Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Пруденциалдық нормативтер туралы ереже жөнiнде" 1997 жылғы 23 мамырдағы N 219 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы 2001 жылғы 23 қараша N 460. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 25 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 1768. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2010 жылғы 1 қарашадағы № 88 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2010.11.01 № 88 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасындағы екiншi деңгейдегi банктердiң қызметiн реттейтiн нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Пруденциалдық нормативтер туралы ереже жөнiнде" 1997 жылғы 23 мамырдағы N 219 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енедi.
3. Банктердi және сақтандыруды қадағалау департаментi (Мекiшев А.А.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күндiк мерзiмде осы қаулыны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң аумақтық филиалдарына және екiншi деңгейдегi банктерге жiберсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Төрағасы Г.А. Марченкоға жүктелсiн.
Ұлттық Банк
Төрағасы
"Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
"Пруденциалдық нормативтер
туралы ереже жөнiнде"
1997 жылғы 23 мамырдағы
N 219 қаулысына өзгерістер мен
толықтырулар енгiзу туралы"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
2001 жылғы 23 қарашадағы
N 460 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Пруденциалдық нормативтер туралы ереже жөнiнде" 1997 жылғы 23 мамырдағы N 219 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Пруденциалдық нормативтер туралы ереже жөнiнде" 1997 жылғы 23 мамырдағы N 219 қаулысының:
Бұл өзгерiстердiң қазақ тiлiндегi мәтiнiне қатысы жоқ.
Аталған қаулымен бекiтiлген пруденциалдық нормативтер туралы ереженiң:
"1. Ең төменгi" деген сөздер "1-тарау. Ең төменгi" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан "О Положении о пруденциальных нормативах" от 23 мая 1997 года № 219
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 ноября 2001 года № 460. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 февраля 2002 года № 1768. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 1 ноября 2010 года № 88
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 01.11.2010 г. № 88.
В целях совершенствования нормативной правовой базы, регулирующей деятельность банков второго уровня в Республике Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Внести изменения и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан V970325_ "О Положении о пруденциальных нормативах" от 23 мая 1997 года N 219 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту банковского и страхового надзора (Мекишев А.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в четырнадцатидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Председателя Национального Банка Республики Казахстан Марченко Г.А.
Председатель
Национального Банка
Приложение к
постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от "23" ноября 2001 года N 460
"О внесении изменений и
дополнений в постановление
Правления Национального Банка
Республики Казахстан "О
Положении о пруденциальных
нормативах" от 23 мая 1997 года
N 219
Изменения и дополнения в постановление
Правления Национального Банка Республики
Казахстан "О Положении о пруденциальных нормативах"
от 23 мая 1997 года N 219
1. В постановлении Правления Национального Банка Республики Казахстан V970325_ "О Положении о пруденциальных нормативах" от 23 мая 1997 года N 219:
в наименовании и по тексту постановления слова "Положении", "Положение", "Положения" заменить словами "Правилах", "Правила", "Правил";
в Правилах о пруденциальных нормативах, утвержденных указанным постановлением:
слова "1. Минимальный" заменить словами "Глава 1. Минимальный";

"1.1", "1.2", "2.1", "2.2", "2.3", "2.4", "2.5", "2.6", "3.1", "3.2", "3.3", "3.4", "3.5", "5.1", "5.2", "5.3", "5.4", "6.1" тармақтарының нөмiрленуi тиiсiнше "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "10", "11", "12", "13", "15", "16", "17", "18", "19" нөмiрленуiмен ауыстырылсын;
"2. Коэффициент" деген сөздер "2-тарау. Коэффициент" деген сөздермен ауыстырылсын;
2.2-тармақтағы "а)", "б)", "в)", "г)", "д)", "е)" тармақшаларының нөмiрленуi тиiсiнше "1)", "2)", "3)", "4)", "5)", "6)" нөмiрленуiмен ауыстырылсын;
2.3-тармақтағы "а)", "б)", "в)", "г)" тармақшаларының нөмiрленуi тиiсiнше "1)", "2)", "3)", "4)" нөмiрленуiмен ауыстырылсын;
2.6-тармақтағы "2.1-т." деген сөздер "3-тармаққа" деген сөздермен ауыстырылсын;
"3. Ең жоғары" деген сөздер "3-тарау. Ең жоғары" деген сөздермен ауыстырылсын;
3.1-тармақтағы "а)", "б)", "в)", "г)", "д)" тармақшаларының нөмiрленуi тиiсiнше "1)", "2)", "3)", "4)", "5)" нөмiрленуiмен ауыстырылсын;
3.2-тармақтың екiншi азатжолы мына редакцияда жазылсын:
"Бiр заемшыға тәуекелдiң ең жоғары мөлшерiн есептеген кезде Ұлттық Банкке және Standard & Рооrs немесе Fitch агенттiктерiнiң "ВВВ-" немесе ;Мооdу's Investors Service агенттiгiнiң "ВааЗ" рейтингiнен кем болмайтын ұзақ мерзiмдi кредиттiк рейтингi бар банктерге ашық корреспонденттiк есепшоттар бойынша талаптар есептелмейдi.";
3.3-тармақтағы "а)", "б)", "в)" тармақшаларының нөмiрленуi тиiсiнше "1)", "2)", "3)" нөмiрленуiмен ауыстырылсын;
"4. Коэффициент" деген сөздер "4-тарау. Коэффициент" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тарауда:
бiрiншi азатжолындағы "Бақылау мақсатында" деген сөздердiң алдында
"14." деген санмен толықтырылсын; бесiншi азатжолындағы "Ұлттық Банктiң" деген сөздерден кейiн ", қайта сатып алу шарттарында сатып алынған бағалы қағаздардан басқа" деген сөздермен толықтырылсын;
"5. Лимиттер" деген сөздер "5-тарау. Лимиттер" деген сөздермен ауыстырылсын;
"6. Коэффициент" деген сөздер "6-тарау. Коэффициент" деген сөздермен ауыстырылсын;
6. 1-тармақтағы "а)", "б)", "в)", "г)", "д)", "е)", "ж)", "з)", "и)" тармақшаларының нөмiрленуi тиiсiнше "1)", "2)", "3)", "4)", "5)", "6", "7", "8", "9" нөмiрленуiмен ауыстырылсын;
6-тараудан кейiн "7-тарау. Қорытынды ережелер" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тараудағы "7", "8", "9" нөмiрленуi тиiсiнше "20", "21", "22" нөмiрленуiмен ауыстырылсын.
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Жұманазарова А.Б.

нумерацию пунктов "1.1", "1.2", "2.1", "2.2", "2.3", "2.4", "2.5", "2.6", "3.1", "3.2", "3.3", "3.4", "3.5", "5.1", "5.2", "5.3", "5.4", "6.1" заменить соответственно нумерацией "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "10", "11", "12", "13", "15", "16", "17", "18", "19";
слова "2. Коэффициент" заменить словами "Глава 2. Коэффициент";
в пункте 2.2 нумерацию подпунктов "а)", "б)", "в)", "г)", "д)", "е)" заменить соответственно нумерацией "1)", "2)", "3)", "4)", "5)", "6)";
в пункте 2.3 нумерацию подпунктов "а)", "б)", "в)", "г)" заменить соответственно нумерацией "1)", "2)", "3)", "4)";
в пункте 2.6. слова "п. 2.1" заменить словами "пункту 3";
слова "3. Максимальный" заменить словами "Глава 3. Максимальный";
в пункте 3.1 нумерацию подпунктов "а)", "б)", "в)", "г)", "д)" заменить соответственно нумерацией "1)", "2)", "3)", "4)", "5)";
абзац второй пункта 3.2 изложить в следующей редакции:
"При расчете максимального размера риска на одного заемщика не учитываются требования к Национальному Банку и банкам, имеющим долгосрочный кредитный рейтинг не ниже рейтинга "ВВВ-" агентств Standard &
;Poors или Fitch или "Ваа3" агентства Moody's Investors Sеrviсе, по открытым корреспондентским счетам.";
в пункте 3.3 нумерацию подпунктов "а)", "б)", "в)" заменить соответственно нумерацией "1)", "2)", "3)";
слова "4. Коэффициент" заменить словами "Глава 4. Коэффициент";
в главе 4:
в абзаце первом перед словами "В целях контроля" дополнить цифрой "14.";
в абзаце пятом после слов "Национальным Банком" дополнить словами ", за исключением ценных бумаг, приобретенных на условиях их обратного выкупа";
слова "5. Лимиты" заменить словами "Глава 5. Лимиты";
слова "6. Коэффициент" заменить словами "Глава 6. Коэффициент";
в пункте 6.1 нумерацию подпунктов "а)", "б)", "в)", "г)", "д)", "е)", "ж)", "з)", "и)" заменить соответственно нумерацией "1)", "2)", "3)", "4)", "5)", "6", "7)", "8)", "9)";
после главы 6 дополнить словами "Глава 7. Заключительные положения";
в главе 7 нумерацию "7", "8", "9" заменить соответственно нумерацией "20", "21", "22".