Халықаралық қаржы ұйымдары облигацияларының эмиссияларын мемлекеттік тіркеу тәртібі туралы
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясы директоратының 2001 жылғы 15 ақпандағы N 777 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 26 наурызда тіркелді. Тіркеу N 1436. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 272 қаулысымен
---------------Қаулыдан үзінді---------------
Қазақстан Республикасының "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Заңына сәйкес нормативтік құқықтық актілерді сәйкестендіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөніндегі агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік)  Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық комиссиясы Директоратының "Халықаралық қаржы ұйымдарының эмиссиясының облигацияларын  мемлекеттік тіркеу тәртібі туралы" 2001 жылғы 15 ақпандағы N 777  қаулысының күшін жойғандығы танылсын (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1436 тіркелген, "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналында 2001 жылы жарияланған, N 12)...
Төраға
_________________________________
Халықаралық қаржы ұйымдарының Қазақстан Республикасында орналастыруға және айналыста болуына жобаланған облигацияларының эмиссияларын мемлекеттік тіркеу тәртібін айқындау мақсатында "Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1997 жылғы 13 қарашадағы N 3755  жарлығымен  бекітілген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы туралы ереженің 4-тармағы 22) тармақшасының негізінде Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының (бұдан әрі "Ұлттық комиссия" деп аталады) Директораты
ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ұлттық комиссия халықаралық қаржы ұйымдары облигацияларының эмиссияларын мемлекеттік тіркеу кезінде "Облигациялар шығарылымын тіркеу және өтеу тәртібі туралы" Ережені бекіту туралы" Ұлттық комиссиясының 1996 жылғы 20 желтоқсандағы N 156  қаулысымен  бекітілген Облигациялар шығарылымын тіркеу және өтеу тәртібі туралы ережеде белгіленген нормалардың (аталған Ереженің 20, 22, 48 және 50 тармақтарын, осындай-ақ оның 1а, 2 және 6 қосымшаларын қоспағанда) қолданылатындығы белгіленсін.

О порядке государственной регистрации эмиссий облигаций международных финансовых организаций
Постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 февраля 2001 года N 777. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26.03.2001 г. за N 1436. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 сентября 2004 года N 272
Извлечение из постановления Правления
Агентства Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и финансовых организаций
от 25 сентября 2004 года N 272
"В целях приведения нормативных правовых актов в соответствие с Законом Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций постановляет:
1. Признать утратившим силу постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 февраля 2001 года N 777 "О порядке государственной регистрации эмиссий облигаций международных финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 1436, опубликованное в 2001 году в журнале "Рынок ценных бумаг Казахстана" № 12).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия...
Председатель".
--------------------------------------------------------------------
В целях определения порядка государственной регистрации эмиссий облигаций международных финансовых организаций, предполагаемых к размещению и обращению на территории Республики Казахстан, на основании подпункта 22) пункта 4 U973755_  Положения о Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан "Об утверждении Положения о Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам" от 13 ноября 1997 года N 3755, Директорат Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемой "Национальная комиссия") постановляет:
1. Установить, что при государственной регистрации Национальной комиссией эмиссий облигаций международных финансовых организаций применяются нормы, которые установлены Положением о порядке регистрации выпуска и погашения облигаций, утвержденным постановлением Национальной комиссии V960263_  "Об утверждении Положения "О порядке регистрации выпуска и погашения облигаций" от 20 декабря 1996 года N 156 (за исключением пунктов 20, 22, 48 и 50 названного Положения, а также Приложений N 1а, 2 и 6 к нему).

2. Халықаралық қаржы ұйымдары облигацияларының эмиссияларын мемлекеттік тіркеу үшін Ұлттық комиссияға мынадай құжаттардың ұсынылу керек екендігі белгіленсін:
1) еркін үлгіде жазылған, мазмұнында ұсынылған құжаттардың тізімдемесі бар өтініш;
2) мазмұнында:
осы облигациялар эмитентінің атауы, орналасқан жері және коммуникациялық деректемелері туралы мәлімет;
осы облигациялардың атаулы құны, олардың эмиссиядағы саны туралы, эмиссияның көлемі және валютасы, осы облигациялар бойынша сыйақы төлеу тәсілі (купон немесе дисконт түрінде) туралы, осы облигацияларды орналастырудың және айналысының мерзімі туралы, оларды өтеудің шарттары туралы, егер осы облигациялар бойынша сыйақы купон түрінде төленетін жағдайда - осындай купонның ставкасы туралы, осы облигацияларды орналастырудың ерекшеліктері (оларды дисконтпен немесе сыйлықпен орналастыруға жол беріле ме әлде жоқ па) туралы, купонды төлеудің кезеңділігі, мерзімдері және шарттары туралы мәліметтер;
осы облигациялар бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету тәсілі туралы және осы облигацияларды орналастырудың нәтижесінде алынатын ақшаларды пайдалану бағыттары туралы мәліметтер;
осы облигациялар эмитентінің заң кеңесшісінің (консультантының) осы облигацияларды шығару туралы шешім қабылдау кезінде заңда және осы эмитенттің нормативтік актілерінде белгіленген нормалардың сақталысы туралы қорытындысы;
осы облигациялар эмитентінің пікірі бойынша олардың әлуетті сатып алушылары үшін мүддені білдіретін немесе мәні бар өзге де мәліметтер бар эмиссия проспектісі ("циркуляр");
3) осы облигациялар эмитентінің тиісті органының оларды шығару туралы шешімінің нотариалды расталған көшірмесі.
3. Осы Қаулыға сәйкес Ұлттық комиссия облигацияларының эмиссиясын тіркеген халықаралық қаржы ұйымының Ұлттық комиссияға осы облигацияларды орналастырудың әрбір алты айдағы қорытындылары бойынша (әрбір алты ай аяқталғаннан кейін бір ай ішінде), сондай-ақ оларды орналастыру ақталғаннан кейін бір ай ішінде жоғарыда аталған Ереженің 4-қосымшасындағы үлгі бойынша осы облигацияларды шығарудың және орналастырудың қорытындылары туралы есептер беруге міндетті екендігі белгіленсін.
4. Осы Қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелген күнінен бастап күшіне енетіндігі белгіленсін.
5. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Корпоративтік қаржылар департаменті:
1) осы Қаулыны Еуропа қайта құру және даму банкінің және Қазақстан Республикасында өкілдіктері бар басқа да халықаралық қаржы ұйымдарының назарына жеткізсін;
2) осы Қаулының орындалысына бақылау жасасын.
Ұлттық комиссияның
Төрағасы

2. Установить, что для государственной регистрации эмиссии облигаций международной финансовой организации Национальной комиссии должны быть представлены:
1) заявление произвольной формы, содержащее опись прилагаемых документов;
2) проспект эмиссии ("циркуляр") данных облигаций, содержащий:
сведения о наименовании, месте нахождения и коммуникационных реквизитах эмитента данных облигаций;
сведения о номинальной стоимости данных облигаций, их количестве в эмиссии, об объеме и валюте эмиссии, способе выплаты вознаграждения по данным облигациям (в виде купона или дисконта), о сроке размещения и обращения данных облигаций, об условиях их погашения, в случае, если вознаграждение по данным облигациям будет выплачиваться в виде купона, - о ставке такого купона, об особенностях размещения данных облигаций (допускается ли их размещение с дисконтом или премией), о периодичности, сроках и условиях выплаты купона;
сведения о способе обеспечения исполнения обязательств по данным облигациям и о направлениях использования денег, которые будут получены в результате размещения данных облигаций;
заключение юридического советника (консультанта) эмитента данных облигаций о соблюдении установленных законодательством и нормативными актами этого эмитента норм при принятии решения о выпуске данных облигаций;
иные сведения, которые по мнению эмитента данных облигаций могут представлять интерес или иметь значение для их потенциальных покупателей;
3) нотариально удостоверенная копия решения соответствующего органа эмитента данных облигаций об их выпуске.
3. Установить, что международная финансовая организация, эмиссия облигаций которой была зарегистрирована Национальной комиссией в соответствии с настоящим Постановлением, обязана представлять Национальной комиссии отчеты об итогах выпуска и размещения данных облигаций по форме Приложения N 4 к вышеназванному Положению по итогам каждых шести месяцев размещения данных облигаций (в течение месяца по окончании каждого шестого месяца), а также в течение месяца после окончания их размещения.
4. Установить, что настоящее Постановление вводится в действие с даты регистрации его Министерством юстиции Республики Казахстан.
5. Департаменту корпоративных финансов центрального аппарата Национальной комиссии:
1) довести настоящее Постановление до сведения Европейского банка реконструкции и развития и других международных финансовых организаций, имеющих представительства в Республике Казахстан;
2) установить контроль за исполнением настоящего Постановления.
Председатель
Национальной комиссии