Әлеуметтiк-саяси жарнама жөнiндегi облыстық сараптау комиссиясы туралы
Павлодар облысы әкімінің шешімі 2000 жылғы 4 қыркүйектегі N 199 Павлодар облысының әділет басқармасында 2000 жылғы 28 қыркүйекте N 440 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімінің 2003 жылғы 18 маусымдағы N 18 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімінің 2003 жылғы  18 маусымдағы N 18 шешімімен.
"Қазақстан-2030" Стратегиясы шеңберiнде әлеуметтiк-саяси жарнаманың, оның идеологиялық және эстетикалық мазмұнының сапасы мен тиiмдiлiгiн арттыру, облыстың елдi мекендерiнде сыртқы жарнаманың сапасыз дайындалуы мен орналастырылуының алдын алу мақсатында ШЕШIМ қабылдаймын:
1. Әлеуметтiк-саяси жарнама жөнiндегi облыстық сараптау комиссиясы құрылсын, оған үйлестiрушi органның функциясы берiлсiн, құрамы және Ережесi бекiтiлсiн (1, 2-қосымшалар).
2. Облыс қалалары мен аудандарының әкiмдерi елдi мекендерде орналастыруға жоспарланған сыртқы әлеуметтiк-саяси жарнаманың идеологиялық мазмұнының мәселелерiн облыстық сараптау комиссиясымен келiсетiн болсын.
3. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Б.Н.Түменоваға жүктелсiн.
Облыс әкімі
Облыс әкiмiнiң 2000 жылғы
7 қыркүйектегі N 196 шешiмiне 1-қосымша
Әлеуметтiк-саяси жарнама жөнiндегi облыстық сараптау комиссиясының ҚҰРАМЫ Түменова Бақыт Ниязбекқызы - облыс әкiмiнiң орынбасары, төраға Наурызбаева Гүлбарам - облыс бойынша ақпарат және қоғамдық Әуезханқызы келiсiм басқармасының бастығы, төрағаның орынбасары (келiсiм бойынша) Комиссия мүшелерi: Ахметова Күлжан - Павлодар қаласы әкiмiнiң орынбасары Мұқышқызы Артемьев Вячеслав - "Стандарттау, метрология және сертификаттау Михайлович қазақстандық орталығы" РМК-ның Павлодар филиалының бастығы (келiсiм бойынша) Афанасьева Валерия - С.Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттiк Никандровна университетi орыс филологиясы кафедрасының доцентi, педагогика ғылымының кандидаты (келiсiм бойынша) Бабкин Константин - бас маман - облыс әкiмiнiң баспасөз хатшысы Валерьевич Баймолдин Қажыбек - Павлодар облыстық Суретшiлер Қамалұлы одағының төрағасы (келiсiм бойынша) Қанафина Айым - облыс мәдениет департаментiнiң бастығы Мүкәрамқызы Қабдуәлиев Марат - облыс коммуналдық шаруашылық, көлiк және Зейнекенұлы коммуникациялар департаментi бөлiмiнiң бастығы - облыстың бас сәулетшiсi Мусина Ғалия - облыс әкiмi аппаратының бөлiм меңгерушiсi Қайроллақызы Поповиченко Татьяна - облыс бойынша ақпарат және қоғамдық келiсiм Васильевна басқармасы бөлiмiнiң бастығы (келiсiм бойынша) Текжанов Хафиз - С.Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттiк Ахметұлы университетi қазақ тiлi практикалық курсы кафедрасының меңгерушiсi, тiлдердi дамыту жөнiндегi үйлестiру орталығының басшысы, доцент (келiсiм бойынша)
Облыс әкiмiнiң 2000 жылғы
7 қыркүйектегі N 196 шешiмiне 2-қосымша
Әлеуметтiк-саяси жарнама жөнiндегi
облыстық сараптау комиссиясы туралы
ЕРЕЖЕ

Об областной экспертной комиссии по социально-политической рекламе
Решение акима Павлодарской области от 4 сентября 2000 г. N 199 Зарегистрировано управлением юстиции 28 сентября 2000 г. за N 440. Утратило силу - решением акима Павлодарской области от 18 июня 2003 года N 18.
Сноска. Утратило силу - решением акима Павлодарской области от 18 июня 2003 года N 18.
В целях повышения качества и эффективности социально-политической рекламы в рамках Стратегии "Казахстан-2030", ее идеологического и эстетического содержания, предотвращения вы-пуска и размещения в населенных пунктах области некачественной наружной рекламы принимаю РЕШЕНИЕ:
1. Образовать областную экспертную комиссию по социально- политической рекламе с приданием ей функций координирующего органа, утвердить ее состав и Положение (приложения 1, 2).
2. Акимам городов и районов области согласовывать с областной экспертной комиссией вопросы идеологического содержания наружной социально-политической рекламы, планируемой к размещению в населенных пунктах.
3. Контроль за выполнением данного решения возложить на заместителя акима области Туменову Б.Н.
Аким области
Приложение 1
к решению акима области от 4 сентября 2000 г. N 199
СОСТАВ областной экспертной комиссии по социально-политической рекламе Туменова Бакыт Ниязбековна - заместитель акима области, председатель Науразбаева Гульбарам Ауэзхановна - начальник управления информации и общественного согласия по области, заместитель председателя (по согласованию) Члены комиссии: Ахметова Кульжан Мукушевна - заместитель акима города Павлодара Артемьев Вячеслав Михайлович - начальник Павлодарского филиала РГП "Казахстанский центр стандартизации, метрологии и сертификации" (по согласованию) Афанасьева Валерия Никандровна - доцент кафедры русской филологии Павлодарского государственного университета имени С. Торайгырова, кандидат педагогических наук (по согласованию) Бабкин Константин Валерьевич - главный специалист - пресс-секретарь акима области Баймульдин Кажибек Камалович - председатель областного Союза художников (по согласованию) Канафина Айым Мукарамовна - начальник департамента культуры области Кабдуалиев Марат Зейнекенович - начальник отдела департамента коммунального хозяйства, транспорта и коммуникации области - главный архитектор области Мусина Галия Кайруллиновна - заведующая отделом аппарата акима области Поповиченко Татьяна Васильевна - начальник отдела управления информации и общественного согласия по области (по согласованию) Текжанов Хафиз Ахметович - заведующий кафедрой практического курса казахского языка Павлодарского государственного университета имени С. Торайгырова, руководитель координационного центра по развитию языков, доцент (по согласованию)
Приложение 2
к решению акима области от 4 сентября 2000 г. N 199
ПОЛОЖЕНИЕ
об областной экспертной комиссии
по социально-политической рекламе

1. Жалпы ережелер
Әлеуметтiк-саяси жарнама жөнiндегi облыстық сараптау комиссиясы (бұдан әрi - Комиссия) жергiлiктi атқару органдарының сыртқы әлеуметтiк-саяси жарнаманың жүйесiн реттеу және сапасын жетiлдiру жөнiндегi қызметiн үйлестiру үшiн облыс әкiмiнiң шешiмiмен құрылады.
Комиссия құрамына облыс бойынша ақпарат және қоғамдық келiсiм басқармасының, мәдениет департаментiнiң, "Стандарттау, метрология және сертификаттау қазақстандық орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны Павлодардағы филиалының, облыстық сәулет мекемесi мен Суретшiлер одағының, С.Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттiк университетiнiң, облыс және Павлодар қаласы әкiмдерi аппараттарының өкiлдерi кiредi. Комиссияны облыс әкiмiнiң әлеуметтiк-экономикалық мәселелерге басшылық жасайтын орынбасары басқарады. Комиссия мәжiлiстерi қажеттiлiгiне қарай, бiрақ тоқсанына кемiнде бiр рет өткiзiледi. 2. Комиссияның негiзгi мiндеттерi мен функциялары Көрнекi құралдардың рәсiмделуiн реттеу және сыртқы әлеуметтiк-саяси жарнаманың сапасын бақылау комиссияның негiзгi мiндетi болып табылады. Комиссия негiзгi мiндетiне сәйкес мынадай функцияларды атқарады: облыстың барлық елдi мекендерiнде орналасқан жарнама қалқандарына сараптама жасайды; қоғамдық-саяси жарнаманың жай-күйi мен мазмұнын, оның дайындалу сапасын бақылау жүйесiн қалыптастырады. 3. Комиссияның өкiлеттiлiгi Комиссия өз құзыры шеңберiнде: сыртқы әлеуметтiк-саяси жарнаманың сапасы мен мазмұнына бақылау жасаудың нысаны мен тәртiбiн анықтауға;
өз мәжiлiстерiне облыстық, қалалық, аудандық мемлекеттiк басқару органдарының, сыртқы жарнамалық бұйымдар шығаруға кәсiптенген әр түрлi меншiк нысанындағы мекемелердiң, кәсiпорындар мен фирмалардың басшыларын шақырып, олардың есептерiн тыңдауға;
жергiлiктi атқарушы органдардың басшыларынан мазмұны мен эстетикалық орындалуы жағынан сапасыз әлеуметтiк-саяси жарнама объектiлерiн алып тастауды, ауыстыруды, сыртқы жарнама құралдарын дайындағанда "Қазақстан Республикадағы тiл туралы" Заңның нормаларын қатаң сақтауды талап етуге;
жергiлiктi атқарушы органдар басшыларының орындауына мiндеттi хаттамалық шешiмдер қабылдауға; Комиссия жұмысына қажеттi құжаттарды, материалдар мен ақпараттарды белгiленген тәртiпте сұратып алуға; әлеуметтiк-саяси жарнама жөнiндегi қалалық, аудандық комиссиялардың қызметiн үйлестiруге және бақылауға құқылы. 4. Комиссия қызметiн тоқтату Облыс әкiмiнiң шешiмiмен Комиссияның қызметi тоқтатылады, ол қайта құрылады және таратылады.

1. Общие положения
Областная экспертная комиссия по социально-политической рекламе (далее - Комиссия) создается решением акима области для координации деятельности местных исполнительных органов по упорядочению системы и совершенствованию качества наружной социально-политической рекламы.
В состав Комиссии входят представители управления информации и общественного согласия по области, департамента культуры области, Павлодарского филиала республиканского государственного предприятия "Казахстанский центр стандартизации, метрологии и сертификации", областной архитектуры и Союза художников, государственного университета имени С. Торайгырова, аппаратов акимов области и города Павлодара. Возглавляет Комиссию заместитель акима области, курирующий социально-экономические вопросы.
Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал.
2. Основные задачи и функции Комиссии
Основной задачей Комиссии является упорядочение средств наглядного оформления и осуществление контроля за качеством наружной социально- политической рекламы.
Комиссия в соответствии с основной задачей осуществляет следующие функции:
проводит экспертизу рекламных щитов, размещенных во всех населенных пунктах области;
формирует систему контроля за состоянием и содержанием общественно-политической рекламы и качеством ее изготовления.
3. Полномочия Комиссии
Комиссия в пределах своей компетенции вправе:
определять форму и порядок осуществления контроля за качеством и содержанием наружной социально-политической рекламы;
приглашать и заслушивать на своих заседаниях руководителей областных, городских и районных органов государственного управления, а также учреждений, предприятий и фирм различных форм собственности, специализирующихся на выпуске наружных рекламных изделий;
требовать от руководителей местных исполнительных органов снятия, замены некачественной в содержательном и эстетическом плане объектов социально-политической рекламы, строгого соблюдения норм Закона "О языках в Республике Казахстан" при изготовлении средств наружной рекламы;
принимать протокольные решения, обязательные для исполнения руководителями местных исполнительных органов; запрашивать в установленном порядке документы, материалы и информации, необходимые для работы Комиссии; координировать и контролировать деятельность городских и районных комиссий по социально-политической рекламе. 4. Прекращение деятельности Комиссии Прекращение деятельности Комиссии, ее реорганизация и ликвидация производятся решением акима области. исп. А.Татарков