"Бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың қызметiн жүзеге асыру қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегі ұлттық комиссиясының 1998 жылғы 23 желтоқсандағы N 19 қаулысына толықтыру енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының 2001 жылғы 11 қаңтардағы № 96 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 12 ақпанда тіркелді. N 1400. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 25 маусымдағы N 175 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап 14 күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының 2001 жылғы 11 қаңтардағы N 96 Қаулысының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 25 маусымдағы N 175 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап 14 күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының ұйымдасқан бағалы қағаздар рыногын жандандыру мақсатында Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 13 қарашадағы N 3755 U973755_ жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы туралы ереженiң 4-тармағы 3) тармақшасының негізiнде Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегі ұлттық комиссиясы (бұдан әрi "Ұлттық комиссия" деп аталады)
ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың қызметiн жүзеге асыру қағидаларын бекiту туралы" V980707_ Ұлттық комиссияның 1998 жылғы 23 желтоқсандағы N 19 қаулысына мынадай толықтыру енгiзiлсiн:
жоғарыда аталған қаулымен бекiтiлген және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1999 жылғы 17 наурызда 707 нөмiрмен тiркелген Бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың қызметiн жүзеге асыру қағидаларына ("Рынок и право". "Рынок ценных бумаг Казахстана" журналына қосымша, 1999 ж., N 3(4), 7-13-бет; N 7(8), 4-5-бет; N 9(11), 12-бет; 2000 ж., N 2(3), 18-бет):
32-тармақ мынадай мазмұндағы бесiншi азатжолмен толықтырылсын:
"Осы тармақтың төртiншi азатжолында белгiленген талап тұрпаты бойынша осы Қағидаларға және Сауда-саттық ұйымдастырушының iшкi құжаттарына толық сәйкес өзiнiң функциясын орындайтын, оның iшiнде оның осы акцияларды сатып алудың және сатудың Сауда-саттық ұйымдастырушының iшкi құжаттарында белгiленген әдеттегi (арнайы осы маркет-мейкер үшiн айқындалған) өлшемнен аспайтын мөлшерде жариялаған бағалары арасындағы спрэдтерді (айырмашылықтарды) қамтамасыз ететiн маркет-мейкер бар акцияларға қолданылмайды.".

О внесении дополнения в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "Об утверждении Правил осуществления деятельности организаторов торгов с ценными бумагами" от 23 декабря 1998 года N 19
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 11 января 2001 года N 96 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12.02.2001 г. за N 1400. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года N 175
Сноска. Постановление Национальной комиссии РК по ценным бумагам от 11 января 2001 года N 96 утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 г. N  175  (вводится в действие по истечении  14 дней со дня гос. регистрации).
В целях активизации организованного рынка ценных бумаг Республики Казахстан, на основании подпункта 3) пункта 4  U973755_  Положения о Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 ноября 1997 года N 3755, Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемая "Национальная комиссия") постановляет:
1. Внести следующее дополнение в постановление Национальной комиссии  V980707_  "Об утверждении Правил осуществления деятельности организаторов торгов с ценными бумагами" от 23 декабря 1998 года N 19:
в Правилах осуществления деятельности организаторов торгов с ценными бумагами, утвержденных вышеуказанным постановлением и зарегистрированных Министерством юстиции Республики Казахстан 17 марта 1999 года за N 707 ("Рынок и право". Приложение к ж. "Рынок ценных бумаг Казахстана", 1999 г., N 3(4), с. 7-13; N 7(8), с. 4-5; N 9(11), с. 12; 2000 г., N 2(3), с. 18):
пункт 32 дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"Требование, установленное абзацем четвертым настоящего пункта, не распространяется на акции, по типу которых имеется маркет-мейкер, выполняющий свои функции в полном соответствии с настоящими Правилами и Внутренними документами Организатора торгов, в том числе обеспечивающий спрэды (различия) между объявленными им ценами покупки и продажи данных акций в размере, не превышающем обычной (не определенной специально для этого маркет-мейкера) величины, которая установлена Внутренними документами Организатора торгов.".

2. Осы Қаулының Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркеуден өткен күнiнен бастап күшiне енетiндiгі белгiленсiн.
3. Ұлттық комиссия орталық аппараты Лицензиялау және қадағалау басқармасы:
1) осы Қаулыны (ол күшiне енгiзiлгеннен кейiн) бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыратын және "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның мүшелерi болып табылмайтын ұйымдардың назарына жеткiзсiн;
2) осы Қаулының орындалысына бақылау жасасын.
Ұлттық комиссияның Төрағасы
Ұлттық комиссияның мүшелері

2. Установить, что настоящее Постановление вводится в действие с даты его регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии:
1) довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг и не являющихся членами ЗАО "Казахстанская фондовая биржа";
2) установить контроль за исполнением настоящего Постановления.
Председатель Национальной комиссии
Члены комиссии