Республики Казахстан в  чаются.
к должностному окладу,  странах дальнего и
носящие постоянный ха-  ближнего зарубежья,
рактер и установленные  работников учреждений
законодательством.      Министерства иностран-
Индивидуальный подо-    ных дел Республики
ходный налог, обяза-    Казахстан за
тельные пенсионные      границей, прокуроров,
взносы в накопительные  сотрудников органов
пенсионные фонды и      прокуратуры, органов
другие удержания из     Агентства финансовой
заработной платы сле-   полиции,  Академии
дует перечислять с      финансовой полиции,
данной специфики        Таможенных
органов, правоохра-
нительных органов,
Государственной
противопожарной службы,
военнослужащих, в том
числе военнослужащих
срочной военной службы:
Должностной оклад;
Оклад по воинским
званиям;
Доплата за специальное
звание;
Доплата за классный
чин;
Надбавка за особые
условия прохождения
службы военнослужащим,
сотрудникам правоохра-
нительных органов и
государственной
противопожарной службы;
Доплата за проживание
в зонах экологического
бедствия и территориях,
пострадавших от воз-
действия многолетних
ядерных взрывов;
Оплата отпуска, ком-
пенсация за неисполь-
зованный отпуск в
случае увольнения ра-
ботника, либо по жела-
нию работника;
Разница в заработной
плате, выплачиваемая
государственным служа-
щим в связи с измене-
ниями условий оплаты
труда с 1 января 2000
года и с 1 января 2002
года;
Доплаты, установленные
согласно статьи 72 За-
кона Республики Казах-
стан
Z990493_
"О труде
в Республике Казахстан":
доплата за совмещение
должностей (расширения
зон обслуживания) или
выполнение обязанностей
временно отсутствующего
работника.
Основная заработная
плата работников других
государственных учреж-
дений;
Должностные оклады
(ставки);
Доплаты, надбавки и по-
вышения носящие пос-
тоянный характер, ус-
тановленные Постановле-
нием Правительства Рес-
публики Казахстан от
11 января 2002 года N 41
P020041_
"О системе оп-
латы труда работников не
являющихся государст-
венными служащими";
Разница в заработной
плате, выплачиваемая в
связи с изменениями
условий оплаты труда с
1 января 2000 года (в
том числе отменой
районного коэффициента,
коэффициента за работу
в высокогорных, пустын-
ных и безводных мест-
ностях) и с 1 января
2002 года;
оплата отпуска, компен-
сация за неиспользован-
ный отпуск в случае
увольнения работника,
либо по желанию работ-
ника
112 Дополни-  Денежные выплаты ра-    Дополнительные денежные Договоры
тельные   ботникам государст-     выплаты политических и  на пос-
денежные  венных учреждений       административных госу-  тавку то-
выплаты   стимулирующего, поощ-   дарственных служащих,   варов,
рительного характера,   судей, Чрезвычайных     работ и
а также за дополни-     и Полномочных Послов    услуг не
тельную работу по ре-   Республики Казахстан    заклю-
шению руководителя      в странах дальнего      чаются.
государственного уч-    и ближнего зарубежья,
реждения                работников учреждений
Министерства иностран-
ных дел Республики Ка-
захстан за границей,
прокуроров, сотрудни-
ков органов прокурату-
ры, органов Агентства
финансовой полиции,
Академии финансовой
полиции, Таможенных
органов, правоохрани-
тельных органов, Госу-
дарственной противопо-
жарной службы, военно-
служащих:
Надбавки к должностным
окладам установленные
по решению руководите-
ля государственного
органа за счет эконо-
мии средств, предус-
мотренных на содержа-
ние соответствующего
органа по смете;
Премия административ-
ных государственных
служащих центральных
аппаратов государствен-
ных органов, согласно
абзаца 3 подпункта 5
пункта 1 Указа Прези-
дента Республики Казах-
стан от 21 марта 2002
года N 825 "О внесении
изменений и дополнений
в некоторые акты Прези-
дента Республики Казах-
стан и признании утра-
тившим силу Указа Пре-
зидента Республики Ка-
захстан от 18 июня 1996
года N 3038".
U020825_
Премии, выплачиваемые
по решению руководителя
государственного орга-
на, а также Председате-
лей Палат Парламента
Республики Казахстан за
счет экономии средств,
предусмотренных на со-
держание соответствую-
щего органа по смете;
Оплата сверхурочной
работы, работы в празд-
ничные и выходные дни
согласно статьи 73 За-
кона Республики Казахс-
тан
Z990493_
"О труде
в Республике Казахстан".
Дополнительные денежные
выплаты работников дру-
гих государственных уч-
реждений:
Стимулирующие надбавки
к должностным окладам
работников, премии, по
решению руководителя
государственного учреж-
дения, за счет экономии
средств, предусмотрен-
ных на содержание соот-
ветствующего государст-
венного учреждения по
смете;
Оплата сверхурочной ра-
боты, работы в празд-
ничные и выходные дни
согласно статьи 73 За-
кона Республики Казах-
стан "О труде в Респуб-
лике Казахстан"
113 Компенса- Денежные выплаты ком-   Компенсационные выплаты Договоры
ционные   пенсационного характе-  депутатов, политических на пос-
выплаты   ра работникам государ-  и административных го-  тавку
ственных учреждений     сударственных служащих, товаров,
судей, Чрезвычайных и   работ и
Полномочных Послов Рес- услуг не
публики Казахстан в     заклю-
странах дальнего и      чаются.
ближнего зарубежья, ра-
ботников учреждений Ми-
нистерства иностранных
дел Республики Казах-
стан за границей, про-
куроров, сотрудников
органов прокуратуры,
органов Агентства фи-
нансовой полиции, Ака-
демии финансовой поли-
ции, Таможенных орга-
нов, правоохранительных
органов, Государствен-
ной противопожарной
службы, военнослужащих,
в том числе военнослу-
жащих срочной военной
службы:
материальная помощь на
оздоровление, предусмо-
тренная подпунктом 4)
пункта 1 статьи 13 За-
кона Республики Казах-
стан от 30 июня 1992
года
Z922600_
"О соци-
альной защите граждан,
пострадавших вследст-
вие экологического
бедствия в Приаралье";
пособие для оздоровле-
ния;
подъемное пособие при
служебном перемещении
военнослужащим (кроме
военнослужащих срочной
службы) и сотрудникам
правоохранительных
органов;
единовременное пособие
при увольнении с воен-
ной или специальной
службы военнослужащим,
в том числе военнослу-
жащим срочной военной
службы, и сотрудникам
правоохранительных ор-
ганов;
выходное пособие госу-
дарственным служащим;
сохраняемая заработная
плата на период трудо-
устройства;
материальная помощь,
выплачиваемая по реше-
нию руководителя госу-
дарственного органа за
счет экономии средств,
предусмотренных на со-
держание соответствую-
щего органа по смете;
компенсация за особые
условия труда админис-
тративным государст-
венным служащим терри-
ториальных налоговых
органов;
компенсация за вредные
и опасные условия тру-
да государственным
служащим специализиро-
ванных подразделений
медико-социальных экс-
пертиз.
Компенсационные выплаты
работников других госу-
дарственных учреждений:
сохраняемая заработная
плата на период трудо-
устройства;
материальная помощь,
оказываемая работнику
по решению руководителя
государственного учреж-
дения за счет экономии
средств, предусмотрен-
ных на содержание соот-
ветствующего государст-
венного учреждения по
смете;
материальная помощь на
оздоровление, предус-
мотренная подпунктом 4)
пункта 1 статьи 13 За-
кона Республики Казах-
стан от 30 июня 1992
года
Z922600_
"О соци-
альной защите граждан,
пострадавших вследствие
экологического бедствия
в Приаралье"
114 Обязате-  По данной специфике                             Договоры
льные     отражаются обязатель-                           на постав-
пенсион-  ные пенсионные взносы                           ку това-
ные       в государственные и                             ров, работ
взносы    негосударственные на-                           и услуг не
военно-   копительные пенсионные                          заключают-
служащих, фонды в размере 20 %                            ся.
сотруд-   от размера денежного
ников     содержания военнослу-
органов   жащих, сотрудников
внутрен-  органов внутренних дел
них дел   Республики Казахстан,
в нако-   содержащихся за счет
питель-   республиканского и
ные       местных бюджетов,
пенсион-  имеющих по состоянию