Сақтандыру брокерiнiң жарғылық капиталының ең аз мөлшерiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2001 жылғы 31 наурыздағы N 85 қаулысы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2001 жылғы 17 мамырда тіркелді. Тіркеу N 1504. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 270 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.10.2018 № 270 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Сақтандыру қызметi туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы
ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Сақтандыру брокерiнiң жарғылық капиталының ең аз мөлшерi - 10 (он) миллион теңге болып белгiленсiн.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енгiзiлсiн.
3. Сақтандыруды қадағалау департаментi (Құрманов Ж.Б.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден
өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк
тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң орталық аппаратының мүдделi
бөлiмшелерiне, аумақтық филиалдарына, сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарына және сақтандыру брокерлерiне жiберсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкiнiң Төрағасы Г.А. Марченкоға жүктелсiн.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Мамандар:
Икебаева А.Ж.
Жұманазарова А.Б.

Об утверждении минимального размера уставного капитала страхового брокера
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 марта 2001 года N 85 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2001 года за N 1504. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 270.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.10.2018 № 270 (вводится в действие с 01.01.2019).
В целях реализации Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности" Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Установить минимальный размер уставного капитала страхового брокера - 10 (десять) миллионов тенге.
2. Ввести настоящее постановление в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту страхового надзора (Курманов Ж.Б.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации вМинистерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан,страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров.
4. Контроль за исполнением настоящего Постановления возложить на Председателя Национального Банка Республики Казахстан Марченко Г.А.
Председатель
Национального Банка
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)