Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру және қайта сақтандыру ұйымдарының жарғылық және меншікті капиталының ең аз мөлшері туралы" 1999 жылғы 15 қарашадағы№N 355 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы 2001 жылғы 31 қаңтардағы N 11. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 11 наурызда тіркелді. Тіркеу N 1423
Сақтандыру рыногын дамыта түсу мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру және қайта сақтандыру ұйымдарының жарғылық және меншікті капиталының ең аз мөлшері туралы" 1999 жылғы 15 қарашадағы N 355 V990998_ қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 2-тармақтың 2-тармақшасының 3-азатжолындағы "басқа да" деген сөздердің алдынан "Алматы қаласы мен Алматы облысының аумағында тіркелген" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 3-тармақшамен толықтырылсын:
"3) 2001 жылдың 1 сәуіріне дейінгі мерзімде:
100.000.000 (жүз миллион) теңге - басқа сақтандыру операцияларын жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары үшін Алматы қаласы мен Алматы облысының аумағында тіркелгендерден басқасы.";
2) 3-тармақтағы "2-тармақшасында" деген сөздер "2 және 3-тармақшаларында" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күндік мерзім өткеннен кейін күшіне енеді.
3. Сақтандыруды қадағалау департаменті (Құрманов Ж.Б.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан
Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу
шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік
тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан
Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне,
аумақтық филиалдары мен сақтандыру және қайта сақтандыру ұйымдарына
жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкінің Төрағасы Г.А. Марченкоға жүктелсiн.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Икебаева Ә.Ж.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 ноября 1999 года N 355 "О минимальных размерах уставного и собственного капиталов страховых и перестраховочных организаций"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2001 года N 11 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11.03.2001 г. за N 1423
В целях дальнейшего развития страхового рынка Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 ноября 1999 года N 355 V990998_ "О минимальных размерах уставного и собственного капиталов страховых и перестраховочных организаций" внести следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 2:
абзац 3 подпункта 2 после слова "организаций," дополнить словами "зарегистрированных на территории г.Алматы и Алматинской области,";
дополнить подпунктом 3 следующего содержания:
"3) в срок до 1 апреля 2001 года:
100.000.000 (сто миллионов) тенге - для страховых организаций, кроме зарегистрированных на территории г.Алматы и Алматинской области, осуществляющих иные страховые операции.";
2) в пункте 3 слова "в подпункте 2" заменить словами "в подпунктах 2 и 3".
2. Настоящее постановление вступает в силу по истечении четырнадцатидневного срока со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту страхового надзора (Курманов Ж.Б.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в
Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление
до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата,
территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и
страховых и перестраховочных организаций.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Председателя Национального Банка Республики Казахстан Марченко Г.А.
Председатель
Национального Банка
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)