Ретроактивтiк несиелендiру негiзiнде инвестициялық жобаның жаңғыртылып отыратын шоты бойынша операцияларды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2001 жылғы 11 шілдедегі N 344 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрілігінде 2001 жылғы 13 тамызда тіркелді. Тіркеу N 1626. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 16 тамыздағы N 304 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 16 тамыздағы N 304 бұйрығымен.
--------------Бұйрықтан үзінді------------------
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң кейбiр бұйрықтарының күшi жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi (Шәженова Д.М.) бiр апта мерзiмде қабылданған шешiм туралы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне және "Заң" Медиа-корпорация" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгiне хабарласын.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2006 жылғы 16 тамыздағы
N 304 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
күшi жойылған кейбiр бұйрықтарының
тiзбесi
...
5. "Ретроактивтiк несиелендiру негiзiнде инвестициялық жобаның жаңғыртылып отыратын шоты бойынша операцияларды жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2001 жылғы 11 шiлдедегi N 344 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1626 болып тiркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдардың нормативтiк құқықтық актiлерiнiң бюллетенiнде жарияланған, 2001 ж., N 34, 500-құжат)...
--------------------------------
Ретроактивтiк несиелендiру негiзiнде инвестициялық жобаны іске асыру, сондай-ақ үкіметтік сыртқы заемдардың қайтарымды қаражатын есептеу және пайдалану жөніндегі тәртіпті реттеу мақсатында  БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса беріліп отырған Ретроактивтік несиелендіру негізінде инвестициялық жобаның жаңғыртылып отыратын шоты бойынша операцияларды жүзеге асыру ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2001 жылғы 11 шілдедегі
N 344 бұйрығымен
бекітілген
Ретроактивтiк несиелендiру негiзiнде инвестициялық
жобаның жаңғыртылып отыратын шоты бойынша
операцияларды жүзеге асыру
ЕРЕЖЕСI
1. Осы Ереже ретроактивтiк несиелендiрудi пайдалана отырып iске асырылатын инвестициялық жобаның жаңғыртылып отыратын шоты бойынша қаржылық операцияларды жүргiзу тәртiбiн (бұдан әрi - Ереже) анықтайды.

Об утверждении Правил осуществления операций по возобновляемому счету инвестиционного проекта на основе ретроактивного кредитования
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 июля 2001 года N 344. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 августа 2001 года N 1626. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 16 августа 2006 года N 304
Извлечение
из приказа Министра финансов Республики Казахстан
от 16 августа 2006 года N 304
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2...
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Министр ....
5. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 июля 2001 года N 344 "Об утверждении Правил осуществления операций по возобновляемому счету инвестиционного проекта на основе ретроактивного кредитования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1626, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2001 г., N 34, ст. 500).
....
________________________________________________________________
В целях обеспечения возможности финансирования инвестиционных проектов на основе ретроактивного кредитования, а также регламентации порядка зачисления и использования возвратных средств правительственных внешних займов приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила осуществления операций по возобновляемому счету инвестиционного проекта на основе ретроактивного кредитования.
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утверждены
приказом Министерства финансов
Республики Казахстан
от 11 июля 2001 года N 344
Правила
осуществления операций по возобновляемому
счету инвестиционного проекта на основе
ретроактивного кредитования
1. Настоящие Правила определяют порядок проведения финансовых операций по возобновляемому счету инвестиционного проекта, реализуемого с использованием ретроактивного кредитования (далее - Правила).

2. Ереженiң мақсаты:
үкiметтiк сыртқы заемдардың қайтарымды қаражатын есептеу және пайдалану кезiнде Жаңғыртылып отыратын шот бойынша жасалатын операциялардың реттелген тәртiбiн;
инвестициялық жобаның жаңғыртылып отыратын шоты бойынша ақшалай қаражаттың жұмсалуын бақылауды;
инвестициялық жобаның жаңғыртылып отыратын шоты бойынша жасалатын операциялар есебi мен есептiлiгiнiң бiрлiгiн қамтамасыз ету болып табылады.
I. ЖАЛПЫ ЕРЕЖЕЛЕР
3. Осы Ережеде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
инвестициялық жобаның жаңғыртылып отыратын шоты (бұдан әрi - жаңғыртылып отыратын шот) - қатысушы қаржы мекемелерiнiң қайтарған қаражатын, бұрын оларға iшкi несиелердi беруге бөлiнген ішкі заемдарды жинақтау үшiн, көрсетiлген инвестициялық жоба шеңберiнде қатысушы қаржы мекемелерiн осы қаражаттан кейiннен несиелендiру үшiн Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң (бұдан әрi - Қаржы министрлiгi) атына ашылатын валюталық шот;
қосалқы заем - iшкi несие келiсiмiне сәйкес қаржы мекемесiнiң қатысушысына Қаржы министрлiгi беретiн заем;
қатысушы қаржы мекемесi (бұдан әрi - ҚҚМ) - Заем туралы келiсiмнiң шарттарына сәйкес инвестициялық жобаға қатысуға таңдалып алынған және заемшы ретiнде әрекет ететiн қаржылық мекеме;
iшкi несие келiсiмi (бұдан әрi - IНК) - құқықтық қатынастарды тiркейтiн құжат осыған байланысты ҚҚМ қосалқы заем алады және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң алдында оның қайтарылуы және негiзгi борышқа қызмет көрсету бойынша жауапты болады;
ретроактивтiк несиелендiру - бұрын берiлген қосалқы заемдар бойынша негiзгi борышты өтеу есебiнен ҚҚМ-дан түскен қаражат есебiнен ҚҚМ-ны несиелендiру.
Осы анықтамалар тек осы ережеде ғана қолданылады.
4. Жаңғыртылып отыратын шотты ашуды Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгі Қазақстан Республикасының заңнамаларында белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банкiнде жүргiзедi.
Жаңғыртылып отыратын шотты ашу мақсаттары үшiн Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi (бұдан әрi - Қазынашылық комитеті) осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес берген рұқсат нысаны пайдаланылады.
5. Жаңғыртылып отыратын шот Заем туралы келiсiмде және IНК-де келiсiлген шетел валютасында жүргiзiледi.
6. Жаңғыртылып отыратын шот бойынша операциялар бюджеттік сыныптамасының тиiстi коды бойынша "Бұрын бюджеттен берiлген несиелер бойынша негiзгi борышты өтеу", "Несиелендiру" бөлiмдерi бойынша әрбiр жылдың республикалық бюджетiнде олардың мiндеттi көрсетiлуiне жатады.
7. Жаңғыртылып отыратын шотты жабуды Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртiппен екiншi деңгейдегi банк жүргiзедi.

2. Целью Правил является обеспечение:
регламентированного порядка совершаемых операций по возобновляемому счету при зачислении и использовании возвратных средств правительственных внешних займов;
контроля за расходованием денежных средств по возобновляемому счету инвестиционного проекта;
единства учета и отчетности совершаемых операций по возобновляемому счету инвестиционного проекта.
1. Общие положения
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
возобновляемый счет инвестиционного проекта (далее - возобновляемый счет) - это банковский валютный счет, открываемый на имя Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Министерство финансов) для аккумулирования возвращаемых участвующими финансовыми учреждениями средств, ранее выделенных им суб-займов на предоставление суб-кредитов, для последующего кредитования из этих средств участвующих финансовых учреждений в рамках указанного инвестиционного проекта;
суб-займ - займ, предоставляемый Министерством финансов участвующему финансовому учреждению в соответствии с внутренним кредитным соглашением;
участвующее финансовое учреждение (далее - УФУ) - финансовое учреждение, выбранное для участия в инвестиционном проекте в соответствии с условиями Соглашения о займе и выступающее в качестве заемщика;
внутреннее кредитное соглашение (далее - ВКС) - документ, фиксирующий правоотношения, в силу которого УФУ получает суб-займ и несет обязательства перед Министерством финансов по его возврату и обслуживанию основного долга;
ретроактивное кредитование - кредитование УФУ за счет средств, поступивших от УФУ в счет погашения основного долга по ранее выданным суб-займам.
Данные определения применимы только в отношении настоящих Правил.
4. Открытие возобновляемого счета производится Министерством финансов в банке второго уровня Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан. (Прим.РЦПИ: см.  V990817_  (п.10-2)
Для открытия возобновляемого счета используется форма разрешения, выдаваемого Комитетом казначейства Министерства финансов (далее - Комитет казначейства), согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. Возобновляемый счет ведется в иностранной валюте, оговоренной в соглашении о займе и ВКС.
6. Операции по возобновляемому счету подлежат обязательному их отражению в республиканском бюджете каждого года в соответствии с бюджетной классификацией по разделам "Погашение основного долга по ранее выданным из бюджета кредитам" и "Кредитование".
7. Закрытие возобновляемого счета производится банком второго уровня в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан. (Прим.РЦПИ: см.  V990817_  (гл.3)

2. ЖАҢҒЫРТЫЛЫП ОТЫРАТЫН ШОТ БОЙЫНША
ОПЕРАЦИЯЛАРДЫ ЖҮЗЕГЕ АСЫРУ ТӘРТIБI
8. Қосалқы заемдар бойынша негiзгi борышты өтеу және оған қызмет көрсету бойынша төлемдер IНК шарттарына және осы Ережеге сәйкес ҚҚМ жүргiзедi.
9. Тиiстi IНК-нiң шеңберiнде ҚҚМ-ға берiлген қосалқы заемдар бойынша негiзгi борышты өтеу есебiнен ҚҚМ-дан алынатын барлық төлемдер IНК-да көзделген мерзiмдерде жаңғыртылып отыратын шотқа есептеуге жатады.
10. Жаңғыртылып отыратын шотқа қосалқы заемдар бойынша негiзгi борышты өтеу есебiне ғана төлемдер есептеледi.
11. Ағымдағы айда ҚҚМ-нiң несие қаражатын беруге жаңартылып отыратын шоттың қаражатын жұмсау жөнiндегi операцияны жүргiзу мақсатында бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi (бұдан әрi - әкiмшi) осы Ережеге 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тиiстi бюджеттiк бағдарлама жөнiндегi ретроактивтiк қаржыландыруға арналған өтiнiмдi қаржыландыру сұралатын айдың алдындағы айдың 10-ы күнiнен кешiктiрмей Қаржы министрлiгінiң Мемлекеттiк қарыз алу департаментiне (бұдан әрi - МҚД) беруге тиiс.
12. МҚД ретроактивтiк қаржыландыруға арналған өтiнiмдi IНК-нiң шарттарына және республикалық бюджеттiң кiрiстерi мен шығыстарының тiзiмдемелерiне сәйкестiгiн тексередi және қаржыландыру сұралатын айдың алдындағы айдың 15-i күнiне келiсiлген белгiсiн соғып, оны Қазынашылық комитетiне жiбередi.
13. Қазынашылық комитетi МҚД ұсынған ретроактивтiк қаржыландыруға арналған өтiнiмнiң негiзiнде әкiмшiге белгіленген тәртiппен жұмсау құқығынсыз қазынашылық рұқсат бередi.
14. Осылайша әкiмшiге берiлген қазынашылық рұқсат ретроактивтi несиелендiру негiзiнде тиiстi инвестициялық жобаны оның шеңберiнде әкiмшi iске асыруды жүзеге асыруға құқығы бар тиiстi есептi кезеңге бекiтiлген лимит болып табылады.
15. Жаңғыртылып отыратын шоттан қаражат алуды тиiстi қазынашылық рұқсат шеңберiнде Ереженiң 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қоса бере отырып, әкiмшiмен мақұлданған ҚҚМ өтiнiмiнiң негiзiнде Қаржы министрлiгi жүргiзедi. Несие қаражатын беруге арналған ҚҚМ-нiң өтiнiмiн әкiмшi тиiстi инвестициялық жоба шеңберiнде ҚҚМ-ды несиелендiруге арналған әкiмшiнiң ресми мақұлдауы болып табылатын несие қаражатын беруге арналған ҚҚМ-дiң өтiнiмiн iлеспе хатпен Қаржы министрлiгiне жiбередi.
16. МҚД 10 күн iшiнде несие қаражатын беруге арналған ҚҚМ-ның өтiнiмiн IНК-нiң шарттарына және республикалық бюджеттiң кiрiстерi мен шығыстарының тiзiмдемелерiне сәйкестігiн тексередi және осы Ереженiң 15-тармағына сәйкес жаңғыртылып отыратын шоттан қаражат алуды оларды ҚҚМ-нiң есебiне есептеу жолымен осы өтiнiмдi қанағаттанарлықтай қараған кезде жүргiзедi. Бұл ретте МҚД әрбiр операция бойынша төлем құжаттарының көшiрмелерiн және жаңартылып отыратын шоттан банктiк үзiндi көшiрменi жiбередi.
ҚҚМ-нiң шотына қаражат есептеу үшiн осы өтiнiмдi қанағаттанарлық деп тапқан кезде жүргiзедi.

2. Порядок осуществления операций
по возобновляемому счету
8. Погашение основного долга по суб-займам и платежи по его обслуживанию производятся УФУ в соответствии с условиями ВКС и настоящими Правилами.
9. Все платежи, полученные от УФУ в счет погашения основного долга по суб-займам, выданным УФУ в рамках соответствующего ВКС, подлежат зачислению на возобновляемый счет в сроки, предусмотренные ВКС.
10. На возобновляемый счет зачисляются только платежи в счет погашения основного долга по суб-займам.
11. В целях проведения операций по расходованию средств с возобновляемого счета на выдачу кредитных средств УФУ администратор бюджетной программы (далее - администратор) обязан не позднее 10 числа месяца, предшествующего месяцу, на который запрашивается финансирование, подать в Департамент государственного заимствования Министерства финансов (далее - ДГЗ) заявку на ретроактивное финансирование по соответствующей бюджетной программе по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
12. ДГЗ проверяет заявку на ретроактивное финансирование на соответствие условиям ВКС и росписи доходов и расходов республиканского бюджета и с отметкой согласования к 15 числу месяца, предшествующего месяцу, на который запрошено финансирование, направляет ее в Комитет казначейства.
13. Комитет казначейства на основании заявки на ретроактивное финансирование, представленной ДГЗ, в установленном порядке выдает администратору казначейское разрешение без права расходования.
14. Выданное таким образом администратору казначейское разрешение представляет собой утвержденный на соответствующий месяц лимит, в рамках которого администратор вправе осуществлять ретроактивное кредитование УФУ для реализации соответствующего инвестиционного проекта.
15. Снятие средств с возобновляемого счета производится Министерством финансов в соответствии с ВКС на основании одобренной администратором заявки УФУ на выдачу кредитных средств с приложением документов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, в рамках соответствующего казначейского разрешения. Заявка УФУ на выдачу кредитных средств направляется администратором в ДГЗ сопроводительным письмом, которое является его официальным одобрением на кредитование соответствующего суб-проекта.
16. ДГЗ проверяет заявку УФУ на выдачу кредитных средств на соответствие условиям ВКС и росписи доходов и расходов республиканского бюджета в течение 10-ти дней и производит выдачу средств с возобновляемого счета согласно пункту 15 настоящих Правил при удовлетворительном рассмотрении данной заявки путем зачисления их на счет УФУ. При этом ДГЗ к 3-му числу месяца, следующего за отчетным, направляет администратору копии платежных документов и банковской выписки с возобновляемого счета по каждой операции.

17. МҚД осы Ереженiң 15-тармағына сәйкес әкiмшi жiберген несие қаражатын беруге арналған ҚҚМ-ның өтiнiмiн мына жағдайда:
егер ұсынылған өтiнiм IНК-нiң немесе заем туралы келiсiмнiң мақсаттары мен шарттарына қайшы келсе;
егер ұсынылған өтiнiм нысансыз сипатта болса;
тиiстi қазынашылық рұқсатпен әкiмшiлiкке бекiтiлген лимиттер жоқ немесе жетiспейтiн болса;
әкімшi Қазақстан Республикасының заңнамасында, IНК-де немесе заем туралы келiсiмде көзделген тиiстi ережелер мен ресiмдердi бұзғанда;
ұсынылған өтiнiмде сәйкессiздiктер мен қателер болғанда оларды ҚҚМ жойғанға дейiн кейiнге қалдыруға құқығы бар.
18. Банктiк шоттың шартына сәйкес жаңғыртылып отыратын шотқа қызмет көрсететiн екiншi деңгейдегi банктiң жаңғыртылып отыратын шот қаражатының қалдығына есептелген сыйақысы (мүддесi), сондай-ақ, банктiк шот шартының ережелерiн бұзған кезде осы банк төлейтiн өсiмақы Қазақстан Республикасы Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасының тиiстi кодтары бойынша республикалық бюджетке екiншi деңгейдегi банкке есептеуге жатады. Бұл ретте мұндай төлемдердi республикалық бюджетке есептеу шарты мен тәртiбi жаңғыртылып отыратын шотқа қызмет көрсетуге арналған Қаржы министрлiгiнiң екiншi деңгейдегi банкпен жасасқан банктiк шот шартында көзделуi тиiс.
19. Қосалқы заемдар бойынша негiзгi борышты өтеу жөнiндегi төлемдердi қоспағанда, IНК сәйкес ҚҚМ төлеген сыйақылар (мүдделер), сондай-ақ IНК жөнiндегі басқа төлемдер IНК-де көзделген мерзiмде Қазақстан Республикасының Бiрыңғай Бюджеттік сыныптамасының тиiстi коды бойынша ҚҚМ республикалық бюджетке аударуға жатады.
20. Есептi жылдың соңында қалып қалған жаңғыртылып отыратын шоттың қаражаты келесi жылға көшiрiледi және тиiстi бюджеттiк бағдарлама шеңберiнде тиiстi инвестициялық жоба толық аяқталғанға дейiн ретроактивтi несиелендiру негiзiнде ҚҚМ қаржыландыру үшiн Қаржы министрлiгi пайдаланады.
21. Инвестициялық жоба аяқталғаннан кейiн жаңғыртылып отыратын шоттағы қаражаттың қалдығы қорытынды айналымдарға белгiленген мерзiмде Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасының тиiстi коды бойынша республикалық бюджетке есептеледi.
3. ЕСЕП ЖӘНЕ ЕСЕПТIЛIК
22. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 1998 жылғы 15 мамырдағы N 217  V980517_  бұйрығымен бекiтiлген енгiзiлген өзгерiстер мен толықтыруларды ескере отырып, Мемлекеттiк мекемелердiң бухгалтерлiк есептiлiгiнiң жылдық, тоқсандық көлемi және нысаны туралы нұсқаулықта белгiленген тәртiппен және мерзiмде бухгалтерлiк есептi Қазынашылық комитетiне ұсынады.
23. ҚҚМ тоқсан сайын есептiден кейiнгi айдың 8-i күнiнен кешiктiрмей осы Ереженiң 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша айдың 1-i күнгi жағдай бойынша республикалық бюджетке мемлекеттiк сыртқы заем қаражатын қайтару жөнiндегi ақпаратты МҚД-ға ұсынады.

17. ДГЗ вправе отклонить заявку УФУ на выдачу кредитных средств, направленную администратором согласно пункту 15 настоящих Правил, в случае:
если представленная заявка противоречит целям и условиям ВКС или соглашения о займе;
отсутствия или недостаточности лимитов, утвержденных для администратора соответствующим казначейским разрешением;
нарушения администратором соответствующих правил и процедур, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, ВКС или соглашением о займе;
наличия несоответствий и ошибок в представленной заявке.
18. Начисляемое банком второго уровня, обслуживающим возобновляемый счет, в соответствии с договором банковского счета вознаграждение (интерес) на остаток средств на возобновляемом счете, а также пеня, уплачиваемое этим банком при нарушении условий договора банковского счета, подлежат зачислению банком второго уровня в республиканский бюджет по соответствующим кодам Единой бюджетной классификации Республики Казахстан. При этом условия и порядок зачисления таких платежей в республиканский бюджет должны быть предусмотрены в договоре банковского счета, заключаемого Министерством финансов с банком второго уровня для обслуживания возобновляемого счета.
19. Вознаграждение (интерес), уплачиваемый УФУ в соответствии с ВКС, а также другие платежи по ВКС, за исключением платежей по погашению основного долга по суб-займам, подлежат зачислению УФУ в республиканский бюджет по соответствующему коду Единой бюджетной классификации Республики Казахстан в сроки, предусмотренные ВКС.
20. Средства возобновляемого счета, оставшиеся на конец отчетного года, переходят на следующий год и используются Министерством финансов для финансирования УФУ на основе ретроактивного кредитования до полного завершения соответствующего инвестиционного проекта в рамках соответствующей бюджетной программы.
21. По завершению инвестиционного проекта остаток средств на возобновляемом счете зачисляется в республиканский бюджет по соответствующему коду Единой бюджетной классификации Республики Казахстан в сроки, установленные для заключительных оборотов.
3. Учет и отчетность
22. Администратор представляет в Комитет казначейства бухгалтерский отчет в порядке и сроки, установленные Инструкцией об объеме и формах годовой, квартальной бухгалтерской отчетности государственных учреждений, утвержденной приказом Министерства финансов от 15 мая 1998 года N 217  V980517_  с учетом внесенных в нее изменений и дополнений.
23. УФУ ежеквартально не позднее 8-го числа месяца, следующего за отчетным, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам представляет в ДГЗ информацию по возврату средств государственного внешнего займа в республиканский бюджет по состоянию на 1-ое число месяца.

24. МҚД ай сайын осы Ереженiң 5-қосымшасына сәйкес төлем құжаттарының негiзiнде жаңартылып отыратын шоттың үзiндi көшiрмесiнiң негiзiнде есептi айдан кейiнгi айдың 1-i күнгi жағдай бойынша жаңартылып отыратын шот қаражатының түсуi және жұмсалуы туралы есеп жасайды және ағымдағы айдың 6-сы күнiнен кешiктiрмей осы есептi әкiмшiнiң келiсуiне бередi.
25. Әкiмшi есептi айдан кейiнгi айдың 8-i күнiнен кешiктiрмей осы Ереженiң 24-тармағына сәйкес МҚД ұсынған жаңартылып отыратын шот қаражатының түсуi және жұмсалуы туралы есептi келiсiлген белгi соғып, МҚД-не қайтарады.
26. МҚД жаңартылып отыратын шот қаражатының түсуi және жұмсалуы туралы келiсiлген есептi әкiмшiден алып, есептiден кейiнгi айдың 10-ы күнiнен кешiктiрмей оны Қазынашылық комитетiне ұсынады.
27. Қазынашылық комитетi МҚД-нiң жаңғыртылып отыратын шот қаражатының түсуi және жұмсалуы туралы есебiнiң деректерiн республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы ай сайынғы есепке енгiзедi, 1 сәуiрдегi, 1 шілдедегi, 1 қаңтардағы жағдай бойынша осы Ереженiң 22-тармағына сәйкес әкiмшi беретiн әкiмшiнiң бухгалтерлiк есебiнiң деректерiмен салыстырады.
Ретроактивтiк несиелендiру негiзiнде
инвестициялық жобаның жаңғыртылып
отыратын шоты бойынша операцияларды
жүзеге асыру ережесiне
1-қосымша
_____________________________
(ҚР ҚМ Қазынашылық комитетi)
________________________________
(екiншi деңгейдегi банктiң атауы)
Инвестициялық жобаның жаңғыртылып отыратын шотын
ашуға (қолданыс мерзiмiн ұзартуға)
РҰҚСАТ
________________________бюджетте ұсталатын
____________________________________________
(бюджеттiң атауы)
________________________________________________________________________
(мемлекеттiк мекеменiң атауы)
________________________________________________________________________
(кәсiпорынның, ұйымның атауы)
қайта несиелендiруге жататын
_________________________________________________________________________
(түскен қаражат түрiнiң атауы)
қайтарымды қаражатты шоғырландыру үшiн
_________________________________________________________________________
(валютаның атауы (теңге немесе шет.валют. түрi)
жаңғыртылып отыратын шотын ашуға (инвестициялық жобаның жаңғыртылып
отыратын шотының әрекет ету мерзiмiн ұзартуға) рұқсат етiледi. Көрсетiлген
қаражатты шоғырландыру және қайта несиелендiру
_________________________________________________________________________
(осы қаражатты алу мүмкiндiгiн шарттайтын Заем туралы келісiмнiң немесе
басқа да құқықтық кесiмдердiң нөмiрi және күнi)
Рұқсат _____________________________________________ дейін әрекет етеді.
(мерзiмi көрсетiледi)
ҚР ҚМ Қазынашылық комитетiнiң төрайымы____________________ (қолы)
М.О. Түсiмдердi есепке алу және бөлу
басқармасының бастығы ____________________________________ (қолы)
ЕКIНШI ДЕҢГЕЙДЕГI БАНКТIҢ БЕЛГIЛЕРI
Рұқсат 200__ ж. "___"__________ алынды
Шот ашылды N __________
Операциялық басқарманың бастығы ____________________
(қолы)
Ретроактивтiк несиелендiру негiзiнде
инвестициялық жобаның жаңғыртылып
отыратын шоты бойынша операцияларды
жүзеге асыру ережесiне
2-қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
Мемлекеттiк қарыз алу департаментi
РЕТРОАКТИВТIК ҚАРЖЫЛАНДЫРУҒА АРНАЛҒАН ӨТIНIМ
200__ ж. "___"_________(айы)
Мекеменiң атауы:
Жобаның нөмiрi:
Бюджеттiк бағдарламаның атауы:
200__ жылға арналған республикалық бюджетте көзделген шығыстарды
ретроактивтiк қаржыландыру үшiн соманы қазынашылық рұқсатқа мынадай
ерекшелiктер бойынша енгiзудi сұраймыз:
___________________________________________________________________________
Бюджеттiк     Бір жылға    Бұрын    Ағымдағы    Жыл басында     Ескерту
сыныптаманың    арналған     рұқсат    рұқсат   рұқсат етілгені
коды         жоспар     етілгені
___________________________________________________________________________
1              2          3          4            5              6
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Мекеменiң басшысы
__________________________________________________________________________
(Тегi, аты-жөнi, Қолы)                             М.О.
Қаржы бөлiмшесiнiң басшысы
________________________________________________________________________
(Тегi, аты-жөнi, Қолы)
Ескерту: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Мемлекеттiк қарыз алу
департаментiне ағымдағы айдың 10 күнiнен кешiктiрiлмей ұсынылады;
1-бағанда мекеменiң кодын, бағдарламасын, кiшi бағдарламасын және
шығыстардың ерекшелiгiн көрсету қажет.
Ретроактивтiк несиелендiру негiзiнде
инвестициялық жобаның жаңғыртылып
отыратын шоты бойынша операцияларды
жүзеге асыру ережесiне
3-қосымша
----------------------- фирмалық бланкiде------------------
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгi
Бағдарлама әкiмшiсiнің атауы
Несие қаражатын беруге арналған өтiнiм
Жобаның атауы:____________________________________________________________
Осымен (ҚҚМ-нiң атауы) қосалқы жоба бойынша (қосалқы жобаның атауы)
несие беру үшiн (күнi) Iшкi Несие Келiсiмiне сәйкес қосалқы заем шотына
(сомасы санмен және жазба түрiнде) сомасында ақшалай қаражатты аударуды
өтiнедi.
Осы өтiнiмге қосымша:

24. ДГЗ ежемесячно по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам на основании платежных документов и банковской выписки с возобновляемого счета составляет отчет о поступлении и расходовании средств возобновляемого счета по состоянию на 1-ое число месяца и не позднее 6-го числа месяца, следующего за отчетным, направляет данный отчет на согласование администратору.
25. Администратор не позднее 8-го числа месяца, следующего за отчетным, возвращает в ДГЗ отчет о поступлении и расходовании средств возобновляемого счета, предоставленный ДГЗ согласно пункту 24 настоящих Правил, с отметкой согласования.
26. ДГЗ, получив от администратора согласованный отчет о поступлении и расходовании средств возобновляемого счета, представляет его в Комитет казначейства не позднее 10-го числа месяца, следующего за отчетным.
27. Комитет казначейства включает данные отчета ДГЗ о поступлении и расходовании средств возобновляемого счета в ежемесячный отчет об исполнении республиканского бюджета, а по состоянию на 1 апреля, 1 июля, 1 октября, 1 января сверяет их с данными бухгалтерских отчетов администратора, предоставляемых администратором согласно пункту 22 настоящих Правил.
Приложение 1
к Правилам осуществления операций
по возобновляемому счету
инвестиционного проекта на основе
ретроактивного кредитования
___________________________
Комитет казначейства МФ РК
в ______________________________
(наименование банка второго уровня)
Разрешение
на открытие (продление срока действия)
возобновляемого счета инвестиционного проекта
_________________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения)
содержащегося на ________________ бюджете, разрешается открыть
(наимен. бюджета)
возобновляемый счет инвестиционного проекта (продлить срок действия
возобновляемого счета инвестиционного проекта) в ________________________
(наименование валюты
(тенге или вид.ин.валюты)
для аккумулирования возвратных средств __________________________________
(наименование вида поступления средств)
которые подлежат кредитованию ___________________________________________
(наименование предприятия, организации)
Аккумулирование и кредитование указанных средств производится на основании
_________________________________________________________________________
(номер и дата Соглашения о займе или других правовых актов,
обуславливающих возможность получения этих средств)
Разрешение действительно до ______________________ (указывается срок)
М.П.  Председатель Комитета казначейства МФ РК __________ (подпись)
Начальник Управления учета
и распределения поступлений _________________ (подпись)
Отметки Банка второго уровня
Разрешение получено "___"_________ 200___г.
Счет открыт N __________
Начальник операционного управления ________________ (подпись)
Приложение 2
к Правилам осуществления операций
по возобновляемому счету
инвестиционного проекта на основе
ретроактивного кредитования
Министерство финансов Республики Казахстан
Департамент государственного заимствования
Заявка на ретроактивное финансирование
на _________(месяц) 200__г.
Наименование учреждения:
Номер проекта:
Наименование бюджетной программы:
Просим включить в казначейское разрешение суммы для ретроактивного
финансирования расходов, предусмотренных в республиканском бюджете на
200__ г., по следующим спецификам:
_________________________________________________________________________
Код бюджетной | План  | Разрешено | Текущее  | Разрешено |  Примечания
классификации |на год |   ранее   |разрешение| с начала  |
|       |           |          |   года    |
_________________________________________________________________________
1       |   2   |     3     |     4    |     5     |       6
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Итого
_________________________________________________________________________
Руководитель учреждения ____________________________________
(Ф.И.О., подпись)    МП
Руководитель финансового подразделения _____________________
(Ф.И.О., подпись)
Примечание: Представляется в Департамент государственного
заимствования Министерства финансов Республики Казахстан
не позднее 10 числа текущего месяца;
В графе 1 необходимо указать код учреждения, программы,
подпрограммы и специфик расходов.
________________________________________________________________________
Приложение 3
К Правилам осуществления операций
по возобновляемому счету
инвестиционного проекта на основе
ретроактивного финансирования
------------------------ на фирменном бланке -----------------------------
Министерство финансов
Республики Казахстан
Наименование
Администратора программы
Заявка на выдачу кредитных средств
Наименование проекта: __________________________________________________
Настоящим (наименование УФУ) просит перечислить денежные средства в сумме (сумма цифрами и прописью) в счет суб-займа согласно Внутреннего Кредитного Соглашения от (дата) для предоставления кредита по суб-проекту (наименование суб-проекта).
Приложения к настоящей заявке:

1) Ақшалай қаражатты алуға арналған Қаржы вице-министрлiгiнiң атына
берiлген сертификат - 1 дана
2) ҚҚМ мен ҚР ҚМ арасындағы қосымша несие келiсiмi - 2 дана
3) Қосалқы жобаның ақпарат парағы - 1 дана
4) Растайтын құжаттардың көшiрмелерi _
5) Бағдарлама әкiмшiсiнiң мақұлдауы - 1 дана _
3
6) Дүниежүзiлiк банктің мақұлдауы - 1 дана
Аталған соманы мына деректемелер бойынша аударуды өтiнемiз
(Қаражатты АҚШ долларында аудару үшiн банктің толық деректемелерi)
күні
ҚҚМ басшысы _________________                    __________
(тегi, аты-жөнi)                        қолы
М.О.
1-50.000 АҚШ долларынан асатын қосалқы жобаларға қоса берiледi;
2-50.000-нан 150.000 АҚШ долларына дейiнгi қосалқы жобаларға қоса
беріледi;
3-350.000 АҚШ долларынан асатын қосалқы жобаларға қоса берiледi.
Ретроактивтiк несиелендiру негiзiнде
инвестициялық жобаның жаңғыртылып
отыратын шоты бойынша операцияларды
жүзеге асыру ережесiне
4-қосымша
Заемның N
Заемның атауы
Заемшы
Қаржыландыру көздері (ішкі заем немесе РБ-тен қоса қаржыландыру есебінен)
Несие келісімінің күні және N
ІНК бойынша несие сомасы
Негізгі борышты өтеу күнінің басталуы
%-дық ставка
2001 ж. ______  жағдай бойынша республикалық бюджеттік мемлекеттік
сыртқы заем қаражатын қайтару жөніндегі ақпарат (тоқсандық)
___________________________________________________________________________
Заем.   Қосалқы заемды  о.і.жаңғыртылып   Қосалқы заем мерзімі басталғаннан
шының     іс жүзінде    отыратын шоттан     іс жүзінде өтелгені (өсумен)
атауы    игеру сомасы   алынатын қаражат
есебінен
____________________________________________________________________
бар.    о.і.    бар.   о.і.      негізгі   сыйақы.   комиссиялар
лығы   есепті   лығы   есепті    борыш      лар        бойынша
кезең           кезең     бойынша   бойынша
үшін            үшін
___________________________________________________________________________
А        1       2       3       4         5          6           7
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Жиыны
___________________________________________________________________________
Басшы
Орындаушы
Тел.
Ескерту
1 және 2-бағ. қатысты игеру жүргізілген заемдар бойынша 1, 2-бағ.
толтырылатынын;
қаражаты толық игерілген заемдар бойынша 1-бағ. толтырылатынын
түсіндіреміз;
3 және 4-бағандарда игерудің жалпы сомасында жаңғыртылып отыратын
шоттың қаражаты есебінен игерілген сомалар көрсетіледі.
Таблицаның жалғасы
(заем валютасындағы өлш. бірл.)
___________________________________________________________________________
о.і. есепті кезеңде іс     Есепті кезеңнің аяғындағы    Борыш.  Ескерту
жүзінде өтелгені             борыштың қалдығы          тың
барлы.
ғы
___________________________________________________________________________
негізгі  сыйақы.  комиссия.   негізгі  сыйақы.  Комиссия.  бағ.  __________
борыш     лар       лар       борыш      лар      лар      (11+
бойынша  бойынша  бойынша    бойынша   бойынша  бойынша    12+1+
3)
___________________________________________________________________________
8        9         10         11        12       13        14      15
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Ретроактивтiк несиелендiру негiзiнде
инвестициялық жобаның жаңғыртылып
отыратын шоты бойынша операцияларды
жүзеге асыру ережесiне
5-қосымша
Жаңғыртылып отыратын қаражаттың түсуі және жұмсалуы туралы есеп
2001 жылғы ______________________________ айына
Функционалдық тон     ХХ                  Заем N                   ХХХХ
Мекеме               ХХХ                  Донор                    ХХХХ
Бағдарлама            ХХ                  Қызмет көрсететін банк   ХХХХ
Кіші бағдарлама       ХХ                  Шот N                    ХХХХ
Есепті кезеңнің басындағы ақшалай қаражаттың қалдығы
_____ мың теңгемен (заем валютасында)  _____ мың теңгемен
___________________________________________________________________________
Республикалық бюджетте көрсетілетін     Республикалық бюджетте көрсетілетін
ҚҚМ-дан алынатын өтеу сомасының түсуі              несиелендіру
___________________________________________________________________________
Қара. Шетел валюта.  Теңгемен сомасы  Қара. Шетел валюта. Теңгемен со. Ес.
жат.   сындағы сома  (мың теңгемен)   жат.  сындағы сома  масы (мың    кер.
тың   (мың теңгемен)                  ты     (мың тең.    теңгемен)    ту*
түсу                                  есеп.   гемен)
күні                                  тен
________________________________ шыға.___________________________
айына   жыл    айына    жыл     ру     айына   жыл   айына  жыл
басынан         басынан   күні         басынан      басынан
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
БАР.                                  БАР.
ЛЫҒЫ                                  ЛЫҒЫ
___________________________________________________________________________
Есепті кезеңнің басындағы ақшалай қаражаттың қалдығы
________ мың теңгемен (заем валютасында) __________ мың теңгемен
* - бұл жерде қосалқы жобаның атауы және ҚҚМ-ның атауы көрсетіледі
Ақпаратты берген                                     "Келісілді"
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшесінің
атауы ______________________                  ____________________________
(аты-жөні, қолы)                               (қолы)
Мекеменің басшысы (бюджеттік
бағдарламаның әкімшісі)
____________________________
(аты-жөні)
М.О.
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Багарова Ж.А.

1) Сертификат на снятие денежных средств на имя Вице-Министра
финансов - 1 экз.
2) Дополнительное кредитное соглашение между УФУ и МФ РК - 2 экз.
3) Информационный лист суб-проекта - 1 экз.
4) Копии подтверждающих документов(1)
5) Одобрение администратора программы - 1 экз.(2)
6) Одобрение Всемирного банка - 1 экз.(3)
Данную сумму просим перечислить по следующим реквизитам:
______________________________________________________________________
(полные реквизиты банка для перечисления средств в долларах США)
Дата
Руководитель УФУ                                 ______________
(Ф.И.О.)                                         подпись
М.П.
(1) Прилагаются для суб-проектов свыше 50.000 долларов США;
(2) Прилагается для суб-проектов от 50.000 до 150.000 долларов США;
(3) Прилагается для суб-проектов свыше 350.000 долларов США.
__________________________________________________________________________
Приложение 4
К Правилам осуществления операций
по возобновляемому счету
инвестиционного проекта на основе
ретроактивного кредитования
N займа
Наименование займа
Заемщик
Источники финансирования (за счет внешнего займа или софинансирования
из РБ)
Дата и N Кр.соглашения
Сумма кредита по ВКС
Дата начала погашения основного долга
Дата погашения %
% ставка
Информация (квартальная)
по возврату средств государственного внешнего займа
в республиканский бюджет по состоянию на _____ 2001 г.
(ед.изм.в валюте займа)
___________________________________________________________________________
Наименование|   Сумма      | в т.ч.за счет  |Фактически погашено с начала
заемщика   | фактического |   средств с    |     срока суб/займа
| освоения     | возобновляемого|     (с нарастанием)
| суб/займа    |    счета       |
|______________|________________|_____________________________
|Всего|в т.ч.  |Всего|  в т.ч.  |   по    |   по     |   по
|     |  за    |     |    за    |основному|вознаграж-|комиссиям
|     |отчетный|     | отчетный | долгу   |дениям    |
|     |период  |     |  период  |         |          |
___________________________________________________________________________
А       |  1  |   2    |  3  |    4     |    5    |     6    |    7
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Итого
___________________________________________________________________________
продолжение таблицы
___________________________________________________________________________
в т.ч. фактически погашено| Остаток долга на конец   |  Всего  | Примечание
за отчетный период     |   отчетного периода      |  долга  |
__________________________|__________________________|_________|___________
по     |  по     |  по  |   по    |   по    | по   |гр.(11+  |
основному|вознаг-  |комис-|основному|вознаг-  |комис-|  12+13) |
долгу   |раждениям|сиям  | долгу   |раждениям|сиям  |         |
___________________________________________________________________________
8    |    9    |  10  |   11    |    12   |  13  |   14    |    15
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Руководитель
Исполнитель
тел.
Примечание*
Касательно граф 1 и 2 разъясняем, что по тем займам, по которым идет
освоение средств, заполняются графы 1, 2; по займам, средства которых
полностью освоены, заполняется графа 1;
В графах 3 и 4 отражаются суммы, освоенные за счет средств
возобновляемого счета в общей сумме освоения.
_____________________________________________________________________
Приложение 5
К Правилам осуществления операций
по возобновляемому счету
инвестиционного проекта на основе
ретроактивного кредитования
Отчет о поступлении и расходовании средств
возобновляемого счета
за ________ месяц 2001 года
Функциональная группа         хх         Займ N               хххх
Учреждение                   ххх         Донор                хххх
Программа                     хх         Обслуживающий банк   хххх
Подпрограмма                  хх         Счет N               хххх
Специфика                    ххх
остаток денежных средств на начало отчетного периода ___ в тыс. (в валюте
займа)          _____ в тыс. тенге
__________________________________________________________________________
Поступления погашаемых сумм от УФУ, отражаемые в республиканском бюджете
_________________________________________________________________________
Дата     |Сумма в иностранной валюте|  Сумма в тенге (тыс.тенге)
поступления |        (в тыс.)          |
средств    |__________________________|_________________________________
|  за месяц  |с начала года|  за месяц   |  с начала года
_____________|____________|_____________|_____________|___________________
__________________________________________________________________________
Всего
__________________________________________________________________________
продолжение таблицы
__________________________________________________________________________
Кредитование, отражаемое в республиканском бюджете
__________________________________________________________________________
Дата   |Сумма в иностранной валюте|Сумма в тенге (тыс. тенге)|Примечание*
списания |       (в тыс.)           |                          |
средств |__________________________|__________________________|
| за месяц  |с начала года |  за месяц  |с начала года|
|___________|______________|____________|_____________|
_______________________________________________________________|
Всего                                                          |
_______________________________________________________________|___________
остаток денежных средств на конец отчетного периода ___ в тыс. (в валюте
займа)          _____ в тыс. тенге
* - здесь указывается название суб-проекта и наименование УФУ
Руководитель структурного                   "Согласовано"
подразделения МФ РК,                       _________________
предоставившего информацию                    (подпись)        М.П.
_________________________
(Ф.И.О., подпись)                        Руководитель учреждения
(администратор бюджетной
программы) ________________
(Ф.И.О.)
исполнитель:
тел.
_______________________________________________________________________