Бірыңғай бюджеттік жіктемеге N 44 өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2001 жылғы 4 сәуірдегі N 164 бұйрығы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 7 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 1455
Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 13 желтоқсандағы N 507 U000507_ "Қазақстан Республикасының жекелеген мемлекеттік органдарын қайта ұйымдастыру, тарату және құру туралы", 2001 жылғы 22 қаңтардағы N 536 U010536_ "Қазақстан Республикасының құқық қорғау қызметін жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Жарлықтарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 шілдедегі N 1018 P991018_ "Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында кадрлар даярлауды мемлекеттік білімдік несиелендіру туралы" және 2001 жылғы 31 наурыздағы N 425 P010425_ "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 29 желтоқсандағы N 1950 P001950_ қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулыларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1999 жылғы 30 желтоқсандағы N 715 V991058_ "Бірыңғай бюджеттік жіктемені бекіту туралы" бұйрығына:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік жіктемесіне:
бюджет кірістерінің жіктемесіне:
"501504 Мемлекеттік білім беру несиелері бойынша өтеу" деген жолдан кейін мынадай редакциядағы жолмен толықтырылсын:
"501505 Мемлекеттік студенттік несиелер бойынша өтеу";
бюджет шығыстарының функционалдық жіктемесіне:
"1.2.217.23 Өкілеттік шығыстарға арналған қаражат есебінен
іс-шараларды өткізу" деген жолдан кейін мынадай редакциядағы жолмен
толықтырылсын:
"1.2.217.31 Мемлекеттік сатып алудың мониторингін жүргізу және
ақпараттық қамтамасыз ету";
"1.3.204.36.80 Сыртқы заемдар есебінен жобаны іске асыру" деген
жолдан кейін мынадай редакциядағы жолмен толықтырылсын:
"1.3.204.37 Инвестицияларды тарту жөніндегі жарнамалық-ақпарат
жұмыстар жүргізу";
"1.5 Жоспарлау және статистикалық қызмет" деген жолдан кейін мынадай
редакциядағы жолдармен толықтырылсын:
"1.5.214 Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі
1.5.214.42 Экономика саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер";
"1.9 Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер" деген жолдан
кейін мынадай редакциядағы жолдармен толықтырылсын:
"1.9.214 Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі
1.9.214.1 Әкімшілік шығыстар
1.9.214.1.1 Орталық органның аппараты
1.9.214.1.2 Аумақтық органдардың аппараттары
1.9.214.16 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды және өзге де күтпеген шығыстарды жою үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі резервінің қаражаты есебінен іс-шаралар өткізу

О внесении изменений и дополнений N 44 в Единую бюджетную классификацию
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2001 года N 164 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 апреля 2001 года N 1455
В соответствии с Указами Президента Республики Казахстан от 13 декабря 2000 года N 507 U000507_ "О реорганизации, упразднении и образовании отдельных государственных органов Республики Казахстан", от 22 января 2001 года N 536 U010536_ "О мерах по совершенствованию правоохранительной деятельности в Республике Казахстан", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 20 июля 1999 года N 1018 P991018_ "О государственном образовательном кредитовании подготовки кадров в высших учебных заведениях Республики Казахстан" и от 31 марта 2001 года N 425 P010425_ "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2000 года N 1950 P001950_ " приказываю:
1. Внести в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 30 декабря 1999 года N 715 V991058_ "Об утверждении Единой бюджетной классификации":
в Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан, утвержденную указанным приказом:
в классификации доходов бюджета:
после строки "501504 Погашение по государственным образовательным кредитам" дополнить строкой следующего содержания:
"501505 Погашение по государственным студенческим кредитам";
в функциональной классификации расходов бюджета:
после строки "1.2.217.23 Проведение мероприятий за счет средств на
представительские расходы" дополнить строкой следующего содержания:
"1.2.217.31 Проведение мониторинга и информационное обеспечение
государственных закупок";
после строки "1.3.204.36.80 Реализация проекта за счет внешних
займов" дополнить строкой следующего содержания:
"1.3.204.37 Проведение рекламно-информационной работы по привлечению
инвестиций";
после строки "1.5 Планирование и статистическая деятельность"
дополнить строками следующего содержания:
"1.5.214 Министерство экономики и торговли Республики Казахстан
1.5.214.42 Прикладные научные исследования в области экономики";
после строки "1.9 Прочие государственные услуги общего характера"
дополнить строками следующего содержания:
"1.9.214 Министерство экономики и торговли Республики Казахстан
1.9.214.1 Административные расходы
1.9.214.1.1 Аппарат центрального органа
1.9.214.1.2 Аппараты территориальных органов
1.9.214.16 Проведение мероприятий за счет Резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов

1.9.214.23 Өкілеттік шығыстарға арналған қаражат есебінен іс-шараларды өткізу
1.9.214.29 Қазақстан Республикасы Үкіметінің Резервінен Үкіметтің,
орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот
шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау
1.9.214.79 Лицензиарлардың функцияларын орындау";
"2.2.308.31.34 Метеостанция-3 ұстау" деген жолдан кейін мынадай
редакциядағы жолмен толықтырылсын:
"2.2.308.31.35 Республикалық дағдарыс орталығы";
"3.1.274.44 Елді мекендердегі жол қозғалысын реттеуші
құрал-жабдықтарды пайдалану" деген жолдан кейін мынадай редакциядағы
жолдармен толықтырылсын:
"3.1.618 Қазақстан Республикасының Қаржы полициясы агенттігі
3.1.618.1 Әкімшілік шығыстар
3.1.618.1.1 Орталық органның аппараты
3.1.618.1.2 Аумақтық органдардың аппараттары
3.1.618.3 Ақпараттық-есептеу қызметін көрсету";
"3.3.501.32.32 Аудандық соттар" деген жолдан кейін мынадай
редакциядағы жолмен толықтырылсын:
"3.3.501.32.33 Жергілікті соттар";
"3.5 Жеке тұлғаның, қоғамның және мемлекеттің қауіпсіздігін
қамтамасыз ету жөніндегі қызмет" деген жолдан кейін мынадай редакциядағы
жолдармен толықтырылсын:
"3.5.221 Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
3.5.221.49 Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің
мемлекеттік бағдарламасы";
"4.6.612.91.98 Мемлекеттік студенттік несиелер беру" деген жолдан
кейін мынадай редакциядағы жолдармен толықтырылсын:
"4.6.618 Қазақстан Республикасының Қаржы полициясы агенттігі
4.6.618.9 Республикалық деңгейде жоғары оқу орындарында кадрлар
даярлау
4.6.618.9.30 Қаржы полициясының академиясы";
"8 Мәдениет, спорт және ақпараттық кеңістік" жеген жол мынадай
редакцияда жазылсын:
"8 Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік";
"8.9.263.56 Аймақтық жастар саясатын өткізу" деген жолдан кейін
мынадай редакциядағы жолдармен толықтырылсын:
"9 Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
9.1 Отын және энергетика
9.1.231 Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі
9.1.231.30 Энергетика және мұнай шығару саласындағы қолданбалы ғылыми
зерттеулер
9.1.231.30.30 Электр және жылу энергияларын өндіру, беру және бөлу жөніндегі қондырғыларды пайдаланудың сенімділігі мен қауіпсіздігі жөніндегі аварияға қарсы пайдалану және әдістемелік нұсқаулар шығару
9.1.231.30.31 2010 жылға дейінгі кезеңге арналған отын-энергетикалық
балансын әзірлеу
9.1.231.30.33 Электр энергетикасы саласындағы нормативтік-техникалық
құжаттаманы қайта қарау және әзірлеу
9.1.231.30.34 Мұнай шығару саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
9.2 Жер қойнауын пайдалану
9.2.231 Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі

1.9.214.23 Проведение мероприятий за счет средств на представительские расходы
1.9.214.29 Выполнение обязательств Правительства, центральных
государственных органов и их территориальных подразделений по решениям
судов из Резерва Правительства Республики Казахстан
1.9.214.79 Выполнение функции лицензиаров";
после строки "2.2.308.31.34 Содержание Метеостанции-3" дополнить
строкой следующего содержания:
"2.2.308.31.35 Республиканский кризисный центр";
после строки "3.1.274.44 Эксплуатация оборудования и средств по
регулированию дорожного движения в населенных пунктах" дополнить строками
следующего содержания:
"3.1.618 Агентство финансовой полиции Республики Казахстан
3.1.618.1 Административные расходы
3.1.618.1.1 Аппарат центрального органа
3.1.618.1.2 Аппараты территориальных органов
3.1.618.3 Информационно-вычислительное обслуживание";
после строки "3.3.501.32.32 Районные суды" дополнить строкой
следующего содержания:
"3.3.501.32.33 Местные суды";
после строки "3.5 Деятельность по обеспечению безопасности личности,
общества и государства" дополнить строками следующего содержания:
"3.5.221 Министерство юстиции Республики Казахстан
3.5.221.49 Государственная программа борьбы с наркоманией и
наркобизнесом";
после строки "4.6.612.91.98 Предоставление государственных
студенческих кредитов" дополнить строками следующего содержания:
"4.6.618 Агентство финансовой полиции Республики Казахстан
4.6.618.9 Подготовка кадров в высших учебных заведениях на
республиканском уровне
4.6.618.9.30 Академия финансовой полиции";
строку "8 Культура, спорт и информационное пространство" изложить  в
следующей редакции:
"8 Культура, спорт, туризм и информационное пространство";
после строки "8.9.263.56 Проведение региональной молодежной политики"
дополнить строками следующего содержания:
"9 Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9.1 Топливо и энергетика
9.1.231 Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики
Казахстан
9.1.231.30 Прикладные научные исследования в области энергетики и
нефтедобычи
9.1.231.30.30 Выпуск противоаварийных, эксплуатационных и
методических указаний по вопросам надежности и безопасности эксплуатации
установок по производству, передаче и распределению электрической и
тепловой энергии
9.1.231.30.31 Разработка топливно-энергетического баланса на период
до 2010 года
9.1.231.30.33 Пересмотр и разработка нормативно-технической
документации в области электроэнергетики
9.1.231.30.34 Прикладные научные исследования в области нефтедобычи
9.2 Недропользование
9.2.231 Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики
Казахстан

9.2.231.42 Жер қойнауын пайдалану саласындағы лицензиялық және
келісім-шарттық ережелердің орындалу мониторингінің
ақпараттық-коммуникациялық жүйесі
9.2.231.43 Инвестициялық бағдарламалар конкурсын өткізу
9.2.231.45 Геологиялық ақпаратты қалыптастыру
9.2.231.45.30 Республикалық геологиялық ақпарат орталығы
9.2.231.46 Мемлекеттік геологиялық зерделеу
9.2.231.46.30 Аймақтық және геологиялық түсіру жұмыстары
9.2.231.46.32 Жер қойнауын пайдалану геологиясы саласындағы
қолданбалы ғылыми зерттеулер
9.2.231.47 Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану мониторингі
9.2.231.47.30 Минералдық шикізат базасы мен жер қойнауын пайдалану
мониторингі
9.2.231.47.31 Жер асты суларының және қауіпті экзогендік процестердің
мониторингін жүргізу
9.2.231.47.32 Жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылар туралы
ақпараттық базаны жасау және автоматтандыру
9.2.231.65 Астана қаласын сумен жабдықтаудың қосымша көздерін
іздестіру жөніндегі іздестіру-барлау жұмыстары
9.9 Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану саласындағы
өзге де қызметтер
9.9.231 Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі
9.9.231.1 Әкімшілік шығыстар
9.9.231.1.1 Орталық органның аппараты
9.9.231.1.2 Аумақтық органдардың аппараттары
9.9.231.1.30 "Байқоңыр" ғарыш айлағындағы арнайы өкілдіктің аппараты
9.9.231.16 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды және
өзге де күтпеген шығыстарды жою үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі
резервінің қаражаты есебінен іс шаралар өткізу
9.9.231.23 Өкілеттік шығыстарға арналған қаражат есебінен
іс-шараларды өткізу
9.9.231.29 Қазақстан Республикасы Үкіметінің Резервінен Үкіметтің,
орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот
шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау
9.9.231.32 Қарағанды көмір бассейнінің шахталарын жабу
9.9.231.37 Уран кеніштерін консервациялау және жою, техногендік
қалдықтарды көму
9.9.231.41 Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
9.9.231.79 Лицензиарлардың функцияларын орындау";
"11.1 Өнеркәсіп" деген жолдан кейін мынадай редакциядағы жолдармен
толықтырылсын:
"11.1.214 Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі
11.1.214.44 Ұзақ мерзімге арналған Қазақстан Республикасының қорғаныс
өнеркәсібін дамытудың және конверсиялаудың мемлекеттік бағдарламасы
11.1.214.51 Машина жасау кешенін дамыту бағдарламасы
11.1.214.81 Шағын және орта бизнестің өндірістік және
өнеркәсіптік-ұқсату секторларының кәсіпорындарына қолдау көрсету
11.1.21.81.80 Сыртқы заемдар есебінен жобаны іске асыру";
"11.2.130.31 Әлеуметтік сала объектілерінің сейсмологиясын күшейту
жөніндегі жұмыстар" деген жолдан кейін мынадай редакциядағы жолдармен
толықтырылсын:

9.2.231.42 Информационно-коммуникационная система мониторинга
исполнения лицензионных и контрактных условий в сфере недропользования
9.2.231.43 Проведение конкурсов инвестиционных программ
9.2.231.45 Формирование геологической информации
9.2.231.45.30 Республиканский центр геологической информации
9.2.231.46 Государственное геологическое изучение
9.2.231.46.30 Региональные и геологосъемочные работы
9.2.231.46.32 Прикладные научные исследования в области геологии
использования недр
9.2.231.47 Мониторинг недр и недропользования
9.2.231.47.30 Мониторинг минерально-сырьевой базы и недропользования
9.2.231.47.31 Ведение мониторинга подземных вод и опасных экзогенных
процессов
9.2.231.47.32 Создание и автоматизация информационной базы о недрах и
недропользователях
9.2.231.65 Поисково-разведочные работы по изысканию дополнительных
источников водообеспечения г.Астаны
9.9 Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и
недропользования
9.9.231 Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики
Казахстан
9.9.231.1 Административные расходы
9.9.231.1.1 Аппарат центрального органа
9.9.231.1.2 Аппараты территориальных органов
9.9.231.1.30 Аппарат специального представительства на космодроме
"Байконур"
9.9.231.16 Проведение мероприятий за счет Резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов
9.9.231.23 Проведение мероприятий за счет средств на
представительские расходы
9.9.231.29 Выполнение обязательств Правительства, центральных
государственных органов и их территориальных подразделений по решениям
судов из Резерва Правительства Республики Казахстан
9.9.231.32 Закрытие шахт Карагандинского угольного бассейна
9.9.231.37 Консервация и ликвидация урановых рудников, захоронение
техногенных отходов
9.9.231.41 Прикладные научные исследования технологического характера
9.9.231.79 Выполнение функций лицензиаров";
после строки "11.1 Промышленность" дополнить строками следующего
содержания:
"11.1.214 Министерство экономики и торговли Республики Казахстан
11.1.214.44 Государственная программа развития и конверсии оборонной
промышленности Республики Казахстан на долгосрочный период
11.1.214.51 Программа развития машиностроительного комплекса
11.1.214.81 Содействие предприятиям производственного и промышленно-
перерабатывающего секторов малого и среднего бизнеса
11.1.214.81.80 Реализация проекта за счет внешних займов";
после строки "11.2.130.31 Проведение работ по сейсмоусилению объектов
социальной сферы" дополнить строками следующего содержания:

"11.2.214 Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі
11.2.214.32 Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
11.2.214.33 Республикалық деңгейде жобалау-іздестіру, конструкторлық
және технологиялық жұмыстар
11.2.214.36 Құрылыс саласындағы халықаралық, аймақтық және ұлттық
стандарттарды әзірлеу және сатып алу";
"11.3.225.40 Сейсмологиялық ақпарат мониторингі
11.3.225.40.30 Сейсмологиялық тәжірибелік-әдістемелік экспедиция"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"11.9.225.40 Сейсмологиялық ақпарат мониторингі
11.9.225.40.30 Сейсмологиялық тәжірибелік-әдістемелік экспедиция";
"11.9 Өнеркәсіп, энергетика, құрылыс және жер қойнауын пайдалану
саласындағы өзге де қызметтер" деген жолдан кейін мынадай редакциядағы
жолдармен толықтырылсын:
"11.9.214 Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі
11.9.214.30 Жұмылдыру дайындығы
11.9.214.40 Микрография саласындағы ғылыми зерттеулер
11.9.214.40.30 Микрография институты
11.9.214.41 Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер";
"11 Өнеркәсіп, энергетика, құрылыс және жер қойнауын пайдалану" деген
жол мынадай редакцияда жазылсын:
"11 Өнеркәсіп және құрылыс";
"11.9 Өнеркәсіп, энергетика, құрылыс және жер қойнауын пайдалану
саласындағы өзге де қызметтер" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"11.9 Өнеркәсіп және құрылыс саласындағы өзге де қызметтер";
"13 Басқалар" деген жолдан кейін мынадай редакциядағы жолдармен
толықтырылсын:
"13.1 Экономикалық қызметтерді реттеу
13.1.214 Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі
13.1.214.31 Стандарттау, сертификаттау, метрология және сапа жүйелері
саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
13.1.214.31.30 Сапа саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
13.1.214.31.31 Азаматтық және қызметтік қарулардың және олардың
оқтарының мемлекеттік кадастрын әзірлеу, жүргізу және басып шығару
13.1.214.31.33 Бүкіләлемдік Сауда ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі
ақпараттық орталық құру
13.1.214.34 Метрология және сертификаттау саласындағы халықаралық,
аймақтық және ұлттық стандарттарды әзірлеу және сатып алу
13.1.214.35 Республиканың нақты шамалар өлшемдерінің ұлттық эталондық
базасын қолдау және жасау
13.1.214.48 Қазақстан Республикасы өнімдерінің каталогтарын жасау
және жүргізу
13.1.214.49 Уақыт пен жиілік мемлекеттік қызметін құру және
ғылыми-техникалық қолдау";
"13.9.612.75 Ұйымдардың республикалық бюджеттен орындалатын
міндеттемелері бойынша кредиторлық берешектерін өтеу" деген жолдан кейін
мынадай редакциядағы жолдармен толықтырылсын:
"13.9.617 Қазақстан Республикасының Мемлекеттік материалдық резервтер
жөніндегі агенттігі

"11.2.214 Министерство экономики и торговли Республики Казахстан
11.2.214.32 Прикладные научные исследования в области строительства
11.2.214.33 Проектно-изыскательские, конструкторские и
технологические работы на республиканском уровне
11.2.214.36 Разработка и приобретение международных, региональных и
национальных стандартов в области строительства";
строки "11.3.225.40 Мониторинг сейсмологической информации
11.3.225.40.30 Сейсмологическая опытно-методическая экспедиция"
изложить в следующей редакции:
"11.9.225.40 Мониторинг сейсмологической информации
11.9.225.40.30 Сейсмологическая опытно-методическая экспедиция";
после строки "11.9 Прочие услуги в области промышленности,
энергетики, строительства и недропользования" дополнить строками
следующего содержания:
"11.9.214 Министерство экономики и торговли Республики Казахстан
11.9.214.30 Мобилизационная подготовка
11.9.214.40 Научные исследования в области микрографии
11.9.214.40.30 Институт микрографии
11.9.214.41 Прикладные научные исследования технологического
характера";
строку "11 Промышленность, энергетика, строительство и
недропользование" изложить в следующей редакции:
"11 Промышленность и строительство";
строку "11.9 Прочие услуги в области промышленности, энергетики,
строительства и недропользования" изложить в следующей редакции:
"11.9 Прочие услуги в области промышленности и строительства";
после строки "13 Прочие" дополнить строками следующего содержания:
"13.1 Регулирование экономической деятельности
13.1.214 Министерство экономики и торговли Республики Казахстан
13.1.214.31 Прикладные научные исследования в области стандартизации,
сертификации, метрологии и систем качества
13.1.214.31.30 Прикладные научные исследования в области качества
13.1.214.31.31 Разработка, ведение, издание государственного кадастра
гражданского и служебного оружия и патронов к нему
13.1.214.31.33 Создание информационного центра по взаимодействию с
ВТО
13.1.214.34 Разработка и приобретение международных, региональных и
национальных стандартов в области метрологии и сертификации
13.1.214.35 Поддержка и создание национальной эталонной базы единиц
физических величин республики
13.1.214.48 Создание и ведение каталогов продукции Республики
Казахстан
13.1.214.49 Создание и научно-техническая поддержка государственной
службы времени и частоты";
после строки "13.9.612.75 Погашение кредиторской задолженности по
обязательствам организаций, выполняемых за счет республиканского бюджета"
дополнить строками следующего содержания:
"13.9.617 Агентство Республики Казахстан по государственным
материальным резервам

13.9.617.1 Әкімшілік шығыстар
13.9.617.1.1 Орталық органның аппараты
13.9.617.30 Мемлекеттік резервті қалыптастыру және сақтау
13.9.617.30.30 Мемлекеттік резервті сақтау
13.9.617.30.31 Жұмылдыру резервін қалыптастыру";
2) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2001 жылғы 13 қаңтардағы N 13 "Бірыңғай бюджеттік жіктемеге N 37 өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" бұйрығына:
2 пункттегі "10.5.218.32 "Табиғи ресурстардың мемлекеттік кадастрлары" деректерінің автоматтандырылған ақпараттық базасын жасау" деген жол алынып тасталсын.
2. 2001 жылғы 1 қаңтардан бастап шығыстар мынадай бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша жүзеге асырылмайды деп белгіленсін: <*>
Ескерту: 2-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің
2001 жылғы 18 мамырдағы N 259 бұйрығымен. V011523_
"1.2.219.45 Салық полициясы комитетін ақпараттандыру";
"1.2.311 Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөніндегі агенттігі";
"1.2.311.1 Әкімшілік шығыстар";
"1.2.311.1.1 Орталық органның аппараты";
"1.2.311.13 Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві есебінен мемлекеттік органдардың функцияларын орындауы";
"1.2.311.13.1 Орталық органның аппараты";
"1.2.311.16 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды және өзге де күтпеген шығыстарды жою үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі резервінің қаражаты есебінен іс шаралар өткізу";
"1.2.311.23 Өкілеттік шығыстарға арналған қаражат есебінен іс-шараларды өткізу";
"1.2.311.27 Жалақы мен әлеуметтік төлемдер бойынша кредиторлық берешекті өтеу";
"1.2.311.29 Қазақстан Республикасы Үкіметінің Резервінен Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау";
"1.2.311.30 Инвестицияларды тарту жөніндегі жарнамалық-ақпарат жұмыстар жүргізу";
"1.2.311.31 Жер қойнауын пайдалану саласындағы лицензиялық және келісім-шарттық ережелердің орындалу мониторингінің ақпараттық-коммуникациялық жүйесі";
"1.2.311.32 Инвестициялық бағдарламалар конкурсын өткізу";
"1.2.311.75 Ұйымдардың республикалық бюджеттен орындалатын міндеттемелері бойынша кредиторлық берешектерін өтеу";
"1.2.610 Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігі";
"1.2.610.1 Әкімшілік шығыстар";
"1.2.610.1.1 Орталық органның аппараты";
"1.2.610.13 Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві есебінен мемлекеттік органдардың функцияларын орындауы";
"1.2.610.13.1 Орталық органның аппараты";
"1.2.610.16 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды және өзге де күтпеген шығыстарды жою үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі резервінің қаражаты есебінен іс-шаралар өткізу";

13.9.617.1 Административные расходы
13.9.617.1.1 Аппарат центрального органа
13.9.617.30 Формирование и хранение государственного резерва
13.9.617.30.30 Хранение государственного резерва
13.9.617.30.31 Формирование мобилизационного резерва";
2) в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 13 января
2001 года N 13
V011403_
"О внесении изменений и дополнений N 37 в Единую
бюджетную классификацию":
в пункте 2 строку "10.5.218.32 Создание информационной
автоматизированной базы данных "Государственные кадастры природных
ресурсов" исключить.
2. Установить, что с 31 марта 2001 года расходы не осуществляются по
следующим программам (подпрограммам):
"1.2.219.45 Информатизация Комитета налоговой полиции";
"1.2.311 Агентство Республики Казахстан по инвестициям";
"1.2.311.1 Административные расходы";
"1.2.311.1.1 Аппарат центрального органа";
"1.2.311.13 Выполнение функций государственными органами за счет
резерва Правительства Республики Казахстан";
"1.2.311.13.1 Аппарат центрального органа";
"1.2.311.16 Проведение мероприятий за счет Резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов";
"1.2.311.23 Проведение мероприятий за счет средств на представительские расходы";
"1.2.311.27 Погашение кредиторской задолженности по заработной плате и социальным выплатам";
"1.2.311.29 Выполнение обязательств Правительства, центральных государственных органов и их территориальных подразделений по решениям судов из Резерва Правительства Республики Казахстан";
"1.2.311.30 Проведение рекламно-информационной работы по привлечению инвестиций";
"1.2.311.31 Информационно-коммуникационная система мониторинга исполнения лицензионных и контрактных условий в сфере недропользования";
"1.2.311.32 Проведение конкурсов инвестиционных программ";
"1.2.311.75 Погашение кредиторской задолженности по обязательствам организаций, выполняемых за счет республиканского бюджета";
"1.2.610 Агентство Республики Казахстан по государственным закупкам";
"1.2.610.1 Административные расходы";
"1.2.610.1.1 Аппарат центрального органа";
"1.2.610.13 Выполнение функций государственными органами за счет резерва Правительства Республики Казахстан";
"1.2.610.13.1 Аппарат центрального органа";
"1.2.610.16 Проведение мероприятий за счет Резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов";

"1.2.610.23 Өкілеттік шығыстарға арналған қаражат есебінен іс-шараларды өткізу";
"1.2.610.27 Жалақы мен әлеуметтік төлемдер бойынша кредиторлық берешекті өтеу";
"1.2.610.29 Қазақстан Республикасы Үкіметінің Резервінен Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау";
"1.2.610.33 Мемлекеттік сатып алудың мониторингін жүргізу және ақпараттық қамтамасыз ету";
"1.2.610.75 Ұйымдардың республикалық бюджеттен орындалатын міндеттемелері бойынша кредиторлық берешектерін өтеу";
"1.5.216 Қазақстан Республикасының Экономика министрлігі";
"1.5.216.1 Әкімшілік шығыстар";
"1.5.216.1.1 Орталық органның аппараты";
"1.5.216.13 Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві есебінен мемлекеттік органдардың функцияларын орындауы";
"1.5.216.13.1 Орталық органның аппараты";
"1.5.216.16 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды және өзге де күтпеген шығыстарды жою үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі резервінің қаражаты есебінен іс-шаралар өткізу";
"1.5.216.23 Өкілеттік шығыстарға арналған қаражат есебінен
іс-шараларды өткізу";
"1.5.216.27 Жалақы мен әлеуметтік төлемдер бойынша кредиторлық
берешекті өтеу";
"1.5.216.29 Қазақстан Республикасы Үкіметінің Резервінен Үкіметтің,
орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот
шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау";
"1.5.216.42 Экономика саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер";
"1.5.216.75 Ұйымдардың республикалық бюджеттен орындалатын
міндеттемелері бойынша кредиторлық берешектерін өтеу";
"3.1.201.21.31 Сотталғандарды қадағалау қызметі";
"3.3.501.32.30 Әскери соттар";
"3.3.501.32.31 Облыстық, Астана және Алматы қалалық соттары";
"3.3.501.32.32 Аудандық соттар";
"3.5.616 Қазақстан Республикасының Нашақорлыққа және есірткі
бизнесіне қарсы күрес жөніндегі агенттігі";
"3.5.616.1 Әкімшілік шығыстар";
"3.5.616.1.1 Орталық органның аппараты";
"3.5.616.13 Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві есебінен
мемлекеттік органдардың функцияларын орындауы";
"3.5.616.13.1 Орталық органның аппараты";
"3.5.616.16 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды және өзге де күтпеген шығыстарды жою үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі резервінің қаражаты есебінен іс-шаралар өткізу";
"3.5.616.23 Өкілеттік шығыстарға арналған қаражат есебінен іс-шараларды өткізу";
"3.5.616.27 Жалақы мен әлеуметтік төлемдер бойынша кредиторлық берешекті өтеу";
"3.5.616.29 Қазақстан Республикасы Үкіметінің Резервінен Үкіметтің,
орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот
шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау";

"1.2.610.23 Проведение мероприятий за счет средств на представительские расходы";
"1.2.610.27 Погашение кредиторской задолженности по заработной плате и социальным выплатам";
"1.2.610.29 Выполнение обязательств Правительства, центральных государственных органов и их территориальных подразделений по решениям судов из Резерва Правительства Республики Казахстан";
"1.2.610.33 Проведение мониторинга и информационное обеспечение государственных закупок";
"1.2.610.75 Погашение кредиторской задолженности по обязательствам организаций, выполняемых за счет республиканского бюджета";
"1.5.216 Министерство экономики Республики Казахстан";
"1.5.216.1 Административные расходы";
"1.5.216.1.1 Аппарат центрального органа";
"1.5.216.13 Выполнение функций государственными органами за счет резерва Правительства Республики Казахстан";
"1.5.216.13.1 Аппарат центрального органа";
"1.5.216.16 Проведение мероприятий за счет Резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов";
"1.5.216.23 Проведение мероприятий за счет средств на
представительские расходы";
"1.5.216.27 Погашение кредиторской задолженности по заработной плате
и социальным выплатам";
"1.5.216.29 Выполнение обязательств Правительства, центральных
государственных органов и их территориальных подразделений по решениям
судов из Резерва Правительства Республики Казахстан";
"1.5.216.42 Прикладные научные исследования в области экономики";
"1.5.216.75 Погашение кредиторской задолженности по обязательствам
организаций, выполняемых за счет республиканского бюджета";
"3.1.201.21.31 Служба надзора за осужденными";
"3.3.501.32.30 Военные суды";
"3.3.501.32.31 Областные, Астанинский и Алматинский городские суды";
"3.3.501.32.32 Районные суды";
"3.5.616 Агентство Республики Казахстан по борьбе с наркоманией и
наркобизнесом";
"3.5.616.1 Административные расходы";
"3.5.616.1.1 Аппарат центрального органа";
"3.5.616.13 Выполнение функций государственными органами за счет
резерва Правительства Республики Казахстан";
"3.5.616.13.1 Аппарат центрального органа";
"3.5.616.16 Проведение мероприятий за счет Резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов";
"3.5.616.23 Проведение мероприятий за счет средств на представительские расходы";
"3.5.616.27 Погашение кредиторской задолженности по заработной плате и социальным выплатам";
"3.5.616.29 Выполнение обязательств Правительства, центральных государственных органов и их территориальных подразделений по решениям судов из Резерва Правительства Республики Казахстан";

"3.5.616.30 Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің
мемлекеттік бағдарламасы";
"3.5.616.75 Ұйымдардың республикалық бюджеттен орындалатын
міндеттемелері бойынша кредиторлық берешектерін өтеу";
"3.5.616.79 Лицензиарлардың функцияларын орындау";
"4.6.219.9 Республикалық деңгейде жоғары оқу орындарында кадрлар
даярлау";
"4.6.219.9.30 Салық полициясының академиясы";
"11.1.232.32 Қарағанды көмір бассейнінің шахталарын жабу";
"11.1.232.44 Ұзақ мерзімге арналған Қазақстан Республикасының
қорғаныс өнеркәсібін дамытудың және конверсиялаудың мемлекеттік
бағдарламасы";
"11.1.232.48 Қазақстан Республикасы өнімдерінің каталогтарын жасау
және жүргізу";
"11.1.232.51 Машина жасау кешенін дамыту бағдарламасы";
"11.3.218.33 Геологиялық ақпаратты қалыптастыру";
"11.3.218.33.30 Республикалық геологиялық ақпарат орталығы";
"11.3.218.36 Мемлекеттік геологиялық зерделеу";
"11.3.218.36.30 Аймақтық және геологиялық түсіру жұмыстары";
"11.3.218.36.32 Жер қойнауын пайдалану геологиясы саласындағы
қолданбалы ғылыми зерттеулер";
"11.3.218.48 Жер қойнауы мен жер қойнауын пайдалану мониторингі";
"11.3.218.48.30 Минералдық шикізат базасы мен жер қойнауын пайдалану
мониторингі";
"11.3.218.48.31 Жер асты суларының және қауіпті экзогендік
процестердің мониторингін жүргізу";
"11.3.218.48.32 Жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылар туралы
ақпараттық базаны жасау және автоматтандыру";
"11.3.218.48.33 "Табиғи ресурстардың мемлекеттік кадастрлары"
деректерінің автоматтандырылған ақпараттық базасын жасау";
"11.3.218.65 Астана қаласын сумен жабдықтаудың қосымша көздерін
іздестіру жөніндегі іздестіру-барлау жұмыстары";
"11.9.216 Қазақстан Республикасының Экономика министрлігі";
"11.9.216.30 Жұмылдыру дайындығы";
"11.9.232 Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда
министрлігі";
"11.9.232.1 Әкімшілік шығыстар";
"11.9.232.1.1 Орталық органның аппараты";
"11.9.232.1.2 Аумақтық органдардың аппараттары";
"11.9.232.1.30 "Байқоңыр" ғарыш айлағындағы арнайы өкілдіктің
аппараты";
"11.9.232.13 Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві есебінен
мемлекеттік органдардың функцияларын орындауы";
"11.9.232.13.1 Орталық органның аппараты";
"11.9.232.13.2 Аумақтық органдардың аппараттары";
"11.9.232.16 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды және өзге де күтпеген шығыстарды жою үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі резервінің қаражаты есебінен іс шаралар өткізу";
"11.9.232.23 Өкілеттік шығыстарға арналған қаражат есебінен іс-шараларды өткізу";
"11.9.232.27 Жалақы мен әлеуметтік төлемдер бойынша кредиторлық берешекті өтеу";

"3.5.616.30 Государственная программа борьбы с наркоманией и
наркобизнесом";
"3.5.616.75 Погашение кредиторской задолженности по обязательствам
организаций, выполняемых за счет республиканского бюджета";
"3.5.616.79 Выполнение функций лицензиаров";
"4.6.219.9 Подготовка кадров в высших учебных заведениях на
республиканском уровне";
"4.6.219.9.30 Академия налоговой полиции";
"11.1.232.32 Закрытие шахт Карагандинского угольного бассейна";
"11.1.232.44 Государственная программа развития конверсии оборонной
промышленности Республики Казахстан на долгосрочный период";
"11.1.232.48 Создание и ведение каталогов продукции Республики
Казахстан";
"11.1.232.51 Программа развития машиностроительного комплекса";
"11.3.218.33 Формирование геологической информации";
"11.3.218.33.30 Республиканский центр геологической информации";
"11.3.218.36 Государственное геологическое изучение";
"11.3.218.36.30 Региональные и геологосъемочные работы";
"11.3.218.36.32 Прикладные научные исследования в области геологии
использования недр";
"11.3.218.48 Мониторинг недр и недропользования";
"11.3.218.48.30 Мониторинг минерально-сырьевой базы и
недропользования";
"11.3.218.48.31 Ведение мониторинга подземных вод и опасных
экзогенных процессов";
"11.3.218.48.32 Создание и автоматизация информационной базы о недрах
и недропользователях";
"11.3.218.48.33 Создание информационной автоматизированной базы
данных "Государственные кадастры природных ресурсов";
"11.3.218.65 Поисково-разведочные работы по изысканию дополнительных
источников водообеспечения г.Астаны";
"11.9.216 Министерство экономики Республики Казахстан";
"11.9.216.30 Мобилизационная подготовка";
"11.9.232 Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики
Казахстан";
"11.9.232.1 Административные расходы";
"11.9.232.1.1 Аппарат центрального органа";
"11.9.232.1.2 Аппараты территориальных органов";
"11.9.232.1.30 Аппарат специального представительства на космодроме
"Байконур";
"11.9.232.13 Выполнение функций государственными органами за счет
резерва Правительства Республики Казахстан";
"11.9.232.13.1 Аппарат центрального органа";
"11.9.232.13.2 Аппараты территориальных органов";
"11.9.232.16 Проведение мероприятий за счет Резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов";
"11.9.232.23 Проведение мероприятий за счет средств на представительские расходы";
"11.9.232.27 Погашение кредиторской задолженности по заработной плате и социальным выплатам";

"11.9.232.29 Қазақстан Республикасы Үкіметінің Резервінен Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау";
"11.9.232.30 Энергетика, индустрия, құрылыс және мұнай шығару саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер";
"11.9.232.30.30 Электр және жылу энергияларын өндіру, беру және бөлу жөніндегі қондырғыларды пайдаланудың сенімділігі мен қауіпсіздігі жөніндегі аварияға қарсы пайдалану және әдістемелік нұсқаулар шығару";
"11.9.232.30.31 2010 жылға дейінгі кезеңге арналған отын-энергетикалық балансын әзірлеу";
"11.9.232.30.32 Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер";
"11.9.232.30.33 Электр энергетикасы саласындағы нормативтік-техникалық құжаттаманы қайта қарау және әзірлеу";
"11.9.232.30.34 Мұнай шығару саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер";
"11.9.232.31 Стандарттау, сертификаттау, метрология және сапа жүйелері саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер";
"11.9.232.31.30 Сапа саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер";
"11.9.232.31.31 Азаматтық және қызметтік қарулардың және олардың
оқтарының мемлекеттік кадастрын әзірлеу, жүргізу және басып шығару";
"11.9.232.31.33 Бүкіләлемдік Сауда ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі
ақпараттық орталық құру";
"11.9.232.33 Республикалық деңгейде жобалау-іздестіру, конструкторлық
және технологиялық жұмыстар";
"11.9.232.34 Халықаралық, аймақтық және ұлттық стандарттарды әзірлеу
және сатып алу";
"11.9.232.34.30 Метрология мен сертификация саласындағы халықаралық,
аймақтық және ұлттық стандарттарды әзірлеу және сатып алу";
"11.9.232.34.31 Құрылыс саласындағы халықаралық, аймақтық және ұлттық
стандарттарды әзірлеу және сатып алу";
"11.9.232.35 Республиканың нақты шамалар өлшемдерінің ұлттық
эталондық базасын қолдау және жасау";
"11.9.232.36 Мемлекеттік резервті қалыптастыру және сақтау";
"11.9.232.36.33 Мемлекеттік резервті сақтау";
"11.9.232.36.35 Жұмылдыру резервін қалыптастыру";
"11.9.232.40 Микрография саласындағы ғылыми зерттеулер";
"11.9.232.40.30 Микрография институты";
"11.9.232.41 Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер";
"11.9.232.49 Уақыт пен жиілік мемлекеттік қызметін құру және
ғылыми-техникалық қолдау";
"11.9.232.58 Уран кеніштерін консервациялау және жою, техногендік
қалдықтарды көму";
"11.9.232.75 Ұйымдардың республикалық бюджеттен орындалатын
міндеттемелері бойынша кредиторлық берешектерін өтеу";
"11.9.232.79 Лицензиарлардың функцияларын орындау";
"13.3.232.81 Шағын және орта бизнестің өндірістік және
өнеркәсіптік-ұқсату секторларының кәсіпорындарына қолдау көрсету";

"11.9.232.29 Выполнение обязательств Правительства, центральных государственных органов и их территориальных подразделений по решениям судов из Резерва Правительства Республики Казахстан";
"11.9.232.30 Прикладные научные исследования в области энергетики, индустрии, строительства и нефтедобычи";
"11.9.232.30.30 Выпуск противоаварийных, эксплуатационных и методических указаний по вопросам надежности и безопасности эксплуатации установок по производству, передаче и распределению электрической и тепловой энергии";
"11.9.232.30.31 Разработка топливно-энергетического баланса на период до 2010 года";
"11.9.232.30.32 Прикладные научные исследования в области строительства";
"11.9.232.30.33 Пересмотр и разработка нормативно-технической документации в области электроэнергетики";
"11.9.232.30.34 Прикладные научные исследования в области нефтедобычи";
"11.9.232.31 Прикладные научные исследования в области стандартизации, сертификации, метрологии и систем качества";
"11.9.232.31.30 Прикладные научные исследования в области качества";
"11.9.232.31.31 Разработка, ведение, издание государственного кадастра гражданского и служебного оружия и патронов к нему";
"11.9.232.31.33 Создание информационного центра по взаимодействию с ВТО";
"11.9.232.33 Проектно-изыскательские, конструкторские и технологические работы на республиканском уровне";
"11.9.232.34 Разработка и приобретение международных, региональных и национальных стандартов";
"11.9.232.34.30 Разработка и приобретение международных, региональных и национальных стандартов в области метрологии и сертификации";
"11.9.232.34.31 Разработка и приобретение международных, региональных и национальных стандартов в области строительства";
"11.9.232.35 Поддержка и создание национальной эталонной базы единиц физических величин республики";
"11.9.232.36 Формирование и хранение государственного резерва";
"11.9.232.36.33 Хранение государственного резерва";
"11.9.232.36.35 Формирование мобилизационного резерва";
"11.9.232.40 Научные исследования в области микрографии";
"11.9.232.40.30 Институт микрографии";
"11.9.232.41 Прикладные научные исследования технологического характера";
"11.9.232.49 Создание и научно-техническая поддержка государственной службы времени и частоты";
"11.9.232.58 Консервация и ликвидация урановых рудников, захоронение техногенных отходов";
"11.9.232.75 Погашение кредиторской задолженности по обязательствам организаций, выполняемых за счет республиканского бюджета";
"11.9.232.79 Выполнение функций лицензиаров";
"13.3.232.81 Содействие предприятиям производственного и промышленно- перерабатывающего сектора малого и среднего бизнеса";

"13.3.232.81.80 Сыртқы заемдар есебінен жобаны іске асыру".
3. Заң қызметі (Қ. Әбдіқалықов) және Бюджет (Е. Бахмутова)
департаменттері осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде
мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде
мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
Министрдің
міндетін атқарушы
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Икебаева Ә.Ж.

"13.3.232.81.80 Реализация проекта за счет внешних займов".
3. Департаменту юридической службы (К. Абдикаликов) и Бюджетному департаменту (Е. Бахмутова) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о. Министра
(Специалисты: Склярова И.В.,
Абрамова Т.М.)