Астық рыногы мониторингін жүргізу Ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2001 жылғы 31 шілдедегі N 232 бұйрығы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 24 қазанда тіркелді. Тіркеу N 1662. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 10-1/18 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.01.17 № 10-1/18 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2001 жылғы 19 қаңтардағы "Астық туралы" Қазақстан Республикасы Заңын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған астық рыногы мониторингін жүргізу Ережесі бекітілсін.
2. Астық Департаменті (Б. Боранғазиев) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау жасау вице-Министр А. Мырзахметовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелген күнінен бастап күшіне кіреді.
Министр
Келiсiлдi                          Қазақстан Республикасы
Қазақстан Республикасы             Ауыл шаруашылығы Министрінің
Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң   31 тамыз 2001 жылғы
Кеден комитетiнiң Төрағасы         N 232 бұйрығымен бекітілген
2001 жылғы 06 қыркүйек
Келiсiлдi                          Келiсiлдi
Қазақстан Республикасы             Қазақстан Республикасы
Көлiк және коммуникация            Көлік және коммуникациялар
министрлiгiнiң "Қазақстан          Министрі
темір жолы" мемлекеттік            2001 жылғы
республикалық кәсiпорынының
Бас директоры
2001 жылғы 29 тамыз
Астық рыногы мониторингiн жүргiзу Ережесi
Осы Ереже 2001 жылғы 19 қаңтардағы "Астық туралы" Қазақстан Республикасы Заңын iске асыру мақсатында әзiрлендi.
1. Жалпы тәртiптер
1. Астық рыногы мониторингi дегенiмiз (әрi қарай - Мониторинг) астық туралы операциялардың, оны өндiру, сақтау және өткiзудi қосып алғанда, мәліметтерiн жинауға, өңдеуге және сараптауға бағытталған тұрақты iс-шаралардың жиынтығы.
2. Астықты өндiруге, сақтауға, тасымалдауға және сатуға қатысушы заңды және жеке тұлғалар астық рыногына қатысушылар болып есептеледi.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi мен оның аумақтық ұйымдары Мониторингiні жүргiзушi мемлекеттiк ұйым болып табылады.
4. Мемлекеттiк ресурстағы астық және астық рыногына қатысушылардың меншiгiндегi астық - Мониторинг объектiсi болып табылады.
5. Мониторинг мәліметтер Ауыл шаруашылығы министрлігінің ақпараттық-маркетинг жүйесіндегі ақпараттар ағынының құрамды бөлігі болады.

Об утверждении Правил проведения мониторинга зернового рынка
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 июля 2001 года № 232. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 октября 2001 года № 1662. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 10-1/18
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 17.01.2012 № 10-1/18.
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения мониторинга зернового рынка.
2. Департаменту зерна (Борангазиев Б.К.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-Министра Мырзахметова А.И.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Согласовано                       Утверждены приказом
Председатель                      Министра сельского хозяйства
Таможенного Комитета              Республики Казахстан
Министерства государственных      от 31 июля 2001 г. N 232
доходов Республики Казахстан
от 6 сентября 2001 г.
Согласовано                          Согласовано
Генеральный директор                 Министр транспорта и
Республиканского государственного    коммуникаций
предприятия "Казакстан темiр жолы"   Республики Казахстан
Министерства транспорта              от 17 сентября 2001 г.
и коммуникаций Республики
Казахстан
от 29 августа 2001 г.
Правила
проведения мониторинга зернового рынка
Настоящие Правила разработаны в целях реализации Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне".
1. Общие положения
1. Под мониторингом зернового рынка (далее - Мониторинг) понимается совокупность постоянных мероприятий, направленных на сбор, обработку и анализ данных об операциях с зерном, включая его производство, хранение и реализацию.
2. Участниками зернового рынка являются физические и юридические лица, участвующие в производстве, хранении, транспортировке и торговле зерном.
3. Государственным органом, осуществляющим Мониторинг, является Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и его территориальные органы.
4. Объектами Мониторинга являются:
зерно, находящееся в государственных ресурсах;
зерно, находящееся в собственности у участников зернового рынка.
5. Данные Мониторинга являются составной частью информационных потоков информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства.

2. Астық рыногы мониторингін жүргізу тәртібі
6. Мониторинг кезеңдерi:
1) мәлiметтердi жинау;
2) мәлiметтердi жасау;
3) мәлiметтердi талдау.
7. Мониторинг мәлiметтерiн жинау Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң аудандық және қалалық аумақтық ұйымдарының лауазымды адамымен жүргiзiледi, жиналған ақпарлар әрбiр онкүндiк сайын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң облыстық аумақтық ұйымына берiледi.
Ақпарат астық рыногына қатысушылардан Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң аудандық, қалалық және облыстық аумақтық ұйымдарының берiлетiн ақпараттың құпиялық шарттарын қатаң сақтаған жағдайында келiп түседi.
8. Мониторинг мәлiметтерiнде төмендегiдей ақпараттар болуға тиiстi:
1) астық өндiретiн жеке және заңды тұлғалардың саны;
2) дәндi дақылдардың түрлерi бойынша егiс көлемi, өнiмдiлiк болжамы (егiн жиналып бiткенге дейiнгi);
3) нақты өнiмдiлiк, астықтың бастапқы және есептiк салмағы бойынша өндiрiлген көлемi (егiн жинаудың қортындысы бойынша);
4) астық қабылдаушы кәсiпорындардың саны;
5) сақтауға тапсырылған астықтың көлемi мен сапасы;
6) iшкi рынокта астықтың сатылу көлемi;
7) астықты шет елге өткiзу көлемi;
8) астық импортының көлемi.
9. Астық рыногына қатысушылардан Мониторинг мәлiметтерiн жинау Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң аудандық және қалалық аумақтық ұйымдарының лауазымды адамымен астық рыногына қатысушылардағы астықтың қалдығын еске ала отырып, олардың қолда бар астық және оның қозғалысы туралы ақпараттарын әр онкүндiк сайын қоса берiлген үлгіге сәйкес ( 1 қосымша ) құрастыруы арқылы жүргiзiледi.
10. Астық қабылдау кәсiпорындарында Мониторинг мәлiметтерiн жинау 2001 жылғы 19 қаңтардағы "Астық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21 бабының 2 тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрлiгiнiң аумақтық ұйымының жазбаша сұрауы бойынша астық қабылдау кәсіпорындарының белгіленген үлгідегі ( 2 4 қосымшалар) ақпараттарды тапсыруы арқылы жүзеге асырылады.
Бұл жағдайда мемлекеттiк ресурстардың астығын сақтайтын астық қабылдау кәсiпорындары осы тармақтың бiрiншi абзацындағы тақiлеттес көрсетiлген үлгiлер бойынша мемлекеттiк астық ресурстарына қатысты ақпаратты, оның қоймадағы орнын көрсетiп тапсырады.
Астық қабылдау кәсiпорындары астық операциялары туралы мәлiметтердi көрсететiн құжаттардың қатаң есебiн және сақталуын қамтамасыз етуге мiндеттi, сонымен қатар Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi және оның аумақтық ұйымдарының жазбаша сұрауы бойынша өздерiнiң негiзгi қызметiне байланысты ақпаратты беруге мiндеттi.

2. Порядок проведения мониторинга зернового рынка
6. Этапы Мониторинга:
1) сбор данных;
2) обработка данных;
3) анализ данных.
7. Сбор данных Мониторинга осуществляется должностным лицом районного, городского территориального органа Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан с последующей ежедекадной передачей собранной информации в областной территориальный орган Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Информация поступает от участников зернового рынка при строгом соблюдении районным, городским и областным территориальными органами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан условий конфиденциальности предоставляемой информации в разрезе хозяйствующих субъектов.
8. Данные Мониторинга должны включать следующие сведения:
1) количество физических и юридических лиц, производящих зерно;
2) размер посевных площадей по видам зерновых культур, прогноз урожайности (до завершения уборки);
3) фактическая урожайность, объемы производства зерна в физическом и зачетном весе (по итогам уборки урожая);
4) количество хлебоприемных предприятий;
5) количество и качество сданного на хранение зерна;
6) объем реализации зерна на внутреннем рынке;
7) объем экспортной реализации зерна;
8) объем импорта зерна.
9. Сбор данных Мониторинга от участников зернового рынка осуществляется должностным лицом районного и городского территориальных органов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан посредством ежедекадного составления информации по наличию и движению зерна с учетом его остатков у участников зернового рынка согласно прилагаемой форме ( приложения 1 ).
10. Сбор данных Мониторинга на хлебоприемных предприятиях в соответствии с пунктом 2 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне" осуществляется посредством представления хлебоприемными предприятиями информации по письменному запросу территориального органа Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по установленным формам (приложения 2 4 ).
При этом хлебоприемными предприятиями, хранящими зерно государственных ресурсов, представляется информация по аналогичным формам, оговоренным в абзаце первом настоящего пункта в отношении зерна государственных ресурсов, с указанием мест его нахождения в зернохранилищах.
Хлебоприемные предприятия обязаны обеспечивать строгий учет и хранение документации, отражающей операции с зерном, а также обязаны предоставлять по письменному запросу Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его территориальных органов информацию, связанную с их основной деятельностью.

11. Астық қабылдау кәсiпорындарының күмәндi ақпарат бергенi қәзiргi заңнамада қаралған жауапкершiлiктi жүктейдi.
Сонымен қатар Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің аудандық және қалалық аумақтық ұйымдарының басшысы, лауазымды адамы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң облыстық аумақтық ұйымына күмәнсiз және дер кезiнде берiлетiн ақпарат үшiн жауапкершiлiк жүктейдi.
12. Әр облыс бойынша Мониторинг мәлiметтерiн жасауды әр онкүндiк сайын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiне ақпарат беретiн Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң облыстық аумақтық ұйымы жүзеге асырады.
13. Мониторинг мәлiметтерiн жасағанда Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң аудандық, қалалық ұйымдарының мәлiметтерi пайдаланылады.
14. Облыс бойынша Мониторинг мәлiметтерiн жасау үшiн әр онкүндiк сайын ақысыз келiсiм шарт негiзiнде:
"Қазақстан темiр жолы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорыны аумақтық бөлiмшелерiнен темiр жол бойынша артылған астық жөнiнде;
"Қазақстан аграрлық сараптамасы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорыны аумақтық бөлiмшелерiнен астықтың сапасын сертификациялық сынау туралы алынатын мәлiметтер пайдаланылады. см. P020038
15. Мониторинг мәлiметтерiн жасағандағы жауапкершiлiк Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң облыстық аумақтық ұйымының басшысы мен лауазымды адамына жүктеледi.
16. Қазақстан Республикасы бойынша Мониторинг мәлiметтерiн талдау қоса берiлген үлгiлерге ( 5 9 қосымшалар) сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң облыстық аумақтық ұйымдары және "Азық түлік келісім шарт корпорациясы" жабық акционерлік қоғамы мәліметтерінің негізінде жасалады.
Мониторинг мәліметтерін талдауды, әр онкүндік сайын мәліметтерді Қазақстан Республикасының Үкіметіне беруді Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң астық Департаментi жүзеге асырады.
17. Қазақстан Республикасы бойынша Мониторинг мәлiметтерiн талдау үшiн әр онкүндiк сайын ақысыз келiсiм шарт негiзiнде:
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi Кеден комитетiнен дәндi дақылдардың экспорты бойынша;
"Қазақстан темiр жолы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорынынан темiр жол бойынша артылған астық жөнiнде;
"Қазақстан аграрлық сараптамасы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорынынан астықтың сапасын сертификациялық сынау туралы алынатын мәлiметтер пайдаланылады.
18. Мемлекеттiк ресурстардағы астықтың көлемi жөнiндегi мәлiметтердi қоспай, республика бойынша жиынтық ақпаратта көрсетiлген Мониторинг мәлiметтерiн Қазақстан Республикасы астық рыногының субъектiлерi жалпы пайдалануына болады.
Қосымша 1
Астық нарығының мониторинг
жүргізу ережесіне
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
31.07.2001 ж. N 232
бұйрығымен бекітілген

11. Предоставление недостоверной информации хлебоприемными предприятиями влечет за собой ответственность, предусмотренную законодательными актами Республики Казахстан.
Руководитель, должностное лицо районного, городского территориальных органов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, несут ответственность за достоверность и своевременность информации, представляемой в областной территориальный орган Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
12. Обработку данных Мониторинга по каждой области осуществляет областной территориальный орган Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, который ежедекадно представляет данные в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
13. При обработке данных Мониторинга используются данные районных, городских территориальных органов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
14. Для обработки данных Мониторинга по области используются сведения, получаемые ежедекадно на договорной безвозмездной основе от:
территориальных подразделений республиканского государственного предприятия "Казакстан темiр жолы" об отгрузке зерна по железной дороге;
территориальных подразделений республиканского государственного предприятия "Казахстанская аграрная экспертиза" о сертификационных испытаниях качества зерна. см. P020038
15. Ответственность за обработку данных Мониторинга возлагается на должностное лицо и руководителя областного территориального органа Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
16. Анализ данных Мониторинга по Республике Казахстан производится на основании данных областных территориальных органов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и ЗАО "Продкорпорация", согласно прилагаемым формам (приложения 5 9 ).
Анализ данных Мониторинга, ежедекадное представление данных в Правительство Республики Казахстан осуществляет Департамент зерна Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
17. Для анализа данных Мониторинга по Республике Казахстан используются сведения, получаемые ежедекадно на договорной безвозмездной основе от:
Таможенного комитета Министерства государственных доходов Республики Казахстан по экспорту зерновых культур;
Республиканского государственного предприятия "Казакстан темiр жолы" об отгрузке зерна по железной дороге;
Республиканского государственного предприятия "Казахстанская аграрная экспертиза" о сертификационных испытаниях качества зерна.
18. Данные Мониторинга, отраженные в сводной информации по республике, за исключением данных о количестве зерна, находящегося в государственных ресурсах, являются общедоступными для участников зернового рынка.
Приложение 1
к Правилам проведения мониторинга
зернового рынка, утвержденным приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 31 июля 2001 г. N 232

200__ ж.______ астық нарығына қатысушыларындағы астықтың қозғалысы мен қолда бары туралы ақпарат ___________________________________________________________________________ ! 200__ ж.________ !200__ ж.________ дейін! 200__ ж.________ дейін ! астықтың бары !есеп беру онкүндіктегі! есеп беру онкүндіктегі ! ! кіріс ! шығыс Атауы!_____________________!______________________!_______________________ !бар.! оның ішінде ! жаңа !басқа! ! * !экс. !ішкі ! тиеп !** !лығы!________________! өнім.!орын.! ! !порт !тұты.! жі. ! ! !азық.!жем.!тұқым! нен !дар. !имп.! ! !ну ! беру ! ! !түлік!дік !астық! !дан !орт.! ! ! ! ! ! !асты.!ас. ! ! ! !тан ! ! ! ! ! ! !ғы !тық ! ! ! ! ! ! ! ! ! ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ таблицаның жалғасы (тоннада) _____________________ 200__ ж.________ ! астықтың бары ! _____________________! бар.! оның ішінде ! лығы!________________! !азық.!жем.!тұқым! !түлік!дік !астық! !асты.!ас. ! ! !ғы !тық ! ! ______________________ ______________________ ______________________ ______________________ ______________________ ______________________ Ескерту: Деректерді астық нарығына қатысушылар ұсынады * астықтың кірісінің басқа түрлері ** астықтың шығысының басқа түрлері
Қосымша 2
Астық нарығының мониторинг
жүргізу ережесіне
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
31.07.2001 ж. N 232
бұйрығымен бекітілген
_________________________________________________________ Қабылдаушының аты және адресі __________________________________________________________________________ Кәсіпорын аты ____________________________________________________________ Пошта адресі _____________________________________________________________ телефон, факс ____________________________________________________________ Ведомствалық статистикалық есеп беру N 6 үлгісі ҚР Ұлттық статистикалық агенство ____ N ____ бұйрығымен бекітілген Пошталы-айлық Ұсынады: астық өнімдері кәсіпорындары ЖТАҚ "Азық-түлік келісім шарт корпорациясы" өкілдігіне 5-і күні облыстық өкілдік 10 күні - ЖТАҚ. Астық өнімдері мен майлы тұқым қозғалысы туралы есеп ___________________________________________________________________________ Дақылдар !Ай ! Келіп түскені !Бар !Тие.! Тұтыну. мен өнім. !ба.!______________________________________ !болу.!ліп ! шыларға дер аты !сы.! Дайындау!Жет.!Тұқым!Астық !Кәсіп.!өзге!мен !жі. ! сатыл. (астық, !на ! ретінде !кізу!айыр.!таза. !орын !кі. !қоса !бе. ! ғаны майлы- !бар! (мемле. !бой.!бас. !лау !өңдеу.!ріс !бар. !ріл.! дақылдар !бо.! кет дай.!ын. !тау !маши. !інен ! !лық !ген ! бойынша; !луы! ындау, !ша !бой. !нала. ! ! !кі. ! ! өнімдер. ! ! мемлекет! !ынша !рынан,! ! !ріс ! ! ді - ! ! қорынан ! ! !аспалы! ! ! ! ! сорттар ! ! берілген! ! !ситолы! ! ! ! ! бойынша; ! ! ссуданы ! ! !транс.! ! ! ! ! құрамажем,! ! қайтару ! ! !пор. ! ! ! ! ! жанама ! ! және ! ! !терлер! ! ! ! ! өнім түр. ! ! басқа) ! ! !және ! ! ! ! ! лері ! ! ! ! !прес. ! ! ! ! ! бойынша; ! ! ! ! !тік ! ! ! ! ! қалдық. ! ! ! ! !өңдеу.! ! ! ! ! тар - ! ! ! ! !інен. ! ! ! ! ! категория ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! бойынша) ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ___________________________________________________________________________ А 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ таблицаның жалғасы (тонна код-0168 СОЕИ бойынша) _______________________________________________________ Егу мақса. !Астық тазалау !Кәсіп. !Өзге !Бар. !Есеп тында жі. !машиналарынан,!орында !шығын !лық !айының берілгені !аспалы ситолы !өңдел. ! !шығын!аяғында (тұқымдық !транспортер. !ді ! ! !бар айырбас, !лер және ! ! ! !болу тұқымдық !престікке ! ! ! ! ссуда және !тазалауға ! ! ! ! тұқым !өткізілді ! ! ! ! астығын ! ! ! ! ! сату), ! ! ! ! ! азық тү. ! ! ! ! ! ліктік ! ! ! ! ! және жем. ! ! ! ! ! дік ! ! ! ! ! ссудалар ! ! ! ! ! ________________________________________________________ 11 12 13 14 15 16 ________________________________________________________ ________________________________________________________ ________________________________________________________ ________________________________________________________ ________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ Дақылдар !Ай ! Келіп түскені !Бар !Тие.! Тұтыну. мен өнім. !ба.!______________________________________ !болу.!ліп ! шыларға дер аты !сы.! Дайындау!Жет.!Тұқым!Астық !Кәсіп.!өзге!мен !жі. ! сатыл. (астық, !на ! ретінде !кізу!айыр.!таза. !орын !кі. !қоса !бе. ! ғаны майлы- !бар! (мемле. !бой.!бас. !лау !өңдеу.!ріс !бар. !ріл.! дақылдар !бо.! кет дай.!ын. !тау !маши. !інен ! !лық !ген ! бойынша; !луы! ындау, !ша !бой. !нала. ! ! !кі. ! ! өнімдер. ! ! мемлекет! !ынша !рынан,! ! !ріс ! ! ді - ! ! қорынан ! ! !аспалы! ! ! ! ! сорттар ! ! берілген! ! !ситолы! ! ! ! ! бойынша; ! ! ссуданы ! ! !транс.! ! ! ! ! құрамажем.! ! қайтару ! ! !пор. ! ! ! ! ! жанама ! ! және ! ! !терлер! ! ! ! ! өнім түр. ! ! басқа) ! ! !және ! ! ! ! ! лері ! ! ! ! !прес. ! ! ! ! ! бойынша; ! ! ! ! !тік ! ! ! ! ! қалдық. ! ! ! ! !өңдеу.! ! ! ! ! тар - ! ! ! ! !інен. ! ! ! ! ! категория ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! бойынша) ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ___________________________________________________________________________ А 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ таблицаның жалғасы _______________________________________________________ Егу мақса. !Астық тазалау !Кәсіп. !Өзге !Бар. !Есеп тында жі. !машиналарынан,!орында !шығын !лық !айының берілгені !аспалы ситолы !өңдел. ! !шығын!аяғында (тұқымдық !транспортер. !ді ! ! !бар айырбас, !лер және ! ! ! !болу тұқымдық !престікке ! ! ! ! ссуда және !тазалауға ! ! ! ! тұқым !өткізілді ! ! ! ! астығын ! ! ! ! ! сату), ! ! ! ! ! азық тү. ! ! ! ! ! ліктік ! ! ! ! ! және жем. ! ! ! ! ! дік ! ! ! ! ! ссудалар ! ! ! ! ! ________________________________________________________ 11 12 13 14 15 16 __________________________________________________________ __________________________________________________________ __________________________________________________________ __________________________________________________________ __________________________________________________________ "Өзге кіріс" (7 бағана) "Өзге шығыс" (14 бағана) статья мағынасын ашу ___________________________________________________________________________ Кіріс! Дақылдар !Бар.!Шығын! Дақылдар !Бар. ста. !______________________!лығы!ста. !___________________________!лығы тья. ! ! ! ! ! ! ! !тья. ! ! ! ! ! ! ! ! лары ! ! ! ! ! ! ! !сы ! ! ! ! ! ! ! ! ___________________________________________________________________________ 1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ 200__ж."___"_______ Басшы __________ Бас бухгалтер ______________ _____________________________________ орындаушының фамилиясы мен телефон N
Қосымша 3
Астық нарығының мониторинг
жүргізу ережесіне
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
31.07.2001 ж. N 232
бұйрығымен бекітілген
Кімге ұсынылады ______________________________________________________________ Қабылдаушының аты және адресі __________________________________________________________________________ Кәсіпорын аты ____________________________________________________________ Пошта адресі _____________________________________________________________ телефон, факс ____________________________________________________________ Ведомствалық статистикалық есеп беру N 6 үлгісі ҚР Ұлттық статистикалық агенство ____ N ____ бұйрығымен бекітілген
Пошталы-айлық
Ұсынады: астық өнімдері кәсіпорындары ЖТАҚ "Азық-түлік келісім шарт корпорациясы" өкілдігіне 5-і күні облыстық өкілдік 10 күні - ЖТАҚ.
мемлекет қорының астық өнімдерінің сапа жағдайы туралы есеп 200__ ж. ___________ ___________________________________________________________________________ N !Дақыл!түрі!класс! өнім!сақталатын !литро.!ыл.!сито.!Арам шөп қоспасы п/п! ! ! ! жылы!астық саны !грам. !ғал!дан !_________________ ! ! ! ! !___________!дағы ! % !өту !бар.!соның ішінде ! ! ! ! !бар.!соны. !өнім ! !(бө. !лы. !арам, қиын ! ! ! ! !лығы!мен ! ! !ліне.!ғы !бөлінетін ! ! ! ! ! !қатар ! ! !тін ! !және бүлінген ! ! ! ! ! !мемле.! ! !ас. ! !астық ! ! ! ! ! !кет ! ! !тық. ! !_____________ ! ! ! ! ! !ре. ! ! !тың ! !қоспа.! ! ! ! ! ! !зерв ! ! !стан.! !ның ! % ! ! ! ! ! ! ! ! !дарты! !аты ! ! ! ! ! ! ! ! ! !бой. ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !ынша ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! % ! ! ___________________________________________________________________________ А Б В Г 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ (Қосымша) 2 ___________________________________________________________________________ астық қоспасы !бидай.!клей.!жалпы!астық ! қамба зиянкестерімен залалдану ______________ !да !ко- ! жыл.!тас. !________________________________ бар.!сонымен !шикі !вино ! тыр.!бақа !зи. !кене ! басқа !залалдан. лы. !қатар өн. !клей. !сапа.! лық !қанда. !ян. !бізтұм.! зиянкес !ған астық ғы !ген астық.!ко- !сы ! % !ласы. !кес !сық ! данасы. !саны !мұздалған,!вино !(топ,! !зақым. !аты !пен за.! ның !тоннада !ұрылған, !құра. !түсі)! !данған ! !лалдану! саны ! !басқа !мы ! ! !(бұр. ! !дәреже.! (әрбір ! !дақылдар ! % ! ! !шақ ! !сі ! зиянкес ! !қоспасы ! ! ! !тұқым. ! ! ! бойынша ! !__________! ! ! !дас-дән! ! ! 1 кг ! !қоспа! ! ! ! !қоңызы ! ! ! астыққа)! !аты ! % ! ! ! !мен), ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! % ! ! ! ! ___________________________________________________________________________ 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ Басшы __________________ Бас бухгалтер ________________________ 200__ ж. "___"__________ орындаушының фамилиясы мен телефон N _____________________________________
Қосымша 4
Астық нарығының мониторинг
жүргізу ережесіне
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
31.07.2001 ж. N 232
бұйрығымен бекітілген
Ведомствалық статистикалық есеп беру Кімге ұсынылады_________________________________________________________ аты __________________________________________________________________________ қабылдаушы адресі
N 6-кп үлгісі
ҚР Ұлттық статистикалық агенство ____ N ____ бұйрығымен бекітілген
Пошталы-айлық
Ұсынады: астық өнімдері кәсіпорындары ЖТАҚ "Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" өкілдігіне 5-і күні облыстық өкілдік 10 күні - ЖТАҚ.

Информация о наличии и движении зерна у участников зернового рынка на____________200__года (в тоннах) ______________________________________________________________________ Наименование| Наличие зерна | Приход за отчетную декаду | | на________200__г. | с____по______200___г. | |-------------------------|-------------------------------| |всего| в том числе |с нового|из других|из им-| * | | |-------------------|урожая |мест |порта | | | |прод.|фураж.|семен.| | | | | | |зерно|зерно |зерно | | | | | ____________|_____|_____|______|______|________|_________|______|_____| ____________|_____|_____|______|______|________|_________|______|_____| (в тоннах) _________________________________________________________ Расход за отчетную декаду | Наличие зерна | с____по______200___г. | на________200__г. | -------------------------------|-------------------------| экспорт|внутрен.|отгрузка| ** |всего| в том числе | |потребл.| | | |-------------------| | | | | |прод.|фураж.|семен.| | | | | |зерно|зерно |зерно | _______|________|________|_____|_____|_____|______|______| _______|________|________|_____|_____|_____|______|______| Примечание: Данные представляют участники зернового рынка * другие виды прихода зерна ** другие виды расхода зерна ________________________________________________________________________
Приложение 2
к Правилам проведения мониторинга
зернового рынка, утвержденным приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 31 июля 2001 г. N 232
Кому предоставляется _____________________________________________________
наименование и адрес получателя Наименование предприятия _________________________________________________ Почтовый адрес ___________________________________________________________ телефон, факс ____________________________________________________________
Ведомственная статистическая отчетность
Форма N 6
Утверждена приказом Национального
статистического агентства РК от _____ N_____
Почтовая - месячная
Представляют: 5-го числа предприятия хлебопродуктов представительству АОЗТ "Продовольственная контрактная корпорация" областные представительства 10 числа - АОЗТ.
Отчет о движении хлебопродуктов и маслосемян за ___________200__г. (тонн, код по СОЕИ - 0168) ___________________________________________________________________________ Название |Наличие| Поступило культур и | на |_______________________________________________________ продукции |начало |в порядке |по завозу| по |из подработки|из пере- (зерновые, |месяца |заготовок | |семенному|на зерноочис-|работки масличные -| |(госзакупка,| | обмену |тительных |на пред- по культу- | |возврат ссуд| | |машинах, на |приятиях рам; | |выданных из | | |транспортерах| продукция -| |госресурсов | | |с подвесными | по сортам; | |и прочее) | | |ситами и из | комбикорма | | | | |прессовки | побочные | | | | | | продукты - | | | | | | по видам; | | | | | | отходы - по| | | | | | категориям)| | | | | | ___________________________________________________________________________ А | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ продолжение таблицы ___________________________________________________________________________ |Итого |Отгружено|Продано |Отпущено |Сдано в очистку |Переработано ______|прихода,| |потреби-| на |на зерноочисти- | на прочий|включая | | телям |посевные |тельных машинах,|предприятиях приход|наличие | | | цели |на транспортерах| | | | |(семенной|с подвесными | | | | | обмен, |ситами и в | | | | |семенные |прессовку | | | | |ссуды и | | | | | |продажа | | | | | |семенного| | | | | |зерна), | | | | | |продово- | | | | | |льствен- | | | | | |ные и | | | | | |фуражные | | | | | |ссуды | | ___________________________________________________________________________ 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ продолжение таблицы _______________________________ Прочий | Итого | Наличие | расход | расхода | на конец | | | отчетного | | | месяца | ______________________________| 14 | 15 | 16 | ______________________________| ______________________________| Расшифровка статей "Прочий приход" (гр. 7) и "Прочий приход" (гр. 14) ___________________________________________________________________________ Статьи | Культуры |Итого|Статьи | Культуры |Итого прихода|_______________________| |расхода|_______________________| | | | | | _______|_______________________|_____|_______|_______________________|_____ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 1 | 2 | 3 |4 |5 |6 |7 | 8 | 9 ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ Итого | Итого ___________________________________________________________________________ "___"________200__г. Руководитель ______ Гл.бухгалтер__________ ________________________________ фамилия и N телефона исполнителя __________________________________________________________________________
Приложение 3
к Правилам проведения мониторинга
зернового рынка, утвержденным приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 31 июля 2001 г. N 232
Кому представляется _____________________________________________________ наименование и адрес получателя Наименование предприятия _________________________________________________ Почтовый адрес ___________________________________________________________ телефон и факс ___________________________________________________________ Ведомственная статистическая отчетность Форма N 6-к
Утвержден приказом Национального
статистического агентства РК от _____ N_____
Почтовая - месячная
Представляют: 5-го числа предприятия хлебопродуктов представительству АОЗТ "Продкорпорация", областные представительства 10 числа - АОЗТ
Отчет о качественном состоянии зернопродуктов государственных ресурсов на ____________ 200__ года ___________________________________________________________________________ N |Культура|Вид|Класс| Год | Количество |Натура |Влажность,|Проход п/п| | | |урожая| хранящегося |в литро-| % |через сито | | | | | зерна |граммах | |(% по | | | | |______________| | |стандарту | | | | |всего|в т.ч. | | |на распре- | | | | | |государ.| | |деляемое | | | | | |резерва | | |зерно) ___________________________________________________________________________ А | Б | В | Г | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ продолжение таблицы ___________________________________________________________________________ Сорная примесь | Зерновая примесь ___________________________________________________________________________ Всего | в том числе |Всего|в т.ч. проросшие зерна|Содержание|Качество |вредная, трудно- | |поврежденные, | сырой |клейковины |отделимая и | |морозобойные, битые, |клейковины|(группа, |испорченные зерна| |примесь других культур|в пшенице,| цвет) |_________________| |______________________| % | |название| % | | название | % | | |примеси | | | примеси | | | ___________________________________________________________________________ 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ продолжение таблицы ___________________________________________________________________________ Общая |Наличие | Зараженность амбарными вредителями стекло- |зерна, |______________________________________________________ видность,|поврежден-|название |степень | количество | количество % |ных клопом|вредителя|заражен-| экземпляров | зараженного |черепашкой| |ности |других вредителей| зерна, тонн |(бобовых- | |клещом, |(на 1 кг. зерна | |зерновка- | |долго- | по каждому | |ми), % | |носиком | вредителю) | ___________________________________________________________________________ 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ Руководитель _____________ Гл.бухгалтер ________________ "____"__________ 200___г. Фамилия и N телефона исполнителя ____________________ _________________________________________________________________________
Приложение 4
к Правилам проведения мониторинга
зернового рынка, утвержденным приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 31 июля 2001 г. N 232
Ведомственная статистическая отчетность
Кому представляется _____________________________________________________ наименование и адрес получателя
Форма N 6-кп
Утверждена приказом Национального
статистического агентства РК от _____ N_____
Срочная - месячная
Представляют: 5-го числа предприятия хлебопродуктов представительству АОЗТ "Продовольственная контрактная корпорация", областные представительства 10-го числа - АОЗТ

200__ ж. 1 қаңтардан ________ дейін мемлекеттік ресурс астығының экспорт барысы туралы ақпарат ___________________________________________________________________________ Қабылдаушы - !Дақыл.!Жет. !Контракт!Нақтылы !Тиеп !1 тонна ! Есеп беру ел аты !дар !кізу !бойынша !тиеп !жібе. ! астық ! онкүнді. !аты !шар. !саны !жібе. !ріл. ! бағасы ! гінде ! !ты !(тонна) !рілген !ген ! (АҚШ ! тиеп жі. ! ! ! !астық !астық ! долл.) ! берілген ! ! ! ! (тн) !құны ! ! астық ! ! ! ! !(АҚШ ! ! (тн) ! ! ! ! !долл.)! ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ Барлығы ___________________________________________________________________________

Информация о ходе экспорта зерна государственных ресурсов с 1 января по ____ 200__года ___________________________________________________________________________ Наименование |Наименов.|Усло-| Кол-во |Фактич.|Стоим. | Цена |Отгружено страны- |культуры |вия | по |отгруж.|отгруж.| 1 тонны|зерна за получателя | |пос- |контракту|зерна |зерна | зерна |отчетную | |тавки| (тонн) |(тонн) |(долл. |(долл. |декаду | | | | |США) | США) |(тонн) ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ Итого ___________________________________________________________________________