Салық төлеушіні қосылған құн салығы бойынша есепке қою, қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлікті беру және қосылған құн салығын төлеушіні қосылған құн салығы бойынша есептен шығару ережелерін бекіту туралы
Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 15 желтоқсандағы N 1736 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 28 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 1781. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 25 наурыздағы N 157 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 25 наурыздағы  N 157 бұйрығымен.
------------------------------
Ескерту: Бұйрықтың тақырыбы өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 20 қарашадағы N 581   бұйрығымен .
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  Кодексiне (Салық кодексі) сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiліп отырған Салық төлеушіні қосылған құн салығы бойынша есепке қою, қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлікті беру және қосылған құн салығын төлеушіні қосылған құн салығы бойынша есептен шығару ережелері бекітілсін.
Ескерту: 1-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 20 қарашадағы N 581   бұйрығымен .
2. Әдістемелік департаменті осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуге Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жіберсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынасқа таралады.
Министр
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк кiрiс Министрiнiң
2001 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1736 бұйрығымен
бекiтiлдi
Салық төлеушіні қосылған құн салығы бойынша есепке қою, қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлікті беру  және қосылған құн салығын төлеушіні қосылған құн салығы бойынша есептен шығару ережелері
Ескерту: Ереженің тақырыбы және кіріспе өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 20 қарашадағы N 581   бұйрығымен .
Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" (Салық кодексi) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы N 209-II  Кодексiне сәйкес әзiрлендi және қосылған құн салығы бойынша салық төлеушiлердi есепке қою, қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлікті беру және қосылған құн салығын төлеушіні қосылған құн салығы бойынша есептен шығару тәртiбiн белгiлейдi.

Об утверждении Правил постановки налогоплательщика на учет по налогу на добавленную стоимость, выдачи свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость и снятия с учета по налогу на добавленную стоимость плательщика налога на добавленную стоимость
Приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 1736. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2002 года N 1781. Утратило силу - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 25 марта 2007 года N 157
Сноска. Приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 1736 утратило силу - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 25 марта 2007 года  N 157 .
<*>
Сноска. Заголовок приказа в новой редакции -  приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2002 года N 581.
В соответствии с  Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила постановки налогоплательщика на учет по налогу на добавленную стоимость, выдачи свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость и снятия с учета по налогу на добавленную стоимость плательщика налога на добавленную стоимость.  <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями -  приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2002 года N 581.
2. Департаменту методологии направить настоящий приказ на
государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2002 года.
Министр
Утверждены
Приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 15 декабря 2001 года N 1736
Правила постановки налогоплательщика на учет
по налогу на добавленную стоимость, выдачи свидетельства
о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость
и снятия с учета по налогу на добавленную стоимость
плательщика по налогу на добавленную стоимость  <*>
Сноска. Заголовок в новой редакции -  приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2002 года N 581.
Настоящие Правила разработаны в соответствии с  Кодексом Республики   Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее - Кодекс) от 12 июня 2001 года N 209-II и устанавливают порядок постановки налогоплательщиков на учет по налогу на добавленную стоимость, выдачи свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость и снятия с учета по налогу на добавленную стоимость плательщика налога на добавленную стоимость в налоговых органах.  <*>
Сноска. Преамбула с изменениями -  приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2002 года N 581.

1. Жалпы бөлiм
1. Қосылған құн салығы бойынша есепке қоюға Кодекстiң 208-бабына сәйкес белгiленген талаптарға сәйкес мынадай тұлғалар жатады:
1) жеке кәсiпкерлер;
2) заңды тұлғалар;
3) тұрақты мекеме арқылы Қазақстан Республикасында қызметiн жүзеге асыратын резидент еместер.
Қосылған құн салығын төлеушiнiң өтiнiшi бойынша Кодекстiң 208-бабының 6 және 7-тармақтарына сәйкес қосылған құн салығын дербес төлеушiлер болып танылған оның құрылымдық бөлiмшелерi қосылған құн салығы бойынша есепке қоюға жатады.
2. Қосылған құн салығы бойынша есепке қою осы Ереженiң 1-тармағында көрсетiлген тұлғаның салық төлеушiлердi мемлекеттiк тiркеу рәсiмiнен өткеннен кейiн (немесе бiр уақытта) жүзеге асырылады және салық төлеушiлердi тiркеу есебi нысанының бiрi болып табылады.
3. Қосылған құн салығы бойынша есепке қою салық төлеушілер туралы тіркеу деректемелеріне енгiзу жолымен жүзеге асырылады. Салық төлеушілер туралы тіркеу деректемелерінің мәлiметтерiнен қосылған құн салығын төлеушiлер туралы дерекқор қалыптасады.
Ескерту: 3-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 20 қарашадағы N 581   бұйрығымен .
4. Қосылған құн салығы бойынша есепке қою кезiнде салық төлеушiнiң тiркелу орны бойынша салық органы (бұдан әрi - салық органы) мыналардың негiзiнде қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлiктi (бұдан әрi - Куәлiк) салық төлеушiге бередi:
1) белгiленген нысан бойынша салық органына берiлген қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы өтiнiш (бұдан әрi - Есепке қою туралы өтiнiш);
2) қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы салық органының шешiмi (бұдан әрi - Есепке қою туралы шешiм).
2. Қосылған құн салығы бойынша есепке
қою туралы өтiнiштi беру тәртiбi
5. Есепке қою туралы өтiнiш осы Ереженiң 6-тармағында көрсетiлген жағдайларды есептемегенде, осы Ереженiң 1-қосымшасына сәйкес 342.00 нысаны бойынша салық органына берiледi.
342.00 нысан бойынша Есепке қою туралы өтiнiш қағаз түрiнде ғана жасалады, қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен немесе баспа құрылғыларын пайдалана отырып толтырылады.
342.00 нысан бойынша Есепке қою туралы өтiнiш екi данада келу тәртiбiнде берiледi, оның бiреуi салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады.

1. Общие положения
1. Постановке на учет по налогу на добавленную стоимость подлежат следующие лица, в соответствии с требованиями, установленными в статье 208  Кодекса :
1) индивидуальные предприниматели;
2) юридические лица;
3) нерезиденты, осуществляющие деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение.
По заявлению плательщика налога на добавленную стоимость его структурные подразделения, признанные самостоятельными плательщиками налога на добавленную стоимость, в соответствии с пунктами 6 и 7 статьи 208  Кодекса подлежат постановке на учет по налогу на добавленную стоимость.
2. Постановка на учет по налогу на добавленную стоимость осуществляется после прохождения (или одновременно) лицом, указанным в пункте 1 настоящих Правил, процедуры государственной регистрации налогоплательщиков и является одной из форм регистрационного учета налогоплательщиков.
3. Постановка на учет по налогу на добавленную стоимость осуществляется путем внесения соответствующих сведений в регистрационные данные о налогоплательщиках. Из сведений регистрационных данных о налогоплательщиках формируется база данных о плательщиках налога на добавленную стоимость.  <*>
Сноска. Пункт 3 с изменениями -  приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2002 года N 581.
4. При постановке на учет по налогу на добавленную стоимость налоговый орган по месту регистрации налогоплательщика (далее - налоговый орган) выдает налогоплательщику свидетельство о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость (далее - Свидетельство) на основании:
1) заявления о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость (далее - Заявление о постановке на учет), представленного в налоговый орган в установленной форме;
2) решения налогового органа о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость (далее - Решение о постановке на учет).
2. Порядок подачи заявления о постановке на
учет по налогу на добавленную стоимость
5. Заявление о постановке на учет представляется в налоговый орган по форме 342.00 согласно приложению 1 к настоящим Правилам, за исключением случаев, указанных в пункте 6 настоящих Правил.
Заявление о постановке на учет по форме 342.00 составляется только на бумажном носителе, заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства.
Заявление о постановке на учет по форме 342.00 представляется в явочном порядке в двух экземплярах, один из которых возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа.

342.00 нысан бойынша екi өтiнiште 2002 жылғы 1 қаңтардан 31 қаңтарға шейiнгi кезеңде қара-ақ гаммада берiледi.
6. Қосылған құн салығы бойынша есепке қойылған жағдайда, Қазақстан Республикасының салық төлеушiсi ретiнде мемлекеттiк тiркеумен бiр уақытта Есепке қою туралы өтiнiш тұлғаны салық төлеушi ретiнде мемлекеттiк тiркеу рәсiмiн өтуге өтiнiш беру көзделген нысан бойынша салық комитетiне берiледi.
7. Есепке қою туралы өтiнiштi алу кезiнде салық органы салық төлеушi болғанда, жiберiлген белгiлерге қатаң шектелген тiзiмi бар өтiнiш нысанының жолының толтырылу дұрыстығын, көрсетiлген мәлiметтердiң толықтығын тексередi және оны өңдеудi жүзеге асырады.
8. Толтыру кезiнде жiберiлген қателер табылған кезде, өтiнiш жою үшiн салық төлеушiге қайтарылады.
9. Есепке қою туралы өтiнiште анықталған қателер жойылғаннан кейiн салық органы Есепке қою туралы өтiнiш қабылданғаны туралы белгi қояды.
10. Салық органы екi жұмыс күнi iшiнде салық төлеушiге Куәлiк не Есепке қою туралы өтiнiште көрсетiлген тiркеу деректерiмен сәйкессiздiк табылған жағдайда, салық төлеушiге қосылған құн салығы бойынша есепке қоюдан бас тартудың уәждемеленген себебiн хабарлайды.
3. Қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы салық
органының шешiм қабылдау негiздемесi және шешiмi
11. Салық тексеруi кезiнде салық төлеушiде Кодекстiң 208-бабының 3-тармағымен белгiленген өткiзу бойынша кiшi айналым мөлшерiнен кез-келген кезең үшiн жиынтық айқындалған (он екi айлықтан артық емес) тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) өткiзу бойынша айналым мөлшерiнiң асып түсуi анықталған жағдайда, салық тексеруiнiң актiсi негiзiнде салық органы он бес жұмыс күнi iшiнде осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оны Есепке қою туралы шешiмдi ресiмдейдi.
Ресiмделген Есепке қою туралы шешiмге салық органы басшысының болмаса оның орнын ауыстыратын тұлғаның қолы қойылады және салық төлеушiнiң iс қағазында сақталады.
Ескерту: 11-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 20 қарашадағы N 581   бұйрығымен
12. Салық төлеушiнiң қосылған құн салығы бойынша есепке қойылғаннан кейiн салық органы салық төлеушiге "Салық мiндеттемелерiн орындау бойынша салық қызметi органдарының хабарламалар нысандарын бекiту туралы" (бұдан әрi - Хабарлама) Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс Министрiнiң 2001 жылғы 28 қазандағы N 1466  бұйрығымен бекiтiлген нысан бойынша салық заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны жiбередi. Хабарламаны толтыру кезiнде бұзушылықтың мәнiн сипаттайтын жолдарда мынадай мазмұндағы мәтiн көрсетiледi:

В период с 1 января по 31 января 2002 года оба заявления по форме 342.00 представляются в черно-белой гамме.
6. В случае постановки на учет по налогу на добавленную стоимость одновременно с государственной регистрацией лица в качестве налогоплательщика Республики Казахстан, Заявление о постановке на учет предоставляется в налоговый орган по форме, предусмотренной для подачи заявления на прохождение процедуры государственной регистрации лица в качестве налогоплательщика.
7. При получении Заявления о постановке на учет, налоговый орган в присутствии налогоплательщика визуально проверяет правильность заполнения полей формы заявления, имеющих строго ограниченный список допустимых значений, полноту указываемых сведений и осуществляет его обработку.
8. При обнаружении ошибок, допущенных при заполнении, заявление возвращается налогоплательщику для их устранения.
9. После устранения выявленных ошибок на Заявлении о постановке на учет налоговым органом проставляется отметка о принятии Заявления о постановке на учет.
10. В течение двух рабочих дней налоговый орган выдает налогоплательщику Свидетельство либо, в случае обнаружения несоответствия регистрационных данных, указанных в Заявлении о постановке на учет, сообщает налогоплательщику мотивированные причины отказа в постановке на учет по налогу на добавленную стоимость.
3. Основания и порядок принятия решения налоговым органом о
постановке на учет по налогу на добавленную стоимость
11. В случае выявления у налогоплательщика при проведении налоговой проверки превышения размера оборота по реализации товаров (работ, услуг), совокупно определенного за любой период (не более двенадцатимесячного), над размером минимума оборота по реализации, установленного пунктом 3 статьи 208  Кодекса , на основании акта налоговой проверки в течение пятнадцати рабочих дней налоговым органом оформляется Решение о его постановке на учет по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Оформленное Решение о постановке на учет подписывается руководителем налогового органа либо лицом, его замещающим, и хранится в деле налогоплательщика.  <*>
Сноска. Пункт 11 с дополнениями -  приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2002 года N 581.
12. После постановки налогоплательщика на учет по налогу на добавленную стоимость налоговый орган направляет налогоплательщику уведомление об устранении нарушений налогового законодательства по форме, утвержденной  Приказом Министра государственных доходов Республики Казахстан от 28 октября 2001 года N 1466 "Об утверждении форм уведомлений органов налоговой службы по исполнению налогового обязательства" (далее - Уведомление). При заполнении Уведомления в строках, описывающих суть нарушения, указывается текст следующего содержания:

"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексiнiң (Салық кодексi) 208-бабының 9-тармағына және салық органының 20_ жылғы "___"_______ N _____ шешiмiне сәйкес Сiз қосылған құн салығын төлеушi ретiнде тiркелдiңiз. Сiз 20___ жылғы "___" ______ бастап "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексiнiң (Салық кодексi) 8-бөлiмiне сәйкес қосылған құн салығын есептеу мен төлеудi жүргiзуге мiндеттiсiз.
Салық төлеуші қосылған құн салығын төлеуші ретінде есепке қою туралы салық органына өтініш беру мерзімін бұзғаны үшін айыппұлдың есептелген сомасы бөлігінде салық тексеруі актісі бойынша хабарламаға шағым жасаған жағдайда, қосылған құн салығы бойынша есепке қою шағымды қарау қорытындысы бойынша Кодекспен белгіленген тәртіппен шешім қабылданғанға дейін тоқтатыла тұрады.
Қосылған құн салығын төлеуші ретінде есепке қою туралы салық органына өтініш беру мерзімін бұзғаны үшін айыппұлдың есептелген сомасы бөлігінде салық тексеруі актісі бойынша хабарламаны өзгерткен жағдайда қосылған құн салығы бойынша есепке қою жүргізілмейді.
Ескерту: 12-тармақ толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 20 қарашадағы N 581   бұйрығымен .
4. Қосылған құн салығы бойынша
есепке қою туралы куәлiк
13. Куәлiк Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңымен белгiленген тәртiпте салық органы ресiмдейдi.
Куәлiк қатаң есептеме бланкiсi болып табылады.
14. Куәлiктiң нөмiрi оңнан солға қарай мыналар сипатталатын сандардың дәйектiлiгiнен тұратын сандық код ретiнде қалыптасады:
_________________________________________________________
Сериясы  |   ХХ   |   Х     |   ХХ   |  Нөмірі |  ХХХ... |
_________________________________________________________|
|Фасет 1 | Фасет 2 | Фасет 3|         | Фасет 4 |
_____________________________         ___________
фасет 1 - қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы өтiнiш қабылдаған қалалық (аудандық) салық органы бағынысты болып табылатын облыстар, Астана, Алматы қалалары бойынша салық органының коды;
фасет 2 - қосылған құн салығының коды;
фасет 3 - құжаттың коды (05 - Куәлiктiң түпнұсқасы, 15 - Куәлiктiң көшiрмесi);
фасет 4 - берiлген Куәлiктiң реттiк нөмiрi.
15. Тiркелген қосылған құн салығын төлеушiге берiлген Куәлiктiң сериясы және нөмiрi туралы мәлiмет қосылған құн салығын төлеушiлер туралы дерекқорға хабарланады.

"В соответствии с пунктом 9 статьи 208  Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и решением налогового органа от "__" ______ 20_ года N __ - Вы зарегистрированы в качестве плательщика налога на добавленную стоимость. С "__" ______ 20_ года Вы обязаны производить исчисление и уплату налога на добавленную стоимость в соответствии с разделом 8 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)".
В случае обжалования налогоплательщиком уведомления по акту налоговой проверки в части начисленной суммы штрафов за нарушение срока подачи заявления в налоговый орган о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость постановка на учет по налогу на добавленную стоимость приостанавливается до принятия решения по результатам рассмотрения жалобы в порядке, установленном  Кодексом .
В случае отмены уведомления по акту налоговой проверки в части начисленной суммы штрафов за нарушение срока подачи в налоговый орган заявления о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость постановка на учет по налогу на добавленную стоимость не производится.  <*>
Сноска. Пункт 12 с дополнениями -  приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2002 года N 581.
4. Свидетельство о постановке на учет по
налогу на добавленную стоимость
13. Свидетельство оформляется налоговым органом в порядке,
установленном действующим законодательством Республики Казахстан.
Свидетельство является бланком строгой отчетности.
14. Номер Свидетельства формируется как цифровой код, состоящий
из последовательности цифр, характеризующих слева направо следующее:
Серия  |   ХХ    |     X    |     XX     |   Номер   |         ХХХ...
________|_________|__________|____________|___________|________________
| Фасет 1 |  Фасет 2 |   Фасет 3  |           |        Фасет 4
|_________|__________|____________|           |________________
фасет 1 - код налогового органа по области, городам Астана, Алматы, в чьем территориальном подчинении находится городской (районный) налоговый орган, принявший заявление о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость;
фасет 2 - код налога на добавленную стоимость;
фасет 3 - код документа (05 - оригинал Свидетельства, 15 - дубликат Свидетельства);
фасет 4 - порядковый номер выданного Свидетельства.
15. Сведения о серии и номере Свидетельства, выданного зарегистрированному плательщику налога на добавленную стоимость, сообщаются в базу данных о плательщиках налога на добавленную стоимость.

16. Куәлiк осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық органында жүргiзiлетiн берiлген Куәлiктердi есепке алу Журналында қол қою жолымен қосылған құн салығын төлеушiге берiледi.
Куәлiк салық төлеушiде сақталады.
17. Куәлiк бүлiнген немесе жоғалған жағдайда, қосылған құн салығын төлеушi осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Куәлiктiң көшiрмесiн алуға салық органына өтiнiш бередi. Куәлiктiң көшiрмесi түпнұсқаның көшiрмесi болып табылады.
Куәлiк бүлiнген жағдайда, Куәлiктiң көшiрмесiн алуға өтiнiшке Куәлiктiң бүлiнген
бланкiсi қоса берiледi.
Ресiмделген Куәлiктiң көшiрмесi салық органының басшысының немесе оны ауыстыратын тұлғаның қолымен және салық органының мөрiмен расталады.
5. Қосылған құн салығы бойынша
есептен шығару тәртібі
Ескерту: 5-тараумен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 20 қарашадағы N 581   бұйрығымен .
18. Қосылған құн салығы бойынша есептен шығару (бұдан әрі -  есептен шығару) салық төлеушілер туралы тіркеу деректеріне тиісті мәліметтерді енгізу және қосылған құн салығын төлеушілер туралы деректер қорынан осындай салық төлеушілерді бұдан әрі шығару әдісімен жүзеге асырылады.
19. Кодекстің 210-бабына сәйкес есептен шығару мынадай жағдайларда жүргізіледі:
1) егер соңғы он екі айлық кезең үшін қосылған құн салығын төлеушінің салық салынатын айналымының мөлшері салық салынатын айналымның ең аз мөлшерінен аспаса. Қосылған құн салығын төлеуші мұндай құқықпен қосылған құн салығы бойынша есепке қою сәтінен бастап екі жыл өткеннен ерте емес пайдалана алады;
2) егер қосылған құн салығын төлеуші салық салынатын айналыммен байланысты қызметін тоқтатса;
3) салық органы қосылған құн салығын төлеуші болып табылатын жұмыс істемейтін заңды тұлғаны тапқан кезде;
4) Қазақстан Республикасы салық төлеушілерінің мемлекеттік тізілімінен шығарумен бір уақытта қосылған құн салығын төлеуші болып табылатын заңды тұлға таратылған;
5) мемлекеттік тіркелімінен шығарумен бір уақытта қосылған құн салығын төлеуші болып табылатын жеке кәсіпкердің қызметі тоқтатылған.
20. Есептен шығару:
1) осы Ережелердің 19-тармағының 1), 2), 4), 5) тармақшаларында көрсетілген жағдайларда, қосылған құн салығын төлеушінің қосылған құн салығы бойынша есептен шығару туралы салық органына берген өтінішінің (бұдан әрі - Есептен шығару туралы өтініш);

16. Свидетельство выдается плательщику налога на добавленную стоимость под роспись в Журнале учета выданных Свидетельств, который ведется в налоговом органе по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Свидетельство хранится у налогоплательщика.
17. В случае порчи или утраты Свидетельства, плательщик налога на добавленную стоимость подает в налоговый орган заявление на получение дубликата Свидетельства по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам. Дубликат Свидетельства является копией оригинала.
В случае порчи Свидетельства к заявлению на получение дубликата Свидетельства прилагается испорченный бланк Свидетельства.
Оформленный дубликат Свидетельства заверяется подписью руководителя налогового органа или лицом, его замещающим, и печатью налогового органа.
5. Порядок снятия с учета по налогу
на добавленную стоимость  <*>
Сноска. Правила дополнены новой главой 5 -  приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2002 года N 581.
18. Снятие с учета по налогу на добавленную стоимость (далее - снятие с учета) осуществляется путем внесения соответствующих сведений в регистрационные данные о налогоплательщиках и дальнейшего исключения таких налогоплательщиков из базы данных о плательщиках налога на добавленную стоимость.
19. В соответствии со статьей 210  Кодекса снятие с учета производится в следующих случаях:
1) если за последний двенадцатимесячный период размер облагаемого оборота плательщика налога на добавленную стоимость не превышал минимум облагаемого оборота. Таким правом плательщик налога на добавленную стоимость может воспользоваться не ранее, чем по истечении двух лет с момента постановки его на учет по налогу на добавленную стоимость;
2) если плательщик налога на добавленную стоимость прекратил деятельность, связанную с облагаемыми оборотами;
3) обнаружения налоговым органом бездействующего юридического лица, являющегося плательщиком налога на добавленную стоимость;
4) ликвидации юридического лица, являющегося плательщиком налога на добавленную стоимость одновременно с исключением из Государственного реестра налогоплательщиков Республики Казахстан;
5) прекращения деятельности индивидуального предпринимателя, являющегося плательщиком налога на добавленную стоимость, одновременно с исключением из государственного регистра.
20. Снятие с учета производится на основании:
1) заявления плательщика налога на добавленную стоимость о снятии с учета по налогу на добавленную стоимость (далее - Заявление о снятии с учета), представленного в налоговый орган, в случаях, указанных в подпунктах 1), 2), 4), 5) пункта 19 настоящих Правил;

2) осы Ережелердің 19-тармағының 3) тармақшасында, сондай-ақ егер қосылған құн салығын төлеуші осы қызмет тоқтатылған салық кезеңінен кейін алты ай аралығында салық органына өтінішпен жолданбаса, көрсетілген тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген жағдайда қосылған құн салығы бойынша есептен шығару туралы салық органының шешімінің (бұдан әрі - Есептен шығару туралы шешім) негізінде жүргізіледі.
21. Заңды тұлғаның қосылған құн салығын дербес төлеуші болып табылатын құрылымдық бөлімшелері:
1) осындай құрылымдық бөлімшенің өтініші;
2) құрылымдық бөлімшені (құрылымдық бөлімшелерді) есептен шығару туралы заңды тұлғаның өтініші;
3) заңды тұлғаны тұтастай есептен шығарған жағдайда, заңды тұлғаның өтініші бойынша есептен шығарылуға жатады.
22. Есептен шығару туралы өтініш салық органына мынадай нысандар бойынша беріледі:
1) осы Ережелердің 19-тармағының 1), 2) тармақшаларында және 21-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген жағдайларда осы Ережелердің 5 қосымшасына сәйкес 362.00 нысан бойынша;
2) осы Ережелердің 19-тармағының 4), 5) тармақшаларында және 21-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген жағдайларда салық төлеушінің тіркелу есебінен шығу рәсімдерінен өту үшін өтініш беруге арналған нысан бойынша;
3) осы Ережелердің 19-тармағының 1), 2) тармақшаларында және 21-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген жағдайда осы Ережелердің 6-қосымшасына сәйкес 372.00 нысан бойынша.
23. Есептен шығару туралы өтініш осы Ережелердің 5-тармағында белгіленген тәртіп бойынша толтырылады және беріледі.
24. Тұлға Есептен шығару туралы арыз берген кезеңнен кейінгі салық кезеңінің бірінші күнінен бастап қосылған құн салығын төлеуші болуын тоқтатады.
25. Есептен шығару туралы арызға салық төлеуші бұрын оған берілген Куәлікті (түпнұсқа, немесе оның телнұсқасы), ал есептен құрылымдық бөлімшелер шығарылған жағдайда мұндай құрылымдық бөлімшелерді есепке қою туралы Куәлікті қоса береді.
6. Қосылған құн салығы бойынша есептен шығару туралы салық органының шешім қабылдауының негізі және тәртібі
Ескерту: 6-тараумен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 20 қарашадағы N 581   бұйрығымен .
26. Салық органы 382.00 нысан бойынша Есептен шығару туралы шешімді осы Ережелердің 7-қосымшасына сәйкес мынадай жағдайларда қабылдайды:
1) егер қосылған құн салығын төлеуші салық салынатын айналыммен байланысты қызметін тоқтатса және ондай қызмет аяқталған салық кезеңінен  кейін алты ай өткенше есептен шығару туралы өтінішпен салық органына жолданбаса. Бұл кезде қосылған құн салығын төлеуші салық салынатын айналыммен байланысты қызметін тоқтатты деп есептеудің негіздемесі болып көрсетілген салық төлеуші берген қосылған құн салығы бойынша декларациямен расталған, көрсетілген кезең ішінде салық төлеуші тек қана қосылған құн салығынан босатылған айналымды жүзеге асыру фактісі табылады.
Есептен шығару туралы шешімді салық органы салық тексеруі өткеннен кейін он бес жұмыс күні өтуі бойынша қабылдайды;

2) решения налогового органа о снятии с учета по налогу на добавленную стоимость (далее - Решение о снятии с учета) в случае, указанном в подпункте 3) пункта 19 настоящих Правил, а также в подпункте 2) указанного пункта, если плательщик налога на добавленную стоимость не обратился в налоговый орган с заявлением в течение шести месяцев после налогового периода, в котором была прекращена такая деятельность.
21. Структурные подразделения юридического лица, являющиеся самостоятельными плательщиками налога на добавленную стоимость, подлежат снятию с учета:
1) по заявлению такого структурного подразделения;
2) по заявлению юридического лица о снятии с учета структурного подразделения (структурных подразделений);
3) по заявлению юридического лица в случае снятия с учета юридического лица в целом.
22. Заявление о снятии с учета представляется в налоговый орган по следующим формам:
1) по форме 362.00 согласно приложению 5 к настоящим Правилам в случаях, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 19 и подпункта 1) пункта 21 настоящих Правил;
2) по форме, предусмотренной для подачи заявления на прохождение процедуры снятия с регистрационного учета налогоплательщика, - в случаях, указанных в подпунктах 4), 5) пункта 19 и подпункта 3) пункта 21 настоящих Правил;
3) по форме 372.00 согласно приложению 6 к настоящим Правилам в случаях, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 19 и подпункта 2) пункта 21 настоящих Правил.
23. Заявление о снятии с учета заполняется и представляется в порядке, установленном в пункте 5 настоящих Правил.
24. Лицо перестает быть плательщиком налога на добавленную стоимость с первого дня налогового периода, следующего за периодом, в котором оно подало Заявление о снятии с учета.
25. К Заявлению о снятии с учета налогоплательщиком прилагается ранее выданное ему Свидетельство (оригинал, либо его дубликат), а в случае снятия с учета структурных подразделений - Свидетельства о постановке на учет таких структурных подразделений.
6. Основания и порядок принятия решения налоговым органом
о снятии с учета по налогу на добавленную стоимость <*>
Сноска. Правила дополнены новой главой 6 -  приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2002 года N 581.
26. Решение о снятии с учета выносится налоговым органом по форме 382.00 согласно приложению 7 к настоящим Правилам в следующих случаях:
1) если плательщик налога на добавленную стоимость прекратил деятельность, связанную с облагаемыми оборотами, и не обратился в налоговый орган с заявлением о снятии с учета по истечении шести месяцев после налогового периода, в котором была прекращена такая деятельность. При этом основанием того, что плательщик налога на добавленную стоимость прекратил деятельность, связанную с облагаемыми оборотами, является тот факт, что в течение указанного периода налогоплательщик осуществлял только освобожденные от налога на добавленную стоимость обороты, что подтверждается декларациями по налогу на добавленную стоимость, представленными указанным налогоплательщиком.
Решение о снятии с учета принимается налоговым органом по истечении пятнадцати рабочих дней после проведения налоговой проверки;

2) егер салық органы қосылған құн салығын төлеуші болып табылатын әрекет етпейтін заңды тұлғаны тапса.
27. Қосылған құн салығын төлеуші - әрекет етпейтін заңды тұлғаны есептен шығару кезінде салық органы оны қосылған құн салығын төлеушілер туралы дерекқордан шартты түрде алып тастауды жүзеге асырады.
28. Қосылған құн салығын төлеушілер туралы дерекқордан шартты түрде алып тастаумен байланысты есептен шығару туралы шешімді салық органы бір уақытта мынадай талаптар сақталған жағдайда қабылдайды:
1) егер қосылған құн салығын төлеушінің қосылған құн салығы бойынша салық берешегі болмаса;
2) егер қосылған құн салығын төлеуші оларды берудің Салық кодексімен белгіленген мерзімінен кейін он екі айлық кезең ішінде қосылған құн салығы бойынша декларацияны
бермесе.
29. Қосылған құн салығын төлеушіні қосылған құн салығын төлеушілер туралы дерекқордан шартты түрде алып тастаумен байланысты есептен шығарған кезде оның Куәлігінің нөмірін оқшаулау және қосылған құн салығын төлеушілер туралы дерекқорға шартты түрде алып тастаумен байланысты есептен шығару туралы белгі соғу мәліметін енгізу жүргізіледі.
30. Қосылған құн салығын төлеушілер туралы дерекқордан шартты түрде алынып тасталған қосылған құн салығын төлеушіні қалпына келтіру, олар осы Ережелердің 28-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген кезең үшін қосылған құн салығы бойынша декларация берген жағдайда жүзеге асырылады.
31. Есептен шығару туралы шешімге салық органының басшысы немесе оны алмастырушы тұлға қол қояды және салық төлеушінің ісінде сақталады.
7. Қосылған құн салығын төлеушіні тіркеу
есебінің мәселелері
Ескерту: 7-тараумен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 20 қарашадағы N 581   бұйрығымен .
32. Қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебін қосылған құн салығын төлеушінің тұрғылықты жері бойынша салық органы жүргізеді және салық төлеушіні қосылған құн салығын төлеушілер туралы дерекқорға енгізумен басталады.
33. Орналасқан жері өзгерген жағдайда қосылған құн салығын төлеуші бұрынғы орналасқан жері бойынша қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебінен шығарылуға және салық төлеушінің тіркелу есебінен шығу рәсімдерінен өтуге өтініш беру үшін көзделген нысанда салық органына берген өтініш негізінде жаңа орналасқан жерінде қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне тұруға жатады. Бұл кезде өтініш бұрынғы орналасқан жері бойынша немесе жаңа орналасқан жері бойынша (қосылған құн салығын төлеушінің таңдауымен) беріледі. Мұндай өтінішті алған кезде салық органдары қосылған құн салығын төлеушіні өздері жүргізген тіркелу есебінен (тіркеу есебіне) шығару (қою) бойынша жүргізілген қажетті рәсімдер туралы тиісті хабарламалармен алмасады.
Қосылған құн салығын төлеуші бұрын қосылған құн салығы бойынша есепте тұрған салық органы, көрсетілген қосылған құн салығын төлеушіні қосылған құн салығын төлеушілердің жергілікті дерекқорынан шығарады.
Жаңа орналасқан жері бойынша салық органы бұрын оған берілген Куәлікті қайтарып алмастан және жаңасын берместен оны қосылған құн салығын төлеушілердің жергілікті дерекқорына енгізеді.

2) если налоговым органом обнаружено бездействующее юридическое лицо, являющееся плательщиком налога на добавленную стоимость.
27. При снятии с учета бездействующего юридического лица - плательщика налога на добавленную стоимость налоговым органом осуществляется его условное исключение из базы данных о плательщиках налога на добавленную стоимость.
28. Решение о снятии с учета в связи с условным исключением из базы данных о плательщиках налога на добавленную стоимость принимается налоговым органом при соблюдении следующих условий одновременно:
1) если плательщик налога на добавленную стоимость не имеет налоговой задолженности по налогу на добавленную стоимость;
2) если плательщик налога на добавленную стоимость не представляет декларации по налогу на добавленную стоимость в течение двенадцатимесячного периода после установленного  Кодексом срока их представления.
29. При снятии с учета плательщика налога на добавленную стоимость в связи с условным исключением из базы данных о плательщиках налога на добавленную стоимость производится блокирование номера его Свидетельства и внесение сведений в базу данных о плательщиках налога на добавленную стоимость отметки о снятии с учета в связи с условным исключением.
30. Восстановление плательщика налога на добавленную стоимость, условно исключенного из базы данных о плательщиках налога на добавленную стоимость, осуществляется в случае представления им деклараций по налогу на добавленную стоимость за период, указанный в подпункте 2) пункта 28 настоящих Правил.
31. Решение о снятии с учета подписывается руководителем налогового органа либо лицом, его замещающим, и хранится в деле налогоплательщика.
7. Вопросы регистрационного учета
плательщика налога на добавленную стоимость <*>
Сноска. Правила дополнены новой главой 7 -  приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2002 года N 581.
32. Регистрационный учет по налогу на добавленную стоимость осуществляется налоговым органом по месту нахождения плательщика налога на добавленную стоимость и начинается со включения налогоплательщика в базу данных о плательщиках налога на добавленную стоимость.
33. При изменении плательщиком налога на добавленную стоимость своего местонахождения он подлежит снятию с регистрационного учета по налогу на добавленную стоимость по прежнему местонахождению и постановке на регистрационный учет по налогу на добавленную стоимость по новому местонахождению на основании заявления, представленного в налоговый орган по форме, предусмотренной для подачи заявления на прохождение процедуры снятия с регистрационного учета налогоплательщика. При этом заявление может быть подано в налоговый орган по прежнему местонахождению, либо налоговый орган по новому местонахождению (по выбору плательщика налога на добавленную стоимость). При получении такого заявления налоговые органы обмениваются соответствующими сообщениями о произведенных ими необходимых процедурах по снятию (постановке) с регистрационного учета (на регистрационный учет) плательщика налога на добавленную стоимость.
Налоговый орган, в котором плательщик налога на добавленную стоимость ранее состоял на учете по налогу на добавленную стоимость, исключает указанного плательщика налога на добавленную стоимость из локальной базы данных плательщиков налога на добавленную стоимость.
Налоговый орган по новому местонахождению включает его в локальную базу данных плательщиков налога на добавленную стоимость без отзыва ранее выданного ему Свидетельства и выдачи нового.      ___________________________________________________________________

ҚОСЫЛҒАН ҚҰН САЛЫҒЫ БОЙЫНША    НЫСАН 342.00 БЕТ 01
ЕСЕПКЕ ҚОЮ ТУРАЛЫ             Қосылған құн салығы бойынша
ӨТІНІШІ                   салық төлеушіні есепке қою
және Қосылған құн салығы
бойынша есепке қою туралы
куәлікті беру ережесіне
1 қосымша
Осы нысанды жасау ережесін оқыңыз .
____________________________________________________________________
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ! +, /, %, Z белгілерін пайдаланбаңыз, ҚАРА немесе
КӨК сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, БАСПА әріптермен толтырыңыз.
____________________________________________________________________
Бөлім. Өтініш  ___________________________________________________________________
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"
Қазақстан Республикасы  Кодексінің (Салық кодексі) 208-бабына
сәйкес қосылған құн салығын төлеуші ретінде тіркеуіңізді сұраймын:
____________________________________________________________________
Бөлім. Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат
____________________________________________________________________
342.00.001  Салық төлеушінің заңды атауы (көрсетілген тілдердің
кез-келгенінде көрсетіңіз)
А  Мемлекеттік_____________________________________________________
тіл_____________________________________________________________
___________________________________________________________________
В  Орыс тілі_______________________________________________________
____________________________________________________________________
С  Ағылшын тілі_____________________________________________________
____________________________________________________________________
342.00.002  Салық төлеушінің аты-жөні
Мемлекеттік тіл:
А  Тегі ____________________________________________________________
В  Аты _____________________________________________________________
С  Әкесінің аты ____________________________________________________
Орыс тілі
А  Тегі_____________________________________________________________
В  Аты _____________________________________________________________
С  Әкесінің аты ____________________________________________________
Ағылшын тілі
А  Тегі ___________________________________________________________
В  Аты ____________________________________________________________
С  Әкесінің
аты ____________________________________________________________
342.00.003  Салық төлеушінің СТН
____________________________________________________________________
Өтініш берген
күн ________________________________________________________________
_____________________________________________
Салық комитетінің коды
Салық комитетінің Өтінішті
Қабылдаған лауазымды тұлға
толтырады
Өтінішті қабылдаған
күн           ____________________________________________________________________

Форма 342.00  Стр.01
Приложение 1
к Правилам постановки
налогоплательщика на учет
по налогу на добавленную
стоимость и выдачи Свидетельства
о постановке на учет по налогу
на добавленную стоимость
Заявление
о постановке на учет
по налогу на добавленную стоимость
_________________________________________________________________________
Прочитайте Правила составления данной формы
Внимание! Не использовать символы +, /, %, Z, заполнять шариковой или
перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными
символами.
_________________________________________________________________________
Раздел. Заявление
В соответствии со статьей 208  Кодекса Республики Казахстан
"О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс)
прошу зарегистрировать в качестве плательщика на добавленную стоимость:
Раздел. Общая информация о налогоплательщике
342.00.001 Юридическое наименование налогоплательщика (укажите на любом из указанных языков)
А  Государственный язык _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В  Русский язык         _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
С  Английский язык      _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
342.00.002  Фамилия, имя, отчество налогоплательщика
Государственный язык
А  Фамилия    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В  Имя        _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
С  Отчество   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Русский язык
А  Фамилия    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В  Имя        _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
С  Отчество   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Английский язык
А  Фамилия    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В  Имя        _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
С  Отчество   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
342.00.003   РНН налогоплательщика _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_______________________________________________________________________
Дата подачи
Заявления ___________________________
Код налогового комитета
Дата приема                                 заполняется должностным
Заявления ___________________________       лицом, принявшем Заявление
в налоговом органе
________________________________________________________________________

СТН                                                342.00 НЫСАН 02
БЕТ
____________________________________________________________________
Салық органының белгісі
342.00.005 Құжат берілді:  ҚҚС төлеушінің куәлігі
А  Берілген күн
В  Құжаттың сериясы
С  Құжаттың нөмірі
_________________________________   Белгі жасалған күн ____________
Қосылған құн салығы бойынша салық
құн салығы бойынша есепке қою
туралы куәлікті беру ережесіне
2 қосымша
ҚОСЫЛҒАН ҚҰН САЛЫҒЫ БОЙЫНША
ЕСЕПКЕ ҚОЮ ТУРАЛЫ
САЛЫҚ ОРГАНЫНЫҢ ШЕШІМІ
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы  Кодексінің (Салық кодексі) 208-бабының 9-тармағына сәйкес салық төлеушіні қосылған құн салығы бойынша есепке қою жүзеге асырылсын:
1 Салық төлеушінің__________________________________________________
аты-жөні немесе атауы ____________________________________________________________________
2 Салық төлеушінің СТН _________________________________
3 Қосылған құн салығы бойынша____________________________
есепке қойған күн            Күні, айы, жылы санмен
4 Салықтық тексеру   Актінің            Актіге қол
актісі             нөмері _________   қойылған күн________________
Күні, айы, жылы санмен
5 Салық салу айналымының ең аз шамасының ______________________
артуы белгіленген салық кезеңі             Айы, жылы санмен
____________________________________________________________________
Шектеу сызығынан шықпаңыз                        Шешім қабылдаған
___________________________________/_______/          күн
Салық органының басшысының немесе    Қолы   _________________________
о ны ауыстыратын тұлғаның аты-жөні             Айы, күні, жылы санмен
Салық органының
коды    ___________
М.О.
Қосылған құн салығы бойынша салық
төлеушіні есепке қою және Қосылған
құн салығы бойынша есепке қою
туралы куәлікті беру ережесіне
3 қосымша
_______________ СЕРИЯЛЫ
БЕРІЛГЕН ҚОСЫЛҒАН ҚҰН САЛЫҒЫ БОЙЫНША ЕСЕПКЕ
ҚОЮ ТУРАЛЫ КУӘЛІКТІ ЕСЕПКЕ АЛУ ЖУРНАЛЫ
____________________________________________________________________
Р\н|Куәлік.|Салық | Салық  | Салық  |Салық   |5-баған.|Куәлік.|7-ба.
N | тің   |төлеу.|төлеуші.|төлеуші.|төлеуші.|да көрсе|алуға  |ғанда
|номері |шінің |  нің   | нің    |ге Куә. |тілген  |уәкі.  |көрсе
|       | СТН  |аты-жөні|Куәлікті|лікті   | салық  |летті  |тіл.
|       |      |немесе  | алған  |берген  | органы |салық  |ген
|       |      | атауы  |  күні  |салық ор|қызмет. |төлеуші|тұл.
|       |      |        |        |ганының |керінің |нің өкі|ғаның
|       |      |        |        |қызмет. |қолы    |лінің  |қолы
|       |      |        |        |керінің |        |аты-жөні|
|       |      |        |        |аты-жөні|        |       |
____________________________________________________________________
1      2      3        4        5       6         7         8
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қосылған құн салығы бойынша салық
төлеушіні есепке қою және Қосылған
құн салығы бойынша есепке қою
туралы куәлікті беру ережесіне
4 қосымша
ҚОСЫЛҒАН ҚҰН САЛЫҒЫ БОЙЫНША
ЕСЕПКЕ ҚОЮ ТУРАЛЫ КУӘЛІКТІҢ
КӨШІРМЕСІН АЛУҒА
ӨТІНІШ
Осы нысанды жасау ережесін оқыңыз.
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ! +, /, %, Z белгілерін пайдаланбаңыз, ҚАРА немесе
КӨК сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, БАС БАСПА  белгілермен толтырыңыз.
Бөлім. Өтініш
Қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәліктің көшірмесін
куәліктің бүлінуі ____  не жоғалуына ____ байланысты (тиісті _х_ тор
көзде көрсетіңіз) беруіңізді сұраймын:
Бөлім. Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат

РНН _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _                 Форма 342.00 Стр.02
________________________________________________________________________
Отметка налогового органа
342.00.005  Выдан документ: Свидетельство плательщика НДС
А  Дата выдачи     _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В  Серия документа _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
С  Номер документа _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_______________________________________   Дата отметки _____________
| Не выходить за ограничительную рамку  |
|_______________/_____________/_________|   _________________________
|Ф.И.О. лица сделавшего отметку  Подпись|   Цифрами день, месяц, год
|_______________________________________|
М.Ш.
_________________________________________________________________________
Форма 348.00  Стр.01
Приложение 2
к Правилам постановки
налогоплательщика на учет
по налогу на добавленную
стоимость и выдачи Свидетельства
о постановке на учет по налогу
на добавленную стоимость
Решение налогового органа
о постановке на учет
по налогу на добавленную стоимость
_________________________________________________________________________
В соответствии с пунктом 9 статьи 208  Кодекса Республики Казахстан
"О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый
Кодекс) осуществить постановку на учет по налогу на добавленную стоимость налогоплательщика:
1  Ф.И.О. или наименование
налогоплательщика _____________________________________________________
2  РНН налогоплательщика _________________________________________________
3  Дата постановки на учет по налогу на добавленную стоимость _______________________________
Цифрами день, месяц, год
4  Акт налоговой проверки:    Номер акта _______________________________
Дата подписания акта______________________
Цифрами день, месяц, год
5  Налоговый период, в котором установлено превышение минимума облагаемого оборота ____________________________________________________
Цифрами месяц, год
________________________________________        Дата принятия
|   Не выходить за ограничительную рамку |       решения
|________________/_____________/________ |     ________________________
|Ф.И.О. Руководителя налогового  Подпись |     Цифрами день, месяц, год
|органа или лица его замещающего         |
|________________________________________|       Код
налогового
органа ______________
М.П.
_________________________________________________________________________
Приложение 3
к Правилам постановки
налогоплательщика на учет
по налогу на добавленную
стоимость и выдачи Свидетельства
о постановке на учет по налогу
на добавленную стоимость
Журнал учета
выданных Свидетельств о постановке
на учет по налогу на добавленную стоимость
Серии _______
_________________________________________________________________________
N |Номер |РНН    |Ф.И.О. или   |Дата     |Ф.И.О.работника|Подпись
п/п|свиде-|налого-|наименование |получения|налогового     |работника
|тель- |плате- |налогоплате- |Свидете- |органа, выдав- |налогового
|ства  |льщика |льщика       |льства   |шего Свидетель-|органа,
|      |       |             |налого-  |ство налого-   |указанного в
|      |       |             |платель- |плательщику    |графе 5
|      |       |             |щика     |               |
___|______|_______|_____________|_________|_______________|______________
|  1   |   2   |      3      |    4    |       5       |       6
___|______|_______|_____________|_________|_______________|______________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
продолжение таблицы
_________________________________
Ф.И.О. представителя| Подпись   |
налогоплательщика,  |   лица,   |
уполномоченного     |указанного |
получать            |в графе 7  |
Свидетельство       |           |
____________________|___________|
7           |    8      |
____________________|___________|
________________________________|
_________________________________________________________________________
Форма 352.00 Стр. 01
Приложение 4
к Правилам постановки
налогоплательщика на учет
по налогу на добавленную
стоимость и выдачи Свидетельства
о постановке на учет по налогу
на добавленную стоимость
Заявление
на получение дубликата свидетельства
о постановке на учет по налогу
на добавленную стоимость
_________________________________________________________________________
Прочитайте Правила составления данной формы
Внимание! Не использовать символы +, /, %, Z, заполнять шариковой или
перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными
символами.
_________________________________________________________________________
Раздел. Заявление
Прошу выдать дубликат свидетельства о постановке на учет по налогу на
добавленную стоимость в связи с порчей____ или утратой ____ свидетельства
(Укажите Х в соответствующей ячейке):
Раздел. Общая информация о налогоплательщике

352.00.001  Салық төлеушінің заңды атауы (көрсетілген тілдердің
кез-келгенін көрсетіңіз)
А  Мемлекеттік_____________________________________________________
тіл_____________________________________________________________
___________________________________________________________________
В  Орыс тілі_______________________________________________________
___________________________________________________________________
С  Ағылшын тілі____________________________________________________ ___________________________________________________________________
352.00.002  Салық төлеушінің аты-жөні
Мемлекеттік тіл:
А  Тегі_____________________________________________________________
В  Аты ____________________________________________________________
С  Әкесінің
аты ____________________________________________________________
Орыс тілі
А  Тегі____________________________________________________________
В  Аты ____________________________________________________________
С  Әкесінің
аты ____________________________________________________________
Ағылшын тілі
А  Тегі____________________________________________________________
В  Аты ____________________________________________________________
С  Әкесінің
аты ____________________________________________________________
352.00.003  Салық төлеушінің СТН
___________________________________________________________________
352.00.004 ҚҚС төлеушінің куәлігі
А Берген күн ___________       С Құжаттың нөмірі ___________
В Құжат сериясы ___________    D Бүлінуі немесе жоғалу күні_______
____________________________________________________________________
Өтініш берген күн___________________________________________________
____________________________________________________________________
Салық комитетінің коды
Салық комитетінде Өтінішті
қабылдаған лауазымды тұлға
толтырады
Өтініш қабылдаған күн
____________________________________________________________________
Қосылған құн салығы бойынша
есепке қою Ережесіне,
қосылған құн салығы бойынша
есепке қою туралы куәлік беруге,
қосылған құн салығы бойынша
есептен шығаруға
5-қосымша
Ескерту: 5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 20 қарашадағы N 581   бұйрығымен .
Нысан 362.00 Бет 01
Қосылған құн салығы бойынша
есептен шығару туралы
өтініш
___________________________________________________________________
Осы нысанды жасау Ережелерін оқыңыз.
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ! ҚАРА не КӨК сиялы қаламмен немесе қаламұшпен,
БАСПА ӘРІПТЕРМЕН толтырыңыз.
___________________________________________________________________
Бөлім. Өтініш
362.00.001  Өтініш беруші (Тиісті х торкөзде көрсетіңіз):
А Заңды тұлға              В Заңды тұлғаның
құрылымдық бөлімшесі
С егер В тармағы көрсетілсе, онда заңды
тұлға бұйрығының N мен күнін көрсетіңіз___ _____________________
N  Күн, ай, жыл сандармен
Мыналарға байланысты қосылған құн салығын төлеу бойынша есептен
шығаруыңызды сұраймын:
А салық салынатын айналымдарға       В салық салынатын ең төмен
байланысты қызметін тоқтатқан        айналым мөлшеріне
жағдайда                             жетпегеннен

352.00.001 Юридическое наименование налогоплательщика (укажите на любом из
указанных языков)
А  Государственный язык _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В  Русский язык         _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
С  Английский язык      _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
352.00.002  Фамилия, имя, отчество налогоплательщика
Государственный язык
А  Фамилия    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В  Имя        _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
С  Отчество   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Русский язык
А  Фамилия    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В  Имя        _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
С  Отчество   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Английский язык
А  Фамилия    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В  Имя        _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
С  Отчество   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
352.00.003   РНН налогоплательщика _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
352 00 004   Свидетельство плательщика НДС_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
А  Дата выдачи _______________  С  Номер документа ___________
В  Серия документа____________  D  Дата порчи или утраты______
_________________________________________________________________________
Дата подачи
Заявления
Код налогового комитета
Дата приема                                 заполняется должностным
Заявления                                   лицом, принявшем
Заявление
в налоговом органе
_________________________________________________________________________
Приложение 5
к Правилам постановки на учет
по налогу на добавленную
стоимость, выдачи свидетельства
о постановке на учет по налогу
на добавленную стоимость
и снятии с учета по налогу
на добавленную стоимость
плательщика налога на
добавленную стоимость  <*>
Сноска. Правила дополнены новым приложением 5 -  приказом Министра
финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2002 года N 581.
Форма 362.00 стр. 01
Заявление
о снятии с учета
по налогу на добавленную стоимость
___________________________________________________________________
Прочитайте Правила составления данной формы.
Внимание! Заполнять шариковой или перьевой ручкой, ЧЕРНЫМИ или
СИНИМИ чернилами, ЗАГЛАВНЫМИ ПЕЧАТНЫМИ символами.
___________________________________________________________________
Раздел. Заявление
362.00.001  Заявитель (Укажите х в соответствующей ячейке):
А Юридическое лицо __        В Структурное подразделение __
юридического лица
С если отмечен пункт В, то укажите N ___ __________________________
и дату приказа юридического лица    N  Цифрами день, месяц, год
Прошу снять с учета по налогу на добавленную стоимость в связи с
А Прекращением деятельности в __    В Недостижением минимума __
связи с облагаемыми оборотами       облагаемого оборота

362.00.002  Өтініш берушінің ________________________
СТН-і
362.00.003  Қосылған құн салығын төлеушінің заңды атауы
(кез-келген тілдердің біреуімен көрсетіңіз)
А  Мемлекеттік тіл      _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В  Орыс тілі            _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
С  Ағылшын тілі         _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
362.00.004  Құрылымдық бөлімшелері бар ма:
А  Ия     В  Жоқ
362.00.005 Құрылымдық бөлімшелері ҚҚС төлеуші болып табыла ма:
А  Ия     В  Жоқ
362.00.006  Аты-жөні:
Мемлекеттік тіл
А  Тегі      _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В  Аты       _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
С  Әкесінің  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
аты
Орыс тілі
А  Тегі     _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В  Аты      _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
С  Әкесінің _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
аты
Ағылшын тілі
А  Тегі     _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В  Аты      _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
С  Әкесінің _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
аты
362.00.007  ҚҚС төлеушінің куәлігі
А  Берген күні     _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Күн, ай, жыл сандармен
В  Құжаттың сериясы _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
С  Құжаттың нөмірі  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
___________________________________________________________________
_______________________________________________
|      (Шектеу сызығынан ШЫҚПАҢЫЗ)              |
| _____________________________________ / ____ /|
|( Салық төлеуші басшысының аты-жөні)    (Қолы)   |
|_______________________________________________|
Өтінішті
берген күн ___________________________
Күн, ай, жыл сандармен
М.О.
_______________________________________________
|      (Шектеу сызығынан ШЫҚПАҢЫЗ)              | Салық комитетінің
| _____________________________________ / ____ /| коды _ _ _
|( Салық органында Өтінішті қабылдап     (Қолы)   | (салық органында
| алған тұлғаның аты-жөні)                        | Өтінішті
|_______________________________________________| қабылдаған
лауазымды тұлға.
мен толтырылады)
Өтінішті қабылдап   ________________________
алған күні           Күн, ай, жыл сандармен
М.О.
__________________________________________________________________
САЛЫҚ ОРГАНЫНЫҢ БЕЛГІСІ
Есептен    _________________________
шығарылсын  Күн, ай, жыл сандармен
Куәлік (телнұсқа) қайтарылды:          А  Ия  __
В  Жоқ __
___________________________________________
|  (Шектеу сызығынан ШЫҚПАҢЫЗ)              | Белгі қойған _____
| _________________________________ / _____/|___________________
| (Қол қойған тұлғаның аты-жөні       (Қолы) | Күн, ай, жыл
|___________________________________________|   __________
сандармен                                                        М.О.
Қосылған құн салығы бойынша
есепке қою Ережесіне,
қосылған құн салығы бойынша
есепке қою туралы куәлік беруге,
қосылған құн салығы бойынша
есептен шығаруға
6-қосымша
Ескерту: 6-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 20 қарашадағы N 581   бұйрығымен .

362.00.002  РНН заявителя _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
362.00.003  Юридическое наименование плательщика налога на
добавленную стоимость
(Укажите на любом из указанных языков)
А  Государственный язык _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В  Русский язык         _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
С  Английский язык      _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
362.00.004  Имеются ли структурные подразделения:
А  Да __    В  Нет __
362.00.005 Являются ли структурные подразделения плательщиками НДС:
А  Да __    В  Нет __
362.00.006  Фамилия, имя, отчество:
Государственный язык
А  Фамилия _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В  Имя     _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
С  Отчество  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Русский язык
А  Фамилия _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В  Имя     _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
С  Отчество  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ___________________________________________________________________
РНН _ _ _ _ _ _ _ _ _ _           Форма 362.00 стр. 02
Английский язык
А  Фамилия _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В  Имя     _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
С  Отчество  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
362.00.007  Свидетельство плательщика НДС
А  Дата выдачи      _ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Цифрами день, месяц, год
В  Серия документа __ __ __ __ __
С  Номер документа __ __ __ __ __ __ __
___________________________________________________________________
_________________________________________________
|      (НЕ ВЫХОДИТЬ за ограничительную линию!)    |
| _____________________________________ / ______ /|
|(Ф.И.О. руководителя налогоплательщика) (Подпись)|
|_________________________________________________|
Дата подачи
Заявления ___________________________
Цифрами день, месяц, год
М.П.
_________________________________________________
|    (НЕ ВЫХОДИТЬ за ограничительную линию!)      | Код налогового
| _____________________________________ / ______ /| комитета_ _ _ _
|(Ф.И.О. лица, принявшего Заявление в   (Подпись) | (заполняется
|налоговом органе                                 | должностным ли-
|_________________________________________________| цом, принявшем
Заявление в
налоговом
органе)
Дата приема  ________________________
Заявления    Цифрами день, месяц, год
М.Ш.
__________________________________________________________________
ОТМЕТКА НАЛОГОВОГО ОРГАНА
Снят с учета с _________________________
Цифрами день, месяц, год
Свидетельство (дубликат) возвращено:   А  Да __
В  Нет__
_____________________________________________
|(НЕ ВЫХОДИТЬ за ограничительную линию!)      | Дата отметки _____
| _________________________________ / ______ /|___________________
|(Ф.И.О. лица, сделавшего отметку   (Подпись) |Цифрами день, месяц
|_____________________________________________|______
год
М.Ш.
Приложение 6
к Правилам постановки на учет
по налогу на добавленную
стоимость, выдачи свидетельства
о постановке на учет по налогу
на добавленную стоимость
и снятии с учета по налогу
на добавленную стоимость
плательщика налога на
добавленную стоимость      <*>
Сноска. Правила дополнены новым приложением 6 -  приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2002 года N 581.

Нысан 372.00 Бет 01
Құрылымдық бөлімшенің қосылған
құн салығы бойынша
есептен шығару туралы
өтініш
___________________________________________________________________
Осы нысанды жасау Ережелерін оқыңыз.
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ! ҚАРА не КӨК сиялы қаламмен немесе қаламұшпен,
БАСПА ӘРІПТЕРМЕН толтырыңыз.
___________________________________________________________________
Бөлім. Өтініш
Қосылған құн салығын орталықтырған түрде төлеу жөнінде
қабылдаған шешімге байланысты құрылымдық бөлімшенің қосылған құн
салығын төлеуші ретінде қосылған құн салығы бойынша есептен
шығаруыңызды сұраймын
Бөлім. Салық төлеуші - заңды тұлға туралы
жалпы ақпарат
372.00.001  Заңды тұлғаның СТН-і  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
372.00.002  ҚҚС төлеуші - заңды тұлғаның куәлігі
А  Берген күні _ _ _ _ _ _      С  Құжаттың нөмірі _ _ _ _ _
В  Құжаттың сериясы _ _ _ _ _
372.00.003 Қосылған құн салығын төлеушінің заңды атауы
(кез-келген тілдердің біреуімен көрсетіңіз)
А  Мемлекеттік тіл      _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В  Орыс тілі            _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
С  Ағылшын тілі         _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Бөлім. Құрылымдық бөлімше туралы жалпы ақпарат
372.00.004 Қосылған құн салығы бойынша есептен шығарылуға тиіс
құрылымдық бөлімшелердің саны  _ _ _
Қосылған құн салығы бойынша есептен шығарылуға тиіс
құрылымдық бөлімшелердің тізімі, қоса беріп отырмын.
_______________________________________________
|      (Шектеу сызығынан ШЫҚПАҢЫЗ               |
| _____________________________________ / ____ /|
| (Салық төлеуші басшысының аты-жөні)    (Қолы)   |
|_______________________________________________|
Өтінішті
берген күн ___________________________
Күн, ай, жыл сандармен
М.О.
______________________________________________
|      (Шектеу сызығынан ШЫҚПАҢЫЗ              | Салық комитетінің
| _____________________________________ /____ /| коды _ _ _
| (Салық органында Өтінішті қабылдап     (Қолы) | (салық органында
| алған тұлғаның аты-жөні)                       | Өтінішті қабылдаған
|______________________________________________| лауазымды тұлғамен
толтырылады)
Өтінішті қабылдап ________________________
алған күні         Күн, ай, жыл сандармен
М.О.
СТН _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Құрылымдық бөлімшелердің тізімі
А  N   В  СТН   С Қосылған құн салығын       D Құрылымдық бөлімше.
төлеу бойынша есепке         нің тіркеу орны
қою туралы куәлік            бойынша салық
органының коды
_ _ _  _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _  _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _  _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _  _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _  _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _  _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _  _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _  _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Қосылған құн салығы бойынша
есепке қою Ережесіне,
қосылған құн салығы бойынша
есепке қою туралы куәлік беруге,
қосылған құн салығы бойынша
есептен шығаруға
7-қосымша
Ескерту: 7-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 20 қарашадағы N 581   бұйрығымен .

Форма 372.00 стр. 01
Заявление
о снятии с учета по налогу на добавленную
стоимость структурного подразделения
___________________________________________________________________
Прочитайте Правила составления данной формы.
Внимание! Заполнять шариковой или перьевой ручкой, ЧЕРНЫМИ или
СИНИМИ чернилами, ЗАГЛАВНЫМИ ПЕЧАТНЫМИ символами.
___________________________________________________________________
Раздел. Заявление
В соответствии с принятым решением о централизованной уплате налога на добавленную стоимость прошу снять с учета по налогу на добавленную стоимость в качестве плательщика налога на добавленную стоимость структурные подразделения
Раздел. Общая информация о
налогоплательщике-юридическом лице
372.00.001  РНН юридического лица _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
372.00.002  Свидетельство плательщика НДС - юридического лица
А  Дата выдачи _ _ _ _ _ _ _ _  С  Номер документа _ _ _ _ _ _ _
В  Серия документа _ _ _ _ _
372.00.003 Юридическое наименование налогоплательщика
(Укажите на любом из указанных языков)
А  Государственный язык _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В  Русский язык         _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
С  Английский язык      _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Раздел. Общая информация о структурном подразделении
372.00.004 Количество структурных подразделений, подлежащих
снятию с учета по налогу на добавленную стоимость_ _ _
Список структурных подразделений, подлежащих снятию
с учета по налогу на добавленную стоимость, прилагаю
_________________________________________________
|      (НЕ ВЫХОДИТЬ за ограничительную линию!)    |
| _____________________________________ / ______ /|
|(Ф.И.О. руководителя налогоплательщика) (Подпись)|
|_________________________________________________|
Дата подачи
Заявления ___________________________
Цифрами день, месяц, год
М.П.
_________________________________________________
|      (НЕ ВЫХОДИТЬ за ограничительную линию!)    | Код налогового
| _____________________________________ / ______ /| комитета_ _ _ _
|(Ф.И.О. лица, принявшего Заявление в   (Подпись) | (заполняется
|налоговом органе                                 | должностным ли-
|_________________________________________________| цом, принявшем
Заявление в
налоговом
органе)
Дата приема  ________________________
Заявления    Цифрами день, месяц, год
М.Ш.
__________________________________________________________________
РНН _ _ _ _ _ _ _ _ _ _           Форма 372.00 стр. 02
Список структурных подразделений
А  N   В  РНН   С Свидетельство о поставке  D Код налогоплательщика
на учет по налогу на        по месту регистра-
добавленную стоимость       ционного учета струк-
турного подразделения
_ _ _  _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _  _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _  _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _  _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _  _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _  _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _  _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _  _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Приложение 7
к Правилам постановки на учет
по налогу на добавленную
стоимость, выдачи свидетельства
о постановке на учет по налогу
на добавленную стоимость
и снятии с учета по налогу
на добавленную стоимость
плательщика налога на
добавленную стоимость      <*>
Сноска. Правила дополнены новым приложением 7 -  приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2002 года N 581.

Нысан 382.00 бет 01
Құрылымдық бөлімшенің қосылған
құн салығы бойынша есептен шығару
туралы салық органының
шешімі
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы  Кодексінің
210-бабы 2-тармағына сәйкес қосылған құн салығы бойынша есептен
шығару жүзеге асырылады:
1  Салық төлеушінің       ________________________________________
аты-жөні немесе атауы
________________________________________________________________
2  Салық төлеушінің СТН-і  ________________________
3. Қосылған құн салығы бойынша есепке қою куәлігі
А  Берген күні _ _ _ _ _ _ _ _ _ _    С  Құжаттың нөмірі _ _ _ _ _
Күн, ай, жыл сандармен
В  Құжаттың сериясы _ _ _ _ _
4  Қосылған құн салығы бойынша есептен шығарудың негіздемесі
(Тиісті Х торкөзде көрсетіңіз):
А  Салық салынатын айналымдарға     В  Қосылған құн салығын
байланысты қызметін тоқтатқан       әрекетсіз төлеушіні тапқан
жағдайда                            жағдайда
5  Салық тексеруі актісі (Шешімнің 4-тармағында көрсетілген негіздеме
бойынша есептен шығарғанда толтырылады):
А  Акті               В  Актіге қол
нөмірі ______         қойған күн ________________________
Күн, ай, жыл сандармен
6  Қосылған құн салығы бойынша есептен шығару күні
___________________________________________________________________
______________________________________________
|      (Шектеу сызығынан ШЫҚПАҢЫЗ              |
| ____________________________________ / _____/|
|( Салық органы басшысының немесе оның   (Қолы)  |
|орнындағы тұлғаның аты-жөні)                   |
|______________________________________________|
Шешімді қабылдаған                  Салық комитетінің
күн ___________________________     коды ____________
Күн, ай, жыл сандармен
М.О.

Форма 382.00 стр. 01
Решение налогового органа о снятии с учета
по налогу на добавленную стоимость
В соответствии с пунктом 2 статьи 210  Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) осуществить снятие с учета по налогу на добавленную стоимость налогоплательщика:
1  Ф.И.О. или наименование ________________________________________
налогоплательщика
________________________________________________________________
2  РНН налогоплательщика ________________________
3. Свидетельство о поставке на учет по налогу на добавленную стоимость
А  Дата выдачи _ _ _ _ _ _ _ _   С  Номер документа _ _ _ _ _ _ _
Цифрами день, месяц,
год
В  Серия документа _ _ _ _ _
4  Основания для снятия с учета по налогу на добавленную стоимость
(Укажите х в соответствующей ячейке):
А  Прекращения деятельности  __  В  Обнаружения бездействующего __
плательщика налога на            плательщика налога на
добавленную стоимость,           добавленную стоимость
связанной с облагаемыми
оборотами
5  Акт налоговой проверки (заполняется в случае снятия с учета по основаниям,
указанных в пункте 4 А Решения):
А  Номер         В  Дата
акта ______      подписания акта ________________________
Цифрами день, месяц, год
6  Дата снятия с учета по налогу на добавленную стоимость
___________________________________________________________________
_________________________________________________
|      (НЕ ВЫХОДИТЬ за ограничительную линию!)    |
| _____________________________________ / ______ /|
|(Ф.И.О. Руководителя налогового органа  (Подпись)|
|         или лица его замещающего)               |
|_________________________________________________|
Дата принятия                           Код налогового
решения ___________________________     комитета ____________
Цифрами день, месяц, год
М.П.