1973-1982 жылдары туылған азаматтарды 2000 жылғы күзгі мерзімді әскери қызметке шақыру туралы
Қызылорда облысы әкiмiнің 2000 жылғы 17 қазандағы № 334 шешімі. Қызылорда облысынында Әдiлет басқармасында 2000 жылғы 30 қазанда № 407 болып тiркелдi. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 30 қыркүйектегі № 447 "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2000 жылдың қазан-желтоқсанында мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" Жарлығын, сол сияқты Қазақстан Республикасының "Жалпыға бірдей әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңын орындау тұрғысында ШЕШІМ ЕТЕМІН:
1. Аудандар мен Қызылорда қаласының әкімдері шақыру комиссияларын құрсын және олардың жұмысын ұйымдастырсын.
2. Облыстық шақыру комиссиясының құрамы № 1 қосымшаға сай бекітілсін.
3. Аудандар мен Қызылорда қаласының әкімдері:
- азаматтарды әскерге шақыру және әскерге шақырылғандарды жөнелту кезінде әскери комиссариаттарды осы жұмыстарды атқаруға сай жабдықталған шақыру пункттерімен қамтамасыз етсін, қажетті мөлшерде дәрігерлер, аяжандар, техникалық қызметкерлер мен қызмет көрсетушілер құрамын бөлсін;
- мерзімді әскери қызметке шақыруға орай әскерге шақырылған азаматтардың әскери комиссариаттарға ұйымдасқан түрде келуін қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдасын және осы мақсаттар мен шақыру мерзіміндегі кезекшілік үшін қажетті көлік бөлсін;
- мерзімді әскери қызметке шақырылғандарды салтанатты жағдайда шығарып салуды ұйымдастырсын.
4. Облыстық қаржы басқармасы (Қ.Әжібеков) Қазақстан Республикасының Әскери Күштері қатарына әскери қызметке шақыру және тасымалдау кезеңінде қаржы бөлу жағын ұйымдастырсын.
5. Облыстық денсаулық сақтау басқармасы (Д.Дәулетбаев):
- шақырылғандарды дәрігерлік тексеруден өткізуді үйымдастыру үшін облыстық шақыру пунктіне жоғары білікті маман дәрігерлер мен аяжандардың қажетті санын, сол сияқты аудандарға және Қызылорда қаласына жетіспейтін дәрігер-мамандарды № 2 косымшаға сай бөлсін;
- аудандардағы және Қызылорда қаласындағы емдеу-профилактикалық мекемелерінде және облыстық жауапкершілігі шектелген "Денсаулық" серіктестігінің дәрігерлік орталығына, облыстық Диагностикалық орталығына шақырылғандарды кезектен тыс қабылдауды ұйымдастырсын, олардың әскери қызметке жарамдылығын анықтау үшін тереңдетілген дәрігерлік тексеру жүргізсін;
-Қазақстан Республикасы Қорғаныс Министрінің 1995 жылғы № 61 бұйрығына сәйкес облыстық әскерге шақыру учаскесін дәрігерлік жабдықтармен, медициналық, шаруашылық мүліктермен қамтамасыз етсін.

О призыве граждан 1973-1982 годов рождения на срочную осенью 2000 года
Решение акима Кызылординской области от 17 октября 2000 года № 334. Зарегистрировано Управлением юстиции Кызылординской области 30 октября 2000 года № 407. Прекращено действие в связи с истечением срока
Во исполнение Указов Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года № 447 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной военной службы, выслуживших установленный срок военной службы и об очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную военную службу в октябре-декабре 2000 года", а также Закона Республики Казахстан "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" РЕШИЛ:
1. Акимам районов и города Кызылорды создать призывные комиссии и организовать их работу.
2. Утвердить состав областной призывной комиссии согласно приложению № 1.
3. Акимам районов и города Кызылорды:
- обеспечить, военные комиссариаты оборудованными призывными пунктами, выделить необходимое количество врачей, медсестер, технических работников и лиц обслуживающего персонала;
- принять меры по обеспечению организованной явки призывников в военные комиссариаты, выделить для этих целей, а также для организации дежурства в период призыва, необходимый транспорт;
- организовать торжественные проводы призывников на срочную военную службу.
4. Областному финансовому управлению (Ажибеков К.) организовать финансовое и материальное обеспечение призыва граждан Республики Казахстан на срочную военную службу и их отправки в Вооруженные Силы.
5. Областному управлению здравоохранения (Даулетбаев Д.А):
- выделить необходимое количество квалифицированных врачей, медицинских сестер согласно приложению № 2;
- организовать прием призывников вне очереди в лечебно-профилактических учреждениях области, в областном медицинском центре ТОО "Денсаулык" в областном диагностическом центре г.Кызылорды. проводить углубленное медицинское обследование для определения их годности к военной службе;
- обеспечить областной призывной пункт необходимым инструментарием, медицинским и хозяйственным имуществом согласно приказа Министра Обороны Республики Казахстан № 61 от 1995 года.

6. Облыстық ішкі істер басқармасы (Т.Рахимов), теміржол желілік ішкі істер бөлімі (Б.Есмаханов) және олардың жергілікті органдары:
- шақыру кезінде полиция наряды мен жылжымалы пункттерін бөлсін, тұрғындардың көп жиналатын жерлерінде және әскерге шақырылғандарды тиеу мен тасымалдау кезінде шығарып салушылар арасында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге шара көрсін;
- міндетті әскери қызметке шақырудан жалтарған адамдарды іздестіру және оларды қылмыстық жауапкершілікке тарту жұмыстарын жүргізсін.
7. Облыстық әділет басқармасы (Б.Қалымбетов) әскери қызметке шақырылғандардың қылмыстық ісі сотта қаралғандары және әскери міндеттілер мен әскерге шақырылғандарға қатысты заңды түрде күшіне енген сот үкімдері жөнінде және әскерге шақырылғандардың сотталғаны туралы (Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің қандай бабы және қай уақытта бас бостандығынан айырылғандығы көрсетілген үкімдерінің көшірмелерін немесе анықтамаларды) жеті күн мерзімде тиісті әскери комиссариаттарға хабарласын.
8. Облыстық әділет басқармасының азаматтардың хал-актісін тіркеу жөніндегі бөлімі (В.Сеитова) әскери міндеттілер мен әскерге шақырылғандардың тегі мен аты-жөнін және азаматтық хал актілеріне олардың туған жылдары мен туылған жерлерінің өзгергендігі, сондай-ақ әскери міндеттілермен әскерге шақырылғандардың арасындағы қайтыс болғандары туралы мәліметтерді жеті күн мерзімде әскери комиссариаттарға хабарласын.
9. Облыстық прокуратураға (Б.Асқаров) міндетті әскери қызметке шақырудан жалтарғандарды қылмыстық жауапкершілікке тарту жұмысын күшейту ұсынылсын.
10. "Автобус паркі" қалалық коммуналдық кәсіпорын ("Маршрут" акционерлік қоғамы) (Н.Нұрымбетов) облыстық әскери комиссариатқа әскерге шақырылғандарды тасымалдау мен жөнелтуге қажетті көлік бөлу мәселесін қарасын.
11. Қалалық электр желісі акционерлік қоғамы (Ғ.Ибраев) облыстық әскери комиссариатқа шақыру комиссиясының жұмыс жүргізу кезінде электр жарығын үзбей беріп тұруды қамтамасыз етсін.
12. Шақыру комиссиясы мүшелерінің, дәрігерлер мен техникалық қызметкерлердің, сондай-ақ шақыру учаскелеріне бөлінген басқа да қызметшілердің шақыруға байланысты атқарған жұмысы кезінде жұмыс орны, қызметі және орташа айлық жалақысы сақталсын.
13. Аудандар мен Қызылорда қаласының әкімдері, облыстық әскери комиссариат (О.Петроченков), облыстық ішкі істер (Т.Рахимов), облыстық әділет (Б.Қалымбетов), облыстық денсаулық сақтау (Д.Дәулетбаев) басқармалары, теміржол желілік ішкі істер бөлімі (Б.Есмаханов) осы шешімді орындау тұрғысында атқарылған жұмыстар жайлы 2001 жылғы 5 қаңтарда облыс әкіміне хабарласын.

6. Областному управлению внутренних дел (Рахимов Т.С), линейному отделу внутренних дел (Есмаханов Б.И.) и их органам на местах:
- выделять на период призыва наряды и передвижные посты полиции, принимать меры по поддержанию общественного порядка, дисциплины в местах массового сосредоточения и на маршрутах следования призывников;
- проводить. работу по розыску и привлечению к уголовной ответственности лиц, уклоняющихся от призыва на военную службу), регулярно сообщать в соответствующие военные комиссариаты о призывниках, в отношении которых ведется дознание или предварительное следствие.
7. Областному управлению юстиции (Калымбетов Б.М.) в семидневный срок сообщить в соответствующие военные комиссариаты о призывниках, уголовные дела которых рассматриваются судом и о вступивших в законную силу приговорах в отношении военнообязанных и призывников (копии приговора или справки об осуждении с указанием даты и по какой статье Уголовного Кодекса Республики Казахстан осужден призывник и на какой срок).
8. Отдел записи актов гражданского состояния областного управления юстиции (Сеитова В.Т.) в семидневный срок сообщить в соответствующие военные комиссариаты об изменении военнообязанными и призывниками фамилии, имени, отчества, о внесении в запись актов гражданского состояния изменения даты и места рождения, а также о случаях регистрации смерти военнообязанных или призывников.
9. Предложить областной прокуратуре (Аскаров Б.А.) усилить работу по привлечению к уголовной ответственности лиц, уклоняющихся от призыва на военную службу.
10. Городскому коммунальному хозяйству "Автобусный парк" (Акционерное общество "Маршрут") (Нурымбетов Н.) рассмотреть вопрос о выделении транспорта военному комиссариату области для перевозки призывников.
11. Акционерному обществу горэлектросети (Ибраев Г.) обеспечить бесперебойную подачу электроэнергии в областной военный комиссариат на период проведения призывной комиссии.
12. Членам призывной комиссии, медицинским и техническим работникам, а также лицам обслуживающего персонала, выделяемым для работы на призывном участке, на все время исполнения этих обязанностей сохранить место работы, занимаемую должность, средний заработок.
13. Акимам районов и города Кызылорды, военному комиссариату области (Петроченков О.И.), областным управлениям внутренних дел (Рахимов Т.С.), юстиции (Калымбетов Б.М.), здравоохранения (Даулетбаев Д.А), ЛОВД на транспорте (Есмаханов Б.И.), о проделанной работе по выполнению данного решения информировать акима области к 5 января 2001 года.

14. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау облыс әкімінің орынбасары, облыстық шақыру комиссиясының төрағасы Н.Ерімбетовке және облыс әкімі аппаратының мемлекеттік-құқықтық жұмыстар бөліміне (Ә.Бәкіров) жүктелсін.
С. НҰРҒИСАЕВ
Облыс әкімінің
2000 жылғы 17 қазандағы
№ 334 шешіміне
№ 1 қосымша
Облыстық шақыру комиссиясының
ҚҰРАМЫ
Н.Ерімбетов - облыс әкімінің орынбасары, комиссия төрағасы
О.Петроченков - облыстық әскери комиссар, комиссия төрағасының орынбасары
Г.Марданшина - облыстық диагностикалық орталығының аяжаны, комиссия хатшысы
Комиссия мүшелері:
Б.Италмасов - ішкі істер басқармасы бастығының орынбасары
Ә.Ізтлеуов - облыстың бас терапевті
М.Қаниев - облыстық әскери-дәрігерлік комиссиясының төрағасы
Қ.Наурызбасв - облыс әкімі аппаратының мемлекеттік-құқықтық жұмыстар бөлімінің бас маманы
Облыс әкімінің
2000 жылғы 17 қазандағы
№ 334 шешіміне
№ 2 қосымша
Облыстық шақыру пункті жанындағы облыстық дәрігерлік комиссиясының
ҚҰРАМЫ
М. Қаниев - дәрігерлік комиссияның төрағасы
Комиссия мүшелері:
Б. Мантаев - облыстық аурухананың хирургі
Г. Сансызбаева - облыстық аурухананың терапевті
А. Әбішев - облыстық жүйке аурулары ауруханасының психиатры
С. Мұстафаева - қалалық тіс емханасының дәрігері
К. Ізмағанбетов - облыстық диагностикалық орталығының лор дәрігері
О. Өмірзақов - облыстық Диагностикалық орталығының невропатологы
В. Сороколетов - облыстық тері-венерологиялық диспансерінің тері аурулары жөніндегі дәрігері
Ж. Бодықов - облыстық өкпе аурулары диспансерінің фтизиатры
О. Смаханов - Казлепрозорийдің лепр дәрігері
Р. Ізнатова - облыстық диагностикалық орталығының дәрігері
Т. Бөрібаев - облыстық диагностикалық орталығының көз дәрігері
А. Сапаров - облыстық аурухананың травмотологі

14. Контроль за исполнением данного решения возложить на заместителя акима области, председателя областной призывной комиссии Еримбетова Н.К. и отдел государственно-правовой работы аппарата акима области (Бакиров А.Б.).
С. НУРГИСАЕВ
Приложение № 1
к решению акима области
от "17" октября 2000 г.
№ 334
СОСТАВ
областной призывной комиссии
Еримбетов Н.К. - заместитель акима области, председатель комиссии
Петроченков О.И. - военный комиссар области, заместитель председателя комиссии
Марданшина Г. - медсестра областного Диагностического центра, секретарь комиссии
Члены комиссии:
Италмасов Б. - заместитель начальника управления внутренних дел
Изтлеуов А. - главный терапевт области
Каниев М. - председатель областной военно-врачебной комиссии
Наурызбаев К. - главный специалист отдела государственно-правовой работы аппарата акима области
Приложение № 2
к решению акима области
от "17" октября 2000 г.
СОСТАВ
областной врачебной комиссии при областном сборном пункте
Каниев М. - председатель врачебной комиссии
Члены комиссии:
Мантаев Б. - хирург областной больницы
Сансызбаева Г. - терапевт областной больницы
Абишев А. - психиатр областной психбольницы
Мустафаева С. - стоматолог городской стомполиклиники
Измагамбетов К. - лорврач областного Диагностического центра
Омирзаков О - невропатолог областного Диагностического центра
Сороколетов В.Н.- кожвенеролог кожвендиспансера
Бодыков Ж. - фтизиатр облтубдиспансера
Смаханов О. - лепролог Казлепрозория
Изнатова Р. - врач областного Диагностического центра
Бурибаев Т. - окулист областного Диагностического центра
Сапаров А. - травмотолог областной больницы